Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Blogs and Chats

Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 09 Nov 2012, 21:09

Sveiki visiem!
Šī tēma visiem Bārtas krastiešiem, par viņiem un ap viņiem, ar dziļu cieņu pret šķirni. Šķirnes cienītāji un interesnti, esat mīļi gaidīti. :roze:

Image

Pilna informācija mūsu lapā www.nobartaskrasta.lv
Last edited by sanita on 10 Nov 2012, 00:54, edited 2 times in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 09 Nov 2012, 21:13

Mani sauc Sanita. Ar "vāciešiem" nodarbojos jau no bērnības. Pirmā kucīte mājās paradījās 1986.g. un ar viņu sākas mans ceļš ar "vāciešiem" kurš ilgst līdz šai dienai. Paldies manai ģimenei ,kura arī interesējās un mīl suņus un ar laiku mans hobbijs kļuva par kopēju ģimenes aizraušanos.
Vēlos cienijamo auditoriju iepazīstinat ar saviem četrkajainiem draugiem, ar mūsu ceļojumiem, nodarbībam- ar visu, kas ir saistīts ar šķirni un mūsu suņiem.
Last edited by sanita on 10 Nov 2012, 00:55, edited 1 time in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 09 Nov 2012, 21:24

Mūsu mazie B.K.

Image

Image

un vinu vecāki:

tētis

Image

mamma

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 10 Nov 2012, 00:19

Audzētavas pamati ir sākušies no importētās no Vācijas kucītes Rommy v. Huhnegrab. Diemžēl , viņas bildes man nav PDF versija, jo tas bija vēl 90-to gadu vidū. NO vinas mums bija viens metiens ( nopirku viņu zolidā vecumā 5,5 gadi). Piedzima 2 meitenītes , no kurām vienu atstājam sev un viņa ir pirmā , kurai tika dots vārds ar Bārtas Krasta audzetavas pievārdu.

Lūdzu iepazīties - Odrija no Bārtas Krasta :sirsninas2:

Image

Tā bija grandioza kuce! Viss īstākais VĀCU AITU SUNS : ļoti skaista, bezgalīgi mīloša, drosmīga un kolosāla māte! Viņa nodzīvoja 12 gadu ilgu mūžu, aktīvu un pilnu ar darbiem( izstādēm, apmacībām, sacensībām), rūpēm par mazuļiem, izaudzināja manu dēlu un 3 paaudzes savu pēcteču. Esam viņai ļoti pateicīgi par bezgalīgo uzticību mūsu ģimenei un viņa būs mūsu sirdī vienmēr. :asaras:

P.S. Suns uz pirmās tēmas bildes ir viņas mazmazdēls. :sirsninas2:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 11 Nov 2012, 00:33

Vēl dažas bildes no mazuļu ģimenes izklaidēm. Viens otrs kucēns meklē savu mīlošu saimnieku. :estevisamilosu:

Image

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 12 Nov 2012, 00:44

Vachel B.K. gaida atbildīgas rociņas. Ļoti skaista un ir līdzsvarota pēc rakstura. :sirsninas2:

Image

Viņas mamma, Kalevi B.K. ir Odrijas B.K. meita, no pēdēja metiena. Īpaši izceļās ar ļoti košu krāsu un vienrējzēji gudru un viltīgu ( ka jau pienakās kucītei ;) ) prātu! Kalevi( majas Kāmītis) ir izpildījusi visas visstingrākās Vacijas vaislas atlases prasības, ir startējusi Somijas, Krievijas un Vācijas izstadēs.

Image
:samilejies:
Un tēvs Vachelei ir ļoti plaši pazīstams visā pasaulē vaislas suns, dzivojošs Vācija itāls.

Fulz di Zenevredo

Image
Last edited by sanita on 12 Nov 2012, 22:40, edited 1 time in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 12 Nov 2012, 00:54

Mūsu audzetavas devīze ir :"Dari labi vai nedari neko!". Tapēc izvēlamies savām meitenēm labakos šķirnes pārstāvjus, kuri ir veseli, skaisti(vācu aitu sunu standarta ietvaros), ar labu temperementu, labi socializēti. Skatoties acīs sunim ja saskatu viņa sejā ( ja ta var izteikties par suņa purnu) cēlumu, gudru un mierīgu skatienu, izteiksmīgu seju, tumšas acis , ar pareizu formu ( tikai nesmīniet, tagad ir ļoti grūti atrast suņus ar pareizu VASa galvu), viņš tiek atīmēts, ka kandidāts manām meitenēm. Ļoti mīlu skaistas galvas. :)
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby chiba » 12 Nov 2012, 12:02

Prieks, ka VASisti sarosījušies un ir arī viens stūrītis, kur VASus var apskatīt un palasīt par dzīvi ar un ap viņiem :) Rakstiet vēl!
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby Bafija » 12 Nov 2012, 14:03

Ļoti skaists audzētavas nosaukums :sirsninas: Kā tas radies?
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby energy » 12 Nov 2012, 16:37

Laikam tāpēc, ka Bārta tuvumā :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 12 Nov 2012, 20:46

chiba wrote:Prieks, ka VASisti sarosījušies un ir arī viens stūrītis, kur VASus var apskatīt un palasīt par dzīvi ar un ap viņiem :) Rakstiet vēl!

Es ļoti ilgi domāju, laika trūkums, jo VASi prasa daudz laika un ģimene, darbs, ka visiem normāliem cilvēkiem. Pie tam ir situācija tāda, ka es nedaudz savādāk skatos uz šķirni, neka ir pieņemts pie mums. Bieži lasu un ieskatos šķirnes tēmā un secunāju, ka neiekļāujos tās tēmas formātā. Domāju ar laiku, redzot bildes, rezultatus un diskutējot tas būs acīm redzot. :)
Man ļoti patīkami, ka ienacāt, varam par daudz ko parunāt. :alinji:

Bafija wrote:Ļoti skaists audzētavas nosaukums Kā tas radies?

Pirmatnējs audzētavas nosaukums bija "Silberne Welle" ( Sudraba vilnis), tas bija pirms LKf laikiem, kad nebija iestajies FCI. Bet pēc iestāšanās, kad formēju oficiālu audzētavu FCI, šīs nosaukums bija jau reģistrēts, otrais bija "no Bārtas krasta". Ta arī kļuvām par B.K. (saīsinati). Protams, ka nosaukums tapa saistībā ar vietu, kur mēs dzīvojam. :)

energy wrote:Laikam tāpēc, ka Bārta tuvumā

Tieši tā! :alinji:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby chiba » 13 Nov 2012, 09:37

Nu pēdējā laikā VASu tēma ir tik klusa un tukša, ka tur pat nekāda konkrēta formāta vai vispārējā viedokļa nav :( Laikam tiešām visi aizņemti ar suņiem :)

Kāds tad ir tas savādākais skatījums uz šķirni?
Par VASiem varētu lasīt un rakstīt ilgi jo ilgi laikam :)
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 13 Nov 2012, 19:31

chiba wrote:Nu pēdējā laikā VASu tēma ir tik klusa un tukša, ka tur pat nekāda konkrēta formāta vai vispārējā viedokļa nav :( Laikam tiešām visi aizņemti ar suņiem :)

Kāds tad ir tas savādākais skatījums uz šķirni?
Par VASiem varētu lasīt un rakstīt ilgi jo ilgi laikam :)

Lasot šķirnes tēmu , man izveidojās priekšstats, ka VASiem ir vienīgais ka līkas muguras un slimas locītavas, vājas pakaļkājas, kas regulāri tiek apspriests. Man personīgi būtu daudz interesantāk , ja diskussijas būtu par to, kā atīstās un ko vajag darīt lai atīstītu šķirni, kādam VASam pēc anatomijas jabūt, tieši pareizi uzbūvetam, vaislas darba principi un t.t.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby chiba » 13 Nov 2012, 21:42

sanita wrote:Lasot šķirnes tēmu , man izveidojās priekšstats, ka VASiem ir vienīgais ka līkas muguras un slimas locītavas, vājas pakaļkājas, kas regulāri tiek apspriests. Man personīgi būtu daudz interesantāk , ja diskussijas būtu par to, kā atīstās un ko vajag darīt lai atīstītu šķirni, kādam VASam pēc anatomijas jabūt, tieši pareizi uzbūvetam, vaislas darba principi un t.t.

Nu to jau nāca NE-VASisti regulāri apspriest un tad VASistiem bija jātaisnojas... Kaut kā patīk visiem bakstīt acīs katru slikto VAS eksemplāru utt.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 14 Nov 2012, 01:02

chiba wrote:Nu to jau nāca NE-VASisti regulāri apspriest un tad VASistiem bija jātaisnojas... Kaut kā patīk visiem bakstīt acīs katru slikto VAS eksemplāru utt.


Tieši tā, ka taisnojās. Kapēc? Nesaprotu. :sajucis:

Tapēc , lūdzu, varat baudīt labo VASu bildes, kas dzīvo mūsu audzētavā, lasiet, salīdziniet un analizējiet. :roze:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 14 Nov 2012, 01:13

Vēl viena Odrijas meita, kura palika audzētavā un ir devusi vienreizēji skaistus pēctečus, mana gudriniece
Corlet B.K. :sirsninas:

Image

Korlete bija pirmā ,kas uzvarēja Baltijas Zīgeru. Tālajā 2003 gadā. tas bija pats pirmais Zīgers!Pēc tam visi 9 zīgeri bija uzvarēti ar dažādiem suņiem, bet pirmo aizmirst nevar!
Viņa ir arī pirmā audzetavā, kas bija izskolota SchH ( starptautiska apmacība) un nokārtojusi vaislas atlasi Vācijā.
Last edited by sanita on 14 Nov 2012, 01:18, edited 1 time in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 14 Nov 2012, 01:15

Un vēl mazo draiskuļu bildes.

Image

Image

Image

:sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 14 Nov 2012, 10:53

Image


Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby hatti » 14 Nov 2012, 15:06

man patīk bilde,kur mazais šuchunds kož rokā! :samilejies:
un tā,kur ar mammu runājas.

skaisti VASi. :jaa:
User avatar
hatti
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 26
Joined: 26 Sep 2012, 21:53

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 15 Nov 2012, 00:10

hatti wrote:man patīk bilde,kur mazais šuchunds kož rokā! :samilejies:
un tā,kur ar mammu runājas.

skaisti VASi. :jaa:

Paldies! mazuļi ir ļoti forši. Ir ļoti interesanta lieta. Suņu mazuļi nemēdz būt neglīti un ļoti līdzīgi ne tikai sava metiena ietvaros, pat starp dažādiem metieniem. Bet izaugot atšķirība mēdz būt tik milzīga :jaa:
Tapec ir svarīgi , kad izdoma pirkt kucenu neskatīties tikai kads viņš ir jauks un skaists bet no kādas ģīmenes viņš nāk. Jo stabilāka un vecāka ģimene ( doma ir par to, ka audzētajs ilgi strādā ar šo ģimeni un ir jau vairākas paaudzes, jo lielāka iespeja iegadāties kucēnu, kurš izaugot būs tāda tipa, kā vairākums ģimenes pārstāvji). Protams, ir vēl jāsaprot, ka uz šķirnes suni ( kucēnu) jāskatās ne tikai no viedokļa man patīk, bet arī no standarta puses. Ja standartā rakstīts, ka VASam ir jabūt rudi melnam, tad nav jēgas meklēt balti melnu tikai tāpēc, ka man tā gribas. vai VASam nevar un nedrīkst būt rotveilera tipa galva, tas nav pareizi. Ar selekciju var panakt visu, bet vai tas ir pareizi ar savam iegribām bojāt šķirni?
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests