Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 17 Jan 2014, 13:34

ievish wrote:peecis, jā, audzētāji tā saucāmās "pet" klases kucēnus (krāsas vai citādi "brāķi") mēdz pārdot lētāk. Bet šeit vairāk ir runa par ko citu - ka nevis jautā, vai metienā nav kādi "pet" klases kucēni, bet vienkārši grib lētāk, neatkarīgi no kucēna.
Mums tepat forumā ir piemēri, kas ir pirkuši "pe" klases kucēnus, pat no ārzemēm. Bet tie cilvēki nav no kategorijas "lētāk", bet tāpēc, ka pet kucēns bija pieejams un nav plāni doties uz izstādēm.

Tieši tā!
Man ir bijis šāds gadījums. Atbrauc skatīties kucēnus (cilvēki gan laikus informēti par kucēnu cenām, kā arī par to ka visi kucēni jau rezervēti). Nu manis pēc, lai brauc - varbūt pēcāk nopirks no cita audzētāja vai gaidīs citu metienu.
Tā nu ierodas pajauns pārītis. Vīrs pat suņiem klāt nepieiet, sieva pietupstās pabužināt kucēnus, bet arī tā ļoti atturīgi. Tas jau man uzreiz liek domāt - šie nav potenciāli suņa saimnieki. Un tad man tiek pateikts kas tāds, kas ''nogāž no kātiem'': ''Mēs tad nu ņemsim šito rudo kucēnu, bet tikai pa 150 ls!''. Lieki teikt ka kucēnu cenas bija krietni augstākas par 150 ls. Es tad viņiem vēlreiz atgādināju ka kucēni uz doto brīdi ir aizrunāti, ka es viņus par to jau brīdināju, un ka šāda cena, labākajā gadījumā, mēdz būt tikai pet kucēniem. Un tad sekoja frāze kas mani ''piebeidza'' pavisam:''Jūs ko gribat teikt ka mums būs vēlreiz jābrauc no Jelgavas? Benzīnā vien kāda nauda aiziet!'' :sajucis:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ievish » 17 Jan 2014, 13:40

pixy wrote:Kā nu kur un kuri. Cik nu esmu aptaujājusi, Vācijā mana suņa šķirnes audzētāji visus kucēnus pārdod par vienu cenu, jo uzskata, ka ieguldīts ir vienādi un neviens kucēns nav ar garantiju, ka tur izaugs kas ļoti labs (to pašu sakodienu neviens nevar garantēt...).


Tāpēc saku, ka "mēdz", bet ne visi. Par ieguldījumu taisnība, ka visos vienādi. No otras puses, ir šķirnes, kur ir lietas, ko laicīgi var redzēt - to pašu krāsu, arī kriptohismu, ja pārdod mazliet vēlāk.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Linda B. » 17 Jan 2014, 13:53

Man nešķiet īsti pareizi tirgot visus kucēnus zem vienas cenas.Metienā visi kucēni nevar būt vienlīdz kvalitatīvi,kāds būs metienā labākais,kāds būs ne tik daudzsološ.Esmu jau nolēmusi,ka tad kad būs mums kucēni nemēgināsu tos visus nopārdot par vienu cenu,jo pavisam droši,ka viņi visi nevar būt show klases vai pet klases.Man tas šķiet tīri godīgi kaut vai tāpēc,lai atrastu kucēniem tādus saimniekus kādi vajadzīgi konkrētajam kucēnam.Nu nav daudz tādu parasto mirstīgo,kas vēlas sev vienkārši taksi kompanjonu un būs par to gatavs maksāt kaut 285eur,kaut tas nebūt nav daudz par kucēnu.Tā pat kāds kucēns aizsēžas un tam nākas nolaist cenu,lai to tomēr pārdotu,tad neredzu iemeslu kāpēc mazāk daudzsološos kucēnus uzreiz nepārdot lētāk.Domāju,ka pašam kucēnam nav īpaši viegli,ja audzētāja mājās aizsēžas līdz 6-7 mēneši un tad to ņem un atdod.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby čība » 17 Jan 2014, 14:01

pixy wrote:Kā nu kur un kuri. Cik nu esmu aptaujājusi, Vācijā mana suņa šķirnes audzētāji visus kucēnus pārdod par vienu cenu, jo uzskata, ka ieguldīts ir vienādi un neviens kucēns nav ar garantiju, ka tur izaugs kas ļoti labs (to pašu sakodienu neviens nevar garantēt...).


Tas pats ar hofavartiem. Vācijā ir citas vērtības, show vai pet klase ir pēdējā vietā arī manā šķirnē. Protams, ja tas ir no vaislas diskvalificējošs trūkums, tad cena visticamāk tomēr būs zemāka.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby peecis » 17 Jan 2014, 14:07

ievish wrote:
pixy wrote:Kā nu kur un kuri. Cik nu esmu aptaujājusi, Vācijā mana suņa šķirnes audzētāji visus kucēnus pārdod par vienu cenu, jo uzskata, ka ieguldīts ir vienādi un neviens kucēns nav ar garantiju, ka tur izaugs kas ļoti labs (to pašu sakodienu neviens nevar garantēt...).


Tāpēc saku, ka "mēdz", bet ne visi. Par ieguldījumu taisnība, ka visos vienādi. No otras puses, ir šķirnes, kur ir lietas, ko laicīgi var redzēt - to pašu krāsu, arī kriptohismu, ja pārdod mazliet vēlāk.

ieguldīts visos vienādi - šis man šķiet makten muļķīgs arguments :D
ja kāds būs patrāpījies ar problēmām un vetārsts par "kroplīša" ārstēšanu būs piestādījis pamatīgu rēķinu, "kroplītis" būs dārgāks par pārējiem? :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby peecis » 17 Jan 2014, 14:12

čība wrote:Tas pats ar hofavartiem. Vācijā ir citas vērtības, show vai pet klase ir pēdējā vietā arī manā šķirnē. Protams, ja tas ir no vaislas diskvalificējošs trūkums, tad cena visticamāk tomēr būs zemāka.

kas cenas noteikšanā ir augstākajās vietās pirms show vai pet klases?
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby čība » 17 Jan 2014, 14:13

peecis wrote:
ievish wrote:
pixy wrote:Kā nu kur un kuri. Cik nu esmu aptaujājusi, Vācijā mana suņa šķirnes audzētāji visus kucēnus pārdod par vienu cenu, jo uzskata, ka ieguldīts ir vienādi un neviens kucēns nav ar garantiju, ka tur izaugs kas ļoti labs (to pašu sakodienu neviens nevar garantēt...).


Tāpēc saku, ka "mēdz", bet ne visi. Par ieguldījumu taisnība, ka visos vienādi. No otras puses, ir šķirnes, kur ir lietas, ko laicīgi var redzēt - to pašu krāsu, arī kriptohismu, ja pārdod mazliet vēlāk.

ieguldīts visos vienādi - šis man šķiet makten muļķīgs arguments :D
ja kāds būs patrāpījies ar problēmām un vetārsts par "kroplīša" ārstēšanu būs piestādījis pamatīgu rēķinu, "kroplītis" būs dārgāks par pārējiem? :D


Zini, Vācijā tādu kucēnu ļoti iespējams vispār nepārdos kuram katram... Man, piemēram, nepārdeva manu pirmo noskatīto kucēnu, lai gan gaidīju 5 mēnešus to metienu. Jo mana kucīte audzētājai šķita nepiemērota pilsētas videi.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby čība » 17 Jan 2014, 14:20

peecis wrote:
čība wrote:Tas pats ar hofavartiem. Vācijā ir citas vērtības, show vai pet klase ir pēdējā vietā arī manā šķirnē. Protams, ja tas ir no vaislas diskvalificējošs trūkums, tad cena visticamāk tomēr būs zemāka.

kas cenas noteikšanā ir augstākajās vietās pirms show vai pet klases?


Ieguldītais darbs vecākos (apmācība, socializācija). Vācieši tagad ļoti lielu uzmanību pievērš veselībai, pārojumu saderībai un ļoti daudz domā par to, lai saglabātu asiņu daudzveidību. Ļoti augstu tiek vērtēta kucēnu socializācija, bet pāri visam - veselība. Protams, garantēt to nevar neviens, bet lielā daļā līgumu būs paredzēta daļēja naudas atdošana par iedzimtām slimībām, piemēram, ja būs displāzija (sākot no C utt) Bet nu varu runāt tikai par hofavartiem, šaubos, ka tas attiecas uz tādām populārām šķirnēm kā VAS.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Robins » 17 Jan 2014, 14:35

Linda B. wrote: būs mums kucēni... ...,jo pavisam droši,ka viņi visi nevar būt show klases vai pet klases.


Interesanti gan, kāpēc nevar? Ir neskaitāmi pārojumi, kur pilnīgi visi ir pet, bez kādiem variantiem.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ievish » 17 Jan 2014, 14:42

peecis wrote:ja kāds būs patrāpījies ar problēmām un vetārsts par "kroplīša" ārstēšanu būs piestādījis pamatīgu rēķinu, "kroplītis" būs dārgāks par pārējiem? :D


peecis, runa ir par "trūkumiem" pēc standarta, nevis slimiem kucēniem, kas jāārstē par bargu naudu. Ja kucēns piedzimis ar acīmredzamām veselības problēmām tas ir pavisam cits stāsts. Šeit ir runa par nepareizu krāsojumu, ne tā novietotām ausīm, standartam neatbilstošām ķermeņa proporcijām utml. "trūkumiem".
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 17 Jan 2014, 15:29

Robins wrote:
Linda B. wrote: būs mums kucēni... ...,jo pavisam droši,ka viņi visi nevar būt show klases vai pet klases.


Interesanti gan, kāpēc nevar? Ir neskaitāmi pārojumi, kur pilnīgi visi ir pet, bez kādiem variantiem.

Un tieši tāpat arī metienā visi kucēni var būt vienlīdz perspektīvi (normālam audzētājam uz to arī vajadzētu tiekties).
Linda - LABĀS audzētavās 6-7 mēnešus veci kucēni maksā krietni dārgāk nekā 2-3 mēnešus veci. Šajos kucēnos ir ieguldīts daudz lielāks darbs. Vairumā gadījumu tie ir pabijuši izstādēs, saņēmuši vērtējumus un tiem ir redzama perspektīva.
Un ir jābūt ļoti zinošam lai spētu noteikt kurš mazulis būs perspektīvs un kurš nē. Tāpēc Tava runāšana par cenu atšķirību nākotnē plānotajiem kucēniem ir bišķi nenopietna...piedod...Var redzēt kaut kādus lielus trūkumus, bet redzēt no kura izaugs show suns, bet no kura nē - tam ir vajadzīga milzīga pieredze. Viens variants ir turēt kucēnus vismaz līdz 4-5 mēnešu vecumam (ko es bieži vien daru).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby peecis » 17 Jan 2014, 15:37

čība wrote:Ieguldītais darbs vecākos (apmācība, socializācija). Vācieši tagad ļoti lielu uzmanību pievērš veselībai, pārojumu saderībai un ļoti daudz domā par to, lai saglabātu asiņu daudzveidību. Ļoti augstu tiek vērtēta kucēnu socializācija, bet pāri visam - veselība. Protams, garantēt to nevar neviens, bet lielā daļā līgumu būs paredzēta daļēja naudas atdošana par iedzimtām slimībām, piemēram, ja būs displāzija (sākot no C utt) Bet nu varu runāt tikai par hofavartiem, šaubos, ka tas attiecas uz tādām populārām šķirnēm kā VAS.


Bez sarkasma - līdz šim man šķita, ka no zināmajiem tikai borderkollijiem primārais nav paskats, bet gan citas īpašības, prieks, ka arī citām šķirnēm eksterjers nav galvenais!
Dzirdēts, ka Rietumeiropas suņi vispār esot kopumā mazāk agresīvi kā Baltijas vai Krievijas, tad jau drīz ne tikai pēc apģērba un veļas pulvera, bet arī pēc suņiem brauks uz Vāciju :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ievish » 17 Jan 2014, 15:52

peecis wrote:Bez sarkasma - līdz šim man šķita, ka no zināmajiem tikai borderkollijiem primārais nav paskats, bet gan citas īpašības, prieks, ka arī citām šķirnēm eksterjers nav galvenais!


Tas jautājums nav tik vienkāršs, kā izskatās. Borderi arī ir darba līnijas un izstāžu līnijas, un tie pēc izskata ir ļoooooooooti dažādi. Izstāžu borderiem izskatu pat ļoti skatās. Tas pats ir daudzās citās šķirnēs, kur ir darba klases vai šķirnēs, kuras izmanto noteiktiem sporta veidiem, kur darba un izstāžu līnijas ir krietni atšķirīgas.
Ir šķirnes un valstis, kur daļai suņu skatās TIKAI darba īpašības un otršķirīgs ir gan izskats, gan temperaments. Ir šķirnes un valstis, kur noteiktu šķirni pamatā audzē izstādēm un tur atkal darba īpašības klibo. Savādāk ir tādām šķirnēm, kur, lai suņus laistu vaislā, ir jāiztur ne tikai skaistuma vērtēšana (izstādes), bet arī darba un temperamenta testi.
Rietumeiropā un Skandināvijā par suņu agresivitāti draud ļoti nopietni sodi, tāpēc tai lietai pieiet nopietnāk.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby čība » 17 Jan 2014, 15:57

peecis wrote:Dzirdēts, ka Rietumeiropas suņi vispār esot kopumā mazāk agresīvi kā Baltijas vai Krievijas, tad jau drīz ne tikai pēc apģērba un veļas pulvera, bet arī pēc suņiem brauks uz Vāciju :D


Tas tāpēc, ka tur daudz vairāk uzmanības pievērš apmācībai un socializācijai. Protams, daļēji arī tas, ka daudz atbildīgāk audzē. Bet visur ir tieši tā pat kā LV - ir atbildīgi audzētāji un ir tādi, kuriem ir vienalga. Tāpēc iegrābties vr kā Latvijā, tā Vācijā :D

Ir šķirnes un valstis, kur daļai suņu skatās TIKAI darba īpašības un otršķirīgs ir gan izskats, gan temperaments.

Manā skatījumā darba īpašības un temperaments nav nodalāmas lietas. Bez laba temperaments nevar būt labas darba īpašības.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ievish » 17 Jan 2014, 16:10

čība wrote:
Ir šķirnes un valstis, kur daļai suņu skatās TIKAI darba īpašības un otršķirīgs ir gan izskats, gan temperaments.

Manā skatījumā darba īpašības un temperaments nav nodalāmas lietas. Bez laba temperaments nevar būt labas darba īpašības.


Dzīvē gluži tā nav. Ir gana daudz pret citiem suņiem agresīvu sporta suņu. Sportā, kur suns startē viens vai ar saimnieku tā agresivitāte tikpat labi var laukā nelīst un pat netraucēt. Man traucētu, bet man suns ir vairāk kompanjons.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby čība » 17 Jan 2014, 16:50

ievish wrote:
čība wrote:
Ir šķirnes un valstis, kur daļai suņu skatās TIKAI darba īpašības un otršķirīgs ir gan izskats, gan temperaments.

Manā skatījumā darba īpašības un temperaments nav nodalāmas lietas. Bez laba temperaments nevar būt labas darba īpašības.


Dzīvē gluži tā nav. Ir gana daudz pret citiem suņiem agresīvu sporta suņu. Sportā, kur suns startē viens vai ar saimnieku tā agresivitāte tikpat labi var laukā nelīst un pat netraucēt. Man traucētu, bet man suns ir vairāk kompanjons.


Jautājums, ko saprot ar agresivitāti. Bet nu gandrīz visos sporta veidos ir jāspiež roka tiesnesim un suns reaģēt nedrīkst. Nevaru iedomāties sporta veidu (FCI ietvaros), kur varētu piedalīties agresīvs suns un nebūtu minēts tas, ka agresīvus suņus pie pārbaudījumiem nepielaiž. Pat tādā sportā, kur jākož (IPO) patvaļīga agresivitāte nav pieļaujama.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ievish » 17 Jan 2014, 16:58

čība wrote:Jautājums, ko saprot ar agresivitāti. Bet nu gandrīz visos sporta veidos ir jāspiež roka tiesnesim un suns reaģēt nedrīkst. Nevaru iedomāties sporta veidu (FCI ietvaros), kur varētu piedalīties agresīvs suns un nebūtu minēts tas, ka agresīvus suņus pie pārbaudījumiem nepielaiž. Pat tādā sportā, kur jākož (IPO) patvaļīga agresivitāte nav pieļaujama.


Agresīvs pret citiem suņiem, ne cilvēkiem. Protams, ir saimnieki, kam tas nav svarīgi.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby čība » 17 Jan 2014, 17:13

ievish wrote:
čība wrote:Jautājums, ko saprot ar agresivitāti. Bet nu gandrīz visos sporta veidos ir jāspiež roka tiesnesim un suns reaģēt nedrīkst. Nevaru iedomāties sporta veidu (FCI ietvaros), kur varētu piedalīties agresīvs suns un nebūtu minēts tas, ka agresīvus suņus pie pārbaudījumiem nepielaiž. Pat tādā sportā, kur jākož (IPO) patvaļīga agresivitāte nav pieļaujama.


Agresīvs pret citiem suņiem, ne cilvēkiem. Protams, ir saimnieki, kam tas nav svarīgi.


Man gan izklausās, ka tas par ko runā, drīzāk ir dominance. Ir šķirnes, kuras ir izteikti dominantas, it īpaši pret sava dzimuma pārstāvjiem. Bet es nevaru iedomāties, ka agresīvs suns var startēt, piemēram, obedience, kur laukumā ir vairāki suņi. Nu IPO dēļ specifikas suņi nedrīkst būt laukuma malās.
Bet, ja mēs pieņemam, ka temperaments ir iedzimts un agresija ir iedzimta, tad nav tā, ka par agresiju pret suņiem un agresiju pret cilvēkiem atbild cita smadzeņu daļa. Agresija ir agresija. Nepietiekama socializācija, izteikti dominants suns, nepatika pret citiem suņiem kaut kāda iemesla dēļ vai iepriekšējās "traumas" - tas drīzāk ir par iemeslu agresijai pret suņiem.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Linda B. » 17 Jan 2014, 17:17

Creme de la Creme wrote:
Robins wrote:
Linda B. wrote: būs mums kucēni... ...,jo pavisam droši,ka viņi visi nevar būt show klases vai pet klases.


Interesanti gan, kāpēc nevar? Ir neskaitāmi pārojumi, kur pilnīgi visi ir pet, bez kādiem variantiem.

Un tieši tāpat arī metienā visi kucēni var būt vienlīdz perspektīvi (normālam audzētājam uz to arī vajadzētu tiekties).
Linda - LABĀS audzētavās 6-7 mēnešus veci kucēni maksā krietni dārgāk nekā 2-3 mēnešus veci. Šajos kucēnos ir ieguldīts daudz lielāks darbs. Vairumā gadījumu tie ir pabijuši izstādēs, saņēmuši vērtējumus un tiem ir redzama perspektīva.
Un ir jābūt ļoti zinošam lai spētu noteikt kurš mazulis būs perspektīvs un kurš nē. Tāpēc Tava runāšana par cenu atšķirību nākotnē plānotajiem kucēniem ir bišķi nenopietna...piedod...Var redzēt kaut kādus lielus trūkumus, bet redzēt no kura izaugs show suns, bet no kura nē - tam ir vajadzīga milzīga pieredze. Viens variants ir turēt kucēnus vismaz līdz 4-5 mēnešu vecumam (ko es bieži vien daru).

Jā,es zinu,ka normālās valstīs paaugušies kucēni maksā dārgāk,Latvijā retais tādu pus-pieaugušu suni vispār grib un ja grib,tad nejau dārgāk kā 2 mēnešus mazu kucēnu.Un nejau es grasos spriest,kurš tad no tiem kucēniemn ir pet,kurš nav,ir klubs,kur tomēr ir arī speciālisti ar pieredzi,kur grasos arī konsultēties.Katrā ziņā krāsas brāķi pat es spēju atpazīt,tā pat arī kriptorhus vai nepareizus sakodienus vai kādu iztrūkstošu zobu,nevajag mani par galīgu muļķi turēt,tikai tāpēc,ka man redziet taču pieredze ir tikai 2 gadi.Gana esmu standartu lasījusi,lai vismaz nopietnu trūkumu pamanītu.Un tieši uz šādiem kucēniem es arī attiecinu-zemāku cenu.Protams,neeju uz mērķi,ka man tagad būs brāķi,bet suns ir dzīva būtne un,manuprāt,garantijas nedod arī tas,ka abi vecāki super-puper čempioni.Par nekādiem lenķiem un citām lietām es neņemos spriest,kur nu vēl galīgam bēbim.Laigan līdz šim,kā izrādās,kucēni,kuri man likušies simpātiski arī speciālistam tādi šķiet.Bet par konkrētu muļķi,kas neko nejēdz mani tomēr nevajadzētu uzskatīt.
Un tam,ka visi kucēni var būt super-puper show,es neticu.Varbūt nebūs neviens ar diskvalificējošu trūkumu vai ar ļoti nopietnu trūkumu,bet nebūs tā,ka visi tagad ņems tikai pirmās vietas.Tādam variantam es vienkārši neticu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby julika » 17 Jan 2014, 17:57

Cik lasu tieši korgiju forumu, kur daudzi audzētāji tusē (un tieši nesen bija runa par kucēniem un cenām), tad cenu veido arī pati pārošana - ja jābrauc uz ārzemēm pārot, tad izmaksas krietni pieaug. Un nedod Dievs, ja ar pirmo reizi nesanāk (visādi gadās)... Arī audzētavas izmērs un popularitāte ietekmē.
Un pat tiem pašiem pet kucēniem arī cenas atšķiras, jo tie trūkumi atšķiras. Personīgs piemērs - mums piedāvāja pet par 400 EUR, trūkums - nepareizs sakodiens. Audzētava liela, ļoti pazistama korgiju vidē, tāpēc var atļauties likt cenu uz pusi lētāk nekā show klases kucēniem. Jo viņiem pēc pāris mēnešiem atkal būs kucēni no citas kuces.
Savukārt, mans kucēns ar pareizo sakodienu, bet trūkumiem uzbūvē (garāk un platāk nekā vajag pēc standarta) tika pārdots par 600 EUR. Audzētava nav liela + trūkums nav TIK nozīmīgs (jo audzētājs teica, ka mēs jau varam mēģināt piedalīties izstādēs, ja gribam, bet viņi personīgi neuzskata, ka šis konkrēts suns der izstādēm), tāpēc pieļauju iespēju, ka tas arī ir iemesls tādai cenai.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests