Citroniņš un ne tikai.

Blogs and Chats

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 13 Jan 2013, 23:35

Šodien suņiem tirgū sapirku gaļas.. žēl, ka teļa kājas kauls maksā 2.50 ls/kg. pasālīti.. un tiek tikai Roveram, jo Tarai zobi jau tā švaki.
vitamīni ar rīt beigsies bet mums ir tagad jaunlopu sirdis. redzēs cik sasalušas rīt būs, varbūt būs vispirms jāatlaidina istabā.. bet negribēju iekšā glabāt, lai nesatek kaut kur.. saldētava - balkons :D
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 14 Jan 2013, 23:49

Rīt suņiem putra ar vārītu gaļu.. Nolēmu, ka Tarai pienākas putra atkal, un forši izvārīt kaulus, atkaulot, kaulus misenē, jo baigās šķēpeles tomēr, un suņam gaļa... labākos pietaupīju Roveram jēlus, kur nav šķēpeļu, bet savādāk - sirdis. a tās iet veselas, tās putrā nejauc.. un plikus putraimus jau ar neēdīs... protams, var jau arī tikai sauso mērcēt.

Rovers vakar bija izrāvis sienu no būdas, bet tas bij lecot vēlu vakarā manas draudzenes mašīnu lamāt... kad mierīgi kust iekšā un ārā no būdām, siens tur pamatā paliek... būs moš vēl jāieliek, tik jācer ka uz atkusni brālis izvāks.. jo tur veidosies putra.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 16 Jan 2013, 19:24

Jauks vakars, majās silti, ārā suņi dzied un mašīnas brauc.. tās jau gan dzird tikai "žvūkš" un ir garām...
Citreiz piemetas vibromāja, kad kāds kravas vilciens tiek aizripināts garām... bet re, ka māja jau daudz gadus izturējusi to dzelzceļu...
pa dienu saulītē sniegs brauca no jumta prom... pastaigāju pa sētu un papriecājos, kā skaisti vizuļo...
Rovera pēda ir tikpat liela kā mana delna, un manas rokas nav no mazākajām... Kur pa pļavu mājās bij nesies tur tādiem lēcieniem gājis, sniegs ap 15-25 cm, kā kurā vietā, un starp suņa ķepu nospiedumiem no lēkšiem tukšums ap pusotru metru vismaz... (zirgam brīvā lēksī vidējais ir ap 3 m)

Staigājot arī atradu, ka ir tomēr tikai tā viena vieta kur plēšas ārā, kuru vasarā mēs īsti nepamanījām, jo bija riktīgi ar zāli noaugusi sēta tur, un tāpēc stingrāk nostiprinājām tikai citur.. tagad nezinu kā lai to posmu iestiprina zemē, jāiet meklēt kādus telts mietiņus ķipa un spraust tajā sasalušajā zemē?
blakus vienā vietā sēta mistiski ir zem 150cm nokritusies, un pamatīgi... bet tur pāri ar neiet, jau skatījos, viņiem vieglāk izlīst pa caurumu...

Šodien bija vaļā abi divi ar vaļējiem vārtiem, es tik ar viņiem papļāpāju, padauzījos, atļāvu aizskriet pateikt kaimiņiem caur sētu čau, bet saucu atpakaļ, kad sāka uzņemt vagu uz cauruma pusi. Tara arī veiksmīgi atsaucas un ar prieku nāk pie manis, Rovers seko.
Tara grauza kauliņu, Roveru riktīgi izmīļoju un padauzījāmies arī.. puikam patīk ka pakaļkājas izmasē. Tad viņam kaifs.... tikai gribas nedaudz labāk viņa sejas izteiksmes saprast..
Nedaudz padauzījušies liku suņus pa vietām, Roveram arī mācot, kā iet vietā, un smuki sēdēja kamēr ķēdi pieāķēju... ( nu ja, es ļaunā, negribu lai manus milzu teritorijas pārvaldītājus kāds nobrauc vai apskādē..)
Suņi jūtas labi, Tarai vairāk sienu būdā esmu sabāzusi, kā jau vecai dāmai, lai mīkstāk un foršāk... tikai neizprotu viņas bailes no mana telefona.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Levana » 17 Jan 2013, 12:42

Šādā sniegā, šķiet, visi suņi tikai ar lēcieniem pārvietojas. Galvenais, ka viņiem pašiem prieks. :D
Gribējās gan drusku palabot to, ka zirgam nav lēkšos nekāds tukšums 3m garumā. Pats temps ir 3m garš. :)
The principle is competing against yourself. It's about self improvement, about being better than you were the day before. -Steve Young
User avatar
Levana
Baby
Baby
 
Posts: 8
Images: 6
Joined: 20 Nov 2012, 01:18

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 17 Jan 2013, 16:52

Levana, nu man var labot izteikšanās spēju, ar jucekli galvā tā notiek.
Es skaidri atceros, ka skaitīju pēdas starp sava zirga lēkšu soļiem. tas brīvais pārlēciens no vietas kur piezemējās pēdējā priekškāja un pēc tam pirmā pakaļkāja videji bija ap 3 m, bieži vien daudz vairāk, jo puika mierīgi nelēkšoja..
Suns jau ar, ar visām četrām auļot atsperās, nolido, atsperās, nolido...
Tukšums starp pēdām tā teikt.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Levana » 20 Jan 2013, 00:17

Tad tev ir bijis kāds īpašs zirgs, ja patiesi tur sanākuši 3m, kur nu vēl vairāk, jo nu, lēkšojot zirgam parastajam, jeb jebkuram zirgam, ar ko nācies saskarties man, nekas tāds nav redzēts. :D
Bet tam gan nav pilnīgi nekādas nozīmes. :)
The principle is competing against yourself. It's about self improvement, about being better than you were the day before. -Steve Young
User avatar
Levana
Baby
Baby
 
Posts: 8
Images: 6
Joined: 20 Nov 2012, 01:18

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 21 Jan 2013, 15:37

Zirgi man visi ir īpaši :)

Vakar atkal vienu satiku, dikti mīļš lācītis... feins lopiņš, prieks būs ar tādu nākotnē sadarboties.. :)

Tikko iepriecināju suņus iedodot Roveram jaunlopa kājas kaulu un tarai atlikušos kaltējumus. rītdienai top putra. un tad jau viņiem būs atkal tikai sausā ar paretam kādu piedevu...

mīļi man tie visi lācīši..
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 23 Jan 2013, 13:19

Vakar lidostā pasmaidīju redzot vienu malinuā izejam cauri security zonai... Jāstrādā ir...
Un skatoties mīļāko seriālu tie arī tur figurē... nu no vienas puses nevar jau visur vas likt :D
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 23 Jan 2013, 16:23

http://www.apollo.lv/zinas/divi-suni-ne ... ike_button

Kas ir vilku sugas suns?
Suns ir Pelēkā vilka (suga) pasuga, no suņu ģints.
Kāds izskatās vilku sugas suns? VAS jauktenis? AAS jauktenis? Ķipa malinuā? haskijlīdzīgais? nu lab sārlosi un čehu vilki Latvijā laikam ļoti reti vai vispār nav, bet tautā ir tas dīvainais jēdziens...
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby wolf-eyes » 23 Jan 2013, 16:26

Citroniņš wrote:Vakar lidostā pasmaidīju redzot vienu malinuā izejam cauri security zonai... Jāstrādā ir...
Un skatoties mīļāko seriālu tie arī tur figurē... nu no vienas puses nevar jau visur vas likt :D

Malinua ir man ļoti mīļa šķirne.
Pat nezinu, ko labāk gribētu kā vēl vienu suni- malinua, VASu, austrāli, borderkolliju vai ....ir tik daudz šķirņu, kas ir līdzvērtīgas VASiem, vismaz manuprāt,- tajās pašās kategorijās- paklausība, gudrība, uzticīgums saimniekam.
Vispār, ja man būtu iespēja, man būtu gan haskiji, gan kāds no šiem paklausīgajiem, gan kāds mazais, gan kāds sargs, kas dzīvotu ārā un gulētu sniegā, piemēram, Pirenejietis vai Tibetas mastifs...
Es nenoliedzu VASu šarmu un lielo vērtību, bet daudziem šis suns ir tikai tā popularitātes dēļ un nemaz netiek izmantots viss suņa brīnišķīgais iespēju arsenāls.
Bet tā jau ar daudziem suņiem..
atvaino, ka es te tā izpletos ar savu personīgo viedokli, tikai aizsapņojos, cik ļoti man pietrūkst malinua..-kāds, ko apmācīt, kuram krāmēt barjeras un kuram pietiktu ar vienu žestu, lai tik suns priekā mestos lidot pāri šīm barjerām un jebkuram citam šķērslim...malinua bija mana bērnība
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby wolf-eyes » 23 Jan 2013, 16:28

Citroniņš wrote:http://www.apollo.lv/zinas/divi-suni-nezeligi-saplosa-sievieti-izkozot-miesas-gabalus/550618?utm_source=draugiem&utm_campaign=admin_news&utm_medium=like_button

Kas ir vilku sugas suns?
Suns ir Pelēkā vilka (suga) pasuga, no suņu ģints.
Kāds izskatās vilku sugas suns? VAS jauktenis? AAS jauktenis? Ķipa malinuā? haskijlīdzīgais? nu lab sārlosi un čehu vilki Latvijā laikam ļoti reti vai vispār nav, bet tautā ir tas dīvainais jēdziens...

Vilku suns LV manuprāt ir visi stāvošām ausīm un AAS, VAS līdzīgie.. krāsas ziņā- droši vien tumši, brūni, pelēki...
Jā, es arī vienmēr esmu domājusi, cik dīvains ir šis jēdziens.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 23 Jan 2013, 16:45

Malinuā mani arī ļoti piesaista.. skaisti un gudri..


Par to vilku sugas suni.. nu jā, visi ar stāvām ausīm, bet ir arī vasjaukumi, kas izkatās ļoti tuvi, bet ausis noļukušas... man ir viens, kam ausis vispār slēpjas cik maziņas tās ir, bet nu pie vasveidīgiem viņu var pieskaitīt - viņš ar man vilks?

Šobrīd ar diviem... tautā sauktiem vilkveidīgiem, ar kuriem nekad nav garlaicīgi, un vienu lupatu ZR, tāpat sapņoju arī par citiem suņiem, kas man patiktu - bulterjers, Jrt, malinuā, sārloss ir vienmēr interesējis... un gan jau, ka ir vel visādi :D
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby wolf-eyes » 23 Jan 2013, 18:20

Citroniņš wrote:Malinuā mani arī ļoti piesaista.. skaisti un gudri..


Par to vilku sugas suni.. nu jā, visi ar stāvām ausīm, bet ir arī vasjaukumi, kas izkatās ļoti tuvi, bet ausis noļukušas... man ir viens, kam ausis vispār slēpjas cik maziņas tās ir, bet nu pie vasveidīgiem viņu var pieskaitīt - viņš ar man vilks?

Šobrīd ar diviem... tautā sauktiem vilkveidīgiem, ar kuriem nekad nav garlaicīgi, un vienu lupatu ZR, tāpat sapņoju arī par citiem suņiem, kas man patiktu - bulterjers, Jrt, malinuā, sārloss ir vienmēr interesējis... un gan jau, ka ir vel visādi :D

Jā, jā bulciņu es arī ļoooti gribētu, man liekas, ka viņi vispār ir kaut kādā grūti aprakstāmā veidā pārāki par citiem suņiem, es gan negribu nevienu apvainot. Bet viņi ir gan ļoti gudri(inteliģenti), gan personības(nav verdziski padevīgi, bet ar savu galvu tomēr), gan uzticīgi burtiski līdz nāvei, vismaz tāds priekšstats radies.
Tad vēl kurti. Tie man arī ārkārtīgi patīk, bet dēļ rakstura laikam tomēr negribētu sev tādu suni. Haskiju vismaz var "lietderīgi pielietot" un kamanu suņi man "burtiski ir asinīs", jau no bērnības man vienmēr bijis "instinkts" suni iejūgt un braukt ar viņu tālu, tālu, neizmantojot pat citus "transportus"
Sārlosi un čehu vilku suņi arī kādreiz bija mans lielais klusais sapnis, bet tad..tad manās rokās nonāca Pukšķenīte :jaa: Nu mana vajadzība pēc savvaļas ir piepildīta, čehā saredzu vairāk problēmas, kā ieguvumus. Lapsa tomēr ir kaut vai augumā mazāka, bet šie vilksuņi tomēr var kļūt bīstami, līdzīgi kā vilku hibrīdi un paši vilki, ja tos tur mājās...
Vēl īru vilku suns- tas man arī liekas līdzvērtīgs bulciņai...mmmmm, dievīga šķirne. Netālu no ostas ir viens īru vilks...tik inteliģents dzīvnieks...
Kas vēl... no retajiem man pēc izskata ārkārtīgi patīk Taizemes ridžbeks, bet...tikai pēc izskata..
JRT arī forši suņuki, bet sev tādu kaut kā tomēr negribētu. Liekas pārāk aktīvs, kā jau terjers. Lai gan toiterjerīši man ļoooti patīk, tie nav tik hiperaktīvi, vismaz tāds iespaids man radies.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby wolf-eyes » 23 Jan 2013, 18:31

Vēl ivisas dzinējsuns(vai kā nu tur pareizi)- tas liekas kaut kas maģisks pēc izskata. Bet raksturs? Par to neko daudz nezinu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 23 Jan 2013, 18:33

Īru vilku arī vienu pazīstu, viņš mani pātago ar asti. Nevienam sunim jau nav ne vainas, jautājums jau tikai par raksturu saderību :P

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/106973/ ... ikami-foto
Re kur šie ar paspēja pārpublicēt rakstu, bet ar visām bildēm.
Jautājums tikai, kur tai sievietei ir prāts - 10 dienas neiet pie ārsta ar tādām brūcēm???.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby wolf-eyes » 23 Jan 2013, 18:56

Citroniņš wrote: Nevienam sunim jau nav ne vainas, jautājums jau tikai par raksturu saderību :P


Jā, pilnīgi pareizi. Es te tā no sava skatu punkta aizrāvos drusku, tāds apcerīgs noskaņojums :)
...
Par to sakosto sievieti... :soks:
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 23 Jan 2013, 19:07

Es jau ar apceru, kādi suņi ir skaistāki, foršāki utt... gribas visvisādus, bet nepelnu miljonus un nav man tik daudz roku un kāju lai visiem laiks pietiktu...
daudzi no kurtiem ir fantastiski skaisti, arī faraonu suņi un vižlas, ridžbeki, kurchāri, utt..

ā, JRT man no terjeriem gandrīz vienīgie patīk, jo tas tāds.. miniatūrs suns.. asspalvainie visādi, un arī šnauceru spalvas man nepatīk... nav mans tips.. man vairāk to ķipa vilka ģīmi...
par tojiem, čivavām utt labāk neizteikšos..
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby wolf-eyes » 23 Jan 2013, 19:19

Citroniņš wrote:Es jau ar apceru, kādi suņi ir skaistāki, foršāki utt... gribas visvisādus, bet nepelnu miljonus un nav man tik daudz roku un kāju lai visiem laiks pietiktu...
daudzi no kurtiem ir fantastiski skaisti, arī faraonu suņi un vižlas, ridžbeki, kurchāri, utt..

ā, JRT man no terjeriem gandrīz vienīgie patīk, jo tas tāds.. miniatūrs suns.. asspalvainie visādi, un arī šnauceru spalvas man nepatīk... nav mans tips.. man vairāk to ķipa vilka ģīmi...
par tojiem, čivavām utt labāk neizteikšos..

Jap, bet mums, par laimi, viss mūžs priekšā, lai varētu pamēģināt vēl dažas sķirnes :jaa:
Man patīk tikai zilganas nokrāsas toji, viens te nesen pie mums bija atbraucis, es gandrīz noģību :medas:
No vilka ģīmjiem tad jau vēl ir
http://www.bluebayshepherds.com/
Tāda manuprāt neaprakstāma skaistuma priekšā esmu pat gatava ieguldīt to milzu socializēšanas darbu....jo šis jau arī, līdzīgi kā Sārlosi, ir krustojums ar canis lupus ..lai neteiktu vilku, jo redz par vilkiem tiešām mūsu LV sauc gandrīz jebko.. :-)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby Citroniņš » 23 Jan 2013, 22:49

Wolf-eyes, Tu esi ļauna. Tagad es sapņošu par melnu "vilku"... Fantastiski skaistuļi...
izmaksā drošvien bagātību...

Dažreiz daudzu pasakainu radījumu dēļ es sapņoju par dzīvi ASV.... bet man tomēr mana māja un dzimtene pie sirds pieaugusi... Austrālija mani arī pievelk...
un skatoties kādus tik suņus un zirgus neaudzē visur citur man tur ar gribas būt..
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Citroniņš un ne tikai.

Postby wolf-eyes » 23 Jan 2013, 23:16

Citroniņš wrote:Wolf-eyes, Tu esi ļauna. Tagad es sapņošu par melnu "vilku"... Fantastiski skaistuļi...
izmaksā drošvien bagātību...

Dažreiz daudzu pasakainu radījumu dēļ es sapņoju par dzīvi ASV.... bet man tomēr mana māja un dzimtene pie sirds pieaugusi... Austrālija mani arī pievelk...
un skatoties kādus tik suņus un zirgus neaudzē visur citur man tur ar gribas būt..

Man visvairāk patīk tieši zilie- gan gaiši, gan tumšāk zilie, bet viņiem jau tur visādas krāsas. Bet tās gaišumgaišās vilku acis uz zilā kažoka fona - vispār kaut kas nereāls..
Es Tevi ļoti labi saprotu...mani arī velk uz ASV, Kanādu vai Austrāliju, vienīgi Austrālijā pārāk daudz indīgu čūsku- es pārāk mīlu čūskas, lai viņās tur viltos :D
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests