Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

https://www.facebook.com/sleddoglv

Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby sabulis20 » 18 Aug 2012, 21:54

Ievad rullītis
[video][/video]
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby sabulis20 » 06 Dec 2012, 12:54

Ieskats no pāgājušajām sacenēm.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby LieneLe. » 19 Jan 2013, 10:47

Powered by HUSKY

Cамое трудное в жизни - ждать и догонять

Kак говорит босс-если ты идиот, тогда это на долго.

Get big or die trying
User avatar
LieneLe.
Baby
Baby
 
Posts: 64
Joined: 01 Aug 2011, 00:33
Location: Ķegums

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Ilze » 23 Jan 2013, 08:24

Izskatās ļoti vērienīgs un krāšņs pasākums. Lai organizētājiem izdodas, un turēšu ikšķus par visiem letiņiem.Ceru, ka no EST iznāks sazināties ar LV komandu BLR. Veiksmi, un lai suņiem turbīnītes strādā!
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Bu Kimi » 25 Jan 2013, 16:28

Turam īkšķus par mūsējiem!!! Gaidam ziņas - gan no Igaunijas, gan Baltkrievijas! :latvija:
User avatar
Bu Kimi
Puppy
Puppy
 
Posts: 236
Images: 0
Joined: 16 Jan 2010, 20:51
Location: Rīga, Grīziņkalns

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby eldberg » 26 Jan 2013, 21:15

Rezultāti vēl nav, bet ir info par bardaku... it kā... gaidīsim reportāžu
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby eldberg » 26 Jan 2013, 21:38

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Bu Kimi » 28 Jan 2013, 17:56

User avatar
Bu Kimi
Puppy
Puppy
 
Posts: 236
Images: 0
Joined: 16 Jan 2010, 20:51
Location: Rīga, Grīziņkalns

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby LieneLe. » 28 Jan 2013, 21:32

Abas komandas ir veiksmīgi atbraukuši mājās :latvija:
Nu tad ko- neīsais apraksts kā Forsterīšiem tur gāja:
Izbraucām ap 06:00 no rīta kopā ar 12 suņiem un vēl diviem hendleriem. Bija bažas par to kā mēs tiksim ar suņiem pāri robežai, jo suņu ir 12, īpašnieks vispār ir Vācijas pilsonis, bet likumus jūs jau zinat, ne? ;D Noturēja mūs tur apmēram 2h. Izbesījāmies, sadusmojāmies, BET tikām pāri tai robežai. Nedaudz atslābām un kaut kur ap 17:00 bijām jau notikuma vietā.. Notiekošais neiepriecināja. Sākās viss tas bardaks,kura dēļ stress kāpa vēl augstāk. Sākumā bija problēmas ar stake-out. Nevar, redziet, mašīnas stāvēt tur blakus laukumā, var tikai piekabes. A to-kā piekabes līdz trienei nogādāt-neviens nepadomā. Kopā ar savu Ditu izgājām pa 5km trasi(kura īstenībā bija 4.1km). Kalns pēc kalna. Jo tālāk, jo stāvāks kalns. Līdz ar to arī stāvāks kritums lejā, ar ko man ir īpaši rūgta pieredze (no Kamparkalna). Atnākot atpakaļ jau vairs nezināja vai sacensības vispār būs,jo krievi ir dusmīgi un visi sola braukt mājās. :jaut:
Nākošajā rītā bija vēl trakāk. No mājiņas es ar meitenēm ( Laini un Ditu V.) gājām ar kājām, jo mums nebij vajadzības agri braukt uz turieni. Atļāva mums pagulēt. Lutina mūs :D :stiligs2: Izbridāmies pa kaut kādiem mežiem un ļoti gudri apgājām policiju, kur normālie cilvēki maksāja vai arī sportisti uzrādīja caurlaides. Domājām ka tālāk vairs nebūs pārbaudes kaut kadas, bet aizmirsām par OMON un armiju, kura arī bija pieaicināta,protams. Ļoti neveiksmīgi bija noorganzēts. Lai tiku pie starta/finiša koridoriem bija jāiet caur metāla detektoriem + vēl tā apčamdīšana, un tā katru reizi. Mums pat katru reizi kamanas pārbaudīja, labi vēl, ka suņus nelaida cauri metāla detektoriem :D nē, nopietni. :akes:
Grūti gāja ar vetkontoli,par to pārliecinājās BAT, jo vienam sunim, redz, vēders sāp, bet citam nagi par garu. Pilnīgs, atvainojos, stubums!
Edžam gāja vislbāk lai gan startēja ar pieciem suņiem. Palika kopvērtējumā piektais.
Man pašai?-pilnīgs bezspēks, trasē Lucky's atteicās skriet un vienkarši nokrita. Finišēju ar trīs suņiem. Lucky's pavizinājās maisā. Starp citu, grūti ir, ja kamanas ir par 20 kg smagākas; viens suns trūkst un jāstum tas viss vēl kalnā. Reāla fiziskā pārbaude. Mainās elpošana gan man, gan suņiem šādā trasē, līdz ar to ir grūti ja netrenējas pa kalniem.
Dita vispār kā zvērs. Šī trase NAV domāta divu suņu pajūgam. Nomocījās, bet finišēja abas dienas +vēl nepalika pēdējā :D
Musherparty'a es ar Raiti, PROTAMS, izcēlāmies. Mūs tur tagad atcerēsies :jautri:
Nākošā diena- paziņo, ka sešu suņu pajūgiem anulē pirmās dienas rezultātus, jo daži sešinieki brauca 7km nevis 10km; tie paši metāla detektori un tas pats čakars. Liels aukstumus, bet spīd saulīte, kā priekš mums :) Es startēju ar trijiem un finišēju arī ar trijiem ;D Tikai pēc otrās dienas rezultātiem izrādās esmu 10tā ar visu to ka man tikai trīs suņi un nenormālas bailes. Viss notiekās. Diemžēl mūsu pirmās dienas rezultātus neanulēja, tapēc pirmās dienas čakarēšanās trasē arī iespaidojās uz rezultātu, bet nu neko. Jāmācās, jātrenējās, man vēl ir laiks :) ^^
Ditai suņi vispār atteicās skriet un visās iespējāmas vietās skrēja atpakaļ. Nekas, arī viņa vēl augs un mācīsies :)
Mājās atbraucām veikmīgi, ja neskaita to, ka piekabe saplīsa, nedaudz..jau atkal :D
Tā kā varam lepoties ar Edžu, jā :)
Image
Powered by HUSKY

Cамое трудное в жизни - ждать и догонять

Kак говорит босс-если ты идиот, тогда это на долго.

Get big or die trying
User avatar
LieneLe.
Baby
Baby
 
Posts: 64
Joined: 01 Aug 2011, 00:33
Location: Ķegums

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Ilze » 29 Jan 2013, 08:33

Ziniet, man pēc visiem šiem aprakstiem un pašas piedzīvotā ir pārliecība, ka Kamparkalnā ar trases konfigurāciju viss ir kārtībā :) Tā varēja būt tikai garāka... par kādiem 38 km ;)
Man prieks, ka letiņi izturēja BLR sacīkstes. Katrā ziņā pieredzi esat guvuši gan jūs, gan suņi. Apraksts gan mani noteikti nevilina piedalīties citu gad BLR sacīkstēs, lai gan galvenais iemesls kāpēc nē - palieku pie MID distancēm :) Veiksmi treniņos, un ir skaidrs, ka suņi jātrenē arī kalnainākos apvidos, ja doma startēt kalnainās sacensībās. Malači!
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Bafija » 31 Jan 2013, 10:44

Mazītiņš mans redzējums par Zaviruxa 2013
Sākot kārtot Lv dokumnetus viss bija super! Vispār nekādu aizķeršanos vai stresu saistībā ar vēstniecību vai PVD.
Uz robežas 50 minūtes turpceļā pildot vien deklarāciju par suņiem un kamanām, kas bija apgrūtinoši RUs valodas un sasalušu pildspalvu dēļ. Vetkontrole jau mūs atpazīst - visi smaida, saka lai tik braucot, paši visu sapildīs ko vajag :)
Līdzi mums bija Lumi, Pirelli, Elši , Masters, Meja , Jette - uz vienu cilvēku 2 gab. Tas ir tieši tik, lai varētu ar tiem tikt galā bez lieka stresa un veltīt pietiekoši uzmanības.
Rezervētā mājiņa ļoti silta, mājīga neskatoties, ka arā bija ļoti auksts, vairāk kā -20 C
Sacensības - neskaitot vetkotroli, mēs bez problēmām tikām pie visa, ko uz to brīdi vajadzēja - numuri, čiplapa, ēšanas taloni. Trase - pēc Raita un Taives vārdiem bija ĢENIĀLA, to pašu apstiprināja pat Concord club, kas izbraukājuši arī kalnienes. Labs musher party (eh, man par īsu). Man bija iespēja satikties ar pašu auzētajiem haskijiem - Suniku, Indi, saņemt daudz buču pat no tiem cilvēkiem, kurus pazinu tikai caur internetu :samilejies: Super, kad sveši cilvēki nāk klāt un saka: - "Dita, tavi suņi ir burvīgi!" Suniks C4 kalsē palika uzreiz aiz reiseriem!!! Iet kā līderis! Viņa startus skatijos ar prieka asarām!
Pašu pajūgs gan šoreiz nokaitināju musheru Raiti līdz baltām pelītēm. Pirmo reizi izjutām arī ekipējuma atšķirības. Suņi negribēja iet un viss! Toties Taive malacis! Pirmā gonka uz sniega šādā trasē ar ne visai ātriem suņiem, bet izturēja un pat rezultātu uzlaboja otrā dienā!
Raitis pēc organizatoru lūguma runāja preses koferencē. Tā pat organizatori prasija mums padomus. Tā nu arī ieteicām anulēt 1. dienas rezultātus 6 suņu pajūgiem, (nepaspēja pārlikt trasi no 7 uz 10 km, un daži izbrauca vienu, citi otru).
Nav ko pārmest, jo nekļūdās tie, kas neko nedara. 117 starti nav joka lieta.
Māupceļs ar piepildījuma sajūtu un atmiņām par 80desmitajiem :) Robežā visi smaida, stāsta ka jau bildītes redzējuši, BY puse pat visu suņus nepārskaita :) Max ātri tikām Lv pusē, kur tikai vien liek attaisīt durvis, ātri nolasa suņiem čipus un novēl mums laimīgu ceļu! Uz abām robežā paspēju uzdejot Gangam style :dejo:
Uz nākošo Zaviruxa jau esam uzaicināti un noteikti brauksim atkal, jo konkurneces līmenis iedvesmo! :par:
Bildes ir, bet kad izlikšu vēl nezinu :)

p.s. Raitis var būt arī uzrakstīs atskaiti .
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Ilze » 31 Jan 2013, 13:51

Izklausās, ka Zaviruhai ir savi fani :) Jauki, ka ir gana daudz arī pozitīvas emocijas.
Njā, gribētos uzzināt Raita rezumē. No rezultātiem nevar saprast, kuri ir NB, kuri Open, līdz ar to arī grūti spriest par konkurences apjomu. Pēc fočenēm tikai var nojaust, ka padaudz SH :) Noskatoties Ģirta ielikto SWE TV pārraidi, kur var redzēt kā vienīgais SH 4nieks atpaliek no openiem, ir vairāk nekā skaidrs, ka SH ar Open nevar sacensties vismaz sprinta distancēs un 4-niekos. Tie, kas sekoja Borderrush rezultātiem gan varēja redzēt, ka top SH 12 suņu pajūgs 15km distancē izgrieza pogas vairākiem open, un pārvietojās ar vidējo ātrumu 35 km/h! Pati runājos ar Jolantu, kas dabā redzēja šos lidojošos SH (Hūberta suņiem ātrums bija ap 24 km/h). Audzētājs esot polis, lai gan nerunājām par šo suņu atbilstību standartam...
Un kas īsti ar ekipējumu? Raita kamanas taču ir vieglas. Vai kaut kas cits traucēja?
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby musher » 31 Jan 2013, 15:47

Neliela atskaite no Zaviruxa no musher.
Sākšu ar robežu : nekādu lielo problēmu uz robežas mums nebija. Mēs vienkārši ievērojām principu 2 suņi un vienu cilvēku. Vienīgais jaunums - mēs dabujām deklarēt suņu un kamanas. Aizbraucot uz mūsu mājvietu mūs gaidija Forsteru komanda, kuri bija piedalijušies musher mītiņā. Tur bija gājis augstos toņos, krievi bija pieteikuši boikotu! Iemesls - stake-out. Organizatori zonā atļāva atstāt piekabes un suņus, bet auto bija jānovieto citā stāvvietā. Mēs izvēlējāmies citu taktiku, mašīnas un iedzīvi kopā ar suņiem, bet ārpus stake out zonas. Tas radija mums lielas neertības, jo ejot uz startu mums bija jātiek cauri OMON pārbaudei un skaneriem. Pei tam jāstāv vienā rindā ar skatītājiem.
Par trasi - Raubiču olimpiskais biatlona stadions jau vien liecina par trases augsto līmeni. Visi zināja, ka ir lieli kalni tāpēc satraukums bija ļoti liels. Pirmajā dienā pirms mūsu startiem pienāk Taive man klāt ar asarām acīs un saka : "jau otro atveda", jāslēpotājiem traumas bija, jo kalni lieli, ātrumi milzīgi. Tik lieli kāpumi un kritumi Latvijā nav atrodami, trases reljefā līdzenumu nebija. Tomēr psiholoģiski braukt šinī trasē nebija tik sarežģīti, jo vidēji trases platums bija no 4-6 metri. Bija kur izvērsties, jo ja es vai suņi kļūdās, mes vismaz neatsitamies pret kokiem. Trases pirmajā daļā apmēram 4 km bija stāvi kritumi un kāpumi, kuri bija līkumoti, nevis taisni. Trases vidusposms līdzīgs kā Kamparkalnā - paugurains. Trases nobeiguma daļa apm. 1,5 km straujāks un mērenāks līkumots ceļš no kalna.
Dalībnieki.
Dalībnieku skaits protams bija iespaidīgs. Kaut kādā ziņa es piepildiju vienu savu mazu sapnīti. Redzēt visu Krievijas spici vienās sacensībās. Te viņi arī visi bija! Profesionālais līmenis šeit ir augsts. Pie tam ne tikai sportiskais, bet arī tehniskais. Mums nāca klāt Rus sportisti un prasija :"kā jūs varat braukt ar tādām kamanām, pie mums ar tādām jau sen neviens nebrauc! " Jā, šinī ziņā mēs bijām kā no akmens laikmeta izkāpuši. Manuprāt šīs tehniskās lietas ietekmē Lv sportistu laiku trasē, vismaz vizuāli izskatās, ka suņiem ir grūtāk vilkt koka kamanas. Arī no kalna, kad suņi iet ar pilnu atevi , mēs zaudējām tieši uz to, jo Danler "aizlido" pa virsu, bet mūsu suņi kocinieces tomēr velk. Krievija brauc ar DANLER - jaunākām vai vecākām. Citu tur nebija! Vispār RUS spice ir augstā sportiskā līmenī ar jūtami lieliem budžeta līdzekļjem. Atkal un atkal nākas secināt, ka sports ir sports, bet tūrisms ir tūrisms un nevar to apvienot.
Par mūsu stratiem.
Man ir ļoti liels prieks par Taives rezultātiem. Viņa pārvarēja savas bailes un priekš pirmā starta šādās sacensībās ir ļoti labs rezultāts. Paldies mūsu team līderim Ditai. Pateicoties viņai, mēs aiztaupijām daudz nervu šūnu. Mans starts un rezultāts patiesībā ir nekāds. Nevaru pateikt kāpēc, bet manos suņos nebija ne prieka, ne azarta dzirksts :( Tā mēs arī ar 50 % atdevi vilkāmies pa trasi. Gan pirmajā gan otrajā dienā mēs diezgan ātri noķērām priekšā braucošos sportistus un tadd sākās : mērķa nav, gribas nav! Daram ko un kā gribām! Sen man nebija bijis tāds izmisums. Stāvi kaut uz galvas - neiet suņu un viss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja es brīžiem savu pajūgu varēju apskriet ar kājām, tad iedomājaties, kas manī iekšā darijās!!!! Kulminācija bija tajā brīdī, kad es kārtējā dusmu lēkmē pieskrēju pie Elši aprunāties! Arī tas nelīdzēja. Vispār pajūgs strādāja ļoti nevienmērīgi. Kalnos augšā un līdzenumos strādāja aizmugurew - Masters un Meja, kalnos lejā Elši un Lumi. Savukārt Mejai tas likās daudz par ātru. Tā nu arī rezultātā 15.vieta no 28. Ja suņi būtu gājuši kā pagājšogad, es vienlaga augstāk par 8. vietu nevarētu tikt.
Ar savu startu es neesmu apmierināts, bet tomēr pieredze ir pieredze!
Image
husky adventure & sleddog sport
http://www.husky.lv & http://www.sleddog.lv
User avatar
musher
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jan 2010, 09:51
Location: Lielvarde

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby musher » 31 Jan 2013, 16:13

Ilze - protams, ka husky bija vairumā, bet klase bija tikai open! Šoreiz es nesajutu, ka race dogi bija baigi ātrāki! Šinī gonkā bija svarīgs sportista PRO līmenis. Sktoties pēc rezultāties husky neko daudz neatpalika no race dogiem. Neiedziļinoties - bija husky pajūgs, kurš nobrauca openus. Un pēc skata tie bija 100% haskiji, nevis tikai a-ļa. Tā pajūga mushera darbā skatijāmies ar muti vaļā! Arī mūsu izaudzētais suns Suniks (C4) uzrādija teicamus rezultātus un palika 6. vietā tikai par minūti atpaliekot no race dogiem (dobermaņu rezultāts gan ir vnk izcils, tur pat reiseri nobālēja). Tādēļ arī mūs pārsteidza augstais RUS haskiju līmenis!
Starp manām kamanām un viņu kamanām ir šāda atšķirība - jaunais Hornet XC sver 8 kg ar nano sliecēm tās slīd pilnīgi savādāk nekā manas 15 kg ar krietni vien pabrauktām sliecēm. Vēl mēs no tilta vērojām startus 6niekiem - un tas kas krita acīs piem. Šapeļjevas starts ar SH un Danler kamanām - vizuāli izkatās, ka SH skrien brīvajā skrējienā! Līkumā viņu neatsit atpakaļ, kas notiek ar smagākām kamnām. Un piem. Eduarda starts (ar tādām pašām kamanām kā mūsējas), kur suņi jau no starta jūtami strādā un atdod spēku smaguma vilkšanai, nevis atdod spēku ātrumam. Līdz ar to šī bija pirmā gonka, kur sajutu ekipējuma starpību.
Image
husky adventure & sleddog sport
http://www.husky.lv & http://www.sleddog.lv
User avatar
musher
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jan 2010, 09:51
Location: Lielvarde

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Ilze » 31 Jan 2013, 16:37

Mums visiem te ir liela kļūda, ka neplānojam kopīgus treniņus un nestrādājam pie apdzīšanas un motivācijas radīšanas suņiem (ja nav Dievs devis, tad tas jāiemāca grūtā darbā) pēc apdzīšanas. Manējiem motivātors pat nebija garām aizgājis slēpotājs vai pajūgs (izņemot otru dienu, kad Ziks bija priekšā, un slēpotājs aizgāja garām. Gribēja panākt, bet noteikumi ir noteikumi, un tad kad pauzes zona beidzās, arī beidzās vēlme panākt). Ieslēdza savu kruīza kontroli un čunčināja. Katrā ziņā suņiem neko nevaram pārmest. Es arī teicu, ka Hondai putni galvā, jo akurāt sestdien sākās meklēšanās, bet zināju, ka katra suņu kļūda trasē ir tikai un vienīgi mana ņedarabotka :) Arī gāju aprunāties, nokrītot ceļos, pakasot viņai aiz auss, un paprasot, ko es ne tā daru. A atbild man slapja mēle un astes luncināšana :) man, piemēram, nekādi nav skaidrs, kāpēc Honda tik bieži atskatās. Esmu izmēģinājusi klusēt, palīdzēt, nepalīdzēt, runāties... nekas nemainās - atskatās. Reizēm liekas, ka viņa nogurst būt priekšā, samainu uz 2.pāri, tad it kā neatskatās, bet īsti nevaru iztestēt, jo ar pārējiem līderos nevaru nobraukt gana lielu gabalu. Un vēl īsti nezinu kā panākt disciplīnu komandā - nekāda ostīšanās pa zemi, vārtīšanās, pačurāšana.
Un es tomēr nedomāju, ka rezultātus šajā gadījumā tik ļoti ietekmē kamanas un to svars. Jā, slieces iesmērē, un noteikti tam ir liela nozīme, kā jau jebkurā slēpošanā. Smaguma ziņā diez vai ir tik krasa atšķirība, kopējam svaram varētu būt nozīme pie līdzīga ātruma suņiem. Un vēl Raiti, darba klases haskiji tomēr ir galvas tiesu ātrāki par šovhaskijiem. Cik zinu, tad tai spices galā visiem ir vairāk vai mazāk darba līnijas asinīs kāds % vai pilnībā. Tāpat Minnai pajūgā ir 2 suņi ar darba līnijas asinīm, un tas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc es atpalieku. Jautājums, vai Tu salīdzināji sevi ar sev līdzīgajiem? Un jautājums - kāds tad ir mērķis? Esam pierādījuši, ka šov haskiji skrien. Jā, varētu skriet labāk, bet rēķinies, ka viņu senči n-paaudzēs ir tusējuši uz dīvāniem ;) Nepārmet sev, sunčiem. Šitā štelle prasa lielu pacietību. Ja gribi pāriet uz sportiniekiem un lidot, tad jāmaina visa stratēģija un suņi.
Paldies par atskaiti! :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Ilze » 31 Jan 2013, 16:47

Nu, kāpēc nav rāviens ir ne tikai slieču dēļ. Jāskatās ir baigais komplekts - suņu augumi (proporcijas), kā suņi izvietoti pirms kamanām (atsaišu attālumi, leņķi, utt.), braucēja svars, utt. Doberu video noskatījos. Mani nepārsteidza, jo žurnālā Musher lasīju interviju ar Dee Dee, un viņa stāstīja, ka savulaik ģimenes draugam bija doberu pajūgs, un tas ASV grieza pogas ārā daudziem :) Nenoskatījos visus Zaviruhas video, bet Zviedru - SH varēja kaut ko atvinnēt tikai uz Open kļūdām. Vienalga uzskatu, ka SH ir izredzes uz godalgotām vietām tikai tad, ja Open nolaiž lažu, vai nu ir galīgi lohi :)
Bet par tām kamanām - laikam jau nevaru tomēr spriest objektīvi, jo baigi daudz neesmu ar Danlerenēm braukusi. Katrā ziņā Norvēģijā viņas man nepalīdzēja :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby musher » 31 Jan 2013, 18:47

Ja runājam par apdzīšanu tad pagājušajā gadā ar šo 4 es nesastapos ar šādu problēmu . Viņi gāja apdzina un gāja tāpat tālāk. Viņos bija dulluma dzirksts. Suņi skrēja ar baigo prieku un azartu. Šogad skrienam tāpēc ka jāskrien, bez azarta. Es noteikti nevainoju suņus es tikai cenšos saprast kas notiek. Vai tas ir suņu vecums, vai tūrisms vai barība, var būt kaut kas cits! Treniņos mēs visu mākam un zinām, Bet viss notiek haskiju garā zinām bet negribam, nu vismaz šodien nēēē! Manuprāt problēma ir globālāka.
Manā gadījumā kamanām patiešām bija maza nozīme, bet Eduardam domāju tas laupīja kādu godalgotu vietu. Ātrumu veido suņu ātrums+ kamanu smagums, slieču pretestība+mushera meistarība, izturība un svars.
Man nebija ambīcijas uzvarēt gonku. Es gribēju sevi salīdzināt ar līdzīgiem pajūgiem. Nu nesanāca man tas, jo nocīnījos ar savām iekšējām problēmām. Mēs varam nobraukt daudz labāk. Man likās, ka mēs visi esam nedaudz saguruši. Tagad guļu mājās ar 39 temperatūru un esmu pat priecīgs, jo tā ir atpūta gan man gan suņiem. Pēc tam galvu augšā un uz priekšu.
Image
husky adventure & sleddog sport
http://www.husky.lv & http://www.sleddog.lv
User avatar
musher
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jan 2010, 09:51
Location: Lielvarde

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby mix777 » 31 Jan 2013, 21:13

Daži vārdi par Zaviruhu!

Nu par braukšanu, robežu laikam vairs nav jāraksta, jo Dita un Raitis visu aprakstīja... :) Pirmais kas mani pārsteidza bija OMONs, tāda sajūta it kā prezidentu apsargāja! :ninja: bet mēs izturējām! ^^ Pie veterināriem baigais haoss bija... nu tur interesanti gāja un beigu beigās nevienam tas vairs nebija vajadzīgs! Man garīgais ap to laiku likās pat ļoti labs, nu bet sākoties pirmiem startiem paliku tramīga :soks: , startēja skijorings un tad es ieraudzīju pirmo lauztu kāju, pēc laiciņa otro traumētu meiteni ..... nu viss.... man asaras asīs :asaras: , trūkst elpas, parunāt nevarēju! Tad (laikam, ja nekļūdos) Raitis man pateica, ja man bail labāk nestartēt!(iepriekšēja vakara mēs trasi neizgājām, kā pārējie dalībnieki, tāpēc pārsteigumam vajadzēja būt!!!) bet par cik esmu tik spītīga nolēmu ka tā ir vienīga iespēja pārbaudīt sevi šajā trasē, jo pa līdzeniem laukiem var braukt arī mājās!!Mans risks attaisnojās!!! :aptracis: man trase PATIKA!! :aptracis: tā ir grūta, interesanta un vietām ļoti sarežģīta (es domāju braukšanu starp krūmiem pa mežu! kur ceļš kamanu platumā!) Kā jau iepriekš rakstīju par pārsteigumu - tas izdevās, jo zināju kad būs kalni, nu bet ne tādi kādus ieraudzīju acu priekšā!! Jette ar Pirelli malacīši.... mums bija traki, bet mēs nepadevāmies!!! :jiihaa: Rāpāmies kalnos ka jau nu mums sanāca!!! :apstulbis: Ņemot vēra to ka tie ir izstāžu suņi , viņi sasniedza diezgan labu rezultātu!!! :jiihaa: Es ļoti lepojos ar viņiem!!! :dejo: Pēc starta satraukuma vairs nebija, jo mana burvīga komanda mani ļoti uzmundrināja!!! :) Par to man ir jāpateicas Ditai un Raitim, jo bez šiem cilvēciņiem es to nebūtu paveikusi!!! :labipadarits: PALDIES!!! :estevisamilosu: Ļoti ceru ka nākamgad mūsu komandai klāsies daudz, daudz labāk!!! :latvija: :latvija: Bet visā visumā bija OK!!!! :par:
User avatar
mix777
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 28 Apr 2012, 21:14
Location: Ķegums

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby sabulis20 » 01 Feb 2013, 18:10

Skatoties šo rullīti liekas ,ka trasse visu laiku iet no kalna,trassīte skaista.Un te arī redzams laba ekipējuma priekšrocība ,viegls tā sacīt spēj tik piepalīdzēt suņiem savu svaru panest.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Завiруха 2013 gada 26-27 janvārī

Postby Bu Kimi » 04 Feb 2013, 00:32

Jēziņ!!! :soks: Pirmā dienā Olga ir pirmā, nav jau arī brīnums, šitā gāzēt! Nesaprotu patiešām, kā Aleksandra varēja otrā dienā iekabināt šitam gandrīz pa minūti! 9:21 Olgai un 8:42 Aleksandrai. Tas nozīmē, ka Čitas ir skrējis pa visu un nav iebremzējis nekur un nemaz.
Respect! :labipadarits:

Ā, nu te atradu vēl vienu video, kur pašā sākumā var redzēt abām meitenēm arī nedaudz braukšanas tehniku, kā tiek izņemts līkums, kā skrien suņi, un tā. Var salīdzināt, pa kādu trajektoriju iet kamanas, kā tas ir pārējiem, tāpēc arī tāds rezultāts.



Hari,- tas, ka kamanas vieglas, slieces pareizās un suņi ātri, par to jau vairs pat nav stāsts, vai ne? :paukojas:
User avatar
Bu Kimi
Puppy
Puppy
 
Posts: 236
Images: 0
Joined: 16 Jan 2010, 20:51
Location: Rīga, Grīziņkalns

Next

Return to Kamanu suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron