Kucēns un trepes

Miscellaneous

Kucēns un trepes

Postby Dylan » 22 Dec 2013, 23:36

Labvakar visiem!

Vēlējos jautāt pēc Jūsu padoma, nekur internetā īsti atbildi uz savu jautājumu nerodu. Līdz kādam vecumam kucēni pa trepēm ir jānēsā'lejā? Kad viņiem var sākt mācīt pašiem kāpt? Augšā mākam kāpt, bet lejā pati visu laiku nesu. Dzīvojam trešajā stāvā, bet kucēns tik pieņemas svarā.. : ) Un kāpēc vispār viņi jau no paša sākuma nedrīkst kāpt pa trepēm lejā? Citi man saka, ka tas attiecas tikai uz takšiem, jo viņiem gara muguriņa, bet citi saka, ka uz visiem kucēniem
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns un trepes

Postby fedelta » 22 Dec 2013, 23:59

Līdz cik ilgam laikam jānes, nemācēšu teikt, bet nedrīkst ļaut pašiem (ne tikai tašiem), jo kauli nav vēl tik spēcīgi un attīstījušies,lai kāptu tik augstu paši (var deformēties mugura,cik man zināms.)
P.S. zinātāji labo, ja kļūdos.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kucēns un trepes

Postby fedelta » 23 Dec 2013, 00:02

http://www.sapforums.lv/index.php?t=13552 te var palasīt, varbūt atrodas atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem saistībā ar šo tēmu.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kucēns un trepes

Postby Dylan » 23 Dec 2013, 00:49

Jā, šo forumu biju lasījusi, bet nebiju piefiksējusi to, ka visi par 6 mēnešiem runā. Skaidrs. Paldies. To tad arī ņemšu vērā, vēl ir kur augt : ) Vienkārši staipot sunīti pa trepēm viņam pret tām ir izveidojusies panika, līdz ar to nepatīk kāpņu telpa un negrib prasīties ārā.. kad dzīvojamies pa laukiem, māk ļoti smuki prasīties ārā, jo nav trepju, Rīgā ir kā ir.. vienkārši jāpagaida īstais laiks, lai var mācīt kāpt lejā pa trepēm.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Kucēns un trepes

Postby julika » 23 Dec 2013, 07:35

Man audzētājs teica līdz gadam nedrīkst lejā pa kāpnēm, augšā var, jo tad neveidojas tik liela slodze uz ķepam priekšā.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Kucēns un trepes

Postby seila » 23 Dec 2013, 09:12

Mēs taksi nesām lejā līdz 6 mēnešiem, augšā gan sāka kāpt nedaudz agrāk. Lejā kāpjot sunim viss smagums uz priekšķepām sanāk un ne tikai takši jānes - visi kucēni sākumā nedrīkst kāpt lejā.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kucēns un trepes

Postby ash » 23 Dec 2013, 11:58

es domāju, ka no svara ir arī kucēna šķirnes fiziskās īpatnības. piemēram sanbernāru, dogu neviens līdz gada vecumam nenēsās. noteikti arī muguras garums ir nozīmīgs. tāpat arī lielums un svars - neliela auguma tievam sunim slodze uz locītavām būs mazāka kā piemēram rotveileram.
ja pareizi sapratu - kucēns ir no patversmes, varbūt pajautājiet vetārsta viedokli. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns un trepes

Postby Creme de la Creme » 26 Dec 2013, 19:10

ash wrote:es domāju, ka no svara ir arī kucēna šķirnes fiziskās īpatnības. piemēram sanbernāru, dogu neviens līdz gada vecumam nenēsās. noteikti arī muguras garums ir nozīmīgs. tāpat arī lielums un svars - neliela auguma tievam sunim slodze uz locītavām būs mazāka kā piemēram rotveileram.
ja pareizi sapratu - kucēns ir no patversmes, varbūt pajautājiet vetārsta viedokli. :)

:par:
Vēl jāskatās arī kādas tās trepes (cik stāvs pakāpiens).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns un trepes

Postby Dylan » 27 Dec 2013, 13:20

Paldies visiem par padomiem. Man ir vidēja izmēra kucēns, pēdējo reizi, kad svēru bija 6,3 kg, bet pieļauju, ka tagad jau ir vairāk. Pieaudzis nebūs diži lielāks, zinātāji saka, ka ap 10kg. Muguras garums ir kā Džeka Rasela terjeram, bet kājas ir slaidas un garas, augumā viņš jau ir augstāks par Džeku raselu.

Ļoti interesanti ir par suņa muguru, esmu ievērojusi, ka visiem suņiem mugura ir taisna, bet manam sunītim mugurkauls ir izliekts uz leju tādā U veida formā. Nu, protams, daudz lēzenāks.. vai tas nozīmē, ka ir mugurkaula deformācija vai tas ir pilnīgi normāli? Un vai tas varētu būt saistīts ar to viņš kāpj pa trepēm augšā pats?

Un, ja mans sunītis ik pa laikam sasit kājiņu un klibo, vai tas nozīmē, ka viņam ir vāji kauli un papildus profesionālajai barībai vajadzētu dot vitamīnus vai tas ir galīgi garām?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Kucēns un trepes

Postby Linda B. » 27 Dec 2013, 15:20

Suņa droši vien ir vienkārši jūtīgs.Par vājiem kauliem varētu runāt,ja tie viegli lūztu,nevis tad,ja suns vienkārši izrāda,ka viņam sāp.Sāpju slieksnis katram ir savs,jūsējais varbūt ir "caca" un čīkst par katru sīkumu.Nellija paliek par cacu,kad jāgriež nagi.Pie katra naga nogriešanas bļauj spalgā balsī un tēlo,ka šausmīgi sāp,kaut redzams,taču,ka nekur nav iegriezts un tur nav,kam sāpēt.
Muguras ir redzētas daudziem suņiem vai nu izliektas,vai ieliektas.Iedzimts varbūt.Zinu tikai kā var "dabūt" sunim izliektu muguru,bet kāpēc tā varētu iekrist,varbūt vienkārši nav uztrenēti muguras muskuļi?Bet jums jau kucēns,augs,formēsies,varbūt tā mugura iztaisnojas ar laiku.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns un trepes

Postby Creme de la Creme » 27 Dec 2013, 20:42

Visiem suņiem nav taisnas muguras līnijas.
Es ieteiktu pakonsultēties ar dr.Drapči. Tas nav īsti normāli ja kucēns visu laiku klibo.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns un trepes

Postby Dylan » 28 Dec 2013, 00:29

Creme de la Creme nav jau tik traki, ka vislaik klibo - pirmo reizi viņš pats salēkājās tā, ka ļoti sāpēja, otro reizi viņam netīšām uzkāpa, nosākuma neko, bet pēc kādas stundas, kad bija atpūties no garās pastaigas, saprata, ka sāp un nelika vispār pie zemes, kad sāku taustīt, spalgi iespiedzās, bet tad liku mierā, tikai ik pa laikam izvedu ārā uz nokārtošanos, nākamajā dienā nedaudz kliboja un tad jau uz dienas otro pusi beidza klibot. Viņam ir tas, ka vislaik maisās pa kājam un negribot, nezinātājiem sanāk viņam uzkāpt..

Es kā ievēroja sava suņa muguru, esmu pasākusi vērot visu suņu muguras, vēl nav sanācis satikt suni ar izliektu mugurkaulu. Nu mani tas netraucē, patiesībā man likās, ka tas ir normāli, bet tad es ievēroju, ka visiem pārējiem ir taisni mugurkauli. Jo dienas, jo interesantāk : )
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Kucēns un trepes

Postby Linda B. » 28 Dec 2013, 01:34

Man izklausās,ka tā sāpe vairāk locītavās,nekā kaulos.Varbūt ir vērts padzert vitamīnus tieši locītavām,bet par to tiešām jārunā ar vetu.Tā vaina tur izklausās pietieaki uzmanības vērta,es noteikti vestu pie veta.Nu nevajadzētu kaut kam ļoti sāpēt pēc aktivitātēm un divas dienas pirkstiņiem arī nevajadzētu tomēr sāpēt.Man ome kādreiz ir sunim uz ķepas uzkāpus,un ome tāda gruntīga,piecas minūtes un suns jau bija aizmirsis,ka viņam tur kaut kas sāpēja.Kā ir jākāpj,lai divas dienas klibotu?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns un trepes

Postby Creme de la Creme » 28 Dec 2013, 08:38

http://www.petplanet.co.uk/dog_breed_profile.asp?dbid=9
tas runājot par muguras līnijām...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns un trepes

Postby Dylan » 28 Dec 2013, 14:20

Linda B., jā par tām locītavām es arī nodomāju. Laikam tiešām jāaizbrauc, es vienkārši lasīju, ka, ja suns ēd profesionālo barību nedrīkst dot vitamīnus, jo profesionālajā jau viss esot sabalansēts, ka vitamīni tikai nojaucot vielmaiņu. Bet nu, jo vairāk lasu, jo lielāka putra galvā...

Creme de la Creme paldies par saitu, beidzot kāds saits, kur uzreiz šķirnes var redzēt pēc bildītēm nevis klikšņinot uz katras šķirnes virsū. Atradām sev vislīdzīgāko suni: http://www.petplanet.co.uk/dog_breed_pr ... p?dbid=157 tikai esam smalkāki, nedaudz īsāku spalvu (bet arī asspalvaini), citā krāsā un ausis mums arī jancīgas. Mainās pa nedēļām, viena auss stāv un galiņš ir saskruļļojies uz muguras pusi, otra auss šobrīd noļukusi kā attēlā redzamajam sunim, bet tā auss arī reizi nedēļā mainās, saceļas gaisā un galiņš saskruļļojas un citu nedēļu atkal uz priekšu nokrīt.. Parasti nokrīt pēc garākiem pārgājieniem tur 15km +
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Kucēns un trepes

Postby seila » 28 Dec 2013, 14:34

Tas ir tikai mans pieņēmums un mani tulīt palabos, bet cik kucēns jauns tagad? Vai 15 km nav par daudz priekš augoša organisma? :sarkstosa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kucēns un trepes

Postby fedelta » 28 Dec 2013, 14:48

seila wrote: Vai 15 km nav par daudz priekš augoša organisma? :sarkstosa:


:par:
Man izlasot likās tieši tāpat, jo kauli vēl nav nobrieduši, izauguši, locītavas vēl taču arī vājas kucēnam, un garas pastaigas ķepām ir liela slodze, ja kucēns iz mazs, bet tas jau tikai mans viedoklis, profesionāli nemācēšu teikt.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kucēns un trepes

Postby Dylan » 28 Dec 2013, 17:32

Nu jūs mani sabiedējāt.. tagad sāku domās skaitīt, cik mēs tādās pavisam garās pastaigās esam bijuši un tulīt rēķināšu, cik mums gara sanāk ikdienas pastaiga.
Kāda ir optimālā slodze kucēniem?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Kucēns un trepes

Postby fedelta » 28 Dec 2013, 18:11

Dylan wrote:Kāda ir optimālā slodze kucēniem?



Nu 4 mēneši vecam 15 km noteikti ir daudz par daudz, viņš taču pavisam bēbis vēl. Attāluma ziņā gan nepateikšu, bet, manuprāt pa pus stundai vairākas reizes dienā ir optimālais (nu vismaz mēs tā no paša sākuma staigājām, bet man jau ir cita šķirne, tāpēc par mazajiem sunčiem īsti nemācēšu teikt, tikai tik, cik no pieredzes, kad mans bija kucēns), jo arī mājās noteikti spēlējaties, apgūstat kādas komandas un jauniņu suņuku tas ļoti nogurdina un, ja vēl jānoiet 15 km domāju gan, ka mazais ir šausmīgi piekusis un, ka ķepas varētu sāpēt.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kucēns un trepes

Postby Dylan » 28 Dec 2013, 18:19

tie 15km sanāca reizi divās nedēļās, kopā 2-3 bijuši tādi garie pārgājieni. bet ikdienā mūsu pastaiga ilgst ap 2 stundām. Rīgā kamēr visus trīs parkus izstaigājam vai jūrmalā divas vilciena pieturas gar jūru turp un atpakaļ. Mums sadalīts tā, ka viena gara pastaiga dienā un pārējā laikā čurinamies pagalmā.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron