Displāzijas pārbaude.

Dog Health

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Robins » 20 Sep 2012, 12:47

NARDICUM wrote:KR
Nu bet tagad paskaties loģiski ;)
Ja 1.5 g.v. sunim ir AA, un viņš tiek pielaists vaislai uz mūžu bez kādiem ierobežojumiem, bet ja šim pašam sunim 5 g.v. ir kaut kas cits, var būt pat tāds rezultāts, ar kuru šādu suni nemaz nevar pārot? Kāda tad jēga visam šim kipišam ?
Suns tak paliek tas pats!


Ja tam sunim 1,5 g.v. ir AA, tad (tiek uzskatīts), ka viņam nav iedzimta displāzija, ģenētiski (atmetot domu par recesivitāti) viņš ir vesels, tāpēc ģenētiskais materiāls, kuru viņš varētu nodot tālāk (jebkurā vecumā) būs ok. Tas, ka viņam dažādu apstākļu rezultātā (nepiemērota slodze, barība, svars, traumas) varbūt 5 g.v. rentgens rādītu ko citu, protams ir slikti, bet pēcnācējiem visticamāk ka nenodosies. Turpretī, taisot rentgenu 5 g.v. - ja tur ir AA, lieliski, bet ja nē - tad atkal nevar droši zināt - problēma ir iedzimta, vai iegūta.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Demix » 20 Sep 2012, 12:51

Pilnīgi piekrītu KR,ja tas ir iekšā,tad visu iepriekš minēto nelabvēlīgo faktoru(+ kalcija pārbagātība,kāpelēšana pa trepēm) rezultātā,dzīves laikā,izlīdīs ārā,tātad tas jau tomēr ir gēnos,citam ne pie kādiem faktoriem neizlīdīs,tātad arī ietekme uz pārmantojamību līdzinās nullei, tāpat kā cilvēkam.Šo esmu pastiprināti pētījusi un tādi ir mani secinājumi,bet nu var jau arī uzjautāt kādam gudrākam.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Robins » 20 Sep 2012, 12:52

Korland Rein wrote:
ingo wrote:Es te tā muļķīgi iespraukšos :sarkstosa: , bet iegūtā displāzija taču neietekmē kucēnus tā kā iedzimtā? Nē nu labi daļēji varbūt arī ietekmē, teiksim ka suns ir (var būt) uz to tendēts (nu nemāku es izteikties), taču ne jau tā kā kad dizplāzija jau gēnos ierakstīta? Vai arī galīgi ne tā visu saprotu?

Iegūta ir iegūta, ne to kāds pārlasa, ne arī tas radikāli varētu ietekmēt iedzimtību. Pieļauju, ka vnk vienam ir tāda tendence, otram nav.
čība, es arī esmu jau domājusi, ka šāds punkts līgumā netraucētu.

Veciem cilvēkiem tak aŗī visiem nav tendence uz gūžu deformāciju ne tā? Tāpat arī dzīvniekiem.


Plašākā izpratnē, iedzimts ir viss. Arī traumas (trauslāki kauli), saaukstēšanās (vājāka imūnsistēma) utt. Protams iedzimta ir nevis pati slimība, bet gan lielāka uzņēmība/vājāka aizsardzība pret to. Tai skaitā arī iegūta displāzija. Tikai, 1) no tās var izvairīties nodrošinot pareizu slodzi, svaru, barību utt. 2) vispirms kaut kad derētu tikt galā ar "iedzimto" slimību, un tad ķerties klāt "iedzimtajai - iegūtajai".
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Bafija » 20 Sep 2012, 13:13

Dauzus gadus atpakaļ, es biju audzētavā ārzemēs, kurā tika audzēti ņufi - pietiekoši liela šķirne. Kad iegāju suņu mājā, es gandrīz vai nokliedzos, jo tur viss bija flīzēts, kucēni dauzijās pa lielu telpu un burtiski brīžiem šļukāja!!! Lielās šķirnes kucēniem istabiņu grīda bija akmens masas flīzēs! Audzētāja tikai samaidija un saprata kas par lietu. Viņas nostāja bija stingra - audzē kā gribi, skrien, lec, baro, ja sunim ir tendence uz šo slimību, tad ir un vispilgtāk tā izpaudīsies, kad suns nobriedīs. Ja nav, tad nav un nebūs lasījums zemāks par B praktiski nevienā dzīves posmā. Jo arī iegūta displāzija dēļ nepareizas slodzes vai barošanas tomēr būs vien saistīta ar iedzimtību. Par gūžu traumām es nerunāju!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 20 Sep 2012, 13:21

Bafija wrote:Dauzus gadus atpakaļ, es biju audzētavā ārzemēs, kurā tika audzēti ņufi - pietiekoši liela šķirne. Kad iegāju suņu mājā, es gandrīz vai nokliedzos, jo tur viss bija flīzēts, kucēni dauzijās pa lielu telpu un burtiski brīžiem šļukāja!!! Lielās šķirnes kucēniem istabiņu grīda bija akmens masas flīzēs! Audzētāja tikai samaidija un saprata kas par lietu. Viņas nostāja bija stingra - audzē kā gribi, skrien, lec, baro, ja sunim ir tendence uz šo slimību, tad ir un vispilgtāk tā izpaudīsies, kad suns nobriedīs. Ja nav, tad nav un nebūs lasījums zemāks par B praktiski nevienā dzīves posmā. Jo arī iegūta displāzija dēļ nepareizas slodzes vai barošanas tomēr būs vien saistīta ar iedzimtību. Par gūžu traumām es nerunāju!


Mums arī pie audzētājas kucēni pa flīzem slidinājās. Un nostāja tāda pati, ka tas īsti neietekmē. Kas savukārt var ietekmēt lasījumu - sports, jo īpaši lēkšana pāri barjerām (kur tad arī tās traumas rodas).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Elizabete » 19 Oct 2012, 07:17

Sveicināti!
Ir radusies interesanta situācija - displāzijas pārbaudi Latvijā manam sunim NAV iespējams veikt! Kāpēc? Tikai tādēļ, ka mēs neesam LKF biedri, bet esam alternatīvās sitēmas UCI pārstāvji!

Pēc MBH vadības teiktā - MBH valde esot jau š.g. vasarā pieņēmusi lēmumu, ka šāda veida pārbaudes veiks tikai LKF suņiem :soks: Ņemot vērā situāciju, ka Dr.Guntars Avdoško Latvijā ir vienīgais speciālists, kas veic šādus izmeklējumus, sanāk, ka mums gribot, negribot - lai varētu pēc tīrākās sirdsapziņas veikt visas nepieciešamās pārbaudes savam mīlulim, jāmeklē alternatīvas ārpus LV?! Saprotu, ka MBH ir privātklīnika ??? un var rīkoties, kā tīk, bet vai tas ir korekti pret suņiem un saimniekiem, kas nav LKF? Cik noprotu, pēc klīnikas pārstāves teiktā, ka šāds lēmums pieņemts pēc asas vārdu apmaiņas ar kādu LKA pārstāvi... OK - konflikts ar LKA, bet kādēļ jācieš citiem, risiniet problēmu ar LKA....


Juatājums - kas ir primārs - veseli, visas nepieciešamās pārbaudes veikuši suņi (un ne jau tikai potenciālam vaislas darbam)- vai piederība kādai konkrētai organizācijai vai apvienībai?????
Elizabete
Baby
Baby
 
Posts: 77
Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Location: Adazi, Latvia

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 19 Oct 2012, 07:35

Elizabete wrote:Sveicināti!
Ir radusies interesanta situācija - displāzijas pārbaudi Latvijā manam sunim NAV iespējams veikt! Kāpēc? Tikai tādēļ, ka mēs neesam LKF biedri, bet esam alternatīvās sitēmas UCI pārstāvji!

Pēc MBH vadības teiktā - MBH valde esot jau š.g. vasarā pieņēmusi lēmumu, ka šāda veida pārbaudes veiks tikai LKF suņiem :soks: Ņemot vērā situāciju, ka Dr.Guntars Avdoško Latvijā ir vienīgais speciālists, kas veic šādus izmeklējumus, sanāk, ka mums gribot, negribot - lai varētu pēc tīrākās sirdsapziņas veikt visas nepieciešamās pārbaudes savam mīlulim, jāmeklē alternatīvas ārpus LV?! Saprotu, ka MBH ir privātklīnika ??? un var rīkoties, kā tīk, bet vai tas ir korekti pret suņiem un saimniekiem, kas nav LKF? Cik noprotu, pēc klīnikas pārstāves teiktā, ka šāds lēmums pieņemts pēc asas vārdu apmaiņas ar kādu LKA pārstāvi... OK - konflikts ar LKA, bet kādēļ jācieš citiem, risiniet problēmu ar LKA....


Juatājums - kas ir primārs - veseli, visas nepieciešamās pārbaudes veikuši suņi (un ne jau tikai potenciālam vaislas darbam)- vai piederība kādai konkrētai organizācijai vai apvienībai?????


Nu sakiet paldies savas organizācijas vadībai, kura acīmredzot nemāk normāli komunicēt... Nu jā, cieš LKA un tai skaitā LKA biedri. Savukārt vēl citām organizācijām, cik man zināms, nekad nav bijis iespējams veikt oficiālu displāzijas pārbaudi.

Cik zinu displāzijas pārbaudi var uztaisīt jebkuram sunim, bet nevarēs saņemt oficiālu atzinumu. Vismaz tā bija pirms arī LKA suņiem bija iespēja veikt oficiālu pārbaudi. Domāju, ka tā būs arī tagad.
Un, ja tas iemesls nav vaisla, tad to oficiālo papīru nemaz nevajag.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Elizabete » 19 Oct 2012, 09:35

Protams, protams - man jājūtas vainīgai par to, ka neesmu LKF - nu ko var darīt, ka "liktenis" mani saveda kopā ar UCI sistēmas suni, kam vecāki tikko pārgājuši no LKF - meiteni ar ļoti labiem gēniem, spriešot pēc CR un sazinoties ar vecvecāku saimniekiem. Un tieši tādēļ, lai izvērtētu mūsu turpmāko darbību, vēlos izdarīt visu nepieciešamo. Un par to, ka citām organizācijām bijis liegts oficiālas pārbaudes LV veikt, nav tiesa. Kā jau minēju - līdz šī gada vasarai oficiālu atzinumu MBH varēja iegūt arī UCI sistēmā sastāvošie suņi.
Elizabete
Baby
Baby
 
Posts: 77
Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Location: Adazi, Latvia

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 19 Oct 2012, 10:05

Elizabete wrote:Protams, protams - man jājūtas vainīgai par to, ka neesmu LKF - nu ko var darīt, ka "liktenis" mani saveda kopā ar UCI sistēmas suni, kam vecāki tikko pārgājuši no LKF - meiteni ar ļoti labiem gēniem, spriešot pēc CR un sazinoties ar vecvecāku saimniekiem. Un tieši tādēļ, lai izvērtētu mūsu turpmāko darbību, vēlos izdarīt visu nepieciešamo. Un par to, ka citām organizācijām bijis liegts oficiālas pārbaudes LV veikt, nav tiesa. Kā jau minēju - līdz šī gada vasarai oficiālu atzinumu MBH varēja iegūt arī UCI sistēmā sastāvošie suņi.


Nē, tā no kuras organizācijas ņemt suni ir katra paša darīšana - neviens te Tev neko nepārmet. Nevajag mēģināt ieraudzīt to, kā nav.

Cik es zinu kopš 2009. gada līdz šī gada vasarai veselības pārbaudes varēja veikt arī LKA suņi. Vai citas organizācijas arī varēja (LKBA utt)? Tad vismaz neesmu neko tādu publiski dzirdējusi.

Un tas, ka kāds atsakās izsniegt oficiālu atzinumu LKA sunim nav LKF vaina, bet gan LKA vadības vaina, kura acīmredzot bez asiem vārdiem komunicēt nemāk.
Ko Tu tur vari darīt? Ar likumu nav noteikts, ka ārstam ir obligāti jāsniedz oficiāls atzinums. Bet bez atzinuma šo pārbaudi vismaz pirms 2009.gada varēja veikt un neredzu iemeslu, kāpēc tagad nevarētu...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Robins » 19 Oct 2012, 11:03

Elizabete wrote:Protams, protams - man jājūtas vainīgai par to, ka neesmu LKF - nu ko var darīt, ka "liktenis" mani saveda kopā ar UCI sistēmas suni, kam vecāki tikko pārgājuši no LKF - meiteni ar ļoti labiem gēniem, spriešot pēc CR un sazinoties ar vecvecāku saimniekiem. Un tieši tādēļ, lai izvērtētu mūsu turpmāko darbību, vēlos izdarīt visu nepieciešamo. Un par to, ka citām organizācijām bijis liegts oficiālas pārbaudes LV veikt, nav tiesa. Kā jau minēju - līdz šī gada vasarai oficiālu atzinumu MBH varēja iegūt arī UCI sistēmā sastāvošie suņi.


Neredzu nekādu problēmu. Ja displāzijas pārbaude ir nepieciešama priekš sevis, kas ir ļoti apsveicami, tad, bez oficāla atzinuma taču to noteikti MBH uztaisīs. Savukārt, ja pārbaudi pieprasa LKA vai kas nu tur - tad viņiem arī vajag prasīt, kur to var oficiāli veikt.
Maz ticams, ka MBH atteiktu sniegt pakalpojumu kaut kādu nieku dēļ - gan jau viņiem ir dibināts iemesls, galu galā - viņi ar to naudu pelna.

Un stāsti par "lielisko gēnu suņiem" kuri tā sadomā un pāriet no FCI uz velnsviņsazinko - ir dzirdēti, jā. Nu tā - sadomā vienu dienu, kāpēc nepāriet, un pāriet. Klubs tuvāk mājām par vienu autobusa pieturu.
Biežāk gan tur mazliet dziļāk saknes augu, piemēram - LKF sistēmā nevar saņemt pielaidi vaislai (eksterjera, vai vēl sliktāk - kaut vai to pašu displāzijas pārbaužu dēļ). Kā anekdotē par pilotu, kurš atteicās lidot, jo nepatika skaņa motorā, tāpēc reiss aizkavējās, kamēr atrada citu pilotu, kuram viss patika.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Elizabete » 19 Oct 2012, 11:29

Nu par to jau ir tas stāsts, ka, lai pārliecinātos, ka manai suņu meitenei viss OK, neraugoties uz to faktu, ka neesam LKF, vēlos šo pārbaudi veikt. Veicot šādu izmeklējumu - pirmkārt - es pārliecinos par rezultātu un otrkārt - jau pamatojoties uz mana suņa kopējo veselības stāvokli - plānoju mūsu rīcību turpmāk. Un Jūs taču neteiksiet, ka, tikai pārliecināšanās pēc uztaisot izmeklējumus LV un konstatējot, ka suns ir vesels, pēcāk, lai dabūtu oficiālu atzinumu, man būtu jāveic pārbaude vēlreiz - tikai šoreiz tādā klīnikā, kas ir tiesīga izsniegt šādu sertifikātu? :neparliecinats:
Elizabete
Baby
Baby
 
Posts: 77
Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Location: Adazi, Latvia

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 19 Oct 2012, 11:36

Elizabete wrote:Nu par to jau ir tas stāsts, ka, lai pārliecinātos, ka manai suņu meitenei viss OK, neraugoties uz to faktu, ka neesam LKF, vēlos šo pārbaudi veikt. Veicot šādu izmeklējumu - pirmkārt - es pārliecinos par rezultātu un otrkārt - jau pamatojoties uz mana suņa kopējo veselības stāvokli - plānoju mūsu rīcību turpmāk. Un Jūs taču neteiksiet, ka, tikai pārliecināšanās pēc uztaisot izmeklējumus LV un konstatējot, ka suns ir vesels, pēcāk, lai dabūtu oficiālu atzinumu, man būtu jāveic pārbaude vēlreiz - tikai šoreiz tādā klīnikā, kas ir tiesīga izsniegt šādu sertifikātu? :neparliecinats:


Vispār vajadzētu pietikt ar ārstu, kurš māk nolasīt rentgenu un sniegt šādu atzinumu - jo to Tu dabūsi "uz rokas". Teorijā.

Es gan nezinu, kurš ārsts varētu parakstīties lasīt kaut kādu rentgenu un sniegt atzinumu sunim, neesot pārliecināts, ka rentgens ir veikts tieši tam pašam sunim.
Mans ieteikums būtu aizbraukt tomēr atrast klīniku, kas sniedz oficiālu atzinumu jebkuram sunim.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby magnola » 19 Oct 2012, 11:40

Elizabete wrote:Nu par to jau ir tas stāsts, ka, lai pārliecinātos, ka manai suņu meitenei viss OK, neraugoties uz to faktu, ka neesam LKF, vēlos šo pārbaudi veikt. Veicot šādu izmeklējumu - pirmkārt - es pārliecinos par rezultātu un otrkārt - jau pamatojoties uz mana suņa kopējo veselības stāvokli - plānoju mūsu rīcību turpmāk. Un Jūs taču neteiksiet, ka, tikai pārliecināšanās pēc uztaisot izmeklējumus LV un konstatējot, ka suns ir vesels, pēcāk, lai dabūtu oficiālu atzinumu, man būtu jāveic pārbaude vēlreiz - tikai šoreiz tādā klīnikā, kas ir tiesīga izsniegt šādu sertifikātu? :neparliecinats:


Jā, pilnīgs absurds es esmu tādās pašās domās un šokā (lai arī nesastāvu LKA) ! Tu tak maksā par to naudu un vēlies saņemt derīgu "papīru" par šo procedūru....kāda atšķirība kādā organizācijā es esmu...Man jau liekas, ka Latvijā šī šituācija starp šīm organizācijām ir aizgājusi absurdā, mūžīgie kari, kura organizācija būs labāka, ar lielākām privilēģijām, cieš no tā nevainīgi šuņu īpašnieki un paši suņi :(
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 19 Oct 2012, 11:51

magnola wrote:Jā, pilnīgs absurds es esmu tādās pašās domās un šokā (lai arī nesastāvu LKA) ! Tu tak maksā par to naudu un vēlies saņemt derīgu "papīru" par šo procedūru....kāda atšķirība kādā organizācijā es esmu...Man jau liekas, ka Latvijā šī šituācija starp šīm organizācijām ir aizgājusi absurdā, mūžīgie kari, kura organizācija būs labāka, ar lielākām privilēģijām, cieš no tā nevainīgi šuņu īpašnieki un paši suņi :(


Kādā ziņā cieš suņu īpašnieki? Pārbaudīt uztaisīt ir iespējams (vismaz varēja). Tikai nevar dabūt oficiālu atzinumu (un oficiāls atzinums ir nepieciešams tikai vaislai). Priekš sevis, sava suņa veselības stāvokļa noskaidrošanai - to var izdarīt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Robins » 19 Oct 2012, 11:55

magnola wrote:
Elizabete wrote:Nu par to jau ir tas stāsts, ka, lai pārliecinātos, ka manai suņu meitenei viss OK, neraugoties uz to faktu, ka neesam LKF, vēlos šo pārbaudi veikt. Veicot šādu izmeklējumu - pirmkārt - es pārliecinos par rezultātu un otrkārt - jau pamatojoties uz mana suņa kopējo veselības stāvokli - plānoju mūsu rīcību turpmāk. Un Jūs taču neteiksiet, ka, tikai pārliecināšanās pēc uztaisot izmeklējumus LV un konstatējot, ka suns ir vesels, pēcāk, lai dabūtu oficiālu atzinumu, man būtu jāveic pārbaude vēlreiz - tikai šoreiz tādā klīnikā, kas ir tiesīga izsniegt šādu sertifikātu? :neparliecinats:


Jā, pilnīgs absurds es esmu tādās pašās domās un šokā (lai arī nesastāvu LKA) ! Tu tak maksā par to naudu un vēlies saņemt derīgu "papīru" par šo procedūru....kāda atšķirība kādā organizācijā es esmu...Man jau liekas, ka Latvijā šī šituācija starp šīm organizācijām ir aizgājusi absurdā, mūžīgie kari, kura organizācija būs labāka, ar lielākām privilēģijām, cieš no tā nevainīgi šuņu īpašnieki un paši suņi :(


Kāds šeit sakars ar "karu starp organizācijām"? LKF te nu pilnīgi ņepričom, problēma ir attiecībās LKA - MBH. Un es gan saskatu konkrētu problēmu izsniegt "neadresētu" atzinumu. Katra organizācija tajā var vēlēties redzēt dažādas lietas. Piemēram - pietiek ar aprakstu - Melns sunītis, pakaļkājas ok. Vai vajag precīzāk? Displāzijas pakāpi? Čipa numuru? Pošu pases numuru? Ciltsrakstu numuru? Tāpēc ir LKF-MBH savstarpēji apstiprināta forma, kuru MBH sagatavo un LKF ņem vērā. Pie tam, varbūt vajadzīgs arī pirms tam LKF nosūtījums, reģistrēts. Lai nebūtu situācija - uztaisījām MBH, rezultāts nepatika, to tad nevienam neteiksim, aizbrauksim uztaisīsim Lietuvā, tur varbūt būs labāks.

Bet šajā situācijā - patiešām nevaru iedomāties, kad un pie kādiem apstākļiem "oficiāls atzinums" jebkad varētu būt vajadzīgs?
LKF sistēmā - tāpat nederēs, pie tam arī vaisla (citu apstākļu dēļ) tur nez vai spīd.
LKA sistēmā - nez vai obligāti vajadzēs. Un ja vajadzēs, tad drīzāk pietiks arī ar kaut kādu rentgenu un kaut kādu lasījumu.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Elizabete » 19 Oct 2012, 12:06

Čība

Nu jā - esam pieteikušies uz Displ.pārbaudi un atzinuma izsniegšanu LT. Tikai nesaprotu, kā var - pēc Tevis sacītā - rasties situācija, ka uz pārbaudi atved "ne to suni"? Ja man ir norīkojums, vet.pase ar visu čipa Nr. utt? Identifikācija pilnīga... Tikai - jautājums, palasoties forumā, vai var pilnībā uzticēties LT speciem. Tādēļ jau kreņķis, ka gribot vērsties pie LV speciālita - mēs tiekam "pasūtīti" tālāk. Un tikai tādēļ, ka nepiederam vēlamajai "butru kombinācijai" :neparliecinats:
Elizabete
Baby
Baby
 
Posts: 77
Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Location: Adazi, Latvia

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 19 Oct 2012, 12:12

Elizabete wrote: Tikai nesaprotu, kā var - pēc Tevis sacītā - rasties situācija, ka uz pārbaudi atved "ne to suni"? Ja man ir norīkojums, vet.pase ar visu čipa Nr. utt? Identifikācija pilnīga... Tikai - jautājums, palasoties forumā, vai var pilnībā uzticēties LT speciem. Tādēļ jau kreņķis, ka gribot vērsties pie LV speciālita - mēs tiekam "pasūtīti" tālāk. Un tikai tādēļ, ka nepiederam vēlamajai "butru kombinācijai" :neparliecinats:


To es domāju tādā sakarā, ka rentgenu uzņem LV, dabū neoficiālu atzinumu LV un aizved kaut kad vetārstam uz LT vai vēl kur citur, lai dod oficiālu atzinumu - vai tas LT specs tā parakstīsies to darīt. Teorētiski to rentgenu drīkst nolasīt arī cilveks, kurš to nav uzņēmis. Bet - vai to gribēs darīt tas ir cits jautājums.

Nu nav tik traki ar to LT, it īpaši, ja neesiet audzētājs, kuram gribas palīdzēt vai ieriebt. Par Latvijas lasījumiem arī dzirdēti visādi stāsti...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 19 Oct 2012, 12:14

Robins wrote:Lai nebūtu situācija - uztaisījām MBH, rezultāts nepatika, to tad nevienam neteiksim, aizbrauksim uztaisīsim Lietuvā, tur varbūt būs labāks.


Šeit gribētos precizēt, ka displāzijas testu var taisīt vairākas reizes. Bildi labāku uzņemt nevar, sliktāku - gan. Līdz ar to mums audzētāja uzreiz teica, ka ja ir slikts rezultāts - noteikti vajag atkārtotu rentgenu taisīt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Robins » 19 Oct 2012, 12:31

čība wrote:
Robins wrote:Lai nebūtu situācija - uztaisījām MBH, rezultāts nepatika, to tad nevienam neteiksim, aizbrauksim uztaisīsim Lietuvā, tur varbūt būs labāks.


Šeit gribētos precizēt, ka displāzijas testu var taisīt vairākas reizes. Bildi labāku uzņemt nevar, sliktāku - gan. Līdz ar to mums audzētāja uzreiz teica, ka ja ir slikts rezultāts - noteikti vajag atkārtotu rentgenu taisīt.


Godīgi sakot, precīzu kārtību displāzijas pārbaudēm nezinu, jo šķirnes tādas, kur tas nav interesanti. Droši vien, ka var taisīt vairākas reizes, piemēram - dažādos vecumos. Bet, viennozīmīgi ir starpība starp rezultātiem "Pirmajā reizē DD, otrajā BB" un "Uzreiz BB". Tāpēc būtu jābūt svarīgi, ka visi rezultāti tiek fiksēti, un kluba vietā es kā minimums paskaidrojumu suņa īpašniekam par tik dažādiem rezultātiem noteikti paprasītu, pirms pielaides izsniegšanas.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 19 Oct 2012, 12:44

Robins wrote:Godīgi sakot, precīzu kārtību displāzijas pārbaudēm nezinu, jo šķirnes tādas, kur tas nav interesanti. Droši vien, ka var taisīt vairākas reizes, piemēram - dažādos vecumos. Bet, viennozīmīgi ir starpība starp rezultātiem "Pirmajā reizē DD, otrajā BB" un "Uzreiz BB". Tāpēc būtu jābūt svarīgi, ka visi rezultāti tiek fiksēti, un kluba vietā es kā minimums paskaidrojumu suņa īpašniekam par tik dažādiem rezultātiem noteikti paprasītu, pirms pielaides izsniegšanas.


Jā, rezultātiem jābūt fiskētiem, tas gan. Bet paskaidrojumus drīzāk jāprasa rentgena nolasītajiem :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests