Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Blogs and Chats

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 24 Jan 2013, 22:02

Pēdējās dienas kaut kāds bēdīgais periods uznācis. Pēc dabas esmu ļoti kritiska pret sevi un dikti pārdzīvoju, ja kaut kas nesanāk. Un šobrīd ir sajūta, ka nekas nesanāk. Ar paklausību ir tā, ka nu ir pienācis laiks strādāt līmeni augstāk un tas no manis prasa lielāku koncentrēšanos un sevis savākšanu, bet es nespēju sevi savākt. Esmu pārāk bremzēta, nespēju reaģēt tik ātri kā suns, nespēju sakordinēt roku, kāju un smadzeņu darbību. Tas pats ir ar ringa treniņiem- man liekas, ka man nekas nesanāk, es nekam nederu un vispār sunim ir absolūti nepaveicies ar saimnieci :( Vienīgais ar aizsardzību mums labi iet, tas pats tāpēc, ka tur no saimnieka nekas nav atkarīgs, pietiek ar suņa talantu. A suns man talantīgs. Tik saimniece nekam nederīga. :lamajas: ;(

Bet nu nekas. Turpināsim strādāt. Jāmēģina sevi kaut kā uzmundrināt, jo suns jau ļoti labi jūt manu noskaņojumu.
Sestdien brauksim uz kucēnu skati, sevi parādīt un uz citiem paskatīties :)
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby madja » 25 Jan 2013, 11:12

oi,nu tas taču pilnīgi normāli - pārdzīvot "kurestādakurestādagadījos". dikti jau maz tādu perfekto,kam viss ideāli sanāk un kas "nebojā" suni ar savu tizlošanos.

būs jau labi :)!
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby čība » 25 Jan 2013, 11:35

madja wrote:oi,nu tas taču pilnīgi normāli - pārdzīvot "kurestādakurestādagadījos". dikti jau maz tādu perfekto,kam viss ideāli sanāk un kas "nebojā" suni ar savu tizlošanos.

būs jau labi :)!


Nosauc kaut vienu, kurš nekad nav bojājis savu suni 8-)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 28 Jan 2013, 12:39

Madja, Čība, paldies :) Nu jau ir labāk. Mana audzētāja teica, ka, ja man būtu māja (lasīt: iespēja ņemt vēl kādu suni), viņa man dotu savu labāko kucēnu, jo tādi saimnieki nemaz nav tik viegli atrodami, kas ir gatavi darboties un darīt :) ^^

Tā kā tikai uz priekšu :) Šonedēļ esmu optimisma pilna!

Sestdien bijām LVASK kucēnu skatē. Manam sunim tā bija pirmā pieredze ar izstādēm. Ir tā, ka viņš ir ļoti pieķēries man, kas ir gan liels pluss, gan arī mīnuss. Ja sākumā tiesnesim tīri labi viņš patika, tad kustībās mēs pilnīgi izgāzāmies- sīkais pa ringu vienkārši kārpīdamies rāvās pie manis :D Pamēģināju es pati ar viņu skriet- tad šis no priekiem vislaik leca man augšā. Rezultātā tiesneša komentārs bija pamatots un pelnīts- fiziski novērtēja labi (nu tur galva, pigments utt.), bet suns nemākot sevi parādīt un neesot drošs. Strādāsim! Nākamā izstāde mums Valmierā, tad pamēģināsim tā, ka manis vispār nav, respektīvi, suns mani neredz un nebūs iemesla kārpīties. Šim gan ir atkal savi mīnusi, bet tomēr jācer, ka būs labāk. Skaidrs ir tas, ka jācenšas suni vairāk radināt pie citiem cilvēkiem. Viņš viens paliek ļoti reti (tad gan nekad ar nav problēmu, neprotestē), varbūt tāpēc tik traki pieķēries. Kaut gan ir palicis pa nakti pie maniem vecākiem un nebija nekādu problēmu (kamēr neredz mani). Kā ierauga mani- tā "aiziet širmis ciet". Mans mīlulītis :sirsninas:
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby I am Sise » 28 Jan 2013, 17:38

Ui, VAS-īši-mīlulīši, tas ir tikai normāli.
Mana 'lēcējpele' bez manis dzīvot nevar, ja es esmu tuvumā- momentā ir 'āaaa....'mamma ir tur, kaut kur, bet ne ar mani'.
Apsolos regulāri lasīt Tavu blogu, jo man ir VAS meiča, dienu vecāka par Tavu puisi, tā kā mums varētu rasties kaudze kopēju prieku un kopēju problēmu.
P.S. Uz kucēnu skati nebraucām, jo mana dzīvoklī dzīvojošā dāma nolēmusi spalvu nomainīt un izskatās smieklīgi- tāds vasaras tērps un garas spuras uz lāpstiņām, nu nevar tādā izskatā 'pirmo reizi tautās' :smarzas:
I am Sise
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2011, 23:07

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 29 Jan 2013, 10:35

I am Sise, sveika! Priecāšos, ja lasīsi un komentēsi arī, kā Tev ar Tavu meiteni iet, jo par VASiem varētu lasīt un lasīt :) Un ja gandrīz viena vecuma, tad jau vispār interesanti :)
Pēc dzimšanas datuma spriežot, Tev ir No Bārtas krasta meitene, vai ne? Kādi jums plāni nākotnei? Izstādes? Kaut ko mācaties arī jau? Un kā iet? :)

Mēs ar dzīvojam dzīvoklī, drusku jau spalva tagad krīt, bet par laimi kopskats ir normāls. Protams, ārā dzīvojošajiem ir daudz pufīgāks kažoks, bet nu neko darīt. Es savam puisim turu visu nakti logu vaļā, lai vismaz nav tik karsti.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 11 Feb 2013, 11:39

Brīvdienās bijām uz pirmo izstādi- Valmierā. Izmēģinājām taktiku, ka suns mani vispār neredz un nejūt un, protams, ka tas uzlaboja rezultātus. Suns bija drusku tramīgāks, tomēr vismaz strādāja, nevis kārpijās. Toties pēc ringa viņam bija milzīgs prieks mani atkal ieraudzīt! Sestdien guva pirmo pieredzi un mēģināja saprast, kas vispār ir izstāde. Toties svētdien pārsteidza mūs visus un kļuva par labāko kucēnu starp VASiem un gāja uz kucēnu bestu, kur ieguva 4.vietu. Mums pirmais medālis un pirmais kauss! Negaidīts pārsteigums un prieks :) Tagad tik jāturpina strādāt pie soļa un kustībām, jo suns ir labs, tikai nemāk sevi tā parādīt. Katrā ziņā ar rezultātiem esam ļoti gandarīti :aptracis: Prieks arī par mūsu mammīti un labāko draugu, kam arī bija ļoti labi rezultāti!
Image
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby čība » 11 Feb 2013, 12:15

Malacīši. Pirmie panākumie vienmēr tie spilgtākie un emocijām bagātākie :aptracis:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 11 Feb 2013, 12:29

Paldies, Čība! Nu man jau vairāk gribētos palepoties ar panākumiem paklausībā vai aizsardzības darbā, bet tie nāks ar laiku, vēl esam par jaunu, lai liktu to pašu BH kaut sākumā utt. Tad nu atliek tikai būt skaistiem :D Drusku jau ir tās izstādes tāda izrādīšanās. Sasmaidījos, skatoties, kā citi tur fēnoja, pucēja un ķemmēja savus suņus; es savu pat neizķemmēju no rīta. Laikam jau katrs izvēlas sev piemērotāko šķirni, es pavisam noteikti negribētu sev citu šķirni, jo īpaši tās, kurām jāveic grūmings. Sākumā, kad ņēmu suni, vispār nedomāju iet uz izstādēm. Bet tagad esmu mainījusi domas- savu reizi uz kādu izstādi var aiziet, tomēr drusku azarts ir un adrenalīns izdalās, kad pa gabalu skatos, kā mans sīkais skrien ringā :) Droši vien VASu specenē vispār foršas izjūtas, jo tur vismaz var ieskrieties ringā kārtīgi :)
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 15 Feb 2013, 09:51

Vakardien treniņlaukumā svinējām iegūtos kausus ar šampi un kūku. Man jau patīk :) Kad ņēmu suni, nemaz nezināju, ka sunim bonusā nāk foršu cilvēku kompānija. Prieks, ka ir cilvēki, ar kuriem domas un mērķi sakrīt, kuri palīdz un atbalsta :)

Vēl beidzot varu piekrist uzskatam, ka VASi ir īsti asinssuņi un briesmoņi! Mani vakardien viens VAS līdz asinīm saplosīja :D Mums uz laukumu nāk divi pavisam maziņi bumbuļi (3 mēn), man jau patīk vienmēr viņus sabužināt- tā nu viens sīkaliņš tik centīgi mēģināja mani sabučot, ka nejauši ar nagu pārplēsa lūpu. Tādi mīļumiņi! Toties tagad varu pilnīgi nopietni teikt, ka VASi tiešām ir tādi asinssuņi, kā par viņiem saka :D :kanepe:
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby sanita » 15 Feb 2013, 10:56

chiba wrote:Brīvdienās bijām uz pirmo izstādi- Valmierā.


Malači! :)
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 19 Feb 2013, 09:40

Vakardienas diskusijas VASu lapā lika man nonākt pie viena visai loģiska secinājuma- šķirni pa īstam var iepazīt tikai cilvēks, kam pieder tādas šķirnes suns. Un arī tad nebūs pilnīgs tas priekšstats- jo arī šķirnes ietvaros suņi atšķiras. Piemēram, tas pats mans VAS- neviens svešs cilvēks nekad neiepazīs to viņa pusi, ko viņš rāda tikai saimniekiem vai tuviem draugiem. Cilvēks, kas VASu redzējis tikai kaimiņa sētā vai uz ielas, viņam būs pavisam cits viedoklis par suni. Bet saimnieks redz otru pusi- cik tas suns ir mīļš, uzmanīgs, bezmaz iejūtīgs (piemēram, kad man ir slikta oma, suns to labi jūt, pienāk klāt un iedod buču vai vienkārši pieglaužas un skatās), kāds prieks ir kopā mācīties utt. Un to pašu var teikt par jebkuru citu šķirni- iepazīt var tikai audzinot tādas šķirnes suni.

Vēl es aizdomājos par to, kā cilvēks nonāk pie kādas konkrētas šķirnes (vai šķirnēm). Reizēm tā ir teju vai nejaušība, reizēm rūpīgi apsvērts lēmums un izvēle. Par sevi man grūti teikt, jo es vienkārši vienmēr zināju, ka man būs VAS. Droši vien lielāko lomu nospēlēja mans iepriekšējais "gribu būt VAS", jo lai arī viņš nebija tīrs VAS, tomēr viņam bija daudzas no VASu labākajām īpašībām.

Bet manam murmulim šodien 8 mēneši paliek, laiks iet tik ātri :) :samilejies: :svecipusam: :pedinja:
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby taksis.lv » 19 Feb 2013, 14:04

chiba wrote:Vakardienas diskusijas VASu lapā lika man nonākt pie viena visai loģiska secinājuma- šķirni pa īstam var iepazīt tikai cilvēks, kam pieder tādas šķirnes suns. Un arī tad nebūs pilnīgs tas priekšstats- jo arī šķirnes ietvaros suņi atšķiras. Piemēram, tas pats mans VAS- neviens svešs cilvēks nekad neiepazīs to viņa pusi, ko viņš rāda tikai saimniekiem vai tuviem draugiem. Cilvēks, kas VASu redzējis tikai kaimiņa sētā vai uz ielas, viņam būs pavisam cits viedoklis par suni.


Piekrītu... :par: Savu suni savulaik izvēlējos tikai tāpēc, ka patika, neko daudz nezinot par šķirni. Bet tikai ar gadiem - dzīvojot kopā ar šo suni un pēc laiciņa ieviešot otru šķirnes pārstāvi - tikai tā pa īstam iepazinu šķirnes plusus un mīnusus, kā arī sapratu to, cik viņi patiesībā ir atšķirīgi - gan raksturā, gan temperamentā utt. - respektīvi - nevar spriest tikai pēc viena šķirnes eksemplāra... Sapratu, kuras īpašības sunī vērtēju visaugstāk un kuras man nepatīk, kā arī to - cik patiesībā mani suņi ir ideāli priekš manis! Un uz šī "fona" arī mīnusi kļuva mazsvarīgi un nenozīmīgi.

Tai pat laikā - nekad citam cilvēkam nepateikšu: "Man riebjas tavs suns jeb - kā tev šitāds var patikt?" Manuprāt - ir jārespektē katra cilvēka izvēle un - kas ir ideāls priekš manis, var nebūt ideāls priekš citiem. Bet ne jau tāpēc šīs šķirnes suns ir sliktāks un apveltīts tikai ar vieniem mīnusiem un trūkumiem.

p.s. Sveiciens suņukam jubilejā! :roze:
"Pasaulē Tu esi tikai cilvēks, bet ir KĀDS, kuram Tu esi visa pasaule..."
http://www.taksis.lv
http://www.skiperastudija.lv - Dzīvespriecīgas fotogrāfijas Tev un Tavam mīlulim!
User avatar
taksis.lv
Junior
Junior
 
Posts: 865
Joined: 19 Jan 2011, 11:40
Location: Jelgavas novads

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby I am Sise » 19 Feb 2013, 17:26

Sveicieni puisim jubilejā no par VESELU DIENU vecākās šķirnes māsas :roze:
Ui, par VAS kašķi- tur ir garšs stāsts apakšā un arī KR jau nemaz nav tik ļauna,kā izskatās viņas rakstīto lasot, turklāt viņa nav vienīgā,gan suņinieku, gan nesuņinieku starpā, kam mūsdienu VAS kā šķirne liekas 'galīgi garām', es jau ļoooti sen iemācījos tādus tekstus neredzēt un nedzirdēt.
Tā galu galā ir VAS īpašnieku visforšākā šķirne, vai ne?
I am Sise
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2011, 23:07

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 19 Feb 2013, 21:12

Paldies, māsai ar novēlojušies sveicieni :)
"Jubileju" atzīmējām paklausības treniņā- dikti foršs treniņš šoreiz iznāca :)

Es jau nesaku, ka KR ir ļauna, cilvēks, kam patīk suņi, defaultā nevar būt ļauns :) Vienkārši drusku liekas muļķīgi VAS sadaļā stāstīt, kāpēc nepatīk VASi. Nu labi, pateici, miers, bet tak turpināt ar katru postu to skaidrot sīkāk un visu laiku uzsvērt, cik neinteresanta tēma, bet tāpat nākt atpakaļ. Bet labi, nevēlos par to vēl arī šeit runāt, citādi atkal sāksies :D Nākamreiz vienkārši ignorēšu tādus tekstus, citādi sanāk pilnīgi bezjēdzīgs kašķis daudzu lapu garumā, un tāds nudien nebija mans mērķis. Bet ļaunu prātu uz nevienu neturu, tāpēc jau tas ir forums, lai diskutētu.

Bet nu jā, VASi ir, manuprāt, ideāla šķirne. Protams, katrai šķirne ir kaut kādi it kā mīnusi- it kā, jo kas vienam mīnuss, citam pluss, tomēr man VAS ir ideāli piemērots. Un VASu saimnieku sabiedrība ar patīk :)
Jūs ar kaut ko mācāties ar savu mazo?
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby chiba » 03 Sep 2014, 19:25

Uff, dikti ilgi neesam rādījušies. Forumā ik pa laikam ienācu, bet zināmu apsvērumu dēļ negribēju šeit vairs neko rakstīt. Bet nu laiks ir pagājis un jāatzīmējas te. Mans puisis izaudzis jau liels un skaists- divi gadi jau. Tādi nu mēs esam:
Image

Image
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Chibas dienasgrāmata- par VASu lietām un ne tikai

Postby Rona » 03 Sep 2014, 20:01

Cik viņš skaists :samilejies:
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests