stāsts par punduršpicu

Want to Buy a Dog

Re: stāsts par punduršpicu

Postby čība » 19 Oct 2012, 15:33

EvoX wrote:es nezinu vai gribu publicēties bez tabu utt.
bet to tāpat atstāt negribu :lamajas:


Nu... no likumiskās puses man ir aizdomas, ka īsti varētu nebūt variantu... :neparliecinats: Ja nu vienīgi labs jurists var runāt par kucēnu kvalitāti utt
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: stāsts par punduršpicu

Postby EvoX » 19 Oct 2012, 15:35

laikam esmu naiva,bet līdz pēdējam cerēju,ka iedos tos dokumentus un iztiksim bez visa šī.
nu jau iet augstos toņos.
User avatar
EvoX
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 5
Joined: 10 Oct 2012, 12:04

Re: stāsts par punduršpicu

Postby emy » 19 Oct 2012, 15:41

mazliet jautrībai. Par to, kā iet cilvēkiem, kas nav ļoti informēti par šķirnēm, ciltsrakstiem, klubiem, sistēmām. Man kādreiz bija maza balta sunīte (vizuāli kā Maltas zīda sunītis). Māsai uzdāvināja un teica, ka esot tīršķirnes Boloņas zīda suns, tikai brāķītis, jo vina austiņa tumšāka, tāpēc bez dokumentiem. :velnins: Es arī tam noticēju un sunīte bija mans labākais draugs un ļoti mīlēta 14 gadus. Pēc tam man bija pieņemts 6 gadus vecs suņuks, kam saimnieki bija miruši. Tātad suņi kopumā man bija bijuši jau 17 gadus.

Pienāca viena tāda diena, kad mēs ar draudzeni, zinot, ka viņams mammai nepieciešams suns, nolēmām to iegādāties :). Draudzenei pie kam bija bijuši divi tīršķirnes suņi - vācu aitu suns un mittelšnaucers. Un... mēs paskatījāmies, protams, ss.lv un aizbraucām uz Jaunjelgavu (laikam) pirkt Krievu zīda sunīti. Mums parādīja it kā vecākus - pieņemsim, ka tie arī atbilda šķirnes aprakstam un kucēnu... Nu nezinu, kādā afekta stāvoklī mēs abas bijām, ka nepamanījām - 1) to ka sunītim ir reizes divas garākas kājas nekā iespējamajiem vecākiem - stipri augstāks par mammu 2) sunītim austiņas nevis bija apaļas un uz leju bet trīstūrveida un gaisā. Kā papilonam :) Bet mēs taču to suni nopirkām! Pareizāk draudzene, bet es biju atbalsta komanda. Nezinu, vai mums šķita, ka ausis nolaidīsies un kājas saruks, vai kas. :akes: Protams, nekādi ciltsraksti nebija. Bet priekš kam - tas taču mājas mīlulis :velnins: Sunīte, protams, arī kļuva draudzenes mammas mīlule, bet vizuāli ir ļooooti tālu no krāsainā krievu zīdsunīša. :jautri: Ir kaut kas uz papilonu, kaut kas uz toju. Spalva mazliet paplūkāta, daba nervoza.

Principā mēs ar draudzeni abas tobrīd bijām ar juridisko izglītību, gana pieaugušas un tā. Bet nu bijām aitas, ko cirpt :velnins:

Pēc tam pienāca brīdis, kad iegādājos savu pirmo skoča puiku. Biju jau forumā un citur viskautko salasījusies, izglītojusies. Zināju, ka gribu LKF sunīti, ar ciltsrakstiem, ka slēgšu līgumu u.t.t. Visādus jautājumus uzdevu audzētājai u.t.t. Bet... nepaskatījos sunim mutē. Bija doma, ka iešu uz izstādēm. Otrā vai trešā dienā pēc suņa paņemšanas lepni aizbraucu ar savu skaistuli uz terjeru cienītāju klubu, bet tur man pateica, ka sunim ir totāli nepareizs sakodiens un izstādēs nav ko meklēt. Labi, nebija 1000 eiro un izstāžu ideja nebija ļoti svarīga, jo tajā pieredzes arī nebija un nav - tikai gribējās mēģināt, bet tāpat baigais aplauziens. It kā visu zināju, bet tomēr - ne visu.

Tā ka vismaz es nebrīnos, ka gadās visādi :jautri:
Last edited by emy on 19 Oct 2012, 15:48, edited 3 times in total.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: stāsts par punduršpicu

Postby Demiana » 19 Oct 2012, 15:43

Vai tā samaksātā cena ir ticama? varbūt dāvīnātājs šo cenu ir piepušķojis un suns nopirkts par vidējo ss-tēvs-māte-ar -ciltsrakstiem-kucēns-bez-dokumentiem?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: stāsts par punduršpicu

Postby obrija » 19 Oct 2012, 15:54

Nevajag jau iet uz to Bez tabu, vajag pateikt, ka iesiet :kanepe:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: stāsts par punduršpicu

Postby čība » 19 Oct 2012, 15:55

emy wrote:Zināju, ka gribu LKF sunīti, ar ciltsrakstiem, ka slēgšu līgumu u.t.t. Visādus jautājumus uzdevu audzētājai u.t.t. Bet... nepaskatījos sunim mutē. Bija doma, ka iešu uz izstādēm. Otrā vai trešā dienā pēc suņa paņemšanas lepni aizbraucu ar savu skaistuli uz terjeru cienītāju klubu, bet tur man pateica, ka sunim ir totāli nepareizs sakodiens un izstādēs nav ko meklēt. Labi, nebija 1000 eiro un izstāžu ideja nebija ļoti svarīga, jo tajā pieredzes arī nebija un nav - tikai gribējās mēģināt, bet tāpat baigais aplauziens. It kā visu zināju, bet tomēr - ne visu.

Tā ka vismaz es nebrīnos, ka gadās visādi :jautri:


Vai tad trūkumi nav līgumā jāatspoguļo? Un, ja pārdod izstāžu suni tad izstāžu, nepareizs sakodiens ir pet... vai tad tas nav nekur jānorāda :jaut:

Vispār tā jau ir, iegrābties var arī LKF - audzētāji arī krāpjas, saka ka sakodiens labosies, žoklis izstiepsies utt... :aknee:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: stāsts par punduršpicu

Postby EvoX » 19 Oct 2012, 16:00

cena nav piepušķota, tur bija iespēja paņemt ar tiem 100 euro klāt ar papīriem vai bez.
kucēns vēl kādu laiku bija ss.lv un arī,kad minēju cenu,saimniece neprotestēja pret manu ciparu.
User avatar
EvoX
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 5
Joined: 10 Oct 2012, 12:04

Re: stāsts par punduršpicu

Postby čība » 19 Oct 2012, 16:02

EvoX wrote:cena nav piepušķota, tur bija iespēja paņemt ar tiem 100 euro klāt ar papīriem vai bez.
kucēns vēl kādu laiku bija ss.lv un arī,kad minēju cenu,saimniece neprotestēja pret manu ciparu.


Tas diemžēl var mainīties... :neparliecinats:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: stāsts par punduršpicu

Postby EvoX » 19 Oct 2012, 16:03

galu galā,kādai tad būtu jābūt kucēna cenai,lai varētu šādi izrīkoties.

es saprastu,ja tie būtu 200ls
bet uzskatu,ka nav pieļaujami,arī,ja tie ir 500 un 600ls.
User avatar
EvoX
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 5
Joined: 10 Oct 2012, 12:04

Re: stāsts par punduršpicu

Postby obrija » 19 Oct 2012, 16:08

audzētāji arī krāpjas, saka ka sakodiens labosies, žoklis izstiepsies utt... :aknee:

Tas stāsts par mani :kanepe: Gribēju sev čihu, ieteica man tantuku, kura nodarbojās ar čihiem, bet ne LKF, nopirku 6 mēneši uz to laiku meitenei zobi gāja uz taisno sakodienu, kad pirku man teica ka iztaisnosies, būs šķēres, pēc mēneša bij pārkodiens, man teica ka iztaisnosies, jo tās esot tādas vecāku līnijas, viņiem tā purni augot :kanepe: Nu es ilgāk negaidīju, atdevu perspektīvo čiha meiteni audzētājam un naudu man atgrieza 100% apmērā.
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: stāsts par punduršpicu

Postby emy » 19 Oct 2012, 16:09

čība, nē - līgumā nebija nekādi trūkumi norādīti. Audzētāja pati man iedeva kluba adresi - teica, lai ejam piereģistrējamies, runājām par izstādēm , spalvu, barošanu, arī par zobu tīrīšanu. Domāju, ka vaina tajā, ka audzētājai par tādu bija tikai tikko kļuvusi - A metiens un, pieļauju, pati tajā mutē nebija paskatījusies. Negribējās domāt, ka apzināti piekrāpa. Suņuks bija jau "aizsēdējies" - pusgadu vecs un sakodiens nebija labojams. Škrobe bija, bet negribējās neko strīdēties. Cena bija adekvāta - ne lēta, bet lētākā kā vidēji. (jāsaka, gan - pēc tam domāju, vai cenu noteica kucēna vecums vai tomēr pārdevēja apziņa par to sakodienu) Suns labs - jauks raksturs (skočam atbilstošs :velnins: ), eksterjers labs, spalva arī, ciltsraksti galu galā arī ir. izstāžu karjera izpalika. Un es aizdomājos, ka laikam jau, ja gribas izstādes un pārošanasm tad tam ir jāpieiet ļoti nopietni - no vecāku un priekšteču līniju izpētei līdz kādam kas apmāca, kas tieši konkrētajai šķirnei pērkot jāskatās - kādi testi, pārbaudes, kādas cietības jābūt spalvai, kādi var būt trūkumi u.t.t. Baigā zinātne
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: stāsts par punduršpicu

Postby obrija » 19 Oct 2012, 16:13

EvoX wrote:cena nav piepušķota, tur bija iespēja paņemt ar tiem 100 euro klāt ar papīriem vai bez.
kucēns vēl kādu laiku bija ss.lv un arī,kad minēju cenu,saimniece neprotestēja pret manu ciparu.

Špicam bez papīriem cena varētu būt 200ls, bet katrs jau kāš kā māk :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: stāsts par punduršpicu

Postby obrija » 19 Oct 2012, 16:17

Lūdz, ļoti slavena špicu audzētava LKF sistēmā pārdod kucēnus, cena 1000 eiro un tur nu tiešām ir skaisti suņi
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/zw ... khjik.html
Es vispār nesaprotu kur tādu cenu rāvāt bez doķiem, tur taču cenas no 350ls :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: stāsts par punduršpicu

Postby EvoX » 19 Oct 2012, 16:29

User avatar
EvoX
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 5
Joined: 10 Oct 2012, 12:04

Re: stāsts par punduršpicu

Postby EvoX » 19 Oct 2012, 16:31

bet par to jau es runāju,ka bez papīriem nopirktu par 200ls un klusētu. bet šeit nopērk par šādu cenu un ir tādas negācijas.

tie kucēni no ieliktā sludinājuma ir tiešām skaisti.
man galerijā ir bildes ar manējo, var apskatīties.
User avatar
EvoX
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 5
Joined: 10 Oct 2012, 12:04

Re: stāsts par punduršpicu

Postby EvoX » 19 Oct 2012, 16:33

User avatar
EvoX
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 5
Joined: 10 Oct 2012, 12:04

Re: stāsts par punduršpicu

Postby obrija » 19 Oct 2012, 16:38

EvoX wrote:bet par to jau es runāju,ka bez papīriem nopirktu par 200ls un klusētu. bet šeit nopērk par šādu cenu un ir tādas negācijas.

tie kucēni no ieliktā sludinājuma ir tiešām skaisti.
man galerijā ir bildes ar manējo, var apskatīties.

Bet tai sludinājumā cena ir 670 un vēl runājama, tad es saprotu ka tā cena ir ar visiem dokumentiem norādīta un arī tad vēl runājama, tad es nesaprotu kur radās cena 1000 eiro un bez dokumentiem? :neparliecinats:
Paskaties mana sludinājuma mājaslapā http://www.pomeranian-spitz.lv/ tur tādi mīļuki :sirsninas2:
Kāpēc kucēnam uz jūsu rokām ausis nestāv? Neko tādu vēl neesmu redzējusi, kaut pašai bij špici :jaut: Maniem špicien jau kā 2-3 nedēļas piecēlās, tā nekad vairs nenolaidās :sajucis:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: stāsts par punduršpicu

Postby zukins » 19 Oct 2012, 19:21

Ak dies, jums gan traki iet! Kucēns ir smuks, par šķirnīgumu un visu pārējo nemāku spriest. Juridiski - šaubos vai jums izdosies ko panākt, jo kā jau šeit kāds minēja - nav aizliegts prasīt pat par kranci nezin cik tūkstošus. Ja nekļūdos, likumdošana nosaka, ka kucēnam jābūt vismaz 8nedēļas vecam, vakcinētam, identificētam ar mikročipu un jaunajiem saimniekiem ir jāsaņem vakcinācijas pase - bet neko par šķirnīgumu, cenām, kvalitāti utt.

Varbūt citiem noderēs - varu padalīties ar savu labo pieredzi. Kad pirku Deu Slovākijā, audzētāja jau bija sagatavojusi līgumu. Bet papildus līgumam tika sastādīts tāds kā pieņemšanas-nodošanas akts 2 eksemplāros - tur tika sīki aprakstīts kucēns: sakodiens, krāsa, baltais plankumiņš uz krūtīm, ridžs. Pat shematisks zīmējums tika iekļauts. Turklāt man pašai arī to visu vajadzēja apskatīt, pārbaudīt un pēc tam parakstīties par faktu konstatāciju. Mūsu gadījumā viss ir ok, un es domāju, ka šāda precīza procedūra pasargā abas puses - gan pircēju no pavirša pirkuma, gan audzētāju no nepamatotiem iebildumiem.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: stāsts par punduršpicu

Postby murkata » 22 Oct 2012, 10:38

EvoX wrote:viņa laikam mani līdzinās līdz ar zemi.
nekas,es padoties negribu.


ir tāda iestāde VID... jus ir pirkumu apliecinošs dokuments? čeks? nē, nav. bet ir liecība. ar to pietiek, lai šīs "audzētājas" darbību pārbaudītu pēc visiem kanoniem...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: stāsts par punduršpicu

Postby obrija » 22 Oct 2012, 19:48

Pastāstiet, kā beidzās jandāliņš? :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron