Kucēns neēd!

Grooming and Feeding of Dogs

Kucēns neēd!

Postby perro » 06 May 2014, 10:26

Man vajag jūsu gudrās galvas.
Pie manis pagaidu mājās patlaban ir divi patversmes kucēni, aptuveni 7 nedēļas veci. Visādi jauki bērni, bet ir viens liels BET. Mazie neēd sauso. No patversmes pūrā nāca starteris (esot labs) un Royal Canin kucēnu barība. Mazie atsakās ēst gan vienu, gan otru. Un ja mazliet ieskrubina, atvemj. Citu ēdienu ēd spiegdami - vārīta vistas fileja, biezpiens ar olas dzeltenumu un omegu-3, visādas tādas lietas. Izmēģinājos visādi - biezpienam, kas ļoti garšo, pa virsu sabārstīju sauso - neēd. Ar gaļu tas pats - sagriežu smalki, bļodas apakšā, sauso pa virsu - atkal tas pats - no sausās izlasa pēdējo gaļas kriksli, bet sauso atstāj. Nu jau pagājusi nedēļa, un man nolaižas rokas. Mazie IR jāiemāca ēst sauso, patversmē diezin vai kāds auklēsies ar viņu iecienīto ēdienu.
Varbūt jums ir pieredze ar tādiem spīteļiem? Kādas būtu idejas?
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns neēd!

Postby Elizabete » 06 May 2014, 10:48

Sauso barību nemēģinājāt izmērcēt remdenā ūdenī? Izmērcētai var pievienot visas minētas ekstras - tad pamazām samazināt. Varbūt izdosies!? :rej:
Elizabete
Baby
Baby
 
Posts: 77
Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Location: Adazi, Latvia

Re: Kucēns neēd!

Postby perro » 06 May 2014, 11:31

Mēģināju, Elizabete, protams.... mērcēt un jaukt - tas jau ir parastais iesākuma triks. Nelīdzēja. Nemaz.

Pati nesaprotu, kāpēc atvemj - 7 nedēļas veciem jau būtu jāspēj tikt galā ar starteri bez problēmām.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēns neēd!

Postby Elizabete » 06 May 2014, 11:37

Nez, kādēļ? Varbūt par strauju sarijas? Mēģināt pavisam mazām porcijiņām un biežāk? Varbūt barot atsevišķi, lai nav "aprīšu ātrāk, lai citam netiek" sindroms? :huh:
Elizabete
Baby
Baby
 
Posts: 77
Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Location: Adazi, Latvia

Re: Kucēns neēd!

Postby maksis » 06 May 2014, 11:45

perro
Man vienai paziņai ir kaķene, kas vemj no jebkura veida sausās barības. Attiecīgi, pārtiek tikai no naturālās. Visādi gadās. Ja neēd - tas viens, ja vemj, tad tomēr savādāk.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kucēns neēd!

Postby čība » 06 May 2014, 11:57

maksis wrote:perro
Man vienai paziņai ir kaķene, kas vemj no jebkura veida sausās barības. Attiecīgi, pārtiek tikai no naturālās. Visādi gadās. Ja neēd - tas viens, ja vemj, tad tomēr savādāk.

:par:

Pamēģini citu barību, par RC domas visnotaļ dalās...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns neēd!

Postby perro » 06 May 2014, 13:11

Starterim ražotāju nezinu, iedeva maisiņā un viss. RC paka ir oriģināls, par to zinu skaidri. Kādu ražojumu jūs varētu ieteikt pamēģināt?

maksi, es cerēju, ka mazie pieradīs. Pašlaik sausā visu laiku stāv bļodiņā, ar cerību, ka vismaz izdomās "uzkost starp ēdienreizēm", bet nekā. Visu pārējo mazie ēd labi, bet nu izteikti rīļas nav - pienāk, paēd mierīgi, un aiziet, kad punči pilni. Nav tā, ka jānorij viss, jo "vēlāk jau neko nedos", un tad jāvemj. Nav mazie bijuši badā un attiecīgi arī ēd mierīgi. Tā laikam nebūs problēma.

Vai nu ir spītīgi, un nepieņem sauso principa pēc, vai arī tiešām - neviena no augstāk minētajām kucēnu barībām viņiem nav pieņemama. Esmu gatava ieviest vēl kādu variantu - proplan vai ko citu, pēc jūsu ieteikuma. bez sausās patversmē viņiem nav ko meklēt, un es ilgi turēt neņemos - vēl max nedēļu un viss. Līdz tam laikam risinājums jāatrod.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēns neēd!

Postby zukins » 06 May 2014, 14:54

ja nu to izmērcēto sauso sablenderē? lai būtu pavisam putriņa un tad sajauc piem. ar biezpienu (1/3 sausā, 2/3 biezpiens), tā, ka nevar izlasīt vienu vai otru, bet ir daudz maz vienveidīga masa? protams, ja vaina nav faktā, ka sausā neder kā tāda.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Kucēns neēd!

Postby perro » 06 May 2014, 15:18

zukin, izmēģināts - atsakās. Es tiešām domāju, ka sausās markair pie vainas. Kaut kas viņiem tieši tajā nepatīk. Tagad domāju - kādas kucēnu sausās būtu vērts izmēģināt?
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēns neēd!

Postby ash » 06 May 2014, 15:24

es ieteiktu aiziet uz kādu zooveikalu, kur pārdod sausās uz svara un paņemt pa drusciņai no vairākām markām un tad skatīties vai kas patīk. un tad vēl drastiskā, bet iedarbīgā metode - pie pilnas bļodas badā neviens nav nomiris (ja vien nav tā vemšana protams, citādi tas nebūtu gluži godīgi)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns neēd!

Postby maksis » 06 May 2014, 15:57

perro
Klau, bet kura patversme viņus ņems? Visprātīgāk būtu pajautāt, kādas barības viņiem ir lietošanā. Jo kāda jēga pieradināt pie barības X, ja patversmē anyway ir tikai barība Y.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kucēns neēd!

Postby perro » 06 May 2014, 17:16

Tās, kas viņiem ir, man jau iedeva, un tās tie mazie nešpetneļi neēd, neparko! Es te domāju, ja izdotos atrast sauso, kas nav pārāk briesmīga, un viņiem garšo, tad varētu pakāpeniski mixēt, līdz tiekam līdz tam RC. Par patversmi neesmu pārliecināta, laikam Jugla, Ulubele, bet tur Alias jāparasa.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēns neēd!

Postby čība » 06 May 2014, 17:59

Cik zinu, starteris ir tikai RC. Diez vai patversmē lielos sunčus ar RC baro (būtu jāiekārto tad manējie ar tur :D )
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns neēd!

Postby brex » 06 May 2014, 20:36

smerdelu pakas krikumus labai smakai klat piejaukt? nezinu, vai tik smerdeli nebus par treknu tadiem siciem
bet visadi citadi - traki! smalki suni! jamekle jau smalki saimnieki :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kucēns neēd!

Postby begemot » 06 May 2014, 20:54

Sveika, perro es esmu Baiba, tā pati meitene kas kucikus atveda :)
Ja nervi tur es ieteiktu noņemt visas lietas un atstāt tikai sauso, sāks ēst nekur neliksies :)) Bet ja netur, tad met mieru, jebkurā gadījumā Juglā sāks ēst, tā nu viņš ir :(
Un paldies Tev liels par uzņēmību :estevisamilosu:
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Kucēns neēd!

Postby perro » 06 May 2014, 23:08

Smirduļus neesmu mēģinājusi - tik maziem diezin vai tā būtu droša izvēle, bet paldies, padomāšu...

Baiba, nervi jau tur - es izmēģināju :D Tracis bija pamatīgs, nabaga badinātie mēģināja ēst un tad vēma. Tā nu es padevos - labāk lai tagad saēdas labas lietas, nostiprinās, apveļās, un tad jau varēs atkal pabadoties, kad būs drusku lielāki.

Man šitādi spītnieki pirmo reizi dzīvē pagadījušies, parasti visi vienmēr ēd visu, īpaši nosacītas konkurences apstākļos. Gan bērni, gan suņi :D

Šovakar kopā ar vistu un buljonu drusku izdevās iemānīt, un vēmuši arī vēl nav, tā kā maza cerībiņa ir.

Bet visādi citādi mazie ir lieliski.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēns neēd!

Postby begemot » 07 May 2014, 14:51

Zini, kamēr man mājās neienāca Akita es arī nevarēju iedomātie, ka kāds dzīvnieks var neēst :)) Mums vienmēr tusiņš pie bļodas, bet rudai meitenei vienalga, man tas grūti nāca, bet es samierinājos, un jā, viņa mierīgi var pārtikt no minimuma.. Bet vispār ziņas no citām mājām arī ir līdzīgas, sauso ni, ni.. :(
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Kucēns neēd!

Postby Alias » 07 May 2014, 23:35

Viss ar laiku nostāsies savās vietās. Kucēni pie pilnas bļodas badā nenomirs. Gribēsies ēst- ēdīs. :pastaiga:
Mums ir kucēni!

Akita audzētava AmberYule (FCI)
http://www.akita-inu.lv
Alias
Puppy
Puppy
 
Posts: 483
Joined: 22 Jul 2010, 11:55

Re: Kucēns neēd!

Postby perro » 08 May 2014, 06:45

Labi, pierunājāt! Sakodīšu zobus un būšu launā! :D
Ja tā ir kopēja pazīme visam metienam, tad neatliek nekas cits kā pacīnīties pa rupjo. Nabaga mazuļi!
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēns neēd!

Postby pixy » 08 May 2014, 07:43

Man arī sirds vietā akmens :ninja: , bet vai nav tomēr tā, ka, ja viņi vemj apēsto laukā, tas nav tikai niķis? Jo tā toč var nomirt pie pilnas bļodas, bļoda varbūt nebūs pilna, bet apēstais tiks atlikts atpakaļ blakus tai... Vai Tu domā, ka ēdot un vemjot, ēdot un vemjot, viņu punči pamazām pieradīs pie tā, ko dod? Starp citu, Keli arī vemstās no Royala, man liekas, tas vienkārši ir baigi trekns. Protams, ir tūkstots dažādas barības, nevar jau visas izmēģināt, Habī audzētāja savus sāk piebarot ar Happy dogu, kas ir liesāks. Nu, lai veicas nenomērdēt sīkos badā un pašai neiedzīvoties kādā elegantā sirmā šķipsnā...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Next

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests