Pilsēta nav draudzīga suņiem

All About Dogs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 19 Sep 2012, 12:00

kalnic wrote:Labi, skaidrs.

Piedodiet, uzskati savādāki. Turpmāk būs skaidrs, kā uzvesties ar suni. Mani uzskati laikam pārāk vieglprātīgi un/vai brīvi.

Tāpat šī diskusija parāda, kāpēc suņus bez siksniņas tik drīzi nevarēs laist vaļā, jo vienam vai otram būs iebildumi pret to vai ko citu.

Iepriekš te jau tika pieminēta Eiropa, tā pati Parīze, paša Eifeļu torņa pakāje - parīzietis atnāk, palaiž suni un apsēžas uz soliņa dzer kafiju kamēr suns skraida. Un tā dara daudzi, nez kāpēc viņiem nav problēmas ar kaut kādām "pieklājības normām". Saimnieks ir tikai priecīgs, ka suns var izskrieties.


Jā, saimnieks dzer kafiju, sunītis skraida. Un citi sunīši skraida - katrs pa sevi, jo ir tā mācīti. Parīzē gan ar suni neesmu bijusi, bet Vācijā ir tieši tā - suņi bez siksnām staigā pa parku, ielu - un viens otru ignorē. Lai arī redzējām ļoti daudz suņu, neviens suns nenāca mums klāt un mūsējais negāja klāt citiem.
Tā saucamie suņu dārzi ir cita lieta, kur saimnieki ved savus suņus tieši ar tādu domu - komunicēt ar citiem suņiem.

Nu jā, man arī ir palaimējies apkārt ar sabiedrību, jo pirms pievienoties mūsu pastaigu bariņam, saimnieks tomēr pienāk un noskaidro vai mums nav iebildumu.

Par tām lapām - es ar savu suni strādāju, daru to arī sarežģītos apstākļos (pilsētā) un kaut kāds cits saimnieks ir iedomājies, ka redz sunīsi varētu spēlēties un posta manu darbu (izspārda sagrābtās lapu kaudzes).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 19 Sep 2012, 12:15

kalnic wrote:jo satiekoties parkā diviem brīvi palaistiem suņiem vainīgi ir abi.

ne visiem saprašana ir stiprā puse. KĀPĒC viņiem būtu parkā jāsatiekas, ja ir kaut mazākās aizdomas, ka tas radīs sekas? Priekš tam taču ir labi audzināti draugi (saimnieki), kuri nosaka - kā un ar ko suns tusēs. Nu, nezkāpēc visiem ir skaidrs, ka palaist parkā desot tekošu kuci, tas ir fuj! Bet, kāda velna pēc sunim ir jāskrien pie visiem, ko viņš ierauga.
Es gan Parīzē neesmu pie Eifeļa torņa bijusi un neesmu tur suņu tusiņus manījusi (par šo varētu maksim pajautāt :velnins: ), bet - atkal - kā Tu zini, ka tie ir vienkārši atnākuši pasēdēt un ietusēt. varbūt, ka tie ir donna-tonna, maksis un vēl kāds pazīstams, kas palaiduši tur savstarpēji pazīstamus un kontrolējamus suņus? Es esmu braukājusi diezgan daudz apkārt un gluži Leiputrija nav nekur (moš tikai pie Eifeļa torņa). Ļoti daudzās valstīs suņiem ir jākārto paklausības testi, lai viņi varētu tusēt bez pavadām sabiedriskā vietā (kaut vai tas pats CGC, BH). Nemaz nerunājot, ka ir valstis, kur daža laba pie mums tusējoša šķirne ir aizliegta. Un, jā, kā ie pierādījies - visu tomēr nosaka sabiedrības un, galvenais, pašu suņinieku attieksm` 8-)
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby s_solv » 19 Sep 2012, 12:17

Man savukārt nepatīk: ja es spēlējos - nodarbojos ar savu suni, kas ir bez pavadas, un ne uz vienu apkārt neskatās, ka tādos brīžos mums lien klāt saimnieki ar saviem suņiem ar domu, lai sunīši paskraida un paspēlējās. Nu sorry, mans suns šobrīd spēlējas AR MANI. (milzīgs trekns punkts)
Parkos man nepatīk, ja no suņu kompānijām, kas staigā baros, ka tas viss bars skrien klāt manam sunim (kas nav pie pavadas, bet iet man blakus un neizrāda interesi kopoties). Mans suns to uztver kā draudus, un tas ir tikai normāli. Neuzskatu, ka tas ir normāli, ja 3-5 teļi (mazi vai lieli nav nozīme) milzīgā ātrumā skrien klāt manējam "draudzēties". Par kādu draudzību šiet iet runa? Parasti mēģinu savlaicīgi izvairīties, apiet līkumu izmainīt virzienu utml. bet nevienmēr izdodās.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 19 Sep 2012, 12:22

off: s_solv, Jūs ar 2 mazsuņiem staigājat Lielajos kapos?
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby s_solv » 19 Sep 2012, 12:26

parasti ar vienu ( ar diviem ja ir draudzenes suns, kurš ir nedraudzīgs un tad es metu visiem līkumu, un viņš ir pie pavadas VIENMĒR) :)
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 19 Sep 2012, 12:32

Ar Jums mums ir sanācis ļoti veiksmīgi kapos pa taciņām izmainīties... Neskatoties uz to, ka mans kobeļnīdējs par visu vari plēsās pie jūsējiem (toreiz bija 2) ietusēt :tikainesaki: Bet šitā, kas Jums avatarā man likās, ka ir meitene... ar leļļu meitenēm viņš vienmēr ar mieru ietusēt :sarkstosa: un, jā, paklausība tad klibo.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 19 Sep 2012, 12:52

donna-tonna wrote:. Ļoti daudzās valstīs suņiem ir jākārto paklausības testi, lai viņi varētu tusēt bez pavadām sabiedriskā vietā (kaut vai tas pats CGC, BH).


Un mums šo arī vajag :histerija:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Girts » 19 Sep 2012, 12:59

rodas iespaids, ka dažiem suņu īpašniekiem nav nācies saskarties ar deģenerētiem suņu saimniekiem un attiecīgi izaudzinātiem suņiem.
Tāda sajūta, ka Latvijā ir tikai superīgi saimnieki un audzināti suņi, ka varam atļauties vieglprātīgi attiekties pret to.
Es piekrītu augstāk rakstītajam, ka normālā variantā pie svešinieku satikšanās no sākuma abiem saimniekiem ir jābūt kontaktam un pēc tam var laist suņus kopā. Tā kā lielākajā daļā gadījumu mans VAS ir lielākais no suņiem, tad man parasti paprasa vai manējais nekož un nav agresīvs. Pēc apstiprinošas atbildes ļaujam abiem ostīt krāniņus, vāverītes un abpusēju simpātiju gadījumā abiem paskraidīt. Ne vienmēr simpātijas ir abpusējas.
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Elbe » 19 Sep 2012, 13:02

Man vienmēr šādās diskusijās gribas vaicāt: kā jūs varat būt tik pārliecinātas, ka jūsu suns ir 100% paklausīgs? Ņeužeļi?Jā, klausa "nedrīkst" , jā - stāv, nāk uz "šurp" un citas labas lietas. Bet... klaidoņa kaķis, bomzis, dzērājs, bērns, kas garāmejot kaitina suni? Vai tiešām var piedabūt paklausību līdz tādam līmenim, ka šie kairinātāji neņem virsroku?
Es kādreiz ar savu veco sunīti arī staigāju pa Šampēteri siksnu rokā nesdama, šunelis brīvi skraidīja un man pat prātā neienāca, ka viņam varētu kāds uzbrukt, vai viņš kādam, kaut arī kodējs viņš bija. Nekad nekas arī negadījās, izņemot vienu amstafu, kas mūs gribēja apēst, bet manējais garāmejot uzrūca un miers, saimnieks savu stafu savāca un turpmāk parūca abi, bet kašķu nebija.
Ar savām tagadējām dāmām man nav cerību panākt kaut 50% paklausību un es staigāju tikai siksnās suņu drošības labad. Viņas grib ar visiem tusēt, vai arī uz VASveidīgajiem riet, bet kaķis kā kairinātājs ir ne ar ko nepārspējams.
Traki! Pie Eifeļtorņa mums nesēdēt! :jaut: :kanepe:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 19 Sep 2012, 13:07

čība wrote:Un mums šo arī vajag :histerija:

vajag gan 8-)

Girts wrote:Tā kā lielākajā daļā gadījumu mans VAS ir lielākais no suņiem, tad man parasti paprasa vai manējais nekož un nav agresīvs. Pēc apstiprinošas atbildes ļaujam abiem ostīt krāniņus, vāverītes un abpusēju simpātiju gadījumā abiem paskraidīt. Ne vienmēr simpātijas ir abpusējas.

re, manā gadījumā simpātijas noteikti nebūtu abpusējas, Tavam VASam noteiktu sāktu skaust mana čiha lielais krāniņš, tāpēc es šādas satikšanās vienkārši nepieļauju :tikainesaki: kā jau teicu - pieauguši kobeļi par svešiem kobeļiem priecājas reti, it sevišķi, ja viņi dzīvo / staigā kopā ar kucēm.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Linda B. » 19 Sep 2012, 13:13

Atceros situāciju,kad suņu laukumā tusējos ar savu Nelliju,viena kaimiņa kucīti un dobermaņa puiku.No malas pēkšņi sadomāja pienākt meitene pa 10 gadu vecumu ar savu mopšu puiku,kuru vaļā palaida jau metrus 100 no mums.Suns,protams lielā starā nesās pie mums un pēc tam kaukdams nesās atpakaļ,jo izrādījās,ka dobermanis citus kobeļus necieš.Par laimi viņš gan bija ļoti paklausīgs,taču,ja nebūtu, tas mopšuks diez vai vesels paliktu.Pirmkārt jau nepieklājīgi ir nezinot ne citu saimnieku attieksmi,ne arī tur esošo suņu reakciju savu suni jau pa tādu gabalu laist draudzēties,otrkārt tas var beigties visai bedīgi.
Pretīgi arī,ja ar savu tekošo kuci apej līkumu ap māju un uzskrien it kā normālam pieaugušam vīrietim ar diviem kobeļiem un jau pārdesmit metrus pirms satikšanās lūdz,lai viņš savus suņus savāc,jo kuce meklējas,bet pretī saņem atbildi,ka lai sunīši padraiskojoties.

Elbe,man negribētos teikt,ka mani suņi ir 100% paklausīgi,taču no pavadas zaļajā zonā nebaidos laist vaļā,jo vecakā vienmēr zibenīgos ātrumos skries pie manis pēc pirmā šurp un manā priekšā apsēdīsies,jo zin,ka man līdzi ir kārums,jaunākā klausa bez kaut kādiem kukuļiem,taču neatkāpsies no manis ne soli,ja man rokā būs bumbiņa.Ar kaķi mierīgi samainamies kāpņu telpā,paiet garām acis nemirkšķinot,tā pat uz ielas,lielāks kairinātājs ir suņi,kas pievērš kaut kādu uzmanību,agresīvu vai draudzīgu,vienalga,tāpēc redzot nepazīstamu suni drošības pēc paņemu pie pavadas,jo pieredze rāda,ka cilvēki savus teļus noturēt nespēj un tie no rokām izraujas un nesas virsū.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 19 Sep 2012, 13:17

Elbe wrote:Man vienmēr šādās diskusijās gribas vaicāt: kā jūs varat būt tik pārliecinātas, ka jūsu suns ir 100% paklausīgs? Ņeužeļi?Jā, klausa "nedrīkst" , jā - stāv, nāk uz "šurp" un citas labas lietas. Bet... klaidoņa kaķis, bomzis, dzērājs, bērns, kas garāmejot kaitina suni? Vai tiešām var piedabūt paklausību līdz tādam līmenim, ka šie kairinātāji neņem virsroku?


100% negarantēs neviens. Pat par savu rīcību cilvēks nevar 100% garantēt. Bet, kas attiecas uz to pēdējo jautājumu - jā var dabūt paklausību līdz tādam līmenim. Turklāt manās acīs tas līmenis ir minimums, ko vajag sunim dzīvojot pilsētas apstākļos. Un galu galā, bomzis nenokrīt no gaisa (pirms stūriem vienmēr suni paņemu pie sevis), bērni arī nekrīt no gaisa, sveši suņi arī ir gana lieli, lai tos pamanītu laicīgi. Vienīgi kaķis var izlīst no visneiedomīgākajām vietām, bet - kliedziens un suns stāv kā zeme iemiets. Protams, tas ir darbs, darbs un darbs... A ko man darīt sacensībās, ja pēkšņi laukumā izskrien svešs suns (gadās) vai kaķis?
Pavada rada mānīgu drošības sajūtu - tā var saplīst, izslīdēt - un ko tad? Tad saimnieks nebūs vainīgs, jo suns bija pavadā? Es labāk ieguldu milzīgu darbu un daudz laika apmācībā un bez pavadas jūtos tik pat droši kā ar to.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 19 Sep 2012, 13:20

Elbe wrote:kā jūs varat būt tik pārliecinātas, ka jūsu suns ir 100% paklausīgs? Ņeužeļi? Bet... klaidoņa kaķis, bomzis, dzērājs, bērns, kas garāmejot kaitina suni? Vai tiešām var piedabūt paklausību līdz tādam līmenim, ka šie kairinātāji neņem virsroku?

protams. Ne 100%, bet samērā augstu procentu. *hit var notikt jebkad un jebkur. Kā tad savādāk suņi staigās pilsētā? Pie flekša? Parkā. Vismaz darbdienās personīgi man nav iespēju viņus nekur aizvest... Šad tad es viņiem atļauju krist kārdinājumā (attiecībā uz dzīvniekiem), bet... uz cilvēkveidīgajiem kairinātājiem mani suņi nereaģē nekādīgi. Jā, čihs var uzvilkties uz kaut kādu tiešām debīlu izgājienu no bērna / dzērāja puses, bet aktivitātes taču var uzreiz noklusināt. Patiesībā kaut kā ar tādiem kaitinātājiem nav sanācis satikties. Cilvēki tomēr nav tik slimi.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby s_solv » 19 Sep 2012, 13:25

Man ir suņu meitene (gan avatārā gan dzīvē). Kaut kā iegājies rakstīt suns - kā par sugu. :D Man ir suns - (negribās teikt kuce) :D
Prikols: vakar piedalījos Lietuvas TV3 dzīvnieku šovā "Comsopet 2012" (pa Lietuvas TV3 rādīs 04.oktobrī) (u.c. mūsējie ZĶ dalībnieki) es sēžu uz dīvāniem, tjipa gaidu žūrijas vērtējumu,
man prasa:
- Čem kormite sučku?
- A počemu vy tak grubo? (es atbildu smejoties)
- A što razve ne sučka?
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby zukins » 19 Sep 2012, 13:39

par svešu suņu pieskriešanu - es arī cenšos izvairīties no nezināmiem suņiem, ja pirms tam nav nodibināts kontakts ar saimniekiem. cita lieta, ja suņi ir zināmi un es zinu, kā viņi savstarpēji mēdz reaģēt.

mani vēl jo vairāk tracina situācijas, ja mans suns ir pie pavadas un tad kaut kāds draudzēties gribētājs pieskrien klāt. konkrēti manā gadījumā, mana vecākā RR ir kļuvusi visai neiecietīga tieši situācijās, ja viņa ir pie pavadas un svešais suns nav; paskaļš rēciens ir teju garantēts. reiz tā gadījās ar vienu mazsunīti - saimnieki sāka skatīties uz mani tā , it kā man pavadas otrā galā būtu kāds nezvērs. a es ta pričom - mans suns bija pie 1.5m pavadas, viņējais pieskrēja un uzreiz metās dibengalu ostīt. un dabūja dzirdēt, ko mana dāma par tādu uzvedību domā.

s_solv, labs :D
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby maksis » 19 Sep 2012, 13:41

kalnic wrote:Iepriekš te jau tika pieminēta Eiropa, tā pati Parīze, paša Eifeļu torņa pakāje - parīzietis atnāk, palaiž suni un apsēžas uz soliņa dzer kafiju kamēr suns skraida. Un tā dara daudzi, nez kāpēc viņiem nav problēmas ar kaut kādām "pieklājības normām". Saimnieks ir tikai priecīgs, ka suns var izskrieties.

Nezinu, nezinu... Vai tik mēs nerunājam par divām dažādām Parīzēm? :velnins: Eifeļa torņa pakājē mans suns pastaigājās pie pavadas un neviens cits suns pie viņa ne reizi netika pieskrējis. VISPĀR ne reizi nekur Parīzē - ne pie Eifeļa, ne pie Notre Dame, ne Elizejas laukos, ne pie Luvras, ne Marē... Mēs, protams, tikām komunicējuši ar citiem suņiem un viņu saimniekiem, bet laikam man karma tāda - tikai saimniekiem par to abpusēji vienojoties.
P.S. Parīziešiem vispār ir problēmas ar suņu izskraidināšanu, ja kas. Sakarā ar parīziešu jauko ieradumu NEvākt sava suņa kakas, gandrīz visos parkos ieeja ar suni ir aizliegta. Kad biju tur iepriekšējo reizi, pirms gadiem 10, tā vēl nebija.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby ibika » 19 Sep 2012, 14:06

[/quote] Sakarā ar parīziešu jauko ieradumu NEvākt sava suņa kakas, gandrīz visos parkos ieeja ar suni ir aizliegta. Kad biju tur iepriekšējo reizi, pirms gadiem 10, tā vēl nebija.[/quote]
Tā pati problēma ir arī Beļģijā un Nīderlandē, kā dēļ suņiem daudzās vietās ieeja ir vispār aizliegta.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Sep 2012, 15:56

maksis wrote:
kalnic wrote:Iepriekš te jau tika pieminēta Eiropa, tā pati Parīze, paša Eifeļu torņa pakāje - parīzietis atnāk, palaiž suni un apsēžas uz soliņa dzer kafiju kamēr suns skraida. Un tā dara daudzi, nez kāpēc viņiem nav problēmas ar kaut kādām "pieklājības normām". Saimnieks ir tikai priecīgs, ka suns var izskrieties.

Nezinu, nezinu... Vai tik mēs nerunājam par divām dažādām Parīzēm? :velnins: Eifeļa torņa pakājē mans suns pastaigājās pie pavadas un neviens cits suns pie viņa ne reizi netika pieskrējis. VISPĀR ne reizi nekur Parīzē - ne pie Eifeļa, ne pie Notre Dame, ne Elizejas laukos, ne pie Luvras, ne Marē... Mēs, protams, tikām komunicējuši ar citiem suņiem un viņu saimniekiem, bet laikam man karma tāda - tikai saimniekiem par to abpusēji vienojoties.

Njā, arī tajā Parīzē, kurā es biju, VISI suņi bija tikai pie pavadām. Jāatzīst gan, ka Eifeļa torni skatījos pievakarē no kalna terases, tieši pakājē nebiju. Varbūt tur kaut kāda īpašā zona.

pieredze rāda,ka cilvēki savus teļus noturēt nespēj un tie no rokām izraujas un nesas virsū.
- Tas gan ir taisnība visur!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Girts » 20 Sep 2012, 09:26

Es noskaidroju to, ka MK noteikumi skaitās spēcīgāki par pilsētas saistošajiem noteikumiem. Tātad, ja vien Pilsēta papildus nepieraksta savos noteikumos kaut ko par pavadas lietošanu, tad spēkā ir MK sacītais.
13. Pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.

Tā kā es joprojām nesaprotu par ko var sodīt suni, ja tas bez pavadas ir zaļajā zonā (runājot par pilsētām, kur nav noteikumos pateikts, ka arī zaļajās zonās jālieto pavada)
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby madja » 20 Sep 2012, 14:38

kalnic wrote:Nu redz, tavam riebj citi, tātad potenciāli konflikts. iet divi šādi bariņi pretī - loģiski, ka satiekas. Ja es savu suni laižu vaļā, tad es zinu, ka neko nedarīs, ja Tu laid vaļā, bet zini, ka viņam riebj citi suņi, tad ko Tu dari pastaigu vietā, kur ir arī vēl citi suņi?


woooow, šitas bija vairāk kā ģeniāli.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests