Pilsēta nav draudzīga suņiem

All About Dogs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Dylan » 08 Jan 2014, 14:36

Decembrī Dilans piedalījās Rīgas apkaimju sanāksmē un izteica viedokli, ka vēlētos vairāk pastaigas laukumus Rīgas Centrā. Dzirdēju, ka tādi esot plānā "Ziedoņdārzā" un "Grīziņkalna parkā"

Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby ievish » 08 Jan 2014, 14:42

Dylan wrote:Dzirdēju, ka tādi esot plānā "Ziedoņdārzā" un "Grīziņkalna parkā"


Malacis Dilans! :) Bet par jauno pastaigu laukumu novietojumu gan esmu skeptiska. Kāpēc ir jāveido divi jauni laukumi tik tuvu, ja mikrorajonos vēl joprojām nav neviena?
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby seila » 08 Jan 2014, 15:56

Dylan wrote:Dzirdēju, ka tādi esot plānā "Ziedoņdārzā"

Ziedonītī arī bez laukuma ir pilns ar suņiem un tāds laukums noteikti nepatiks māmiņām, kuras tur ar ratiņiem un maziem bērniņiem ir pa pilno, īpaši vasarā, kad bērnus peldina strūklakā :apstulbis:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby ievish » 08 Jan 2014, 15:59

seila wrote:
Dylan wrote:Dzirdēju, ka tādi esot plānā "Ziedoņdārzā"

Ziedonītī arī bez laukuma ir pilns ar suņiem un tāds laukums noteikti nepatiks māmiņām, kuras tur ar ratiņiem un maziem bērniņiem ir pa pilno, īpaši vasarā, kad bērnus peldina strūklakā :apstulbis:


Šādi laukumi parasti ir ar žogu riņķī, lai netraucētu pārējiem, bet, manuprāt, labāk būt izvērsušies Grīziņkalnā, kur vietas vairāk, nekā mēģinātu vēl laukumu tā jau nelielajā Ziedoņdārzā iestūķēt. Jebkurā gadījumā attālums starp abiem parkiem ir tikai 1 km, kas ar kājām ir ~10 min.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Dylan » 08 Jan 2014, 16:27

Es par Ziedonīti laikam neizteikšos, jo tas ir mans ne-mīļākais parks no tiem, kurus mēs apmeklējam, bet varbūt situācija uzlabotos, ja tur būtu suņulaukums. Domāju, ka vietu arī visiem var atrast jebkurā parkā. Grīziņkalnā esmu bijusi vienreiz un mani tiešām pārsteidza tas plašums, kas tur ir pieejams. Veselu kalna nogāzi var atvēlēt suņiem, jo bērni jau tāpat ir otrā nogāzes pusē, kur rotaļlaukums. Mans mīļākais parks ir Kronvalda parks, bet tur laikam īsti neviens neierīkos, lai nesabojāt ainavu.

Par Rīgas mikrorajoniem gandrīz neko nezinu, bet varbūt, ka jāuzjautā domei, ko viņi ar tiem plāno darīt.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby ievish » 08 Jan 2014, 16:32

Dylan wrote:Es par Ziedonīti laikam neizteikšos, jo tas ir mans ne-mīļākais parks no tiem, kurus mēs apmeklējam, bet varbūt situācija uzlabotos, ja tur būtu suņulaukums. Domāju, ka vietu arī visiem var atrast jebkurā parkā. Grīziņkalnā esmu bijusi vienreiz un mani tiešām pārsteidza tas plašums, kas tur ir pieejams. Veselu kalna nogāzi var atvēlēt suņiem, jo bērni jau tāpat ir otrā nogāzes pusē, kur rotaļlaukums. Mans mīļākais parks ir Kronvalda parks, bet tur laikam īsti neviens neierīkos, lai nesabojāt ainavu.

Par Rīgas mikrorajoniem gandrīz neko nezinu, bet varbūt, ka jāuzjautā domei, ko viņi ar tiem plāno darīt.


Ļoti netālu no Kronvalda parka ir Rīgas VIENĪGAIS suņu pastaigu laukums Eksporta ielā. Nedomāju, ka parkā nepieciešams vēl viens. Par mikrorajoniem Dome nedomā vispār. Mikrorajonos ar suņiem gan mazliet vieglāk kā centrā. Kādu klusāku stūrīti, kur suni palaist vaļā arī neatļautajā laikā (7.00-23.00) var atrast gandrīz katrā. Centrs ir blīvāk apdzīvots, tur grūtāk. Visticamāk Ziedoņdārzs un Grīziņkalns izvēlēts tādēļ, ka tur tik un tā ir paredzētas rekonstrukcijas, tādēļ nav atsevišķi nauda un vieta, kur izveidot, jāmeklē. Un varēs ievilkt ķeksi "labo darbu" sarakstā, ka mēs rūpējamies par suņiem pilsētā.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Dylan » 08 Jan 2014, 16:39

Gandrīz vienmēr, kad mēs aizdodamies uz Eksporta ielas laukumu (brīvdienās), tur notiek kaut kādas suņu nodarbības un nemaz tā brīvi nevar izskrieties..
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby ievish » 08 Jan 2014, 16:43

Dylan wrote:Gandrīz vienmēr, kad mēs aizdodamies uz Eksporta ielas laukumu (brīvdienās), tur notiek kaut kādas suņu nodarbības un nemaz tā brīvi nevar izskrieties..


Mēs esam bijuši laikam 3 reizes, 2 no tām brīvdienās - tur reti kad vispār ir suņi. Uz nodarbībām arī neesam trāpījuši. Tā kā vienkārši citā laikā vajag pamēģināt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Dylan » 08 Jan 2014, 16:56

Es laikam tā nemāku saplānot laiku, ejam ārā, kad ir iedvesma. Vienīgi vakaros ejam tā, lai parkā būtu uz tiem 23, kad var laist suni vaļā, jo mums tur mazo kucēnu mīlestības klubiņš nodibināts.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby julika » 08 Jan 2014, 18:21

Vai, pirmo reiz dzirdu, ka mums Rīgā ir suņu laukums! Kas tur labs ir? Vienkārši nožogota teritorija jeb arī kaut kas vēl?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby fedelta » 08 Jan 2014, 18:31

Par cik runa pašlaik ir par pastaigu laukumiem, varbūt kāds zin, kad Jelgavā pabeigs vai ir jau pabeiguši to pirmo un domāju, ka arī vienīgo pastaigu laukumu? It kā teica, ka decembrī pabeigs, bet kā tad ir? Pa ceļam nesanāk viņš, lai varētu pati apskatīties, jo tas ir pašā pilsētas nomalē.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Robins » 08 Jan 2014, 18:41

Dylan wrote:Gandrīz vienmēr, kad mēs aizdodamies uz Eksporta ielas laukumu (brīvdienās), tur notiek kaut kādas suņu nodarbības un nemaz tā brīvi nevar izskrieties..


Kāpēc nevar izskrieties, ja tur notiek kādas nodarbības? Tas ir publisks pastaigu laukums, tāpēc, ja kāds tur vēlas nodarboties ar kaut kādām apmācībām vai tmldz. tad viņam (nevis tiem, kas atnākuši savā nodabā paskraidīt) ir izvēle: 1) priecāties par papildus grūtības līmeni 2) nelikties ne zinis 3) doties uz kādu nomaļāku, vēlams - privātu vietu.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Dylan » 08 Jan 2014, 18:42

julika wrote:Vai, pirmo reiz dzirdu, ka mums Rīgā ir suņu laukums! Kas tur labs ir? Vienkārši nožogota teritorija jeb arī kaut kas vēl?


Nu tas laukums ir tāda nožogota teritorija, kur ir arī kaut kādi trenažieri, tiesa daži ir jau saplēsti. Tā kā mans suns vēl nemāk ar tādiem darboties, tad neko nemācēšu pateikt par tiem šķēršļiem un visu pārējo. Visādi citādi tā ir vieta, kur var suns izskrieties bez pavadas un stresa arī dienas laikā.

Atrodas Eksporta ielā, tur, kur Hanzas iela pienāk pie Eksporta ielas. Sanāk uzreiz aiz Viesturdārza.

Robins

Es parasti ar tādu nostāju tur arī esmu, bet tomēr kaut kā jūtos neērti, ka tur ~10 suņi trenējas un mēs pa kājām maisāmies (īstenībā jau nemaisāmies, jo esam laukuma otrā galā, bet vienalga neērti, ka nevar tā brīvi justies).
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby ievish » 08 Jan 2014, 18:54

Tur ir daži adžiliti un IPO (laikam) šķēršļi. Barjeras ar maināmu augstumu, caurs mīkstāks tunelis, 2 stipri noplīsuši bumi. Un vēl šis tas. Slapjā laikā gan jārēķinās, ka viss ir slapjš un slidens, laukums dubļains. Pozitīvi tas, ka ja trāpa staigājamos laikos, tad var satikt citus draudzīgus suņus.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Robins » 08 Jan 2014, 19:26

Dylan wrote: , bet tomēr kaut kā jūtos neērti, ka tur ~10 suņi trenējas un mēs pa kājām maisāmies


Nevajag. Ja nu kāds kaut ko dara nepareizi, tad tie 10 (precīzāk laikam tomēr 1 - "instruktors"), tā nav īsti piemērota un arī paredzēta vieta šādām nodarbēm, tāpēc neērti būtu jājūtās viņiem. Skaitam te nav nozīmes...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Eskimo » 09 Jan 2014, 14:29

seila wrote:
Dylan wrote:Dzirdēju, ka tādi esot plānā "Ziedoņdārzā"

Ziedonītī arī bez laukuma ir pilns ar suņiem un tāds laukums noteikti nepatiks māmiņām, kuras tur ar ratiņiem un maziem bērniņiem ir pa pilno, īpaši vasarā, kad bērnus peldina strūklakā :apstulbis:


Apdzīvotākajās Eiropas valstīs parkos harmoniski sadzīvo gan māminas ar bērniem, gan suni, pīles, vāveres un jātnieki, skrituljotāji un ritenbraucēji. Tikai Rīgā suns vienā parkā ar bērnu var būt problēma. :sajucis:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby lauva » 09 Jan 2014, 15:36

gribeju teikt to pashu.mums te bernu laukumi ir nozhogi, lai sunji ieksha netiek un sunju laukumi turpat blakus bernu laukumiem, ari nozhogoti. nevienam problemas nav, puikas citreiz iet pie sunju laukumiem un grib ar sunjiem dauzities un bumbu spelet. cik reizes mans Aslans nav futbolu ar vietejiem puikam spelejis...
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby seila » 09 Jan 2014, 18:06

Eskimo wrote:Tikai Rīgā suns vienā parkā ar bērnu var būt problēma

Bet ir, lielākā daļa māmiņu uzskata, ka parks ir tikai bērniem. Vakarā, kad bērnu maz, īpaši tagad tumsā, ir suņu pastaigu laiks.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Belasiitis » 29 Jun 2014, 12:51

Varbūt tā ir tikai mana iedoma,bet ne tikai parkos cilvēkiem ir iebildumi par suņa esamību.
Arī mikrorajonos tā ir problēma...Četri bez pavadas palaisti krievu toyi dienas vidū bērnu rotaļlaukumā nav nekas,bet kad eju pa blakus esošo ietvi ar savu labradormeiteni pavadā,tad vienmēr ir komenrāri-ak dievs cik liela un melns suns un vēl bez uzpurņa..viņa taču var kādu sakost...
Lai gan suns ir mācīts un labestīgs,bet vienmēr arguments ir,ka viņa noteikti ir agresīva,jo ir liela un melna...šos komentārus dzirdu bieži..
Vai tiešām Rīga domāta tikai čivavām un toyiem? Kuri gan parasti tieši ir tie,kas garām ejot rej atspērušies...
User avatar
Belasiitis
Baby
Baby
 
Posts: 25
Images: 9
Joined: 05 Feb 2013, 14:08
Location: Rīga, Purvciems

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Demix » 29 Jun 2014, 18:17

Ko mēs gribam,cilvēki nav apmierināti ar sevi un to mēģina izgāzt uz ko vien var,rejas savā starpā.Kamēr masu saziņas līdzekļos ziņos par sakostiem cilvēkiem/bērniem( akmens bezatbildīgo suņu saimnieku dārziņā)attieksme nemainīsies.Manuprāt ārzemēs nav tāda suņu nīdēju šķira,kā tas ir pie mums,tur viss kkā civilizētāk...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron