Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 29 Oct 2012, 10:25

Vakardien domāju, ka šo tēmu vairs necilāšu, bet šodien pēc sarunas ar draudzeni sapratu, ka gribu gan to pacilāt... Tātad. KĀPĒC mazsuņu (visbiežāk!) saimnieki iedomājas, ka viņu "cukurdūlītis" nav suns, uz kuru noteikumi neattiecas? Bijām Mežaparkā, kopā ar maniem diviem bērniem un manu krustmeitu, kurai ir PANISKAS bailes no svešiem suņiem (taču meitēns ir apguvis adekvātu uzvešanos - pamanot suni prom neskrien. nebļauj un rokas nevicina), gājām pa to ceļu, kas ved uz bērnu rotaļu laukumu. Visi cilvēki kā cilvēki, suņi pie pavadām, te pēkšņi parādās 2 mazkvekšķi, kuri riksī skrien klāt pie visiem pretimnācējiem, LEC virsū (labi, man ceļa augstumā, kamēr bērnam - pie sejas!) un APREJ ko jaudas! Saimnieces divas velkas 3 km aizmugurē un nereaģē VISPĀR. Krustmeita TĀ pārbijās... ka pēc tam 2 minūtes parunāt nevarēju. Es tām vecenēm pateicu visu, ko par to domāju, bet nu 100%, ka neaizķērās. Draudzene šorīt zvana un stāsta, ka bērns pusnakti murgojis par suņiem. Lūk, sāksies atkal viss no gala... Viņu mazu lielais kaimiņu suns pārbiedēja - uzlecot virsū un nogāžot pa trepēm... KO šādā situācijā var reāli darīt? Sauksi pašvaldības policiju, dāmītes ar saviem kvekšķiem būs tālēs zilajās... Bet kā izbeigt šādu visatļautību?
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Retrīvers » 29 Oct 2012, 10:50

Man vienmēr tas nepaticis.
Mani lielie suņi pie pavadām, bet kaut kādi sīki rejoši skrien klāt un kaitina manējos, vnk grrr.

Ir man arī mazs suns(takša jauktene), bet viņu es turu visu laiku pie pavadas, jo viņš ir diezgan dusmīgs. Pret cilvēkiem un suņiem. Tāpēc nelaižu nekur. Bet tad pieskrien klāt kāds svešs sīkais suns, vai vēl - saimnieki vienkārši laiž klāt. Nu nepatīk man, ka pie mana sīkā suņa nāk kāds klāt. Bet citi jau domā - ai, kas tad tur, divi sīki, paspēlēsies tikai.. Un vēl man nepatīk, ka vecāki ļauj bērniem līst pie svešiem suņiem.
Ok, man ir VAS un ZR, pie tiem var. It īpaši VAS, jo viņa man ir superdraudzīga un mīļa. Bet diemžēl no VASa taču visi baidās un nez kāpēc iedomājās, ka pie mana mazā suņa var.
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 29 Oct 2012, 10:54

Jā, bet kā risināt šādu problēmu? Ko darīt, ja šādas situācijas notiek?
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 11:46

Šarlote wrote:Jā, bet kā risināt šādu problēmu? Ko darīt, ja šādas situācijas notiek?


Nu žēl suņa, bet sper lai lido. Tas saimniecēm noteikti aizies. Jā, būsi dzīvnieku nīdeja un briesmone. Bet citādāk cilvēki nemācās.
Un pēc šādiem notikumiem, vēl daudzi suņu mīļi brīnās, kāpēc sabiedrībā pret suņiem ir tāda attieksme kā ir...

Mēs arī bijām Mežaparkā, arī mums suns paskraidīja bez siksnas, bet neredzēju un nemanīju nevienu, kam traucētu mežā pēc sķīvīša vai kociņa skrienošs suns... Tieši otrādi, vecāki rādīja bērniem kā sunītis skrien un lec :jaa: Protams, nevienam svešam suns pat tuvumā negāja, tikai nesa kociņu mums un atpakaļ meža - nost no gājēju trases :) Nu un uz mazsuņa kategoriju mans suns noteikti nekandidē, bet cilvēki nāca klāt :jaa:

Starp citu, arī mēs satikām divus mazsuņus, un saimnieces viņus savāca tikai tad, kad piedraudēju savu ar palaist vaļā - tā teikt, lai godīgi. Citādāk es savu turu, a šie divi aplēkā...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby murkata » 29 Oct 2012, 11:52

ja tu redzi, ka tev skrien virsū, saliec rokas saņos, lai liktos lielāka un aizstājies priekšā, ar suņiem aizstājies priekšā bērnam. ja esi ar suņiem vien, aizstājies priekšā viņiem, jo tu tak esi barvede. pēc tam es jau noteikti ietu pie tām tjonskām un ar visiem suņiem un teiktu, ka nākamreiz savējos neturēšu... skaidrs, ka nav pareizi ar agresiju izturēties, bet šādi cilvēki savādāk nesaprot... diemžēl nekāda skaidrošana nelīdzēs. tur vajadzīga kompleksa pieeja, kurai nav laika parkā uz celiņa :)
man arī ir gadījies, ka saimnieki savus sīkos nesavāc. mani suņi nav agresīvi. drīzāk grib spēlēties, bet sekas ta var būt smagas arī no rotaļāšanās ar tādiem monstriem :D
pie tam, bieži vien sīkie kobelīši jau pa gabalu iet un rāda, ka krutāka apkārtnē neviena nav (saimniecei pie kājas piespiežoties). tad jau manējais arī paliek pikts. var iedomāties, ko domā un saka to sunīšu saimnieces!
bet mums jau te ir bijusi saķeršanās par tēmu "kāpēc tad tie jāsauc par kvekšķiem, ko tad šie vainīgi utt". suņi nav vainīgi, bet tie saimnieki ir vienkārši kā tāda prāta slimība...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 11:55

murkata wrote:bet mums jau te ir bijusi saķeršanās par tēmu "kāpēc tad tie jāsauc par kvekšķiem, ko tad šie vainīgi utt". suņi nav vainīgi, bet tie saimnieki ir vienkārši kā tāda prāta slimība...

:par: :jautri:

Es par kvekšķiem saucu tos, kuri nolēka un norej - var būt gan šķirnes, gan bezšķirnes, gan liela, gan maza izmēra kvekšķis. "Kvekšķis" patiesībā ir tās saimnieku slimības nosaukums :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ibika » 29 Oct 2012, 12:16

Ne tieši par maziem sunīšiem, bet par suņu saimnieku atbildību vispār. Vakar pastaigājoties ar bērnu ceļā satikām jaunas meitenes ar zelta retrīveru. No suņiem nebaidos un bērns arī, bet redzot, ka meitenēm īpaši neinteresē kur suns iet, paņēmu bērnu otrā pusē. Gājām viens otram pretī un nonākot blakus suns mierīgi (saimniece pat nemēģināja suni savāk) piebliež man klāt un sāk bakstīt sānā. Reakcija no saimnieces puses nekāda. Jā var jau teikt nu kas tad tur liels, bet ir taču jābūt kaut nelielai cieņai pret citiem, tiem kuriem ir bail, nepatīk, vai vienkārši elementāra pieklājība. Mēs gribam lai ciena mūsu tiesības turēt suņus un pastaigāties sabiedriskās vietās, bet cienīsim arī to otru pusi.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 12:23

ibika wrote:Ne tieši par maziem sunīšiem, bet par suņu saimnieku atbildību vispār. Vakar pastaigājoties ar bērnu ceļā satikām jaunas meitenes ar zelta retrīveru. No suņiem nebaidos un bērns arī, bet redzot, ka meitenēm īpaši neinteresē kur suns iet, paņēmu bērnu otrā pusē. Gājām viens otram pretī un nonākot blakus suns mierīgi (saimniece pat nemēģināja suni savāk) piebliež man klāt un sāk bakstīt sānā. Reakcija no saimnieces puses nekāda. Jā var jau teikt nu kas tad tur liels, bet ir taču jābūt kaut nelielai cieņai pret citiem, tiem kuriem ir bail, nepatīk, vai vienkārši elementāra pieklājība. Mēs gribam lai ciena mūsu tiesības turēt suņus un pastaigāties sabiedriskās vietās, bet cienīsim arī to otru pusi.


Cieņa, diemžēl, lielākai daļai Latvijā dzīvojošo ir kaut kāds svešvārds...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby murkata » 29 Oct 2012, 12:27

tieši saistītas lietas - jo mazāk cieņas no saimnieku puses pret pārējo tiesībām, jo lielākas represijas sagaida visus suņiniekus! nu tad centīsimies to s..u nebakstīt :D

mums Liepājā ir viena spaniela saimniece. viņa saka apmēram tā: tas jau nekas, ka viņš sktrien pakaļ skrējējiem vai riteņbraucējiem. (...) galvenais, ka mašīnām pakaļ nedzenās"
es viņai saku, ka ar šādu attieksmi viņa panāks, ka Liepājā atkal aizliegs iet pludmalē ar suni. un tātas varētu arī notikt... cerams, ka nenotiks!
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 12:42

murkata wrote:mums Liepājā ir viena spaniela saimniece. viņa saka apmēram tā: tas jau nekas, ka viņš sktrien pakaļ skrējējiem vai riteņbraucējiem. (...) galvenais, ka mašīnām pakaļ nedzenās"


Runās citu valodu, kad tiem riteņbraucējiem piegriezīsies un aplauzīs tam spanielam sprandu... tad būs nežēlīgie ritenbraucēji, vai ne...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 13:25

Vēl ir variants griezties pie dakteriem, lai sadakterētu neveslīgo attieksmi pret suņiem.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 13:44

Bpa4 wrote:Vēl ir variants griezties pie dakteriem, lai sadakterētu neveslīgo attieksmi pret suņiem.


Lūk tieši šādas attieksmes dēļ arī suņus un to saimniekus gribēs arvien vairāk ierobežot, jo acīmredzami šeit ir uzskatāms pieradījums tam, ka paši aizdomāties līdz tam, ka apkārtējie ir jāciena, suņu saimnieki nejēdz...

Pret suni, kurš tev lēkā virsū un mēģina, piemēram, svārkos izplēst caurumu nekāda veselīgā attieksme nevar būt. Tā pat ja bērnam ir bail no suņiem, vecākiem un bērnam arī nebūs nekāda veselīgā attieksme pret kaut kādiem kvekšķiem, kuri vazājas apkārt kur acis rāda.
Nu nav visiem jāmīl tavs Bobiks.

Man suns praktiski nemaz nestaigā pavadā, bet kaut kā nav konfliktu ar pārējo sabiedrību - ne centrā, ne parkā, ne meža, ne Vecrīgā. Nu izņemot tos suņu saimniekus, kuri nemāk savu suni savākt - ar tiem ir konflikti.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 29 Oct 2012, 13:52

pārlikšu no čata šeit:

manējā (kaut kas vasveidīgs), esot pie pavadas, ir agresīvāka pret citiem suņiem, kā esot bez pavadas, aiz kam bieži atļaujos staidzināt bez pavadas. suņu skolā arī sākumā rēja uz skolas biedreni, bet palaizot abas vaļā, viss nokārtojās. no lielākiem viņa baidās, pie tiem nelien, mazāki neinteresē, ar līdzīgiem satiek labi. ja redzu pretīmnākam citu suni pie pavadas, paņemu savējo pie pavadas, ja bez pavadas, pasaucu blakus un problēmu nav. ieraugot bērnus arī pamainu maršrutu vai paņemu pie pavadas, problēmu nav bijis. ja lielā teritorijā redzu, ka pie manējā skrien kāds suns, neiespringstu, lai paši sakārto savas attiecības, kaut kā suņus, atšķirībā no kaķiem, bieži nemana ar noplēstām ausīm :D

vai varu galvot, ka manējais neesot pie pavadas pēkšņi neizdomās nesaplosīt kādu suni/bērnu? protams nē. nevaru arī galvot, ka braucot ar auto nenomiršu un neiebraukšu autobusa pieturā stāvošos cilvēkos :D uzskatu par pienākumu darīt visu, lai risku minimizētu, vedot suni apmācīt/nebraucot samiegojies, utt, bet risks, protams, vienmēr pastāv.

tātad, es esmu bezatbildīgais suņu saimnieks vai arī tas ir normāli? likumdošana arī saka, ka zaļajā zonā, ja saimnieks kontrolē suni, var laist bez pavadas. es uzskatu, ka kontrolēju (suns atsaucās, tālu neskrien, utt) likumu nepārkāpju un nevienu pastiprināti neapdraudu, braucot ar velo tā pavada diezgan traucē.

Image

pieredze ar suni pašam bijusi bērnībā laukos un tagad tikai kopš jūlija beigām, tāpēc rupji nelamāt :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 14:31

peecis wrote:uzskatu par pienākumu darīt visu, lai risku minimizētu, vedot suni apmācīt/nebraucot samiegojies, utt, bet risks, protams, vienmēr pastāv.


Tie arī ir īstie atslēgas vārdi visam :jaa:

Tā ir cieņa pret apkārtējiem - paņemt suni blakus, lai gluži vienkārši neradītu kaut kādas konflikta situācijas neba tāpēc, ka tagad uzbruks.

Es nesaku, ka staigāju ar suni pavadā 8) Un nekad neesmu teikusi, ka visiem suņiem ir jābūt pavadās. Bet, ja saimnieks citādāk nevar kontrolēt suni - tād jā, ir jābūt pavadai. Cieņa vienam pret otru ir svarīgākais. Es esmu par to, ka vispār būtu jāļauj staigāt ar suņiem bez pavadām. Bet, ja ir pārkāpumi - metas pie cilvēkiem, suņiem - apdraud sevi un citus, tad saimniekam sodam jābūt pēc pilnas programmas. Nevis 10 LVL, bet 200 LVL.
Jā, staigāt bez pavadas ir likumpārkāpums, bet kamēr nevienam ar to netraucē... nevienu tas nesatrauc. Tā pat kā, ja pārsniedz ātrumu pa 20 km/h - tas ir nenozīmīgs sīkums, ja vien nebrauc citiem pakaļā, neskrien virsū, strauji nebremzē utt. Un man pagaidām (tpu, tpu, tpu) nav bijušas tāpēc problēmas. Vienīgi acis vajag "priekšā un pakaļā" lai laicīgi pamanītu tos, kuri par to noteikti piesiesies (policistus).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 14:48

čība wrote:
Bpa4 wrote:Vēl ir variants griezties pie dakteriem, lai sadakterētu neveslīgo attieksmi pret suņiem.


Lūk tieši šādas attieksmes dēļ arī suņus un to saimniekus gribēs arvien vairāk ierobežot, jo acīmredzami šeit ir uzskatāms pieradījums tam, ka paši aizdomāties līdz tam, ka apkārtējie ir jāciena, suņu saimnieki nejēdz...

Pret suni, kurš tev lēkā virsū un mēģina, piemēram, svārkos izplēst caurumu nekāda veselīgā attieksme nevar būt. Tā pat ja bērnam ir bail no suņiem, vecākiem un bērnam arī nebūs nekāda veselīgā attieksme pret kaut kādiem kvekšķiem, kuri vazājas apkārt kur acis rāda.
Nu nav visiem jāmīl tavs Bobiks.

Man suns praktiski nemaz nestaigā pavadā, bet kaut kā nav konfliktu ar pārējo sabiedrību - ne centrā, ne parkā, ne meža, ne Vecrīgā. Nu izņemot tos suņu saimniekus, kuri nemāk savu suni savākt - ar tiem ir konflikti.


Jūs kautkā pati esat pretrunā ar sevi. Svešam taisaties dunci ribās grūzt, pašai suns bez pavadas apkārt blandās. :jautri:
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 15:04

Bpa4 wrote:
Jūs kautkā pati esat pretrunā ar sevi. Svešam taisaties dunci ribās grūzt, pašai suns bez pavadas apkārt blandās. :jautri:


Mans suns blandās gar un ap mani - tur arī ir atšķirība :medos: Un brīdī, kad parādās uz ielas pretī cilvēks, suns neiet apostīt pretimnācēju vai viņa suni, iepazīties ar iepirkuma maisiņa sastavu utt, bet tiek paņemts blakus.
Un kā jau teicu, nekad nav bijuši nekādi iebildumi pret suņiem bez siksnām - kamēr tas netraucē apkārtējos. Protams, ir atsevišķa kategorija, kuriem suns traucē kā suga - tur nu neko, bet pa lielam traucē tas, ka suns nāk klāt. Neesmu sastapusi nevienu cilvēku, kuram traucē suns, kurš teiksim skraida pēc kociņa (protams, pieņemot, ka saimnieks ar to kociņu nemet pa citiem cilvēkiem, bet gan tur, kur cilvēku nav). Nav man vienīgais suns, kurš mūsu pastaigu parkā staigā bez pavadas un nav man vienīgais suns, kurš atsauksies, ja to pasauks - ta kā izmācīt suni ir iespējams. Sunim ir jābūt kontrolējamam un saimniekam ir jāapzinās situācijas, kurās suns ir jāsavāc! Ja to nemāk, tad pavada.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 29 Oct 2012, 15:15

Bpa4 wrote:Jūs kautkā pati esat pretrunā ar sevi. Svešam taisaties dunci ribās grūzt, pašai suns bez pavadas apkārt blandās. :jautri:



pag, manuprāt ir būtiska starpība starp "suns bez pavadas" un "suns skaidra pakaļ riteņbraucējiem/skrējējiem"!

tikai vienu reizi skrējēja ir lūgusi savākt suni, kurš atradās ~10m no viņas un neizrādīja par viņu pilnīgi nekādu interesi. nebiju sajūsmā par lūgumu, bet tas tika izteikts pieklājīgi, suni pasaucu un brīdi pieturēju, kamēr viņa aizskrēja. pilsētas tomēr ir paredzētas cilvēkiem un nospiedošā vairumā gadījumu suņu turēšana ir mūsu izklaide tāpēc vajadzētu cienīt citu fobijas/kaprīzes, pat ja suņu īpašniekiem tās šķiet dīvainas :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 15:28

Tad par ko bija činkstiens. Ja vajag uzkrāto agresiju izlaist uz āru, ejam komentēt uz ziņu portāliem. :) Vienkārši man neliekās normāli, ja taisaties svešus suņus spārdīt, neesot reālam apdraudējumam tikt sakostam.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 15:34

Bpa4 wrote:Tad par ko bija činkstiens. Ja vajag uzkrāto agresiju izlaist uz āru, ejam komentēt uz ziņu portāliem. :) Vienkārši man neliekās normāli, ja taisaties svešus suņus spārdīt, neesot reālam apdraudējumam tikt sakostam.


Nu man savukārt neliekas normāli, ka bērnam visu nakti ir jāmurgo tāpēc, ka kaut kādas divas bābas nejēdz savākt savu suni.
Un tā ir situācija, kad saimnieks ar savu rīcību traucē apkārtējiem vārda tiešākajā nozīmē!
Un kā jau teicu, ar šādu attieksmi - mums vēl ilgi nebūs tādi noteikumi kā ārzemēs. Nav ko brīnīties, ka sabiedrībai ir naids pret suņiem... patiesība tas naids ir pret suņu saimniekiem. Diemžēl arī pārējiem ir jāmaksā par šādu saimnieku debīlismu.

Neuztraucies, mazam sunim es nesperšu, vienkārši savējo ar palaidīšu, kaut to atļauto 1,50 m garumā. Neko jau neizdarīs, bet varu derēt, ka babuļiem būtu spalvas pa gaisu :kanepe:

P.S. Un mans bērns, draugu bērns, kaut vai svešs bērns uz ielas man ir svarīgāks par kaut kādu kvankšķu iespēju brīvi apošņāt cilvēkus.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby eldberg » 29 Oct 2012, 15:37

Šarlote wrote:KO šādā situācijā var reāli darīt? Sauksi pašvaldības policiju, dāmītes ar saviem kvekšķiem būs tālēs zilajās... Bet kā izbeigt šādu visatļautību?

Likumiskā atbilde ir - saukt policiju.

Es nesen sapnī, gluži kā Pans Kleksi,s redzēju līdzīgu stāstu: svešs suns leca pie mana bērna un ar kāju tika aizspers prom, pasšaizsardzības nolūkos. Kā futbola bumba. Stāsts nokļuva presē un dažam idiņam aizgāja, ka viņa neaudzinātais suņa izstrādājums arī pēc likuma ir suns un par to ir jāuzņamas atbildība. Mans sapnis ir nežēlīgs, bet gluži vai reāls, ja tā iedomājas... gluži reāls. :velnins:

Es par savu sapni atvainojos visiem kulturālajiem mazo šķirņu saimniekiem!
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests