HELP! Suņu šmuces istabā

Dogs Teaching

HELP! Suņu šmuces istabā

Postby mimiunmossa » 25 Oct 2012, 10:41

Labdien!

Tikai vakar uzdūros šim forumam, ļoti daudz noderīgas info par suņiem:)Sākšu ar to ka iepriekšējas pieredzes ar suņiem man nekad nav bijusi, tātad man tād jautājums, esam iegādājušies 2 punduršpicus, abi suņuki jau 6 mēnešus veci, pie mums dzīvo 4 mēnešus, un tad sīkāk par "mazo" problēmiņu, lieta tāda ka dzīvoju es privātmājā, suņi, kad izlaiž dārzā savas darīšanas nokārto dārzā un praktiski, kad esam mājās istabās nekādas šmuces nav, bet tiklīdz suņi atstāti vieni mājās pārodoties no darba visas istabas ar suņu čuriņām un kakiņām:) Saskatijos pamācības youtubē ka suņus jātur būrītī, jo savu telpu viņi necūko, pašlaik situācija ir tāda ka mājās atvēlēts 1x1 m stūrīts kur suņi no rīta tiek ielikti un tur pavada visu dienu, kad pārnākam no darba suņu stūrīts ir tīrs, tad suņuki tiek izvesti laukā un suņi paklausīgi savas darīšanas nokārto ārā. Esmu nesaprašanā, kā suņukus iemācīt kārtoties tikai ārā, vai paciesties līdz tām reizēm, kad tie tiek vesti ārā no rita un vakarā, negribas viņus pa dienu turēt iespundētus 1x1m telpā. Kam esmu stāstijis, man ir teikuši ka suņuki vēl ir mazi, mazs urīnpūslīts utt, nu bet 6 mēneši ūnīšiem, tā kā vajadzētu iemācīties... Ceru ka viss saprotami uzrakstīts un ko varat ko ieteikt šajā sakarā?
mimiunmossa
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 25 Oct 2012, 10:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby ingo » 25 Oct 2012, 11:01

mans punduršpics kārtīgi visu sāka darīt tikai laukā ap 8 mēnešiem, bet ja bija ilgāk par 7-8 stundām palicis viens, tad gadījās arī šad tad līdz kādiem 2 gadiem laikam. Tagad nekādu problēmu (nu jau drīz būs 8 gadi). Ak jā, bija vēl kāda problēma- iezīmēšana, kad ap gadu saprata, ka ir kārtīgs "vecis", tas nekādi nebija saistīts ar iešanu/ neiešanu laukā. Tā kā mums nav izstāžu suns, tad risinājums sanāca gaužām vienkāršs- kastrācija.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby mimiunmossa » 25 Oct 2012, 11:57

Ingo laikam tekstā nepeiminēju man abas ir meitenes, tā ka tas jautājums par teritorijas iezīmēšanu atkrīt:) tad sanāk jāgaida vēl vismaz 2 mēneši, pats trakākais ir kad piešmucē nezini kuru bārt, ja būtu viens suns, tad zināto par ko saimnieks ir sabāris, bet manā gadījumā negribas kādai nepelnīti rājienu dot, kamēr nav pie rokas pieķerta, kaut gan, kad tiek pieķerta, sabārta liekas nu saprata beidzot, bet nekā atkal pēc kāda laika vecie gājieni:)
mimiunmossa
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 25 Oct 2012, 10:07

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Vendeta » 25 Oct 2012, 13:05

Sākšu ar to ka iepriekšējas pieredzes ar suņiem man nekad nav bijusi
- tas ir pat ļoti redzams :jaa:

man abas ir meitenes, tā ka tas jautājums par teritorijas iezīmēšanu atkrīt
- absolūti nemaz neatkrīt :noliedz:
ja būtu viens suns, tad zināto par ko saimnieks ir sabāris
:noliedz: - nezinātu vis, suns jau pēc dažām sekundēm nesaista savu darbību ar tāi sekojošo saimnieka reakciju.

Atstājot suņus (kucēnus) vienus pašus dzīvoties brīvi pa visām istabām, jūs paši uzprasāties uz problēmām. Suņi nav ģeniāli kopš dzimšanas, viņi ir un paliek tikai dzīvnieki ar tiem raksturīgu uzvedību.

Esmu nesaprašanā, kā suņukus iemācīt kārtoties tikai ārā
- tā arī māciet, kā līdz šim:
mājās atvēlēts 1x1 m stūrīts kur suņi no rīta tiek ielikti un tur pavada visu dienu, kad pārnākam no darba suņu stūrīts ir tīrs, tad suņuki tiek izvesti laukā un suņi paklausīgi savas darīšanas nokārto ārā

Diviem punduršpiciem tur vietas ir pietiekami daudz, protams, būtu labāk, ja kāds varētu arī pa dienas vidu ieskriet mājās un izlaist viņus ārā. Tad, kad saimnieku nav mājās, suņi parasti guļ (un viņiem pilnīgi vienalga, vai gulēt 1x1m būrī, vai uz 1x1m paklājiņa vai dīvānā). Ja ir vēlme savus suņus apmācīt, labāk tomēr pieturēties pie pārbaudītām metodēm, pārlieku sentimentāla attieksme šeit nebūs labākais palīgs. Vai nu algot suņu aukli.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Sympathy » 25 Oct 2012, 22:50


ja būtu viens suns, tad zināto par ko saimnieks ir sabāris
:noliedz: - nezinātu vis, suns jau pēc dažām sekundēm nesaista savu darbību ar tāi sekojošo saimnieka reakciju.


Nepiekrītu!!! Kautkāpēc mans suns, izdarot kautko sliktu, atceras to, jo atliek man uzdurties un pateikt " kas tas" vai kurš šito izdarija, lai manam sunim mainitos sejas izteiksme :D un esmu to teikusi ari bez iemesla, tapec tas nav tieši dēļ šiem vārdiem , vai intonācijas!
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby ajame » 25 Oct 2012, 23:47

Sympathy wrote:

ja būtu viens suns, tad zināto par ko saimnieks ir sabāris
:noliedz: - nezinātu vis, suns jau pēc dažām sekundēm nesaista savu darbību ar tāi sekojošo saimnieka reakciju.


Nepiekrītu!!! Kautkāpēc mans suns, izdarot kautko sliktu, atceras to, jo atliek man uzdurties un pateikt " kas tas" vai kurš šito izdarija, lai manam sunim mainitos sejas izteiksme :D un esmu to teikusi ari bez iemesla, tapec tas nav tieši dēļ šiem vārdiem , vai intonācijas!

:par:
mani suņi pat saprot, ja es vienkārši bez vārdiem parādu nodarīto kaitējumu. tie kuri nav vainīgi ar interesi nāk klāt pētīt, bet vainīgais sēž ausis pieglaudis. Tā arī varu noteikt vainīgo :)
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Retrīvers » 26 Oct 2012, 07:43

Vendeta wrote:
ja būtu viens suns, tad zināto par ko saimnieks ir sabāris
:noliedz: - nezinātu vis, suns jau pēc dažām sekundēm nesaista savu darbību ar tāi sekojošo saimnieka reakciju.


Nezinu, nezinu. Te es nepiekritīšu. Bišķīt gan ne par šo tēmu (nezinu, varēu Tu to asocēji tikai ar šo tēmu).
Man ir VAS kuce. Agrāk, kad atstājām vienu mājās, viņa mēdza no galda novākt VISU kas tur bija ēdams. (baranciņas, bulciņas, cepumi, utt..).
Un kad atnāku mājās, uzreiz var redzēt, ka viņa vēl joprojām jūtās vainīga par to, ko ir izdarījusi un zina, ko ir izdarījusi.
Jo viņa nāca sveicināties pazemīgi. Ne gluži lienot pa zemi, bet ar asti kājstarpē, ausīm pieglauzgām un bik zemāk pieliekusies.
Tagad, kad viņa tā vairs nedara, skrien klāt priecīga, aste luncinās, ausis augšā un viss ok.
Šitā es arī varēju saprast, kurš ir vainīgs pie nedarba, jo man ir vairāki suņi.
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby ash » 26 Oct 2012, 08:19

mans zvērs vispār nenāk sveicināties, ja nedarbus darījis. guļ savā vietā galvu nodūris, acīs neskatās.
un tiešām atliek vien parādīt kāda nedarba virzienā, pat nekot nesakot - šausmīgi nokaunās un lavās prom uz vietu. es domāju, ka suns lieliski saprot un atceras. ar priekšnosacījumu - ka ir jau apguvis mācību - kas ir atļauts, kas nē. :pastaiga:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby prikolist2005 » 26 Oct 2012, 21:04

mimiunmossa wrote:Labdien!

Tikai vakar uzdūros šim forumam, ļoti daudz noderīgas info par suņiem:)Sākšu ar to ka iepriekšējas pieredzes ar suņiem man nekad nav bijusi, tātad man tād jautājums, esam iegādājušies 2 punduršpicus, abi suņuki jau 6 mēnešus veci, pie mums dzīvo 4 mēnešus, un tad sīkāk par "mazo" problēmiņu, lieta tāda ka dzīvoju es privātmājā, suņi, kad izlaiž dārzā savas darīšanas nokārto dārzā un praktiski, kad esam mājās istabās nekādas šmuces nav, bet tiklīdz suņi atstāti vieni mājās pārodoties no darba visas istabas ar suņu čuriņām un kakiņām:) Saskatijos pamācības youtubē ka suņus jātur būrītī, jo savu telpu viņi necūko, pašlaik situācija ir tāda ka mājās atvēlēts 1x1 m stūrīts kur suņi no rīta tiek ielikti un tur pavada visu dienu, kad pārnākam no darba suņu stūrīts ir tīrs, tad suņuki tiek izvesti laukā un suņi paklausīgi savas darīšanas nokārto ārā. Esmu nesaprašanā, kā suņukus iemācīt kārtoties tikai ārā, vai paciesties līdz tām reizēm, kad tie tiek vesti ārā no rita un vakarā, negribas viņus pa dienu turēt iespundētus 1x1m telpā. Kam esmu stāstijis, man ir teikuši ka suņuki vēl ir mazi, mazs urīnpūslīts utt, nu bet 6 mēneši ūnīšiem, tā kā vajadzētu iemācīties... Ceru ka viss saprotami uzrakstīts un ko varat ko ieteikt šajā sakarā?


Добрый вечер! Пока вы на работе, сколько времени щенки остаются одни дома?
prikolist2005
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 08 Aug 2010, 14:39

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby mimiunmossa » 29 Oct 2012, 12:01

Добрый вечер! Пока вы на работе, сколько времени щенки остаются одни дома?

8-10 stundas
mimiunmossa
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 25 Oct 2012, 10:07

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby prikolist2005 » 29 Oct 2012, 23:52

mimiunmossa wrote:Добрый вечер! Пока вы на работе, сколько времени щенки остаются одни дома?

8-10 stundas



Щенки не могут так долго терпеть.Попробуйте приучить их к пиленке, пока вы находитесь на работе.Чтобы свои делишки они оставляли там. Я соих щенков с детства приучаю к пиленке.Если возникнуть вопросы как приучить к пиленке пишите мне на мой е-майл.
prikolist2005
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 08 Aug 2010, 14:39

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Agnese un Khalids » 25 Feb 2013, 18:36

Sveiki visiem!!!!

Man ir viena diezgan liela problema ar manu nepilnus 3 menesus vecu Pitbull kucenu...... :(
Nevaru vinam iemacit lauka nokartoties.....ka iznesu ar nesanu ara ta Vins nokartojas un ja es Vinu nenesu tad visas darisanas nokarto dzivokli.
Nu jau paris dienas ienemies curat kur pagadas, sito nakti ari piecuraja pats savu gulas vietu.

Itka vinu katru reizi sabaru un iznesu ara ta lai Vins saprot bet nekada jega no ta nau.
Man viens pazina teica ka tas esot ar Pitbull kuceniem normali bet man jau gan ta neliekas. :(

Ludzu varat man dot kads padomu ko man darit!
Agnese un Khalids
Baby
Baby
 
Posts: 9
Images: 5
Joined: 06 Feb 2013, 13:50

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby seila » 25 Feb 2013, 22:32

Agnese un Khalids betja viņš ārā nokārtojās, kad tiek iznests - kur tad problēma? :D Tad jau viss ir kārtībā, tik vajaga kārtīgi saslavēt, varbūt līdzi paņemt kādu mantiņu vai bumbiņu un saukt uz spēli, parādīt kādu varoņdarbu izdarījis, ka liels, liels malacis - tad jau ar laiku sapratīs kur tas darāms, bet tik agrā vecumā jāapzinās, ka peļķītes mājās būs - tas ir neizbēgami, jāpērk autiņi un jāklāj, nezinu vai ir vērts radināt kārtoties uz autiņiem, ja tagad mācās to darīt ārā - labāk, lai viņam nejūk kur pareizi - nemācīt kārtoties uz autiņiem, bet izklāt tos tīri, lai nesamirkst visa grīda un noteikti pēc barošanas, miega un rotaļām - uzreiz nest laukā un pagaidīt kamēr visu izdara - tā arī iemācīsies. Par to kāmās dara kur pagadās - nesaprot vēl... bet tāpēc jums jānes viņš laukā pirms paspēj ko sadarīt, īpaši grūti ir naktī, ja suns visu nakti noguļ - tad ok, piecelieties agrāk un uzreiz ārā - pirms viņš pamodies un kaut ko sadarījis, bet ja naktī neguļ mierīgi visu laiku - tad novaktēt ir nereāli, bet pa dienu - kad esat mājās - varēs mācīt.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Agnese un Khalids » 25 Feb 2013, 23:34

Paldies par atbildi :)
Katru reizi kad vins nokartojas lauka ta es vinam iedodu sunu naskiti......un slaveju :)
Pa naktim ari vins man gul pie gultas sunu soma, sakuma somu tureju vala domaju ja nu vinam sagribas dzert vai est tad vins var aiziet lidz virtuvei......bet ka vins saka nokartoties dzivokli ta pa naktim taisu somu ciet.
Parasti jau saka ka suns pats sava gulas vieta nenokartojas.....bet mums gan laikam vis otradi.
Briziem man liekas ka vins speciali ta dara lai paraditu ka vins maja saimnieks un ka var darit ko grib. :pedinja:
Agnese un Khalids
Baby
Baby
 
Posts: 9
Images: 5
Joined: 06 Feb 2013, 13:50

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Agnese un Khalids » 25 Feb 2013, 23:38

PS.

Katru dienu es esmu majas un ja izbraucu pa darisanam tad suniti nemu vienmer lidzi.
Nau bijusi tada diena ka vins butu palicis viens pats majas :)
Agnese un Khalids
Baby
Baby
 
Posts: 9
Images: 5
Joined: 06 Feb 2013, 13:50

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Linda B. » 25 Feb 2013, 23:48

Vai jūs zīdainim arī prasiet iet uz poda,kad tas vēl staigāt neprot?
Tas ir mazs kucēns.Viņš vēl ilgi čurās un kakās istabā un tas ir normāli un ne tikai pitublterjeriem,bet visiem kucēniem!Man taksis pārstāja istabā kārtoties tikai pēc gada vecuma!Kucēns ir jānes laukā uzreiz pēc pamošanās,pēc ēšanas,pēc dauzīšanās un vēl katru reizi,kad izskatās,ka meklē vietu un,kad nokārtojas laukā jāsaslavē un nav nekādas jēgas 2 mēnešus vecu kucēnu lamāt par to,ka viņš dara to,kas viņam ir vajadzīgs,nejau viņš ir vainīgs,ka neiznesāt laukā,kad viņam vajag nokārtoties,viņam vajag čurāt un viņš čurā tur kur ir.Ne viņš īsti vēl spēj to savu kārtošanos kontrolēt,ne arī saprot par ko viņu vispār lamā.Aizrādīt par peļķi istabā var tad,kad suns jau ir sapratis,ka tā lieta ir jādara ārā.
Pakonsultējieties pie sava kucēna audzētāja par kucēna audzināšanu un lai veicas!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Linda B. » 25 Feb 2013, 23:51

Agnese un Khalids wrote:Paldies par atbildi :)
Katru reizi kad vins nokartojas lauka ta es vinam iedodu sunu naskiti......un slaveju :)
Pa naktim ari vins man gul pie gultas sunu soma, sakuma somu tureju vala domaju ja nu vinam sagribas dzert vai est tad vins var aiziet lidz virtuvei......bet ka vins saka nokartoties dzivokli ta pa naktim taisu somu ciet.
Parasti jau saka ka suns pats sava gulas vieta nenokartojas.....bet mums gan laikam vis otradi.
Briziem man liekas ka vins speciali ta dara lai paraditu ka vins maja saimnieks un ka var darit ko grib. :pedinja:

Kārtojas viņš tai somā tāpēc,ka visu nakti saturēt tik mazam kucēnam nav iespējams!Viņi čurā un kakā daudz un dikti un tik mazam kucēnam vēl ir galīgi vienalga,kur to darīt.Neaizmirstiet,ka vēl pavisam nesen viņa diebnu pēc apkakāšanās mamma mazgāja.Kaut kur ap pieciem mēnešiem tas kucēns var izturēt nakti nečurājis.Un kāds saimnieks mājās 2 mēnešu vecumā?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Demiana » 26 Feb 2013, 08:57

Linda B. wrote:Vai jūs zīdainim arī prasiet iet uz poda,kad tas vēl staigāt neprot?
Tas ir mazs kucēns.Viņš vēl ilgi čurās un kakās istabā un tas ir normāli un ne tikai pitublterjeriem,bet visiem kucēniem!Man taksis pārstāja istabā kārtoties tikai pēc gada vecuma!

Es vēl pieļauju līdz 4.5 mēnešiem ka kucēns varētu kārtoties mājā, un pēc 4 mēn. ja nu patiešām viņam nav dota iespēja nokārtoties ārā un ciest vairs nespēja.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby ash » 26 Feb 2013, 09:14

iespējams, ka kaut ko tomēr nosaka arī šķirnes īpatnības un kucēna saprašana. mans suns no 4 mēnešu vecuma nekādas šmuces istabā nav taisījis. kur nu vēl gada vecumā! (varbūt ka taksim tas normāli.. ?)

2 mēnešu vecumā gan gadījās - ja bija ilgākas stundas. bet tad to darīja uz avīzītes pie durvīm.
es nekad suni neslavēju, ka viņš nokārtojies uz avīzītes, lai neliktu viņam domāt, ka man tas patīk labāk, kā nokārtošanās ārā, zālītē. vienkārši novācu avīzes lai nebūtu asociācijas ar toleti pie durvīm.

jūsu gadījumā kucēns noteikti to nedara aiz spīts, viņš vēl maziņš. turpiniet bieži iet ārā un slavēt, kad tur nokārtojas. un varbūt tomēr nolieciet kaut kur dzīvoklī autiņu vai avīzi, jo fiziski viņš tiešām nespēj visu nakti nenokārtoties. un somiņā gan nespundējiet, labāk lai čurā blakus midziņai.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: HELP! Suņu šmuces istabā

Postby Agnese un Khalids » 28 Feb 2013, 11:33

Liels paldies Jums par ieteikumiem!!!! :)

Nu jau iet otra diena ka prasas pats lauka....stav pie durvim un kunkst :)
Vakar biju loti parsteigta bijam aizbraukusi uz restoranu....ka jau vnm mazais kucens lidzi.
Domaju pie sevim....ludzu ludzu tikai nesataisi smuces restorana. Pec kadas pusotras stundas bijam jau ara un tad vins ari nokartojas.
Loti liels prieks ka tagad beidzot vins sak saprast kad japrasas lauka.

Man Lv mammai ari ir Minikolija sunenite nu jau iet 13 gads. Vina parstaja taisit smuces izstaba apmeram 2 menesu vecuma.
Agnese un Khalids
Baby
Baby
 
Posts: 9
Images: 5
Joined: 06 Feb 2013, 13:50

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests