pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Grooming and Feeding of Dogs

pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby ingucel » 17 Jan 2013, 15:05

Uz ātro meklētājā neko neatradu par šo tēmu. Tad nu gribu uzjautāt- kādu pretblusu līdzekli drīkst lietot, ja mājā ir divi suņi, kas spēlējoties viens otru ,,košļā,, un vēl mazs bērns, kurš čubinās un mīļojās ar suņiem? Iepriekš lietoju frontline pilienus, tagad doma pamēģinat spreju vai siksniņu. Bet vai drīkst?
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby čība » 17 Jan 2013, 16:49

ingucel wrote:Uz ātro meklētājā neko neatradu par šo tēmu. Tad nu gribu uzjautāt- kādu pretblusu līdzekli drīkst lietot, ja mājā ir divi suņi, kas spēlējoties viens otru ,,košļā,, un vēl mazs bērns, kurš čubinās un mīļojās ar suņiem? Iepriekš lietoju frontline pilienus, tagad doma pamēģinat spreju vai siksniņu. Bet vai drīkst?


Prieks tā, ka mājās ir bērns, kas visu laiku grābstās, pilieni tomēr šķiet labāki. Tie iesūcās un viss. Bet siksniņa darbojas visu laiku.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby ash » 17 Jan 2013, 17:28

ja ir bērns, tad siksniņu nevarēs. (vismaz man tā arī nav izdevies atrast tādu, kas derētu)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby ingucel » 17 Jan 2013, 18:03

Nu tā jau man likās. Būs jāpaliek pie pilieniem.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby OrlandoSeaHorse » 18 Jan 2013, 11:07

Pilieniem jāpaskatās instrukcijā, cik ilgi nedrīkst suni glaudīt un mazgāt. Tad tik ilgi arī jāpiesarga, lai viens otru neapžļembā. Kad pilieni iesūkušies, var suni izmazgāt, iedarbība nepazudīs, bet bērnam drošāk, ka nesagrābsta pilienu atliekas no spalvas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby Creme de la Creme » 18 Jan 2013, 13:58

Es saviem lietoju Frontline spreju. Tā kā man ir maza auguma suņi, tad tas sanāk krietni lētāk. Un spreju var lietot arī pavisam maziem kucēniem. Kamēr sprejs nav nožuvis, suņi nemaz neliem viens otru ''žļambāt''. :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby OrlandoSeaHorse » 18 Jan 2013, 14:49

Man ar šķiet, ka ne, bet drošības labad es viņus tomēr apstrādāju brīvdienās, kad esmu mājās un redzu, kas tiek darīts. Vislabāk - pirms garas pastaigas, pastaigas laikā nelaizīsies, pēc būs nokusuši.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby blondebabe » 01 Mar 2013, 11:12

Mums daktere ieteica Neostomozānu. To atšķaidam ar ūdeni un ielejam pulverizatorā. Tikai nesen kautkur dzirdēju,ka šis līdzeklis nav domāts suniem,bet gan lielajiem lopiem,suniem esot kaitīgs. Kā tur īsti ir... Maniem nekas nekaiš un blusas pazūd.
blondebabe
Baby
Baby
 
Posts: 29
Joined: 01 Oct 2010, 15:26

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby čība » 01 Mar 2013, 11:49

blondebabe wrote:Mums daktere ieteica Neostomozānu. To atšķaidam ar ūdeni un ielejam pulverizatorā. Tikai nesen kautkur dzirdēju,ka šis līdzeklis nav domāts suniem,bet gan lielajiem lopiem,suniem esot kaitīgs. Kā tur īsti ir... Maniem nekas nekaiš un blusas pazūd.


Šo līdzekli lieto akūtos gadījumos. Tas ir kaitīgs līdzeklis. Protams, iedarbīgs.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby Elbe » 04 Apr 2013, 08:39

Klau, bet mums kursos teica, ka tieši neostomazānu labāk lietot grūsnai kucei, lai nebūtu kaitīgās iedarbības. Kā tad ir ar to kaitīgumu?
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby Bafija » 04 Apr 2013, 09:11

Elbe wrote:Klau, bet mums kursos teica, ka tieši neostomazānu labāk lietot grūsnai kucei, lai nebūtu kaitīgās iedarbības. Kā tad ir ar to kaitīgumu?


hmm, bet vai ta neostomazānu vēl var dabūt? Cik zinu, tad nu jau viņu vairs netirgo, jo viņš ir ļoti kaitīgs (biaj te pat tēma par to). Aptiekas cik varēja, tik iepirka priekšdienām no noliktavām krājumā, bet nu ir pagājis laiciņš. Ir kas mainijies?
Es lietoju tikai būdām, voljēriem, bet uz suņiem pašiem gan nē.

Suņiem ( to mums ir ~ 20) izmantoju Beaphar pretblusu kaklasiksnas un Virbac spray, kuru var lietot pat kucēniem no 3 dienas.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby blondebabe » 06 Apr 2013, 15:01

Pie mums Ogrē aptiekā vēl joprojām var dabūt. Jā,jā saku atcerēties,ka arī kursos viņu slavēja.
Tagad nopirku Beaphar pūšamo un cerēsim ka nebūs nekadas vainas. Tikai tā smaciņa tāda nejauka. Man kā cilvēkam kurš bieži apskauj un bužina savus suņus,perspektīva ost pēc Beaphar nedaudz mulsina.
blondebabe
Baby
Baby
 
Posts: 29
Joined: 01 Oct 2010, 15:26

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby Creme de la Creme » 17 Apr 2013, 07:55

Neostomazānu lietoju tikai grīdu/suņu guļvietu profilaktiskai kopšanai. Suņiem to nekad neesmu lietojusi un neriskētu...
Grūsnai kucei gan drošāk būtu lietot sprejus (kurus var lietot maziem kucēniem). Bet smaka ir visiem līdzekļiem. Tāpēc suņus apstrādāju ārā. Smaka ļoti ātri pazūd.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby erna » 15 May 2013, 12:04

Varbūt kāds ir lietojis Foresto pretblusu - pretērču kaklasiksnu - vai tiešām pietiek visai sezonai? Un vēl - kur nopirkt lētāk, vai kur var dabūt atlaides, ja pērk vairākas siksnas? Jo reklāma ļoti cerīga, bet tā cena...
User avatar
erna
Baby
Baby
 
Posts: 59
Images: 3
Joined: 27 Apr 2010, 13:15

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby Shinshilla » 06 Nov 2013, 16:40

Vispār jau visi pretblusu līdzekļi iedalās 2 kategorijās - dabīgie un ķīmiskie (gan siksnas, gan pilieni, spreji, šampūni utt). Dabīgos var lietot bez ierobežojumiem un tie būs droši gan kucēniem, gan bērniem un tos nevar "pārdozēt", taču tie nav tik efektīvi. Savukārt ar ķīmiskajiem (Frontline, Fiprex, Flevox u.c) jābūt uzmanīgiem, tos drīkst lietot tikai pieļaujamajos intervālos, jāuzmanās lai preperāts nenokļūst uz cilvēka ādas, kā arī cita suņa vēderā laizot! Ķīmiskos var iegādāties tikai klīnikās un vetaptiekās, kur jums tos pārdos speciālists :)

Neostomasanu joprojām var nopirkt un tas vairāk paredzēts telpu, guļvietu apstrādei :)
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby Creme de la Creme » 19 Nov 2013, 11:54

Esmu lietojusi arī dabīgos (pilienu veidā). Rezultātā - efekta nekāda, tikai sasmērēta spalva (eļļaina).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby Dylan » 07 Jan 2014, 01:17

Mums mājās kopā ar malku atvestas arī blusas. Vai arī kā citādāk iegūtas, un mans suns vislaik kasās. Es viņam pirms 4 dienām iepilināju Virbac Duowin contact pilienus, bet viņš joprojām kasās.. tas nozīmē, ka tās nav blusas no kā viņš kasās vai, ka tie pilieni nav efektīvi?
Saprotu, ka suņa attārpošanu var sākt, kad ir veikta atblusošana. Māju jau 2x esmu izmazgājusi ar terpentīnu, katru dienu izsūcu grīdu. Ko vēl var darīt?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby OrlandoSeaHorse » 07 Jan 2014, 13:11

Iespejams, ka blusu vairs nav, bet kodumi vel niez. Vets parasti skatas, vai sunim ir blusas, paskirstot vilnu uz muguras astes tuvuma. Apmeram no vidukla uz leju. Vel var apskatit vederinu, padusites. Bluas pasas loti atri aizmuk, bet ir ari pedas ka mazi melni punktini.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby ash » 07 Jan 2014, 14:11

nav tas labākais variants - bet var suni kārtīgi izvannot un pēc tam, kāmēr mitrs pārmeklēt kažoku - pēc dzīvnieka mazgāšanas blusas ir tādas lēnīgas - viegli noķert. bet kasās varbūt tāpēc ka niez vēl vecie kodumi. paskaties, vai nav manāmas koduma pēdas. ja ir un dikti kasās - var iedot tavegil.
bet kasīties var arī citu iemeslu pēc. barība nav nessen mainīta?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: pretblusu līdzekļi, ja ir vairāki suņi

Postby Creme de la Creme » 07 Jan 2014, 14:14

Iedot Tavegilu (es savējiem dodu 1/4 tableti) vai Suprastinu. Tas noņems niezi. Koduma vietas var pasmērēt ar kādu spec.ziedi (pamēģināju Cevaderm Gel, ļoti labi noņem niezi).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Next

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests