Diskusijas par selekciju

All About Dogs

Diskusijas par selekciju

Postby Creme de la Creme » 26 Feb 2014, 13:01

Tā kā kādā citā foruma sadaļā izvērsās samērā plaša diskusija par selekciju, anatomiju, eksterjeru u.tml., tad atvēru jaunu tēmu kur tad varēsiet izvietot bildes, rakstus, video, komentārus, jautājumus u.tml. Tikai palūgšu bez personiskiem aizvainojumiem.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Diskusijas par selekciju

Postby magnola » 27 Feb 2014, 09:21

Vai kāds man nezinātājam, bez apvainojumiem, varētu izskaidrot, kādēļ VAS ir tā "zemā šasija" ? Ko tas dod, priekš kā tāda ir izveidota, vai tikai smukumam? Es tiešām gribu zināt iemeslu :rej:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 09:45

magnola wrote:Vai kāds man nezinātājam, bez apvainojumiem, varētu izskaidrot, kādēļ VAS ir tā "zemā šasija" ? Ko tas dod, priekš kā tāda ir izveidota, vai tikai smukumam? Es tiešām gribu zināt iemeslu :rej:


Diemžēl tā sanāk, ka tas ir tikai "smukumam" (izteiktāki pakaļkāju leņķi - tik ļoti izteikti, ka suns faktiski visu laiku pārvietojas uz saliektām pakaļkājām, es, protams (lai kāds traki atkal neapvainojas) runāju par tādiem galēji "eksluzīviem" variantiem) - tas, protams, sākās šovu līnijās, darba suņus tas skāris (iespējams) mazāk. Tomēr ir vēl otra lieta - tā kā VAS ir tas "suns - klasika" un ir vieni no procentuāli visbiežāk sastopamajiem suņiem uz pasaules (es par šķirnēm), tad diemžēl mūsdienās VAS arī ierindojas "ģenētisko saslimšanu" saraksta pirmajā vietā :(. Protams, ļoti, ļoti skumji, ka tieši ar šo skaisto, harizmātisko suni tā noticis un nedomāju arī, ka kāds selekcionēdams šo šķirni tai ir "vēlējis" visas tās kaites un apzināti to darījis, bet nu ir noticis kas noticis. Un, manuprāt, ir tieši ļoti labi, ka cilvēki par to sāk runāt, jo varbūt vēl viss nav zaudēts un var "kāpt soli atpakaļ" un skatīties, ko vēl var labot.

Šīs bildes, manuprāt, ļauj labi salīdzināt to "progresu - regresu":

Image (tā izskatījās VAS sākumā)

Image (un tā daži izskatās tagad)

Citādi šī tendence jau pamazām pāriet arī uz medību suņiem - ringā (konkrēti Lietuvā) redzēju tādus savas šķirnes indivīdus, kas knapi paskriet var :(, locītavas ļurkājas, mugura "mīksta", tāds suns medībās, uz lauka ir nekam nederīgs. Un viņus, protams, "pavairo", kas nozīmē tikai vienu :(.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Creme de la Creme » 27 Feb 2014, 10:02

Man te dažs ''smukas'' bildes no kursu laikiem saglabājušās.
Bez komentāriem...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 10:04

Creme de la Creme :histerija: :histerija: :histerija: (priekšpēdējā un pēdējā bilde bez komentāriem. Nabaga dzīvnieks) :((((.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Creme de la Creme » 27 Feb 2014, 10:05

Image
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Creme de la Creme » 27 Feb 2014, 10:05

Šarlote wrote:Creme de la Creme :histerija: :histerija: :histerija: (priekšpēdējā un pēdējā bilde bez komentāriem. Nabaga dzīvnieks) :((((.

Pirmā bilde ar kustībām - paskaties uz suņa plecu
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ievish » 27 Feb 2014, 10:09

Starp citu, tā kā VASi Valmieras izstādē pagājušajā 7dienā bija ringā, kam blakus sēdēju, gaidīdama savu ringu, tad redzēju sākumu VASu vērtēšanai pie poļu eksperta Maciej Kozber, kurš ļoti skatījās suņu kustības, anatomiju. Sākumā kādam diezgan jaunam sunim aizrādīja, ka mugura esot par izliektu, met kūkumu kā dažās te ieliktajās bildēs, bet ne tik izteikti. Tas eksperts gan nebija VASists, bet tas priecēja, ka viņš nepavilkās uz šādām ekstrēmām lietām.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ievish » 27 Feb 2014, 10:11

Creme de la Creme wrote:
Šarlote wrote:Creme de la Creme :histerija: :histerija: :histerija: (priekšpēdējā un pēdējā bilde bez komentāriem. Nabaga dzīvnieks) :((((.

Pirmā bilde ar kustībām - paskaties uz suņa plecu


Un pievērsiet uzmanību otrajā bildē ar kustībām - suns atsperas ar locītavu, nevis ķepu! :sajucis:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 10:13

ievish wrote:Starp citu, tā kā VASi Valmieras izstādē pagājušajā 7dienā bija ringā, kam blakus sēdēju, gaidīdama savu ringu, tad redzēju sākumu VASu vērtēšanai pie poļu eksperta Maciej Kozber, kurš ļoti skatījās suņu kustības, anatomiju. Sākumā kādam diezgan jaunam sunim aizrādīja, ka mugura esot par izliektu, met kūkumu kā dažās te ieliktajās bildēs, bet ne tik izteikti. Tas eksperts gan nebija VASists, bet tas priecēja, ka viņš nepavilkās uz šādām ekstrēmām lietām.


Mīļā, Maciej Kozber ir VI un VII grupas specs :). Turklāt labs un stingrs.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 10:14

ievish wrote:
Creme de la Creme wrote:
Šarlote wrote:Creme de la Creme :histerija: :histerija: :histerija: (priekšpēdējā un pēdējā bilde bez komentāriem. Nabaga dzīvnieks) :((((.

Pirmā bilde ar kustībām - paskaties uz suņa plecu


Un pievērsiet uzmanību otrajā bildē ar kustībām - suns atsperas ar locītavu, nevis ķepu! :sajucis:


Jā, ar locītavu atsperas arī tajā priekšpēdējā :(.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusijas par selekciju

Postby magnola » 27 Feb 2014, 11:16

Jā, tieši tas man arī acīs lec, varbūt ,ka tik smagus gadījumus es neesmu pati personīgi redzējusi, bet tik un tā tā gaita "duras" acīs. Jocīgi, ka tas kādam var patikt kā izskatās un kustās tāds sunis :(

Paldies par bildēm.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Diskusijas par selekciju

Postby magnola » 27 Feb 2014, 11:17

Šarlote wrote:Creme de la Creme :histerija: :histerija: :histerija: (priekšpēdējā un pēdējā bilde bez komentāriem. Nabaga dzīvnieks) :((((.

Jā, es arī esmu šokā par tām bildēm :asaras:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Creme de la Creme » 27 Feb 2014, 11:46

Un pievēršišu uzmanību - visas bildes ir no sacensībām/izstādēm. Tā kā te nemaz nevar būt runa par ''tie jau bez dokumentiem, bez pārbaudēm u.tml.''
Man reiz FB lapā draugos ''uzprasījās'' kāds VAS audzētājs no Indijas. Es, kā ierasts, paskatījos ar ko tad viņš lepojas (parasti jau liek bildes lai palepotos). Labāk nebūtu skatījusies...Teju visi suņi līdzīgi tiem, kādus es te saliku. Es pat noklusēšu tos sadzīves apstākļus, kādos tie suņi tika turēti. Un tak visi izstāžnieki. Bet viņiem jau laikam tas liekas normāli (nav jau svētās govis). Un pašam lepnums acīs par to ko dara...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ievish » 27 Feb 2014, 11:50

Creme de la Creme wrote:Bet viņiem jau laikam tas liekas normāli (nav jau svētās govis).


Lasīju reiz rakstu par suņiem Indijā. Tur vieņiem diemžēl neiet īpaši viegli. Pieņemu, ka Indijas suņu turēšanas līmenim tas tiešām nebija slikti.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 11:59

Man jāteic, ka man nesaprotamākais ir tas, ka var TIEKTIES uz tāda paskata suņiem. Labi, teiksim nopērk cilvēks kucēnu, neko daudz nesaprot, nu, izaug suns ar šādu muguru un pakaļkājām. Nu, ko tad darīs? Šaus nost? Nu ne tak! Dzīvo, kamēr normāli dzīvo, kad sākas problēmas, ja labi saimnieki, aprūpēs arī problemātisku sunīti. Taču tas, ka daudzi audzētāji tiešām joprojām TIECAS uz tām kroplajām kājām un mugurām (tagad jau vairāki pasaules veterināri runā semināros par to, ka ir jāaizliedz turpināt pārot tādus dzīvniekus, kas nes šādas "pazīmes" dzīvniekā, kas principā dzīvniekam visam mūžam dāvā sāpes un ciešanas), mani patiešām šokē un izbrīna :(. Diez cik no viņiem izvēlēsies šādu risinājumu, nevis iemidzināšanu, tad, kad tās pakaļkājas aizies tādā stadijā?

Image
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusijas par selekciju

Postby LindaS » 27 Feb 2014, 12:37

Vai tā saliektā pakaļa nav paredzēta sākotnēji ātruma attīstīšanai?Vai lēkšanai augstākai... tur kaut kam tml bija jābūt šķirnes izveidē....
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ievish » 27 Feb 2014, 14:37

LindaS wrote:Vai tā saliektā pakaļa nav paredzēta sākotnēji ātruma attīstīšanai?Vai lēkšanai augstākai... tur kaut kam tml bija jābūt šķirnes izveidē....


Viens no ātrākajiem sprinteriem suņu pasaulē (tieši uz ātruma attīstīšanu un manevrētspēju, ne absolūto ātrumu), izskatās šādi:

Image

Viens no ātrākajiem un veiklākajiem dienesta suņiem izskatās šādi:

Image

Nedomāju, ka tās pakaļkājas pie šādiem leņķiem ir īpaši ātras un spēcīgas. Cik pa ausu galam ir dzirdēts/lasīt, slīpā mugura šur tur ir modē izstādēs, tipa, šovīgi izkatoties. Ja nav taisnība, palabojiet.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 14:42

ievish wrote:
LindaS wrote:Vai tā saliektā pakaļa nav paredzēta sākotnēji ātruma attīstīšanai?Vai lēkšanai augstākai... tur kaut kam tml bija jābūt šķirnes izveidē....


Viens no ātrākajiem sprinteriem suņu pasaulē (tieši uz ātruma attīstīšanu un manevrētspēju, ne absolūto ātrumu), izskatās šādi:

Image

Viens no ātrākajiem un veiklākajiem dienesta suņiem izskatās šādi:

Image

Nedomāju, ka tās pakaļkājas pie šādiem leņķiem ir īpaši ātras un spēcīgas. Cik pa ausu galam ir dzirdēts/lasīt, slīpā mugura šur tur ir modē izstādēs, tipa, šovīgi izkatoties. Ja nav taisnība, palabojiet.


Tieši to pašu dzirdēju. Slīpā mugura un drausmīgās pakaļkājas ir tikai un vienīgi "modes tendence". Jāteic, ka ar šādām kājām suns nespēj vairs ne ātri skriet, turklāt vairs nespēj pārlekt ne pusi tik augstiem šķēršļiem, kā sākotnēji šie fantastiskie darba suņi spēja. Īstenībā stulbums augstākajā pakāpē - tā sačakarēt šķirni dēļ "šoviem". Bet, kā jau teicu, tas pamazītēm notiek arī citās šķirnēs un man šķiet, ka īstais laiks šobrīd par to skaļi bļaut, jo citādi pēc gadiem 15 attapsimies, ka mums vairs nav arī citu normālu šķirnes pārstāvju citās šķirnēs... Ļoti priecē tie atbildīgie, zinošie audzētāju, kas neiet galējībās, ievēro mērenību, vienvārdsakot, "domā ar galvu".
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ingucel » 27 Feb 2014, 14:51

Manas domas par kroplajiem suņiem ir tādas- katra suņu šķirne ir izveidota ar kādu konkrētu mērķi konkrētu uzdevumu veikšanai, attiecīgi pirms pārošanas vajadzētu veikt darba spēju parbaudes. Reālas, nevis tikai dēļ ķeksīša. Vai šie suņi ar līkajam mugurām un kroplīgajam kājām varētu pārlēkt 2 metrīgu barjeru(sienu) kā to darīja viņu seņči? Stipri šaubos... Tas attiecas arī uz citām dienesta šķirnēm. Agrāk(DOSSAF laikos) dienesta šķirnēm esot bijusi obligāta VDK(visparējas dresūras kursa) beigšana. VDK kursā bija iekļauta arī fiziskā sagatavotība-šķēršļu joslas pārvarēšana ar 2m sienu, trepēm, baļķi u.t.t.
Uz ātro apskatot tās bildes, liekas, ka vairāk vai mazāk visām šķirnēm kājas palikušas īsākas un paši suņi masīvāki.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests