Uz Norvēģiju ar auto.

Travelling With Dogs

Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 25 Oct 2013, 22:06

Esmu jau izlasījusi visas tēmas šeit, ka ir saistītas ar Norgi, taču skaidrāks nekas nepaliek. Tātad, mans jautājums- vai sunim (uz to brīdi būs ap 10 mēn., retrīvers) braucot mašīnā uz Norvēģiju ir vajadzīgs būris, vai tomēr ir citas iespējas? Varbūt mūs ielaistu citās valstīs kā arī Norgē ar šādu? http://www.majasmilulis.lv/images/produ ... rked_4.jpg
Braucot uz Norvēģiju sanāk braukt arī ar prāmi Tallina- Helsinki . Brauksim noteikti ar lētāko, tad jautājums kā tur viss notiek? Lasot šeit esošās tēmas sapratu, ka 1.variants ir atstāt mašīnā, 2. dzīvnieku klājs, 3. nolīst ar visu suni kādā klusākā vietā. Kas vajadzīgs lai vispār tiktu uz tā prāmja neskaitot pošu pases utt.? Siksniņa, uzpurnis, bet kā ir ar piemēram būri, vai tas obligāti vajadzīgs arī pārējā brauciena laikā(uz robežām), vai var iztikt ar šo krūšu siksnu?
Un vēl- mikročipējot suni vets uztaisa arī eiro pasi. Tur iekšā rakstās tikai potes kas ir PĒC čipēšanas, vai arī tās, kas ir pirms čipēšanas? Šis pats jautājums man ir arī par kaķi.
Un vēl pa mikročipu. Viena no funkcijām ir dzīvnieka atrašana , ja dzīvnieks pazudis, bet ja suns ir čipēts LV, bet mēs dzīvosim Norgē, tad kā tur īsti viss notiek? Ar to pašu numuru jāreģistrējas kādā Norvēģijas datu bāzē, vai ne? Un tas pats ar kaķi?
Iesākumam viss, bet jautājumi noteikti būs vēl. Vispār, vai te ir kāds no Norvēģijas? :neparliecinats:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby gunele » 26 Oct 2013, 12:17

Suns tika čipēts, kad Latvijā nekādas datu bāzes nebija un vets piereģistrēja starptautiskajā datu bāzē Taso, nāk līdzi žetons ar nummuru, kuru stiprināt pie kakla siksnas. Jājautā vetam par starptautisku datu bāzi. Jaunajā vet pasē vecās vakcinacijas netiek rakstītas, tāpēc jāvadā abas.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 27 Oct 2013, 19:13

Paldies, gunele.
Es apsveru arī pašus ļaunākos variantus saistībā ar šo visu, pie tā pieder arī suņa/kaķa pases aizmiršana. Ja man līdzi ir piemēram jaunā eiro pase, bet vecā ar ierakstiem nav, tad uz prāmja netieku laista? Bet, ja man ir jaunā pase un veta apstiprinājums, ka suns/kaķis ir attārpoti , tad uz prāmja netieku, vai ne? Vienkārši gribu zināt kas un kā, nevis tikai to "pozitīvo" pusi, jeb ''viss taču būs labi''.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby gunele » 28 Oct 2013, 13:42

2 reizes esu braukusi ar prāmi uz Somiju(suns brauca pa zaķi :sarkstosa: ), bet mašīnā netika atstāts, vienkārši nolīdām klusākā stūrītī un acīs nevienam nerēgojāmies, līdz ar to sunim dokumenti netika pārbaudīti( papīri bija atbilstoši viņu noteikumiem), bet ja tiek uz pārbaudi, tad dokumentiem jābūt kārtībā, var neielaist valstī, likt sakārtot visu pie viņu veta par smukām naudiņām, vai atstāt karantīnā līdz papīru uzrādīšanai un atkal par smukām naudiņām.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 28 Oct 2013, 14:51

Ar paīriem suncim viss būs ok, par kaķi gan man nav skaidrības.. Kā ir tad, ja piemēram kaķi paņem no ielas teiksim 2 gadu vecumā, vets ievada čipu, uztaisa trakumsērgas poti cik tur tās dienas iepriekš, attārpo. Tas viss ir ierakstīts eiro pasē un tāda vecā mūsu lv pase nemaz nav. Tad arī var tikt uz to prāmi?
Gunele, variants nav slikts , tad vismaz cik saprotu tai vienai reizei nav jāpērk būris pa "skaistām" naudiņām. Tos laikam 10 ls par kajīti kur var ar dzīvniekiem iet varētu jau samaksāt, bet pirkt to būri... nu baigi negribās, + mēs jau kad bruacam ar suni mašīnā nekādos būros viņu neliekam, un ja pāri robežai var tikt ar drošības siksnu, nu tad pavisam negribu pirkt būri.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 04 Nov 2013, 15:57

Jo vairāk lasu, jo vairāk neko nesaprotu par tām pasēm.
Šobrīd vadoties pēc PVD un Mattilsynet (NO pvd) atrastās informācijas man ir saraksts, kas jādara,kādas potes jāveic.
Kaķim un sunim:
* Eiro Pase
* Trakumsērgas pote , kas veikta vismaz 21 dienu laikā pirms ievešanas
* Mikročips (Nesaprotu, ir vai nav vajadzība viņus reģistrēt LV ?!)
* Ne mazāk kā 5 dienas pirms ievešanas (min 24h, max 120h) pie vetārsta jāattārpo
Un tagad ko es nesaprotu..
Mums būs 3 pases Norvēģijā jāvazā līdzi? 1. Lv pase ar jau veiktajām potēm, 2.Eu pase ar attārpošanu un kaķim trakumsērgas poti un 3. Norges pase ar attārpošanu tur un vēlāk jau ar potēm tur.
Un aptuvenās izmaksas arī nav skaidrs. Mikročips varētu izmaksāt ap 20 ls (čips+ reģistrēšana, ja ir vajadzīga) , tātad 40 ls abiem, kaķim 15 ls trakumsērgas pote. Cik tā attārpošana maksā un eiro pase?
Bet nu tās izmaksas jau nav tik svarīgas, vienkārši gribu zināt cik tā nauda tur būs vajadzīga, cik jāņem no kartes nost,jo neredzēju Tīdam karšu automātu. :D Kaķim varētu būt 35ls + eiro pase , un sunim 20ls + eiro pase, nu un attārpot vedīsim pāris dienas pirms vešans, to jau varēšu noskaidrot pie veta.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby ajame » 04 Nov 2013, 19:32

Gadu atpakaļ manas meitenes (toji) aizceļoja uz Norvēģiju. Bija vajadzīgs:
1) Derīga trakumsērgas vakcinācija
2) Mikročips
3) Vetārsta ieraksts pošu pasē, ka dzīvnieks ir klīniski vesels (ne vecāks par 24 stundām- meitenes vetārs apskatīja un izdarīja ierakstus pošu pasē izlidošanas dienā)
4) Vetārsta aizpildītai šādai veidlapai - http://www.licg.nl/ContentSuite/upload/ ... 5223a1.pdf
5) Attārpošana

Iespējams tagad kaut kas ir mainījies- tas ko es rakstīju, bija vajadzīgs gadu atpakaļ. Šeit ir noteikumi par dzīvnieku ievešanu Norvēģijā- http://www.mattilsynet.no/language/engl ... erret.9322
Last edited by ajame on 04 Nov 2013, 19:37, edited 1 time in total.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby fedelta » 04 Nov 2013, 19:34

DanaMary wrote:Jo vairāk lasu, jo vairāk neko nesaprotu par tām pasēm.
Šobrīd vadoties pēc PVD un Mattilsynet (NO pvd) atrastās informācijas man ir saraksts, kas jādara,kādas potes jāveic.
Kaķim un sunim:
* Eiro Pase
* Trakumsērgas pote , kas veikta vismaz 21 dienu laikā pirms ievešanas
* Mikročips (Nesaprotu, ir vai nav vajadzība viņus reģistrēt LV ?!)
* Ne mazāk kā 5 dienas pirms ievešanas (min 24h, max 120h) pie vetārsta jāattārpo
Un tagad ko es nesaprotu..
Mums būs 3 pases Norvēģijā jāvazā līdzi? 1. Lv pase ar jau veiktajām potēm, 2.Eu pase ar attārpošanu un kaķim trakumsērgas poti un 3. Norges pase ar attārpošanu tur un vēlāk jau ar potēm tur.
Un aptuvenās izmaksas arī nav skaidrs. Mikročips varētu izmaksāt ap 20 ls (čips+ reģistrēšana, ja ir vajadzīga) , tātad 40 ls abiem, kaķim 15 ls trakumsērgas pote. Cik tā attārpošana maksā un eiro pase?
Bet nu tās izmaksas jau nav tik svarīgas, vienkārši gribu zināt cik tā nauda tur būs vajadzīga, cik jāņem no kartes nost,jo neredzēju Tīdam karšu automātu. :D Kaķim varētu būt 35ls + eiro pase , un sunim 20ls + eiro pase, nu un attārpot vedīsim pāris dienas pirms vešans, to jau varēšu noskaidrot pie veta.


Attārpošana nav dārga, es savam suncim pirku 4 tabletes divām reizēm ( tablešu skaits atkarīgs no svara), viena tablete, ja nemaldos maksāja 57 santīmi. Par suņa čipu samaksāju 13ls, par reģistrēšanu datubāzē 8ls. Manuprāt, jāreģistrē LV datubāzē, ja jūs taisāties braukt atpakaļ, bet, ja paliekat uz dzīvi tur, tad, manuprāt ar Latviju tur nevajadzētu būt nekādam sakaram, līdz ar to jāreģistrē būtu tikai Norvēģijā. Bet tas tā, manuprāt, - loģiski spriežot, bet likumos jau nekādas loģikas lielākoties nav, jāprasa kādam, kas to ļoti labi pārzin.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 04 Nov 2013, 20:20

Ajame, paldies. Nu gads jau nemaz nav tik daudz, visticamāk, ka +/- nepieciešams tas pats! :)
Fedelta , paliekam uz dzīvi, bet nu , kā jau teicāt loģika likumos reti kur sastopama. :D Mums jau pie vetārsta jāattārpo. Mēs mājās ik pēc cik tur tiem mēnešiem, cik zāļu ražotājs noteici attārpojam, bet pirms braukšanas vēl pie vetārsta jāatārpo.
Varbūt var ar tām pašām zālēm iet pie veta, lai viņš cīnās ar kaķi un ieraksta pasē, jo mums katra tārpu zāļu došanas reize ir ļoti nopietna lieta. Sākam morāli gatavoties jau labu laiku iepriekš, visiem bail. Kaķis mums tāds...ar raksturiņu, bet mēs atradām pieeju, kur tikai vienam no ģimenes ir saskrāpētas rokas- dodam ar šļirci. Kā vets kaķi attarpos man nav ne mazākās nojausmas, bet viņš jau var mēģināt. :kanepe: Ar suni viegli, iedodas vienkārši tabletīti, viņš apēd, iedodam uzkost kaut ko garšīgu un lieta darīta.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby fedelta » 04 Nov 2013, 20:41

DanaMary wrote:Ajame, paldies. Nu gads jau nemaz nav tik daudz, visticamāk, ka +/- nepieciešams tas pats! :)
Fedelta , paliekam uz dzīvi, bet nu , kā jau teicāt loģika likumos reti kur sastopama. :D Mums jau pie vetārsta jāattārpo. Mēs mājās ik pēc cik tur tiem mēnešiem, cik zāļu ražotājs noteici attārpojam, bet pirms braukšanas vēl pie vetārsta jāatārpo.
Varbūt var ar tām pašām zālēm iet pie veta, lai viņš cīnās ar kaķi un ieraksta pasē, jo mums katra tārpu zāļu došanas reize ir ļoti nopietna lieta. Sākam morāli gatavoties jau labu laiku iepriekš, visiem bail. Kaķis mums tāds...ar raksturiņu, bet mēs atradām pieeju, kur tikai vienam no ģimenes ir saskrāpētas rokas- dodam ar šļirci. Kā vets kaķi attarpos man nav ne mazākās nojausmas, bet viņš jau var mēģināt. :kanepe: Ar suni viegli, iedodas vienkārši tabletīti, viņš apēd, iedodam uzkost kaut ko garšīgu un lieta darīta.


Jā, ar kaķiem ir sarežģīti, bezmaz vai izgaršo kā cilvēks, ja negaršo spļauj atpakaļ - vismaz mūsu kaķis tā dara :D, no sākuma likām slapjajā barībā - barības nav, tabletīte palika trauka vidū :D un tad mēs sasmalcinājām, likām klāt - tad gan apēda visu kopā.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby fedelta » 04 Nov 2013, 20:43

Un, ja kaķis skrāpēsies, tad vets apgriezīs nagus - un tie atkal ir papildus izdevumi.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 04 Nov 2013, 20:59

Mūsu kaķis pa gabalu saož tās zāles. 1/4 tabletīti (puse no tā, cik jādod) sasmalcinājām, iemaisījām mitrajā barībā, tajās, kas bundžiņās. Šā vai tā saoda un ne pa ko neēda.
Nu, mūsējam nagi nav gari, es pat teiktu īsi. Viņš staigā pa lauku, asina nagus tur. Asi ir, bet gari nav, tur jau nemaz nebūs ko griezt, ja vien vets ar visu dzīvnadzi negriezīs.
Man būs jāsagatavo jautājumu saraksts, kas jāuzdod vetam pirms braukšanas. Cerams, ka viņam būs laika, jo jautājumu daudz. :D
Ja mācētu norvēģu valodu nebūtu tik grūti. Izlasītu visus likumus un miers, bet valodu nemāku, Angliski rakstīts tikai tas, ko jau zinu (čips, eiro pase, attārpošana, utt.) . Bet piemēram par tām pasēm, un vai pēc atbraukšanas dzīvnieki atkal jāatārpo nekur nevar atrast informāciju. Cits saka, ka vajag, a cits jau vairākus gadus dzīvo un neko nezin par to.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby ajame » 04 Nov 2013, 22:02

Ieteiktu paņemt pošu pases un aiziet uz PVD. Kārtīgi tur visu izprašņāt un palūgt, lai paskaidro, kas tieši, kādos termiņos ir vajadzīgs.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 04 Nov 2013, 22:56

PVD lapā pie kontaktiem ir tikai Rīga, pieņemu, ka Liepājā tāda biroja, kur varētu aprunāties nav.
Es savus jautājumus uzdevu viņiem mājas lapā, gaidīšu atbildi, cerams, ka kļūs skaidrāks vismaz kaut kas.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby seila » 05 Nov 2013, 08:50

DanaMary wrote:atradām pieeju, kur tikai vienam no ģimenes ir saskrāpētas rokas


Bet ikdienā kaķis dodās rokās? Var darīt, ka jau iepriekš sagatavo to šļirci un tad dienas garumā kad kaķis kaut kādā veidā nonāks rokās, paglaudīt, lai nomierinājājās - paņemt dvieli un aši ietīt atstājot laukā tikai galvu, jātur ir maigi, bet spēcīgi. Otrs cilvēks tikmēr atver muti, ielaiž zāles. Nevienam nevajadzētu būt saskrāpētam :jaa:
DanaMary wrote:Varbūt var ar tām pašām zālēm iet pie veta, lai viņš cīnās ar kaķi

Dakteris tiks galā kaut vai tikai tāpēc, ka kaķis būs svešā vietā, stress, daudz jaunu smaku, cilvēku... kamēr visu sapratīs - viss jau būs galā! :)
DanaMary wrote:Man būs jāsagatavo jautājumu saraksts, kas jāuzdod vetam pirms braukšanas

Šis ir super, es darīju tāpat, kad pirmo reizi vedām kucēnu oie daktera, jo jautājumu tik daudz, ka visus neatcerēsies! :jaa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby ingo » 05 Nov 2013, 10:42

DanaMary wrote: vienkārši gribu zināt cik tā nauda tur būs vajadzīga, cik jāņem no kartes nost,jo neredzēju Tīdam karšu automātu. :D


Pie Tīda var ar karti maksāt, tas aparātiņš vienkārši nav redzamā vieta ;)
PVD Liepājā Veidenbauma ielā 11.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 05 Nov 2013, 11:04

Seila, nu mēs jau daram tā pat, citreiz tās ķepas izsprūk ārā, bet ar katru reizi mēs kaut ko iemācamies. Mamma , piemēram, pagaišreiz iemācījās , ka no priekšas kaķim muti vaļā vērt nedrīkst, to gan viņa saprata pēc tam, kad kaķis jau bija iekodis. :kanepe: Nu rokās pats nenāk, bet ja paņem un glauda tad jau pāris minūtes nosēdēt var. Vakar mūsu Mikiņš manliekas pirmo reizi kādam ieleca klēpī un aizmiga. Bet iespējams tas bija kārtējais jociņš lai ieriebtu sunim, jo to viņš spēj..Noguļas durvu vidū, suns nekur netiek. :D
Ingo , super, tātad vēl viena problēma atkrīt, nebūs jāzīlē cik tas viss izmaksās! :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 06 Nov 2013, 15:57

Nu tā, PVD mani galīgi samulsināja. Nu vairs neko nesaprotu!
Rakstīju apmēram to pašu ko te,arī par tām pasēm..
Es-
Cik saprotu, nepieciešama Eiro pase abiem. Kā arī derīga trakumsērgas pote. Sunim potes veiktas laikā un nākošā pote ir nākamgad. Tā laikam skaitās derīga.

Un šeit atbilde par trakumsērgas poti-
Atbild PVD Vadības stratēģijas, ārējo attiecību un starptautiskās tirdzniecības departamenta Vecākā eksperte Zanda Turka:
3) jābūt vakcinētiem pret trakumsērgu – derīga vakcinācija pret trakumsērgu ir tikai tāda, kura ir izdarīta pēc mikroshēma ievietošanas. Ja vakcinācija pēc mikroshēmas ievietošanas ir izdarīta pirmo reizi dzīvnieka mūžā, tad doties uz Norvēģiju var tikai tad, kad ir pagājusi vismaz 21 diena. Trakumsērga vakcinācija ir derīga līdz veterinārārsta norādītajam atkārtotās vakcinācijas datumam. Ja dzīvojot Norvēģijā tuvojas atkārtotās vakcinācijas datums, tad ir jādodas pie veterinārārsta Norvēģijā un jāveic vakcinācija;

Man tagad sunim papildus trakumsērgas pote jātaisa, jo uz to brīdi nav bijis mikročips?! Ražotājs (merial - viewtopic.php?f=4&t=4683) paredz, ka atkārtota pote jātaisa pēc 2 gadiem. Bet, tagad man saka, ka manam kucēnam vajadzīga vēl viena tāda pati pote, nu jau 2. reizi mazāk kā gada laikā.Vai tad tā vispār drīkst? Nebūs par daudz?!
Un te par pasēm-
5) dzīvnieks ES t.sk. ES ekonomiskās zonas valstīs (Norvēģija) dzīvo ar ES izdotu pasi vienalga, kurā valstī tā būt izdota. Dzīvniekam ir jābūt tikai vienai pasei.

Tātad arī tās potes kas veiktas pirms čipēšanas nevienam neinteresē, ir viņas vai nav, jo pase taču tikai viena- eiro pase vajadzīga.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby pixy » 06 Nov 2013, 16:55

DanaMary wrote:Tātad arī tās potes kas veiktas pirms čipēšanas nevienam neinteresē, ir viņas vai nav, jo pase taču tikai viena- eiro pase vajadzīga.
Nevienu neinteresē vecas potes, tas taču loģiski. Ir jābūt potei, kuras iedarbība ir šobrīd. Iepriekšējās potes noder tikai tik daudz, lai nebūtu karantīna 21 dienu, pēc tam aktuāla ir tikai pēdējā. Čipēšana pēc likuma notiek vienlaicīgi ar trakumsērgas poti, lai būtu skaidrs, ka konkrētā pote ielaista konkrētajam sunim. Aizej pie tā vetārsta, kas Tev suni potēja un izrunā šo jautājumu - ja viņš tikko potēja, tad iespējams, var kaut ko sarunāt (pēc tam neizbazūnējot pa visu pasauli...) Sunim tiešām vajag tikai vienu pasi - arī pie mums, tā, ka, brīdī, kad EU pasē ierakstītajai potei būs "apritējusi" 21 diena, veco pasi var nolikt plauktiņā kā suvenīru :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Uz Norvēģiju ar auto.

Postby DanaMary » 06 Nov 2013, 17:44

Nu tās vecās potes nemaz nav tik vecas, un veiktas ir 9.05, nākamā reize 08.05 . Pirms šīspotes ir vēl viena, ko veica vēl audzētājs.
Trakumsērgas pote veikta arī 9.05. Gan to citu pošu, gan trakumsērgas potes iedarbība ir šobrīd. Es pilnīgi neko nesaprotu. :D Tā trakumsērgas pote taču itkā ir derīga, derīga līdz tam 8tajam un pēc ražotāja norādīta vispār vēl gadu pēc tā 8tā..Faktiski jau viņas ir derīgas, bet tā visa darīšana ar čipēšanu.. Nu labi, kaut kad būs jābrauc sačipot, jautājumu saraksts jau gatavs.Cerams, ka dakterim būs laika, pagājušo reiz nebija laika, operēja kādu dzīvnieciņu.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Next

Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests