Basets / Basset Hound

Dog Breeds

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 16 May 2014, 13:46

Imagine wrote:Mani nedaudz bažīgu dara tas, ka mazā suņa mammai ir visai izteikta plakstiņu ektropija (apakšējais plakstiņš ir izliecies uz āru). Lai arī sunim tas dzīves laikā var arī problēmas neradīt, pastāv risks hroniskam acs gļotādas kairinājumam, keratītam un konjunktivītam. Šķirnes aprakstā gan "'bēdīgais" izskats ir iekļauts, taču es jūsu vietā tomēr meklētu kucēnu no vecākiem, kuriem šī patoloģija nav tik izteikta. Varbūt basetu saimnieki var šo pakomentēt.

Kad pasaka, ka tavam sunim ir plakstiņu ektropija, tad it kā pirmais instinkts ir ķert pie sirds un pēc tam pēc baldriāna pilieniem :velnins: , bet ir šķirnes, kam tā ir norma, nevis patoloģija. Un ar veselības problēmām nav saistīta. Bet tas tāpat, kā ar tām baseta ausēm - papildus kopšana ir nepieciešama.
Lūk, kucēna mamma http://www.bassetmem.lt/GALLERY_MOLLY.htm
Diez vai FCI sistēmā ir iespējams atrast basetu, kas izskatītos mazāk bēdīgs :kanepe: Tā ir šķirnīguma pazīme. Bet, pēdējais vārds, protams, šķirnes ekspertiem :pedinja:
Last edited by Boulevard on 16 May 2014, 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 16 May 2014, 13:50

Un kurš te ir šķirnes eksperts?:)
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby ievish » 16 May 2014, 13:51

User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 16 May 2014, 14:07

Aprilia wrote:Un kurš te ir šķirnes eksperts?:)

Cerīgs skatiens ruu virzienā. Vai Marutas :pedinja:
Kamēr eksperts vēl tikai nāk, iemetu aci šķirnes standartā http://www.dogs.lv/index.php?mode=std&id=0&depart=351
Tur teikts: Apakšējā plakstiņa sarkanā gļotāda redzama, bet ne pārmērīgi.
Varam tikai mēģināt iztēloties, cik daudz jau būtu pārmērīgi. Bet, cik kucēna mamma bildēs redzama, tad acis neizskatās iekaisušas vai kā citādi problemātiskas. Tā kā viņai ir Polijas Club Winner, tad atliek paļauties uz to ekspertu godaprātu, kas viņai to iedeva, domājams, diezgan lielā konkurencē.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 16 May 2014, 14:08

Galīgi nesmu šķirnes eksperts, bet man ir viedoklis :D Mammai ir pabēdīgāks skaties, bet, ja tas nav radījis viņai veselības problēmas, tad tas nav nekas ārkārtējs.
Reku, mans sunēns apmēram tajā pašā vecumā, kādā ir Crazy un Cosmic. Ja salīdzina ar Crazy bildi, manam ir pat vairāk izteikti noslīdējušas ačteles, bet tas nekādā viedā nav pārvērties par ierullējušos plakstiņu vai citu problēmu.
Image

Tā kā viņai ir Polijas Club Winner, tad atliek paļauties uz to ekspertu godaprātu, kas viņai to iedeva, domājams, diezgan lielā konkurencē.

:par: Pie tam audzētājs pēc fb spriežot, darbojas Lietuvas kinoloģiskajā biedrībā. Man domāt, ka tas vien nozīmētu to, ka viņš nenodarbotos ar slimu suņu pavairošanu.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 16 May 2014, 14:15

Ielikšu te arī linku uz, manuprāt, ļoti labu lapu. Tur viss sīki un smalki aprakstīts, arī par acīm :) http://bohemia-horrido.com/standardcomment.html
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 16 May 2014, 14:24

ruu wrote:Ielikšu te arī linku uz, manuprāt, ļoti labu lapu. Tur viss sīki un smalki aprakstīts, arī par acīm :) http://bohemia-horrido.com/standardcomment.html

Ļoti interesanti! Un pamācoši. Izrādās, tas eņģeļveidīgais baseta portrets, ko es te vakar sentimentalitātes uzplūdā ievietoju, ir tīrākā tautas maldināšana. Nešķirnīgas acis. Pārāk apaļas :noliedz:
Ruu linkā labi redzams, kas ir pārāk daudz - tas ir, kad ir redzama vairs tikai gļotāda, un acis asaro. Nav kucēna mammas gadījums :jaa:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby ash » 16 May 2014, 15:24

Boulevard wrote: Izrādās, tas eņģeļveidīgais baseta portrets, ko es te vakar sentimentalitātes uzplūdā ievietoju, ir tīrākā tautas maldināšana. Nešķirnīgas acis. Pārāk apaļas :noliedz:


atliek vien secināt, ka man ir slikta gaume uz basetiem :kanepe: - tās ačeles man patika labāk kā īsti šķirnīgās. es gan esmu "izbijusi basetu fane" - kādreiz šī šķirne patika, ka pat mēdzu iedomāties, ka man savulaik varētu būt basets, bet patiesībā dzīvesveida un mana temperamenta dēļ šī šķirne man galīgi nav piemērota.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 16 May 2014, 16:05

ruu

Tavs puisis ir fantastisks! ;) :sirsninas2:
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 16 May 2014, 16:06

Un kāds tad ir tipisks basetnieks? Gaudena skata, slinks un tiepša? :D
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Maruta » 16 May 2014, 16:22

:pukudupsis: savu viedokli es jau izteicu - viennozīmīgi es izvēlētos Crazy - pēc visiem parametriem. Acis viņam pat ļoti pareizas,ķepas,nadziņi skaisti apgriezti,ausis ,krāsojums klasisks. Arī vecāki novērtēti.Atbilde par kucēniem motivēta.Arī mēs esam kucēnu veduši līdz robežai,ja jau viss sarunāts.Es,protams,aizbrauktu pie audzētājiem,lai visu uz vietas pārrunātu.Otra Lietuvas metiena kucēni mani vienkārši neuzrunāja...
Mums ir īru setera kucēni
User avatar
Maruta
Baby
Baby
 
Posts: 65
Joined: 25 Mar 2013, 08:52
Location: Valmiera

Re: Basets / Basset Hound

Postby Robins » 16 May 2014, 17:55

Boulevard wrote:Ruu linkā labi redzams, kas ir pārāk daudz - tas ir, kad ir redzama vairs tikai gļotāda, un acis asaro. Nav kucēna mammas gadījums :jaa:


Nepiekritīšu. Acis, kādas bildēs redzamas mātei, viennozīmīgi ir "par daudz" un izstādēs vairāk par "labi" nedrīkstētu saņemt. Tā ir pārmērība, kura noved pie šķirnes degradācijas, slimībām. Tas gan nenozīmē, ka kucēns automātiski ir atmetams, jo var gadīties, ka šī problēma nav mantota, bet lai to pateiktu, jāzin baseta kucēna attīstība, jābūt pieredzei.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Basets / Basset Hound

Postby Robins » 16 May 2014, 18:00

ruu wrote:Reku, mans sunēns apmēram tajā pašā vecumā,

Izskatās slikti. Ir kāda bilde, kā ir tagad?

ruu wrote:Tā kā viņa

Uh, kādas ilūzijas par izstādēm, ekspertiem... :) Lai nu kas, bet šitas it nemaz nav rādītājs, ka viss ir ok.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Basets / Basset Hound

Postby Maruta » 16 May 2014, 21:06

:viltigs: Robins ,būtu jau arī konkrētā kucēna ciltsrakstus papētījusi...vai vairāk Polijas izstādēs pabijusi. :jaut:
Abās kucēnu senču līnijās ir zināmi un atzīti suņi,dažus esmu redzējusi arī ''dzīvajā'' - lieliski savas šķirnes pārstāvji!
P.s. neesmu basetu fans(viņa rakstura dēļ),bet poļu eksperti medību suņu vērtēšanā tomēr ir galvas tiesu pārāki par mums,vienkāršiem suņu audzētājiem...
Katram pašam SAVS kucēns ir jāizvēlas ar sirdi un intuīciju :jaa:
Mums ir īru setera kucēni
User avatar
Maruta
Baby
Baby
 
Posts: 65
Joined: 25 Mar 2013, 08:52
Location: Valmiera

Re: Basets / Basset Hound

Postby Robins » 16 May 2014, 23:02

Tā, kur es kaut ko būtu teicis par ciltsrakstiem vai tmldz.? Arī poļu eksperti, vidēji, ir ok, tur nebūt nav uz Poliju jābrauc, viņi paši pie mums diezgan bieži viesojas. Nav tikai īsti skaidrs, vai tiešām Polijas CW vienmēr tiesā cienījamākais Polijas eksperts?
Bet mātes acis (bildēs) nav ok, lai arī kas viņai ciltsrakstos. Nekad nepiekritīšu uzskatam, ka "ja jau viņš bišķi redz" tad priekš baseta tas ir norma. Tā nav norma nevienai šķirnei, jo varbūt puse no nākošās paaudzes jau vairs vispār neredzēs.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 17 May 2014, 05:30

Robins wrote:
Boulevard wrote:Ruu linkā labi redzams, kas ir pārāk daudz - tas ir, kad ir redzama vairs tikai gļotāda, un acis asaro. Nav kucēna mammas gadījums :jaa:

Nepiekritīšu. Acis, kādas bildēs redzamas mātei, viennozīmīgi ir "par daudz" un izstādēs vairāk par "labi" nedrīkstētu saņemt. Tā ir pārmērība, kura noved pie šķirnes degradācijas, slimībām. Tas gan nenozīmē, ka kucēns automātiski ir atmetams, jo var gadīties, ka šī problēma nav mantota, bet lai to pateiktu, jāzin baseta kucēna attīstība, jābūt pieredzei.

Polijas 2010. gada Basetu kluba Winner, kurā Molly kļuva par Club Winner PL 2010, BIS I, tiesāja UK eksperts Nigel Luxmoore-Ball, kurš pats audzē basetus kopš 1974. gada, audzētava Tanneron Basset Hounds. Te info par viņu http://www.bassethoundclubofcanada.ca/5 ... Moore.html (no Kanādas Basetu kluba, kur viņš bija uzaicināts tiesāt kluba 50 gadu jubilejas izstādi).
Mollijas kucēns no iepriekšējā metiena ir Kanādas veiksmīgākais izstāžu basets http://www.goldenassetkennels.ca/Site/i ... es/ace.htm
Image
Kanādas audzētava, kas lietuviešu kucēnu 2012. gadā nopirka, ar basetiem nodarbojas kopš 1995. gada. Pāris gadus pirms lietuvieša viņi bija importējuši kucēnu no Zviedrijas audzētavas, kas pēdējos 19 gadus pēc kārtas ir bijusi Zviedrijas labākā basetu audzētava http://www.swedesun.com/meandthekennel.htm
Daži zviedru Swede Sun's kucēni:
Image Image
Citāts no American Kennel Club vadlīnijām ekspertiem basetu tiesāšanā:
WHAT TO LOOK FOR: A soft, sad, slightly sunken dark brown eye showing a prominent haw.
WHAT TO AVOID: Very light colored eyes; protruding and/or round eyes, which are faults. Eyes with no haw showing. Although some people contend that too much haw showing causes eye problems, which is probably true, lack of a prominent haw detracts from the true Basset expression.

Šā gada Crufts BOB no Itālijas Akasha Banana Split http://www.basset-hound-sardegna.it/aka ... ana-split/
Šķiet, pēdējos gados Crufts īpaši piekasīgi skatās, lai starp uzvarētājiem nebūtu suņu ar savai šķirnei raksturīgām veselības problēmām.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby zukins » 17 May 2014, 08:42

Ar interesi lasu, lai gan uzreiz saku - es neko nejēdzu no basetiem!

Skatoties linku ar šķirni ilustrējošajām bildēm, man radās jautājums - kā basetiem mūsdienās ar medībām? Reāli, izmanto viņus vēl? Ja pareizi saprotu, viņiem ir jāiet pa asins pēdu un, loģiski, nav jālido nez kādā ātrumā. Bet dažu šķirnes pārstāvju izskats man liek šaubīties par viņu spēju ilgstoši sekot pēdām pa mežu tīri no izturības un - kā lai to nosauc - spējas iet pa sarežģītu apvidu viedokļa :jaut:

Offtopic, piedodiet, bet nenoturēšos nepaužot savu viedokli - ja kucēns ir Lietuvā, es noteikti mēģinātu tomēr aizbraukt pie audzētājiem un apskatīties visu uz vietas & nesteidzīgi, mierīgā atmosfērā izrunāt visus neskaidros jautājumus, paskatīties uz lielajiem basetiem, uzzināt kādus knifiņus. Vai arī pārliecināt, lai audzētāji atbrauc. Tā tak ir Lietuva (Viļņa) - nav jau Kazahstāna! Maksimums 4h vienā virzienā (ja no Rīgas vai līdz Rīgai), nudien man neliekas nekas neiespējams, ņemot vērā, ka tas ir jāizdara vienu reizi. Es saprotu, ka tēmas autorei ir mazs bērns un audzētājiem savukārt nav laika, bet... mans subjektīvais viedoklis tomēr ir, ka tikšanās uz robežas ir not serious. Es strādāju Viļņā un braukāju turp/atpakaļ katru nedēļu, nu tas nav tik neiespējami tālu.

p.s. no metiena kucēniem pēc sejiņas man vislabāk patika Captain Jack Sparrow :) (basetu standartu nezinu un vērtējums tīri pēc "man patīk")

p.p.s. vairāk tēva bilžu nav, tikai tā, kas pie metiena apraksta?
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 17 May 2014, 10:24

Nja, te pilnīgi basetu kari sākušies. Bet forši, ka sadaļa atdzīvojas.
Par braucienu atkomentēšos. Jā, zinu, ka pusceļi pie lielā krūma nav nopietni, bet es vairāk nevaru no sevis piedāvāt. Man ir 8m zīdainis, kas ilgāk par 3h nav fiziski atstājams. Ņemt līdzi arī bail, jo parasti iekš auto brēc, ne guļ.
Varu deleģēt kādu rada gabalu aizbraukt.... bet vai tas nav vēl nenopietāk? Protams, gribētos visu pašai...
Vispār joprojām domājam variantus.
Un, ja nekas nav mainījies audzētavai, gribam iepazīties un saradoties ar Crazy! ;)

zukins
http://www.bassetmem.lt/news_news.htm
Te lejā zem kucēnu bildēm ir paps standartpozā un purnā :) skaistulis! Manuprāt :samilejies:
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Eskimo » 17 May 2014, 15:26

Aprilia kā es tevi saprotu. Manam mazulim būs astoni mēneši pēc 10 dienām un mums ir identiska situācija. Garos pārbraucienos arī puika negul, bet raud, ir bieżi jāstājas,jo nervi nelauj bērnam noblauties zilam. Mašīnā vins tikai snauž. Un arī es savējo uz 8 stundām nevarētu atstāt ne ar vienu citu, diemžēl. Varbūt vīrs var aizbraukt apskatīties? Ja te visi uzstāj , ka jābrauc un jāskatās. Es gan savu suni pirku tikai redzot bildēs un video, bet nu es zināju no kādas audzētavas pērku un tur nekādu šaubu vai bažu nebija.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Basets / Basset Hound

Postby Imagine » 17 May 2014, 17:28

Robins wrote:Bet mātes acis (bildēs) nav ok, lai arī kas viņai ciltsrakstos. Nekad nepiekritīšu uzskatam, ka "ja jau viņš bišķi redz" tad priekš baseta tas ir norma. Tā nav norma nevienai šķirnei, jo varbūt puse no nākošās paaudzes jau vairs vispār neredzēs.


Un šis:
Although some people contend that too much haw showing causes eye problems, which is probably true, lack of a prominent haw detracts from the true Basset expression.


Kas mani šajā aprakstā pārsteidz ir tas, ka vienīgais labums no tādas pakāpes ektropijas dzīvniekam ir "īsta baseta izteiksme" un nekas vairāk. Tātad vizuālais izskats un pāris cilvēku pieņēmums, kā sunim ir jāizskatās, ir svarīgāks par dzīvnieka veselību un labsajūtu. Standarts pēc būtības ir pretrunā ar selekcijas mērķi iegūt veselus un labākus pēcnācējus. Plakstiņu uzdevums ir aci aizsargāt no ārējās vides kairinājumiem, bet šajā gadījumā dzīvniekam ir pastāvīgs acs gļotādas kairinājums, notiek pastiprināta asaru producēšana un ir radzenes čūlas risks.
Nez kāpēc cilvēkiem "prominent haw" neuzskata ne par normu, ne par kaut ko ļoti pievilcīgu ( http://www.besteyes.info/images/ectropionRepair1.JPG ) un nevienu nedzird stāstām par to, ka tas ir ļoti patīkami un dzīvot netraucē.

Laikam jau diskusiju par šķirnes suņiem, standartiem un saistītajām veselības problēmām var izvērst ļoti garu, tāpēc no turpmākas diskusijas par šo tēmu atturēšos. Taču jaunajiem saimniekiem tomēr silti iesaku pirms kucēnu iegādāties, par acu patoloģijām, kas ir saistītas ar plakstiņu ektropiju, aprunāties ne tikai ar baseta turētājiem un audzētājiem, bet arī ar veterinārārstu, kas varēs sniegt objektīvu viedokli. Tomēr svarīgāk par standarta parametriem ir redzēt pašu suni un saprast, vai viņam netiek sagādātas nevajadzīgas ciešanas.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests

cron