Lapsenes kodums

Dog Health

Lapsenes kodums

Postby ievucis » 25 Aug 2010, 07:52

Labdien! Manai kucītei ( 3 mēneši) iekoda lapsene lūpā, nezinu kā palīdzēt. Lūpa sapampusi, kucēnam sākās vemšana un tagad guļ. Izskatās nevisai, tāda savārgusi pavisam. :( Dakteris vēl nestrādā, jo diezgan agrs rīts vēl. Ja nepaliks labāk, noteikti vedīšu pie daktera.
Gan jau šī informācja noderēs arī citiem, jo lapsenes uzbrūk bieži un katru gadu :lamajas:
Jau iepriekš paldies!
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lapsenes kodums

Postby silverequs » 25 Aug 2010, 08:12

iedod tavegilu vai suprastīnu un paskaties vai nav caurejas. Ja suns pavisam vārgs, tad negaidot pie veta. p.s. kavets strādā visu diennakti...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Lapsenes kodums

Postby ievucis » 25 Aug 2010, 08:26

silverequs wrote:iedod tavegilu vai suprastīnu un paskaties vai nav caurejas. Ja suns pavisam vārgs, tad negaidot pie veta. p.s. kavets strādā visu diennakti...

nu es neesmu Latvija, un par dienakts vetu vel neko nezinu. Bet gan jau aptieciņā atradīšu suprastīnu.Cik daudz var dot tavegilu vai suprastinu?
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Lapsenes kodums

Postby ievucis » 25 Aug 2010, 08:35

Paldies Dievam, liekas būs labi! Sāk atžirgt :aptracis:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Lapsenes kodums

Postby brex » 25 Aug 2010, 08:40

Tavegilu un suprastinu var dot ka brerniem (izlasi, cik ir berniem pamaciba, un piemet pret suna svaru)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Lapsenes kodums

Postby ievucis » 25 Aug 2010, 08:46

Nu man Fabijai 2 kg :) Tad jau bebīšu deva jāskatās laikam, pat vēl mazāka.
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Lapsenes kodums

Postby Ezis » 25 Aug 2010, 15:43

brex wrote:Tavegilu un suprastinu var dot ka brerniem (izlasi, cik ir berniem pamaciba, un piemet pret suna svaru)

Es ar tāpat domāju, līdz manu labradoru kāds sakoda. Aizpampa momentā, aizrāvām uz klīniku. Izrādījās, ka jādod viena tbl uz 10 kg. Ok, dotajā gadījumā tas devu ne pārāk maina, bet normāla izmēra sunim sanāk diezgan atšķirīgi :)
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Lapsenes kodums

Postby ievucis » 25 Aug 2010, 19:16

Es ar tāpat domāju, līdz manu labradoru kāds sakoda. Aizpampa momentā, aizrāvām uz klīniku. Izrādījās, ka jādod viena tbl uz 10 kg. Ok, dotajā gadījumā tas devu ne pārāk maina, bet normāla izmēra sunim sanāk diezgan atšķirīgi :)[/quote]

Labi, ka mums viss labi beidzās. Pus dienu Fabi nogulēja galīgi nekāda, bet pēc tam jau viss bija ok! Bet sabijusies biju, jo pēc kodiena sāka vemt, streipuļot, gulšņāt tik......
Jācer, ka vairāk neviena neiekodīs. Lai gan lidinās viņas pilna māja :lamajas: cīnamies kā varēdami.
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Lapsenes kodums

Postby Gabe » 25 Aug 2010, 22:33

atceros, kad man kucēns ienāca mājās. un gar palodzi lapsenes šad un tad lidinājās. likās, ka mazulis jau īsti klāt netiks. biju virtuvē, dzirdu tikai skaļu iekaucienu. atskrienu uz istabu, a sīkā guļ, ķepiņa pacelta un pīkst. es uzreiz zvanu vetam, šis mani nomierināja, lika pustableti tavegila iedot sunim. sīkā nogulēja, kādu stundiņu. piecēlās un skrēja tā, it kā nekas nebūtu bijis!
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Lapsenes kodums

Postby ievucis » 26 Aug 2010, 14:14

Nu paldies jums visiem! :davinuziedus: Tad jau zināsim, ko darīt ar mūsu mīļumiem, ja tās nelietes būs uzbrukušas. :lamajas:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Lapsenes kodums

Postby ingucel » 31 May 2013, 14:20

Cik ilgi varētu turēties lapsenes(vai cita dzēlēja) pampums? Sunei pēkšņi parādījās uz skaust pampums(tāds ka uzliekot roku pilna sauja), bija doma, ka iekodusi lapsene vai bite, bet pagājušas apmēram 5 dienas un pampums vēl nav nogājis, palicis tikai nedaudz mazāks. Tagad nevaru saprast ko darīt....jābrauc pie veta vai uztraukumam nav pamata?
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Lapsenes kodums

Postby OrlandoSeaHorse » 06 Jun 2013, 14:20

5 dienas jau un tik liels, es brauktu gan pie veta, negribu biedēt, bet tur var būt viskautkas.
Opā!!! jautājumam jau vairākas dienas! Kā ir sunim? Bijāt pie veta vai tāpat pārgāja?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Lapsenes kodums

Postby Laura » 06 Jun 2013, 21:44

Citiem zināšanai.
Savulaik mans miniatūrais šnaucers (~9 kg) krita par upuri veselam pūznim lapseņu, kodumu bija apmēram 15-20. Suns diezgan alerģisks, bet paglāba tas, ka vēl nebija vasaras pričene. Rīcība sekojoša: ātri uz mājām (kā likums, tādas lietas notiek svētdienās un mēs nedzīvojam tuvu nevienai klīnikai, turklāt tas bija pastaigas laikā - vēl tālāk no mājām), suni līdz rīklei aukstā ūdenī, un dziļi kaklā divas tabletes suprastīna. Pēc 20 minūšu ūdens procedūrām sapratām, ka pampst vienalga, bet labi, ka cietusi vairāk bija pēcpuse. Papildus + ampula suprastīna (atkal mutē). Tas deva rezultātu. Pēc divām stundām suns vesels, tikai pakaļa jūtīga bija, starp citu, ilgi.
Pagājušā nedēļā (jā, pirms slavenās Igaunijas izstādes +34 grādu temperatūrā), Bročeks uzkāpa uz kaut kāda strīpainā kukaiņa. Rezultāts - gandrīz vai nebrauca uz izstādi, jo trīs dienas stipri kliboja. Neko nedevu. Tikai smērēju ar brīnumziedi "Levomikol"
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Lapsenes kodums

Postby ingucel » 08 Jun 2013, 12:35

OrlandoSeaHorse wrote:5 dienas jau un tik liels, es brauktu gan pie veta, negribu biedēt, bet tur var būt viskautkas.
Opā!!! jautājumam jau vairākas dienas! Kā ir sunim? Bijāt pie veta vai tāpat pārgāja?

Bijam pie veta, teica, ka visdrīzāk uzsists (dauzoties ar otru suni vai kā savādāk). Lielais pampums nogāja, tagad palicis tads ciets, bik mazāks kā olas dzeltenums.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests