Kucēns neēd!

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Kucēns neēd!

Postby ingucel » 08 May 2014, 12:31

Kādas problēmas pamēģināt citu barību? Jossera, Profine, Nutra Nugget, Ontario, tās tādas vidējā līmeņa man liekas. Man jau arī liekas, ka, ja ir vemšana, tad tas īsti normāli nav. Un no pieredzes varu teikt, ka kucēniem labāk garšo viegli samitrinata vai sausa barība. Kārtīgi izmērcētais vairs nav tā garša. Pavisam maziņiem(3 nedēļas veciem) esmu devusi kafijas dzirnaviņās samaltu un ar kucēnu pienu samaisītu, ēd arī pēc mammas pieniņa saēšanās.
[size=50]Esmu drusku pārsteigta, ka patversmes suņus baro ar nelēto royal canin, jo ir taču lētākas un nesliktakas barības[/size]
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns neēd!

Postby begemot » 08 May 2014, 21:33

Vemšana protams ir jocīga, man kaķis arī no rojāla vemj, bet dēļ tā kā to viņa ēd par daudz un tad met atpakaļ :)..
Par barošanu ar rojal patversmē, cik noprotu baro ar to kas ir, pieļauju, ka tas paciņas nāk no ziedojūmie, vai k.kā tā, jo cik atceros tā nemaz nebija kucēnu barība, bet junioru un vai tik nebija mazo šķirņu suņiem...nav jau tā ka katram sunim piemeklē individuālu ēdienkarti, kas ir pieejams to arī dod..
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Kucēns neēd!

Postby perro » 09 May 2014, 05:51

Negribīgi, bet palēnām ēd, un vairs nevemj. Gluži pliku sauso vēl neēd, bet nu jau daudz ātrāk to bļodiņu tukšo, un vairs gluži no sausās nevairās. Palēnām. Būs labi. Tā kā, Baiba, drīz būs promvedami.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēns neēd!

Postby Alias » 09 May 2014, 14:30

perro wrote:Negribīgi, bet palēnām ēd, un vairs nevemj. Gluži pliku sauso vēl neēd, bet nu jau daudz ātrāk to bļodiņu tukšo, un vairs gluži no sausās nevairās. Palēnām. Būs labi. Tā kā, Baiba, drīz būs promvedami.

URA! Paldies Tev! Būs adaptēti turpmākai dzīvei. :pastaiga: Jācer vēl uz ātru jauno ģimeņu atrašanu...
Mums ir kucēni!

Akita audzētava AmberYule (FCI)
http://www.akita-inu.lv
Alias
Puppy
Puppy
 
Posts: 483
Joined: 22 Jul 2010, 11:55

Re: Kucēns neēd!

Postby Lazducis » 27 Oct 2014, 12:43

Sveicināti suņinieki.

Man ir ļoti sasāpējusies problēma ar kucēna neēšanu (cik nu kucēna, nu jau būs 11 mēneši). Jau no pašiem pirmsākumiem cīnamies ar neregulāru ēšanu un nespēju saprast, kas sunim tik ļoti tajā visā nepatīk. Kā es daudziem saku, man ir gandrīz ideāls suns, tikai ja ēstu visu ko dod. Paklausīga ir bez gala, visu ļoti ātri saprot, blēņas nedara, ar veselību viss ir kartībā utt.

Jāsāk jau ar to, ka nav īsti neviena sausā barība ko viņa patiešā ēstu, pasmaržo un interese nav. Mazliet piekāpāmies un garšai likām mazliet konservu klāt, pirmās 3 dienas ēd, pēc tam tas vairs neliekas piesaistoši. Ar visu šo padarīšanu arī nevienu izstādi nevarējā, pamēģināt, to ir parāk tieviņa, bet ko lai es iesāku, ja suns neēd regulāri savu normu. Ņēmām vēra audzētājas ieteikto un sākām barot ar gaļu (+ griķi, pa starpu burkāns un kāposts). Varēja manīt ka masā pieņemas, bet tas tā kā sāk palikt par šerpu manam maciņam divas reizes dienā barot ar gaļu (devām 150-200 gr. gaļas vienā ēdienreizē). Pie tam reizēm tie paši griķi netiek apēsti, izlasīta tikai gaļiņa. Lieki piebilst, ka gaļa jau nu ļoti garšo.

Esmu mēģinājusi pieturēties pie principa, 15 min un bļoda nost, ja neēd, bet nesekmīgi. Protams, kaut kādā ziņa meitenes žēl, ka tā ietiepjas, bet klausīties ka suni nebaroju arī nav īsti patīkami, jo es viņu baroju, viņa tikai neēd. :apstulbis:
Protams pa starpai divas reizes nedēļā dodamies uz suņu skolu, un tad sanāk tā, ka suns pa dienu atteicies izēst savu bļodu un vakarā treniņā man viņai kārumi paredzēti, tādās reizēs ņemu un apbalvoju ar sausās barības graudiņiem. Tad sanāk, ka tajā vakarā piespiedus, bet ir apēdusi sausās normu.

Tagad arī izvārīju viņai putru, griķus ar gaļu, makaroniem un kāpostiem, šodien pat pie bļodas ņergājās. Šķiet ka, ja nesajūt barībā gaļu, tā viņu nepiesaista.

Pirmā meklēšanās mums jau piedzīvota, uzvedības maiņu nenovēroju, kāda bija, tāda ir arī tagad, arī meklēšanās laikā uzvedība nemainījās.

Esmu mazliet izmisumā, nebiju iedomājusies, kam man būs šitā jācīnās ar suņa neēšanu, būtu priecīga, ja būtu pretēji. :neparliecinats:

No barībām mēģināts:
- RC (vienu lielo maisu izēda, kad bija krietni mazāka, bet pie otrā maisa vairs nepatika, tikai pusi noēda);
- Acana, Arden Grange, Orijen, Eukanuba - ne visai;
- Hills +/- ēd, bet ne vienmēr, laikam atkarīgs no garastāvokļa un izsalkuma;
- Platinum +/- ēd, bet tikai no rokas, ieberot bļodā paosta un pagriež muguru;
- Nero Gold - ēda mazos graudiņus, bet lielas čupiņas pēc tam;
Esam bijuši zoo veikalā kur mums piedāvāja vēl daudz citas barības, ne par vienu nav izrādīta interese un nav bijusi velme nogaršot.

Būšu ļoti pateicīga par ieteikumiem, kā labāk rīkoties un vismaz panākt, lai vienā edienreizē bez kaulēšanās apēd sausās porciju. Varbūt kādam ir bijusi līdziga pieredze, labprat uzklausīšu padomus. :(
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Re: Kucēns neēd!

Postby čība » 27 Oct 2014, 12:46

Lazduci - viņa ir kārna? Vetārsts saka, ka ļoti pazemināts svars?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns neēd!

Postby Lazducis » 27 Oct 2014, 12:58

čība
Nē, kārna viņa nav, ribas neizspiežas, vetārsts saka, ka ir ok. Tas tā pat kā cilvēki ir dažadi uzbūvēs.
Te bilde 8 mēnešu vecumā. Tagad gan izskatās mazliet druknāka.
Uz tā tievuma fona viņai izskatās garas kājas.
Image
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Re: Kucēns neēd!

Postby čība » 27 Oct 2014, 14:09

Lazducis wrote:čība
Nē, kārna viņa nav, ribas neizspiežas, vetārsts saka, ka ir ok. Tas tā pat kā cilvēki ir dažadi uzbūvēs.
Te bilde 8 mēnešu vecumā. Tagad gan izskatās mazliet druknāka.
Uz tā tievuma fona viņai izskatās garas kājas.
Image


Nu zini kā ir, ja priekš izstādēm vajag uzbarot, tad saprotams. Un, ja tā vajadzētu - es dotu to gaļu. Tā pat kā kucēnu barošanas laikā es kucei pakaļ ar bļodu skraidīju un darīju visu, lai viņa ēstu un būtu daudz piena. Tagad zelta dzīve viņai beigusies :D
Bet priekš ikdienas - es neuztrauktos. Tā nemēdz būt, ka izbadējies suns ir normālā formā. Ja saimniekiem šķiet, ka suns neko neēd un nav kārns - visticamāk kaut kur suns tomēr ēd.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns neēd!

Postby Lazducis » 27 Oct 2014, 14:16

Ar mērķi izstāžu karjerai noteikti neņēmām, bet nenoliegšu, ka ir velme pamēģināt.
Strādāju mājās, suns ar mani kopā ir visu laiku. Pirmie divi noteikumi ienākot sunim mūsmājās bija: nekāda gultā gulēšana un nekāda barošana no galda. Esmu 100% parliecināta, ka sunim nav kur citur atrast ēdamo kā tikai to ko viņai dodu. Slepus ēšana noteikti nav iemesls viņas neēšanai. Tāpēc arī esmu neizpratnē, kas viņai prātā. Vai tiešām tā ir TIK liela spītība panākt, lai tiktu barota tikai ar gaļu?
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Re: Kucēns neēd!

Postby čība » 27 Oct 2014, 14:32

Lazducis wrote:Ar mērķi izstāžu karjerai noteikti neņēmām, bet nenoliegšu, ka ir velme pamēģināt.
Strādāju mājās, suns ar mani kopā ir visu laiku. Pirmie divi noteikumi ienākot sunim mūsmājās bija: nekāda gultā gulēšana un nekāda barošana no galda. Esmu 100% parliecināta, ka sunim nav kur citur atrast ēdamo kā tikai to ko viņai dodu. Slepus ēšana noteikti nav iemesls viņas neēšanai. Tāpēc arī esmu neizpratnē, kas viņai prātā. Vai tiešām tā ir TIK liela spītība panākt, lai tiktu barota tikai ar gaļu?


Nu, ja gribi izstādēs normālu novērtējumu, nāksies piekāpties. Bet, ja pagaidām neplāno - neiespringsti. Cik ilgi Tev suns ir dzīvojis neēdis neko?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns neēd!

Postby Lazducis » 27 Oct 2014, 14:42

2 dienas ir bijusi neēdusi, ik pa reizei kāda ēdienreize tiek izlaista, jo k-kas nepatīk. Bieži vien liekas, ka paostot ēdiens nepiesaista, bet kad ieliek mutē, tad tā kā lēnām sāk sagaršot barību un pamazām aiziet vēl daži graudiņi un pēcāk jau arī pie bļodas aiziet. Bet reti kad izēd visu, biežāk k-ko paknakstās, saprot ka neatradīt neko labāku un visa ēšana beidzas.
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Re: Kucēns neēd!

Postby čība » 27 Oct 2014, 15:35

Lazducis wrote:2 dienas ir bijusi neēdusi, ik pa reizei kāda ēdienreize tiek izlaista, jo k-kas nepatīk. Bieži vien liekas, ka paostot ēdiens nepiesaista, bet kad ieliek mutē, tad tā kā lēnām sāk sagaršot barību un pamazām aiziet vēl daži graudiņi un pēcāk jau arī pie bļodas aiziet. Bet reti kad izēd visu, biežāk k-ko paknakstās, saprot ka neatradīt neko labāku un visa ēšana beidzas.


Suns mierīgi var neēst 3 dienas. Man kuce regulāri neēd 1-2 dienas, it īpaši, kad nāk meklēšanās tuvāk. Bet vienalga pa reizei ietur pauzi. Ja gribi pieradināt est, ko dod un nav jāved uz izstādi - lai neēd, ja negrib. Kad gribēs, paēdīs. Jāsāk uztraukties, ja suns ir nelaimīgs, depresīvs. Var ar šķirnes zinātājiem parunāt, varbūt ir kaut kas raksturīgs.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns neēd!

Postby Lazducis » 27 Oct 2014, 16:00

Bīgliem it kā nav problēmas ar neēšanu, drīzāk ēdīs visu ko dod un vēlāk jācīnas ar lieko svaru. Bet man k-kā viss ir otrādi.
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Re: Kucēns neēd!

Postby ash » 27 Oct 2014, 16:35

mans suns arī līdz gada vecumam bija ņerga - gaļu, biezpienu, putras ēda, sauso - nelabprāt. ja no rokas baroja, tad vēl tā, ja iebērta bļodā - ja bija uznācis neēšanas periods - neēda. es ar viņu īpaši neauklējos - ja neēda, ņēmu bļodu nost, barību nemainīju, apņēmīgi baroju ar audzētājas ieteikto. pēc gada sāka ēst labāk, pēc 2 gadu vecuma - nav vairs sūdzību, lai gan šad tad vnk nav apetītes un tad kādu ēdienreizi izlaiž. visu pārējo ēd ļoti labprāt. rezultātā viņš no tieva kucēna ir izaudzis par tievu suni, bet tā kā mēs arī esam diezgan aktīvi, par to īpaši nesatraucos. aizrādījumus par tievumu izstādēs arī neesam saņēmuši, jo kondīcija sunim ir sportiska. ņemot vērā ka arī cilvēki mūsu ģimenē ir visai izlepuši mazēdāji, tad jāsaka kāds saimnieks, tāds suns. :kanepe:
bet ja iet tik grūti ar sauso - kāpēc nebarot ar gaļu? nav jau sunim jādod filejas, tāpēc izmaksu ziņā man liekas ka īpaši dārgāk nesanāk, vienīgi tas laiks un krāmēšanās ar iepirkšanu, sagatavošanu, uzglabāšanu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns neēd!

Postby Lazducis » 27 Oct 2014, 16:44

Protams ka gribas, lai barošana ir vienkaršāka un suns jūtas labi. Tas tomēr paņem diezgan laika, katru nedēļas nogali doties uz tirgu, lai sapirktu nedēļai gaļu un tad vēl skatīties, ēdīs/neēdīs un cik rūpīgi gaļu izlasīs no iedotās porcijas. Es pati sev neveltu tik daudz laika uz ēdiena gatavošanu kā tas šobrīd ir atveltīts sunim. Arvien vairāk šķiet, ka mana sunene nemaz to nenovērtē, jo drīzāk izbrāķēs, nekā apēdīs.

Liku lielas cerības, ka pēc pirmās meklēšanās k-kas varētu mainīties uz labo pusi, bet pašlaik bez izmaiņām (kādas 3 nedēļas būs pagājušas).
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Re: Kucēns neēd!

Postby Linda B. » 27 Oct 2014, 17:30

Un ja sauso pārlies ar kefīru vai uzbērs dailes kaltējumu miltus (atrodami Dino zoo)? Neticu , ka neēdīs, ja ēd smerdeļus, ēdīs arī ar smerdeli apbērtu sauso.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns neēd!

Postby Lazducis » 27 Oct 2014, 17:47

Dailes kaltējumi kā tādi garšo, bet esmu mēģinājusi uzbērt sausajai, graudiņus apsūkās un tiks izspļauti. Ar kefīru gan nav mēģināts, to varētu notestēt. Bet k-kā neticās ka tik viegli varētu man padoties :)
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Re: Kucēns neēd!

Postby Linda B. » 27 Oct 2014, 19:20

Vēl kas man ienāca prātā,ja nav jāuztraucās par aptaukošanos.Vārīt buljonu no kādas vistas vai liellopa gaļas,gaļu samalt un tad siltu liet pāri sasajai,lai sausā uzbriest un dot tādu putru.Tādu pašu variantu būtībā varētu mēģināt arī ar tiem dailes miltiem,to sauso pa priekšu uzbriedināt,saspaidīt biezputrā,piejaukt tos miltus un tad jau nevarēs apsūkāt uz izspļaut.Tikai pirms dod paosti,ja smird pēc smerdeļa būs labs :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns neēd!

Postby Lazducis » 27 Oct 2014, 22:12

Linda B.
Paldies par padomu, pamēģināšu. :)
Vēl esmu mēģinājusi arī izmērcētu un pilnībā saspiestu sauso barību un klāt pielikt sagriestu jēlo gaļu. Bet šāda kombinācija ne vienmēr (retu reizi) tika apēsta un prasa arī mazliet ķēpāšanos.

Bet vienalga, ko tik saimnieki nedara, lai suns paēstu... pats gatavs pusdienas no kreņķiem neēst. :rej:
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Re: Kucēns neēd!

Postby NARDICUM » 28 Oct 2014, 08:09

Lazducis
2 dienas ir bijusi neēdusi

Manās mājās rekords bija 10 dienas! :sarkstosa:
Tas gan bija draudzenes izlaistais kustonis, kam bija tieši tāda problēma, kā Jūsu sunim. Tur draudzene arī lēkāja apkārt sunim ar karbonādēm, un suns bija jau tik tālu izvēlīgs palicis, jo bija pieradis, ka, ja neēd, tad viņam piedāvās kaut ko citu, ka patiešām pārstāja ēst un bija tievs, kā skals! Toties pēc padzīvošanas pie manis ēda Dogo, ka ausis trīc un visu pārējo, kas bija kaut cik ēdams, jau pēc pāris mēnešiem kucei uz muguras varēja kāzu galdu uzklāt! :kanepe:
1.Nopērciet vetaptiekā Rūgtvielu tinktūru apetītes veicināšanai, 20 min. pirms barošanas 0.5 ml mutē, bļodiņu atstāt uz 15-20 min.
2. Sunim ēdiens ir jānopelna. Lieciet viņam izpildīt kādas komandas un bļodiņu nolieciet kā uzslavu. Nopelnītu ēdienu suņi parasti ēd, pat sausa maizes garoziņa, kas ir nopelnīta, ir gardums!
3. Bīgls ir dzinējsuns. Viņam ir nepieciešama ļoti liela fiziska slodze. Ja neiet medībās, saimniece uz riteni, suns blakus un uz priekšu! Gan saimniecei, gan sunim tas nāks tikai par labu! Bet te ir jāatceras, ka medību sunim 5 km skrējiens ir tikai tā- pačurāt izgāju. Protams, nevajadzētu dīvānniekam uzreiz likt noskriet 20 km...
4. Par izstādēm. Dzinējmedību laikā visi suņi, kas piedalās medībās, nekādi resnie nav un tiesnešus tas parasti nepārsteidz, max ieraksta aprakstā, ka suns ir izstādīts darba kondīcijā.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron