Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Miscellaneous

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby čība » 18 Mar 2010, 20:58

Nardicum, likumi jau ar ir uzrakstīti tā, ka ne latvieši būtu rakstījuši :aknee:
Fakts kā tāds, ka ir jāizlasa kaudzīte likumu, lai saprastu, ko var, ko nevar, kāpēc var vai nevar :apstulbis: Kaut vai par suņiem sanāk izlasīt pāris likumus un noteikumus...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby AnitaJ » 18 Mar 2010, 21:55

Es te palasījos un vispār traki. Šermuļi skrien pār kauliem, ja iedomājas kā dažs labs mednieks šauj pa labi un kreisi. Un briesmīgi iedomāties, kā klājas meža zvēriem šajā ziemā. Bet man liekas, es tomēr saprotu tos medniekus, kas redzot visas tās šausmas (es par laimi neesmu to redzējusi), ir novesti līdz tādam naidam uz klaiņojošiem suņiem. Ja es iedomājos, ka tāds brīvībā palaists duksis vienkārši nāk virsū manam sunim ar atņirgtiem zobiem, tad taču mēs neviens nesāktu žēlot to suni, bet paši būtu gatavi uz visu, lai aizstāvētu savējo.....vismaz man liekas, ka es tādā brīdī arī būtu gatava to brīvībā palaisto suni nošaut (ja kāds iedotu plinti :) ).Un vai kāds no šeit forumā rakstošiem žēlotu suni, kurš ir sakodis līdz nāvei viņu lolojumu? Domāju medniekiem varētu būt līdzīgi, tikai attiecībā uz meža zvēriem.
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby čība » 18 Mar 2010, 22:01

AnitaJ, atšķirība ir tāda, ka mēs savu duksi nenošausim trofejai vai apēšanai. Mednieks stirnu gan :(
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 18 Mar 2010, 23:58

Kriste wrote:Un es tomēr uzskatu - jo tu vairāk zini, gribi zināt un iemācīties kaut ko jaunu, tomēr paceļ tevi daudz augstākā līmenī par nezinošiem suņu mīlētājiem, kas aiz savas mīlestības nobaro līdz sirdstriekai savu suni!


Par zināšanām pilnīgi piekrītu(pati šobrīd mācos kinoloģijas kusrsos), par to "līmeni" ... nu nezinu Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby AnitaJ » 19 Mar 2010, 08:10

čība, protams, protams tā arī var paskatīties uz to. Patiesībā es bieži nesaprotu medniekus, kā viņi var izšaut uz kādu zvēru un priecājos, ka man tuvu cilvēku vidū nav mednieki. Bet tajā pašā laikā es, ar pieauguša cilvēka prātu, saprotu, medības ir pastāvējušas vienmēr un arī pastāvēs un patiesībā bez medniekiem un viņu korekcijām savvaļas zvēru populācijā, civilizācijai klātos visai plāni. Tāpēc var uzskatīt, ka jā, viņi mīl tos zvērus savdabīgi un tik pat savdabīgi arī aizstāv :apstulbis:
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 19 Mar 2010, 08:52

[quote="NARDICUM"]

Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby čība » 19 Mar 2010, 09:25

AnitaJ, ir noteiktas medību kvotas, ko un cik daudz drīkst izmedīt. No vienas puses tas ir rādītājs, cik ir jānomedī.

Briežu, stirnu, aļņu, cūku kvotas tiek izpildītas. Viegli nomedīt + radziņu, ilknīši piemiņai paliek.
Savukārt vilkus medīt ir sarežģīti, tas prasa daudz laika un nomedīt ir daudz grūtāk kā stirnas. Vilku šogad ir izšauts krietni mazāk kā vajadzētu. Tas nozīmē, ka īsti labāka dzīve stirnām no medniekiem nepaliek.

Es neesmu pret medniekiem, bet es neesmu redzējusi klaiņojošu suņu miljonus, kas spētu nodarīt nenormālu kaitējumu meža zvēriem...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 19 Mar 2010, 09:39

Palasot komentārus, rodas sajūta, ka visa ļaunuma sakne ir medniekiImage! Nu nešaus tie mednieki suņus, ja tie nesiros pa mežiem! Daudz perversāk ir priecāties par suni, kurš atnāk no meža ar sarkanu muti(palasiet tepat forumā)! Nepazīstu nevienu mednieku, kas ietu uz mežu ar domu - nu tik šausim suņus!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby čība » 19 Mar 2010, 09:45

Fane, ko varu pateikt - tev noveicies. Jo kā zināms, ir daži mednieki, kas iet arī uz pilsētu šaut suņus. Kaut nemaz nedrīkst to darīt.
Tā pat neba visi suņi skrien mežā kost stirnas. Ir arī tādas nelaimīgas sakritības, kad suns noklīst.

Protams, ka saimnieks ir atbildīgs, lai suns nenoklīst. Bet pat visatbildīgākajam saimniekam var gadīties. Tāpēc esmu pret suņu šaušanu. (ja zinātu, kur kritīšu, paliktu spilvenu apakšā)


P.S. Mums VAS meitenei bija draudziņš - buks. Nekāda košana, abi dauzījās. Sākumā likās, ka tūliņ noķers un kodīs, bet nekā - ar ķepām ņēmās un koda kā dauzoties. Pēc tam buks šai pakaļ. Tā bija tāda draudzība :sirsninas2: Diemžēl, nav vairāk nācies sastapt, ir aizdomas, ka nebaidīšanās no suņiem un cilvēkiem, bukam maksāja dzīvību.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 19 Mar 2010, 10:01

čība wrote:Jo kā zināms, ir daži mednieki, kas iet arī uz pilsētu šaut suņus. Kaut nemaz nedrīkst to darīt

Jopcik, uz katru no tiem dažiem sadistiem, kas diskreditē mednieka vārdu, ir štābeļiem suņu, kas apkārt vazājas, uzbrukdami gan meža zvēriem, gan cilvēkiem, gan citiem suņiem!!! Jau teicu - jautājums, cik no jums personīgi pazīst kādu mednieku, kas suni nošāvis jebkad savā dzīvē? Un cik - suņus, kas apkārt staigā nepieskatīti un uzbrūk citiem? Cik tēmas forumā par to ir bijušas???
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby pape1 » 19 Mar 2010, 10:09

Mūsu medniekiem 1reiz gadā nākas šaut suņus,kas dzīvo mežā, jo patiešām tie paliek mežonīgi un var uzbrukt cilvēkam.Tie plosa meža dzīvniekus.Iznēsā slimības.
Image

Image
pape1
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 13 Jan 2010, 20:21

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 19 Mar 2010, 10:11

Čība
Krieviem ir teiciens "в семъе не без урода",diemžēl tas darbojas ne tikai pie medniekiem! Galīgi nefanoju par suņu izšaušanu, bet uzskatu, ka medniekiem ir tiesības un pat pienākums cīnīties pret mežā klaiņojošiem bīstamiem dzīvniekiem. Lielāko tiesu neiet runa par noklīšanu(man pašai arī ir gadījies, viens suns tā arī neatnāca), bet sistemātisku "palaišanu" lai sunītis(ši), izskrienas un, ja vēl kko arī "nomedī" tas tikai vairo suņa "vērtību" saimnieka acīs, jo savādāk, diez vai ar to lielītos publiskā telpā!Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 19 Mar 2010, 10:15

nesen, varbūt kādu nedēļu atpakaļ Apollo (laikam Apollo) bija raksts par klaiņojošiem suņiem. tur viena no pamatdomām bija, ka šīe klaiņojošie suņi, veseli bari veido tādu riktīgu dabisko atlasi: izdzīvo stiprākie, pāroties tiek agresīvākie un spēcīgākie, un tādas pašas dzimst arī nākamās paaudzes. agresija un niknums pāriet jau mantojumā. nav brīnums, ka šādi klaiņojoši suņi, kas cilvēku nepazīst, ir mežonīgi un pārtiek no tā, ko nomedī. tādi IR bīstami, ļoti bīstami, un ne tikai stirnām.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 19 Mar 2010, 10:17

FANE wrote:Čība
Krieviem ir teiciens "в семъе не без урода",diemžēl tas darbojas ne tikai pie medniekiem!

Tur jau tā lieta! Un gribam to vai ne, diemžēl jāatzīst, ka starp suņu īpašniekiem to "urodu" ir pārāk daudz šobrīd. Kā jau te saka - pat forumā, kur it kā tak komunicē tie apzinīgākie suņu saimnieki (nu tie, kam suns ir kas vairāk par rejošiem žokļiem pie ķēdes), varam palasīties par to kā sunītis uz savu roku iet medīt, bet saimniekam tas liekas baigi kruti. :akes: Ko tad vispār runāt par tiem lauku onkuļiem un tantēm...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 19 Mar 2010, 10:23

maksis wrote:
FANE wrote:Čība
Krieviem ir teiciens "в семъе не без урода",diemžēl tas darbojas ne tikai pie medniekiem!

Tur jau tā lieta! Un gribam to vai ne, diemžēl jāatzīst, ka starp suņu īpašniekiem to "urodu" ir pārāk daudz šobrīd. Kā jau te saka - pat forumā, kur it kā tak komunicē tie apzinīgākie suņu saimnieki (nu tie, kam suns ir kas vairāk par rejošiem žokļiem pie ķēdes), varam palasīties par to kā sunītis uz savu roku iet medīt, bet saimniekam tas liekas baigi kruti. :akes: Ko tad vispār runāt par tiem lauku onkuļiem un tantēm...

:par:
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby čība » 19 Mar 2010, 10:38

maksi, es jau teicu, ka PERSONĪGI neesmu redzējusi mežā klaiņojošus suņus. Varbūt tur, kur man sanāk mežā grozītes tādu nav vai ir maz? Tas arī var gadīties.
Toties skaidri zinu, ka pilsētā ir šauti suņi. Ko ir darījuši "mednieki". Turklāt, cik man ir informācija, šauti arī privātmāju pagalmos, tāpēc ka rotveilers pēc būtības ir agresīvs un agri vai vēlu kādu sakodīs. Uzsveru, ka tā ir tikai mana pieredze, redzētais un dzirdētais. (Opis mednieks, tur arī info nāk).

Bet iedomājies maksi situāciju - mes mežā sēņojam. Nu mazums, nekad nav suns aizskrējis trīs gadu laikā, bet es nevaru 100% garantēt, ka nekad nekad neaizskrietu. Toties varu galvot, ka zvērus neaiztiks, arī, ja var noķert. Citādāk mums pie mājām lapsu sen nebūtu :D
Tieši no šāda nejaušibas viedokļa, ka noklīst suns, nu nevaru es atbalstīt suņu šaušanu.
Mums gan ir spilgtā kakla siksna, bet man kaut kā neliekas, ka kādu tas baigi interesē...

Jā ir klaiņojoši suņi, īpaši ja ejam staigāt pa lauku ceļiem. Cik nu klaiņojoši, bet tādi, kas brīvi pastaigājas pa koplietošanas ceļiem. Nu saukt kādu lai apšauj, man nekad nav ienācis prātā... Aiziet uz māju izbļaustīties -esmu darījusi. Policiju vēl nav nācies saukt.

Jā, protams, ja suns ir agresīvs un uzbrūk - tad jau nav divu domu. Bet pa gabalu nošaut, jo tur ir tikai pavīdējis suns... tādi gadījumi mūsu TV jau ir bijuši... Un lielu daļu nemaz nesaka.

Nu tiešām neesmu redzējusi jau ilgu laiku klaiņojošus barus.
Labi, ja pieņemam, ka bars ir agresīvs. Labi pārliecinājāt - īsti citas izejas laikam nav.
Bet man kaut kā nav pārliecības, ka vispār kāds domā par to, kādu suni šauj...


Jā, suņu saimnieki ir bezatbidlīgi. DAUDZI. Tā pat daudzi mednieki ir bezatbildīgi un vispār Latvijā cilvēkiem raksturīga bezatbildība :asaras:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 19 Mar 2010, 10:44

čība
Es teiktu, ka mums vnk atšķiras viedokļi par cēloņiem un sekām.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby čība » 19 Mar 2010, 10:50

maksis wrote:čība
Es teiktu, ka mums vnk atšķiras viedokļi par cēloņiem un sekām.


Un arī vietas, kurās uzturamies ;)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 19 Mar 2010, 10:51

[quote="čība"]
Jā, protams, ja suns ir agresīvs un uzbrūk - tad jau nav divu domu. Bet pa gabalu nošaut, jo tur ir tikai pavīdējis suns... tādi gadījumi mūsu TV jau ir bijuši... Un lielu daļu nemaz nesaka.

Tv ir bijuši gadījumi, kad suņi sakož bērnus, bet tas galīgi nenozīmē, ka visi suņi kodīs...
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby čība » 19 Mar 2010, 11:25

FANE - bet es tak par to pašu!

Neba vsi suņi, kas redzami mežā bez saimnieka ir klaiņojoši stirnu piebeidzēji. Kāds varbūt ir tiešām noklīdis.
Un neba visi mednieki šaudās pa labi, pa kreisi ;)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests