Palīgā!!!!!

Ask a question and get an answer

Palīgā!!!!!

Postby Lory » 18 Mar 2013, 21:50

Nezinu kur skriet,ko darīt.Policijā uzrakstīju iesniegumu,bet viņi teica,ka lietu neierosinās.Lieta tāda man šodien nokoda suni,tojterjeru.Otra suņa saimniece nespēja noturēt savu suni,un beigās izlēma palaist savu suni vispār vaļā,pameta pavadu gaisā.Bija liecienieki,kuri arī uzrakstīja iesniegumus policijai.Tas suns pat metās virsū vienai lieciniecei,gandrīz sakoda,iekodās drēbēs un pēctam mēgināja sejā iekost.Nezinu ar ko sākt,saprotu,ka jāraksta PVD,šobrīd nespēju neko sakarīgu izdomāt,ko lai raksta?Vedīšu rīt uz ekspertīzi savu suni,vajadzētu laikam arī tiesā sūdzēt,bet kaut kā neticas,ka iznākums būs labvēlīgs man.Kaut kas jādara,bet nezinu ar ko sākt.Tā suņa saimniece mīl iedzert,nezinu vai no viņas varēs kaut ko piedzīt.Gribu vispār panākt lai to lielo suni iemidzina,jo cik varēja saprast tas suns ir nokodis vēl pāris suņu.Un apdraud arī cilvēkus.Kāda var ieteikt man kaut ko un palīdzēt.Jo sobrīd jūtos emocionāli sagrauta.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Palīgā!!!!!

Postby Sympathy » 18 Mar 2013, 22:20

Paldies Dievam nēesu ar tādām lietām pati sastapusies, bet ir pazīstami cilvēki, kuriem ir gadijies līdzīgi!
Ko es Jums ieteiktu - Vērsties policijā, ja tas nepalīdz, atrast juristu, un pakonsultēties par valsts likumiem, manuprāt tur var ko darīt, jo zinu kad onkuļa suns sakoda kaimiņu suni un viņam nācās maksāt prāvu sumiņu par ārstēšanu, savādāk būtu tiesu darbi..
Kā arī noteikti nobombardēt PVD, lai pārbauda šī suņa pieskaitāmību.. un vienalga vai var ko piedzīt vai nē, bet es Jūsu vietā neatkāptos, nav lieta naudā, bet šādi cilvēki ir jāsoda.. viņi apdraud citus un tas suns ne vienu vien citu suni var nokost!!!
Man ļoti žēl Jūsu suņuka, lai viņam vieglas smiltis :asaras: :svece: :svece: :svece:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Palīgā!!!!!

Postby Linda B. » 18 Mar 2013, 22:50

Varbūt ir vērts pameklēt kādu suni.lv juristu,kurš būtu ieinteresēts šajā lietā uzvarēt?Līdzjūtība jums :svece: :svece: :svece: :svece: Padoties noteikti nevajag,tā sieviete ir jāsoda,nedŗkist pieļaut,ka tādi suņi vazājas apkārt pa ielām un uzbrūk.

Un jau atkal...vēl viens šāds gadījums un es nepažēlošu to naudu gāzes pistolei.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Palīgā!!!!!

Postby brex » 18 Mar 2013, 22:52

loti zel par suni!!
:svece:

praktiski - rit nemt juristu, iet uz policiju, rakstit iesniegumu, prasit ari civilprasibu par mat.zaud. - jo suns maksa naudu. seit jautajums, vai liecinieki bus gatavi liecinat jums par labu, jo cilveki biezi, kad jasak xn reizes iet uz policiju un rakstit skaidrojumus, labak no ta izvairas. PVD ari versties - ja varat uzradit konkretu suni

cinities vajag, tacu ne jau suns vainigs, bet gan ta d... saimnieki
http://www.likumi.lv/doc.php?id=249806 = suna atzisanu par bistamu
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Palīgā!!!!!

Postby Greylove » 19 Mar 2013, 00:03

Līdzjūtība... :svece:
Lory wrote:Policijā uzrakstīju iesniegumu,bet viņi teica,ka lietu neierosinās.

Lai policija to labāk pasaka rakstiski.
Un kādēļ, viņi nav gatavi rosināt lietu?
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Palīgā!!!!!

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Mar 2013, 01:46

Līdzjutība!
Policistam var patikt vai nepatikt mazi sunīši, bet nevar atteikt lietu par īpašuma iznīcināšanu, rakstiet, ka suns maksāja xxx Ls! Un citāts no draugiem.lv Jorku domu biedru grupas saistībā ar līdzīgu gadījumu: "Uzskatu, ka to pat varētu definēt kā noziegumu pēc Krimināllikuma 230.panta - cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku. Jo saimnieks, varbūt to nevēlēdamies, ir izraisījis noziedzīgu nodarījumu (lai arī suņuka nāvi izraisījis pats suns). Viņam obligāti ir jāatbild par sekām, ko viņš ar savu darbībām (suņa atlaišanu brīvā dabā) ir izdarījis!" ( http://www.draugiem.lv/group/16001470/j ... id=4211120 )

Policiju, advokātu, PVD (atzīt uzbrucēju par bīstamu http://www.likumi.lv/doc.php?id=249806 )
Dzīvnieku labturības lik. 4. pants http://www.likumi.lv/doc.php?id=14940

Nepadodieties, cīnieties par sava sunīša piemiņu un citu drošību! Arī par sava nākamā suņa drošību!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Palīgā!!!!!

Postby obrija » 19 Mar 2013, 08:14

Un jau atkal...vēl viens šāds gadījums un es nepažēlošu to naudu gāzes pistolei.

Es īstai, nošautu ka nemetās un aci nepamirkšķinātu.
Līdzjūtības saimniekam. :svece: :svece: :svece:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Palīgā!!!!!

Postby peecis » 19 Mar 2013, 08:18

Obligāti iesniegumu policijā, tie mūžīgie atteikumi ierosināt lietu vairumā gadījumu ir pretlikumīgi un pārsūdzami. Protams, arī lietas ierosināšana neko nedos, ja policija neko nedarīs.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby Sisija » 19 Mar 2013, 08:23

Ļoti žēl suņuka :svece: :svece: :svece:
Noteikti ir jārīkojas, tādi cilvēki ir bargi jāsoda :lamajas:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Palīgā!!!!!

Postby BaibaB » 19 Mar 2013, 08:54

žēl par sunīti :svece:
noteikti raksti vēl iesniegumu. pakonsultējies ar juristu, jo Civillikums nosaka atbildību privātīpašuma iznīcināšanas (vai kā to sauc) gadījumā. Tavs suns ir Tavs privātīpašums un cita cilvēka rīcības rezultātā esi savu privātīpašumu zaudējusi, par to jābūt arī pantam krimināllikumā. plus normatīvie akti par kārtību, kādā suni atzīst par agresīvu un bīstamu. un noteikti paņem apliecinājumu no vetārsta par suņa nāves cēloni un drošs paliek drošs, lai ārsts paņem DNS paraugu, tā arī varēs noteikt uzbrucēju, kad lieta nonāks līdz tiesai un galdā būs jāliek visi pierādījumi.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 19 Mar 2013, 09:42

Iesniegums policijā ir jāraksta. Vienīgais - tas ir tikai un vienīgi administratīvais pārkāpums (mūsu likumi ir tādi kā ir...).
Zaudējumus var piedzīt tiesas ceļā. Bet tad vēl vajag izziņu no veta un daudz dažādu ''papīrīšu'', tai skaitā arī policijas pieņemto lēmumu. Tiesu vinnēt varēsiet (sevišķi ja ir liecinieki), bet vai varēsiet piedzīt zaudzējumus...to nu nevar solīt neviens...
Ja ir kādi miesas bojājumi cilvēkam - jāveic ekspertīze.
OBLIGĀTI jāraksta arī uz PVD.
Iesaku iesniegumus aiznest personīgi, vai sūtīt ierakstītās vēstulēs. E-pasti (ja nav e-paraksta) var palikt bez izskatīšanas.


Turaties!!!! ;(
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Palīgā!!!!!

Postby maksis » 19 Mar 2013, 10:01

Creme de la Creme wrote:Vienīgais - tas ir tikai un vienīgi administratīvais pārkāpums (mūsu likumi ir tādi kā ir...). (

Uzbrukums cilvēkam arī?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Palīgā!!!!!

Postby peecis » 19 Mar 2013, 10:39

Creme de la Creme wrote:Iesniegums policijā ir jāraksta. Vienīgais - tas ir tikai un vienīgi administratīvais pārkāpums (mūsu likumi ir tādi kā ir...).
...

Tu runā tā, it kā pašai nebūtu suns.
Tavuprāt, ja divi suņi sakaujas un iznākums ir nelāgs, vainīgo vajag krimināli sodīt ar visām no tā izrietošajām sekām (ieroči, atsevišķi amati, utt.).

Par uzbrukumu cilvēkam - slinkums meklēt likuma punktus, bet noteikti tiek izvērtēta miesas bojājumu pakāpe, bet šajā gadījumā tādu nav vispār.

Lūdzu nepārprast, es neaizstāvu bezatbildīgus suņu īpašniekus, bet sodam ir jābūt samērīgam.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 19 Mar 2013, 10:54

peecis wrote:
Creme de la Creme wrote:Iesniegums policijā ir jāraksta. Vienīgais - tas ir tikai un vienīgi administratīvais pārkāpums (mūsu likumi ir tādi kā ir...).
...

Tu runā tā, it kā pašai nebūtu suns.
Tavuprāt, ja divi suņi sakaujas un iznākums ir nelāgs, vainīgo vajag krimināli sodīt ar visām no tā izrietošajām sekām (ieroči, atsevišķi amati, utt.).

Par uzbrukumu cilvēkam - slinkums meklēt likuma punktus, bet noteikti tiek izvērtēta miesas bojājumu pakāpe, bet šajā gadījumā tādu nav vispār.

Lūdzu nepārprast, es neaizstāvu bezatbildīgus suņu īpašniekus, bet sodam ir jābūt samērīgam.

Atklāti sakot, es īsti neizpratu rakstīto...kāds tam sakars ar ieročiem, amatiem u.tml....
Ko nozīmē samērīgs sods? Izteikts brīdinājums? Šie cilvēki parasti neierodās pat uz lēmuma pieņemšanu. Kriminālā atbildība arī uzreiz nenozīmē likšanu aiz restēm!
Man ir suņi un ne viens vien. Tikai - mani suņi nebrūk virsū citiem suņiem un nekož tos nost. Nemaz jau nerunājot par uzbrukumu cilvēkam...
Manā izpratnē agresīvs suns ir pielīdzināms pielādētam ierocim, kas iedots nelīdzsvarotam cilvēkam. Kurā brīdī tas izšaus, to nevar prognozēt neviens. Šajā situācijā nokosts tika suns...nākamajā brīdi suns var uzbrukt mazam bērnam...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 19 Mar 2013, 10:55

maksis wrote:
Creme de la Creme wrote:Vienīgais - tas ir tikai un vienīgi administratīvais pārkāpums (mūsu likumi ir tādi kā ir...). (

Uzbrukums cilvēkam arī?

Saprotu ka miesas bojājumi netika nodarīti. Tādā gadījumā - jā, arī uzbrukums cilvēkam.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Palīgā!!!!!

Postby peecis » 19 Mar 2013, 11:03

Creme de la Creme wrote: Atklāti sakot, es īsti neizpratu rakstīto...kāds tam sakars ar ieročiem, amatiem u.tml....
Ko nozīmē samērīgs sods? Izteikts brīdinājums? Šie cilvēki parasti neierodās pat uz lēmuma pieņemšanu. Kriminālā atbildība arī uzreiz nenozīmē likšanu aiz restēm!
Man ir suņi un ne viens vien. Tikai - mani suņi nebrūk virsū citiem suņiem un nekož tos nost. Nemaz jau nerunājot par uzbrukumu cilvēkam...
Manā izpratnē agresīvs suns ir pielīdzināms pielādētam ierocim, kas iedots nelīdzsvarotam cilvēkam. Kurā brīdī tas izšaus, to nevar prognozēt neviens. Šajā situācijā nokosts tika suns...nākamajā brīdi suns var uzbrukt mazam bērnam...

Krimināli sodīts = nespīd ieroča atļaujas un atsevišķi amati neatkarīgi no ielikšanas vai neielikšanas aiz restēm. Uzbrukums bērnam no uzbrukuma citam sunim tomēr būtiski atšķiras. Iedomājies medības - divi suņi sakaujas, vienam tas beidzas nelāgi, otra saimnieks var jau doties nodot plinti....
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby Linda B. » 19 Mar 2013, 11:33

peecis wrote:
Creme de la Creme wrote: Atklāti sakot, es īsti neizpratu rakstīto...kāds tam sakars ar ieročiem, amatiem u.tml....
Ko nozīmē samērīgs sods? Izteikts brīdinājums? Šie cilvēki parasti neierodās pat uz lēmuma pieņemšanu. Kriminālā atbildība arī uzreiz nenozīmē likšanu aiz restēm!
Man ir suņi un ne viens vien. Tikai - mani suņi nebrūk virsū citiem suņiem un nekož tos nost. Nemaz jau nerunājot par uzbrukumu cilvēkam...
Manā izpratnē agresīvs suns ir pielīdzināms pielādētam ierocim, kas iedots nelīdzsvarotam cilvēkam. Kurā brīdī tas izšaus, to nevar prognozēt neviens. Šajā situācijā nokosts tika suns...nākamajā brīdi suns var uzbrukt mazam bērnam...

Krimināli sodīts = nespīd ieroča atļaujas un atsevišķi amati neatkarīgi no ielikšanas vai neielikšanas aiz restēm. Uzbrukums bērnam no uzbrukuma citam sunim tomēr būtiski atšķiras. Iedomājies medības - divi suņi sakaujas, vienam tas beidzas nelāgi, otra saimnieks var jau doties nodot plinti....

Te tā situācija ir mazliet citāda.Cik var noprast no rakstīta šis nav pirmais suns,kurš ticis nokosts.Nu tak tam sunim uzpurnī bija jābūt,ja saimnieki zin,ka kož citiem suņiem un jau ir kādu nokodis!Un tad samerīgs sods ir kriminālatbildība,nevis kaut kāds brīdinājums vai 10Ls naudas sods.Ja es tagad pastaigātos ar bisi(pavadiņā) un periodiski nošautu kādu suni,diez vai tas tā paliktu,ka es staigāju apkārt ar bisi un kādu šauju nost.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Palīgā!!!!!

Postby Laura » 19 Mar 2013, 12:00

Kā jau te daudzi varētu atcerēties, man pirms gadiem apmēram pieciem gandrīz nokoda suni. Cits suns. Par vainīgo tajā gadījumā vēl varētu diskutēt, bet toreiz forumā ļoti skrupulozi tika apskatīti tieši notikušā apstākļi un arī policijā par to bija sīki un smalki jāskaidro. Pat kā ceļu satiksmes negadījumā zīmējām shēmu, kur katrs atradās, cik lielā attālumā no saimniekiem atradās suņi, kāds tiem bija aprīkojums (tam kodējam bija uzpurnis, bet pakārts kaklā) utt utml. Man ļoti žēl mazā sunīša :svece: , bet tomēr gribētos nedaudz vairāk zināt tieši par notikušā apstākļiem.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby Lory » 19 Mar 2013, 12:17

Nu tā beidzot esmu atgriezusies mājās.Aizvedu šodien savu mazo uz ekspertīzi,jo es netaisos to lietu tā vienkārši atstāt,būs ekspertīzes slēdziens.Tagad meklēju kādu zinošu juristu,kuram ir bijušas līdzīgas lietas.Ja kādu zināt,meitenes varbūt varat ieteikt,vēlams pārdaugavā.Uz policijas ziņojuma man ir atbilde,ka atsaka uzsākt kriminallietu,tur rakstīts,ka dotaja gadījumā nav nekāda pamata uzkatīt,ka noticis nodziedzīgs nodarījums,tapēc viņi atsaka.10 dienu laikā man ir iespēja pārsūdzēt šo lēmumu,ko arī darīšu.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 19 Mar 2013, 19:11

Lory wrote:Nu tā beidzot esmu atgriezusies mājās.Aizvedu šodien savu mazo uz ekspertīzi,jo es netaisos to lietu tā vienkārši atstāt,būs ekspertīzes slēdziens.Tagad meklēju kādu zinošu juristu,kuram ir bijušas līdzīgas lietas.Ja kādu zināt,meitenes varbūt varat ieteikt,vēlams pārdaugavā.Uz policijas ziņojuma man ir atbilde,ka atsaka uzsākt kriminallietu,tur rakstīts,ka dotaja gadījumā nav nekāda pamata uzkatīt,ka noticis nodziedzīgs nodarījums,tapēc viņi atsaka.10 dienu laikā man ir iespēja pārsūdzēt šo lēmumu,ko arī darīšu.

Lēmumu prokuratūrā pārsūdziet. Variet rakstīt vēl vienu iesniegumu. Ir jāsoda kaut vai administratīvi! Tagad sanāk tā, ka šis cilvēks netiks sodīts vispār.
peeci - tās ir pilnīgi atšķirīgas situācijas!
Bet ja cilvēks nemāk apmācīt suni tā, lai tas neapdraud citus, ja nezin ka agresīvam sunim ir jāvelk uzpurnis u.tml., tad šāds cilvēks nedrīkst turēt suni! Un jā - šādam cilvēkam nedrīkst būt ieroča atļaujas, tas nedrīkst ieņemt atbildīgus amatus u.tml. Kāpēc? Jo šāds cilvēks ir BEZATBILDĪGS!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Next

Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron