Basets / Basset Hound

Dog Breeds

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 17 May 2014, 18:35

Imagine wrote:Kas mani šajā aprakstā pārsteidz ir tas, ka vienīgais labums no tādas pakāpes ektropijas dzīvniekam ir "īsta baseta izteiksme" un nekas vairāk. Tātad vizuālais izskats un pāris cilvēku pieņēmums, kā sunim ir jāizskatās, ir svarīgāks par dzīvnieka veselību un labsajūtu. Standarts pēc būtības ir pretrunā ar selekcijas mērķi iegūt veselus un labākus pēcnācējus.

Opā... maisam gals vaļā. Tagad ar garantiju diskusijas mutuļos lappusēm tālu :velnins:
Nekāds sātana advokāts es nevēlos būt, turklāt pilnībā saprotu gaušanos par selekcijas īpatnībām dažādu šķirņu kontekstā. Bet, taisnība, šai tēmai ir sava sadaļa, kas laikam saucas Diskusijas par selekciju.
Bet īsumā un šobrīdējā kotekstā. Lielākā daļa suņu šķirņu pastāv tikai un vienīgi tāpēc, ka dažiem cilvēkiem bija pieņēmums par to, kādu suni viņi grib iegūt. Un standarts nav pretrunā ar selekcijas mērķi, jo selekcijas mērķis ir iegūt suni, kas maksimāli atbilst standartā aprakstītajam. Bet audzētāji, kas ir šķirnes fanātiķi un kas var caurām dienām un naktīm, mēnešiem un gadiem, un pat gadu desmitiem, un pat daudzu paaudžu garumā (kad selekcijas darbu turpina nākamā paaudze) nodarboties ar šķirnes izkopšanu, plānojot pārojumus, studējot ģenētiku utt., šie audzētāji nevēlas vairot slimus invalīdus. Viņu mūžīgais izaicinājums, ja runa ir par anatomiski īpaši mākslīgām šķirnēm, ir, kā, staigājot pa šo naža asmeni, uzlabot šķirnes tipu un to saglabāt, vienlaikus audzējot suņus bez ģenētiskām saslimšanām. Es uzskatu par ļoti ļoti nepieticīgu tādu attieksmi, kad audzētāju daudzu gadu garumā ieguldīts darbs tiek nopļekāts ar kaut kādiem emocionāliem dzīvnieku mīļotāja iebildumiem. Ruu, kam pieder basets ar, pēc Robina domām, dramatiski sliktām acīm, saka - nē, manam sunim ar acīm nekad nav bijušas nekādas problēmas. Bet jums, kas basetu zina tikai no bildītes, jums gan patiesi rūp dzīvnieka veselība un labsajūta. Vai veterinārārsts ir pats objektīvākais (un zinošākais) padomdevējs katras šķirnes niansēs? Ja vien viņš pats nav šīs šķirnes audzētājs, tad nē. Starp citu, pirms dažiem gadiem Holandē, kad bija nepieciešamība iegriezties ar franci vietējā veterinārajā klīnikā, gadījās vetārsts, kas, kā izrādījās, bija kaismīgs basetu audzētājs un lepni stāstīja, ka viņa suns ieguvis World Winner. Diemžēl toreiz tam nepievērsu pārāk lielu uzmanību un audzētavas nosaukumu nenoskaidroju. Žēl, jo tagadējās diskusijas gaismā varētu šķīstos dzīvnieku mīļotājus pabiedēt ar šausmīgi slimu basetu bildēm, ko audzē holandiešu veterinārārsts :kanepe:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Basets / Basset Hound

Postby brex » 17 May 2014, 19:49

vai vajag pirkt tagad basetu, ja majas ir 8m nervozs zidainis?

Man jau bija reizem gruti ar pieaugusu un audzinatu suni +zidaini - piem., berns slims, ziema, a man suns jaizved vismaz pacurat! un visa pareja laika - suna vajadzibas ari janem vera

Labi, ka nepielavu tadu kludu, un nepanemu to kucenu, ko gribejas ka 2.suni! Tas butu noziegums pret kucenu - kad ar vinu ietu uz laukumu, kad macitu, ka macitu curat ara - kad jaskrien uz sitienu? ka kaptu pa trepem, nesot bernu un kucenu, kam nevajag sacakaretu muguru
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 17 May 2014, 21:01

Boulevard wrote:Starp citu, pirms dažiem gadiem Holandē, kad bija nepieciešamība iegriezties ar franci vietējā veterinārajā klīnikā, gadījās vetārsts, kas, kā izrādījās, bija kaismīgs basetu audzētājs un lepni stāstīja, ka viņa suns ieguvis World Winner. Diemžēl toreiz tam nepievērsu pārāk lielu uzmanību un audzētavas nosaukumu nenoskaidroju. Žēl, jo tagadējās diskusijas gaismā varētu šķīstos dzīvnieku mīļotājus pabiedēt ar šausmīgi slimu basetu bildēm, ko audzē holandiešu veterinārārsts :kanepe:

Paskatījos holandiešu basetus, un atpazinu vetārstu pēc izskata :) - viņu sauc Rudy Smits, audzētava http://www.vgrunsven.nl/
(klīnika bija šī http://www.dierenkliniekdenheuvel.nl/vo ... meen/team/)
Izrādās, viņa audzētā baseta kuce (kuru, šo debašu kontekstā drusku ironiski, sauc par Darwin's Dream :kanepe: ) ir, maigi izsakoties, stipri godalgota
Image
Clubjugendsiegerin BHF '09
Dutch Clubwinner '10
Amsterdam Winner '10/'12
Dutch Champion '11
World Winner '11
European Winner '11
German VDH-Champion '11
Best Bitch Crufts '12
British Champion '12
American Champion '12
Bundessiegerin '12
Danish Champion '13
International Show Champion
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 17 May 2014, 21:16

Boulevard wrote:baseta kuce (kuru, šo debašu kontekstā drusku ironiski, sauc par Darwin's Dream :kanepe: )

:jautri: :jautri: :jautri:

Tīri vai brīnums, ka neviens vēl nav šausminājies par milzīgo ādu, kas velkas pa zemi :tikainesaki:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 17 May 2014, 21:49

Holandiešu veterinārārsts Rudy Smits un viņa baseti.
Image Image Image Image Image
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 17 May 2014, 22:21

ruu wrote:Tīri vai brīnums, ka neviens vēl nav šausminājies par milzīgo ādu, kas velkas pa zemi :tikainesaki:

Man tāds praktisks jautājums. Bet tās ausis un vēders (bet īpaši ausis), kas atrodas diezgan ciešā kontaktā ar zemi :velnins: , vai viņus ir arī jāsmērē ar kaut kādām smērēm? Vai arī pietiek pēc katras saslapšanas kārtīgi noslausīt sausus?
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 17 May 2014, 22:47

Nenojautu, ka basets arī pieder pie neprātīgajām šķirnēm.
brex wrote:vai vajag pirkt tagad basetu, ja majas ir 8m nervozs zidainis?


Oh, te ne tikai suņus aprej, bet arī bērnus... nē, mans dēls nav nervozs, viņam vnk. riebj braukt ar auto.
Dzīvosim privātmājā un tik daudz, cik atvērt ārdurvis, lai suncis izskrien paslapināt, kad netiekam nekur tālāk, spēšu. Par stāviem jau runājām... 2. būtu tabu. Manās vīzijās vismaz :D

Lietuvieši man atsūtīja vēl bildītes ar Crazy un Cosmic... ko nu lai dara- Cosmic šajā sesijā ir fotogēniskāks :jautri:
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30



Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 18 May 2014, 00:03

Boulevard wrote:Man tāds praktisks jautājums. Bet tās ausis un vēders (bet īpaši ausis), kas atrodas diezgan ciešā kontaktā ar zemi :velnins: , vai viņus ir arī jāsmērē ar kaut kādām smērēm? Vai arī pietiek pēc katras saslapšanas kārtīgi noslausīt sausus?

Tepat forumā salasījos par to, ka suņiem ziemā sprēgā ausis un katram gadījumam iepirku smēri, kuru tā arī neizmantoju. Viņam spalva uz ausīm ir pabieza, ne reizi nav savainojis kāpjot virsū vai ošņājoties pa asfaltu un slapjas pietiek noslaucīt :)

Vēders gan ir netīrs pie vismazākā mitruma, un paduses, ja labi neizslauka, iekaist. Tāpēc rudenim plānoju iegādāties šitādu kombinezonu
Image

Aprilia, es neredzu nevienu bildīti :(
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 00:14

Saliku albūmā, nevedas man ar šī foruma fīču apguvi :D
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Maruta » 18 May 2014, 09:50

Aprilia wrote:
Lietuvieši man atsūtīja vēl bildītes ar Crazy un Cosmic... ko nu lai dara- Cosmic šajā sesijā ir fotogēniskāks :jautri:

^^ Nu jau pavisam labi,ka iespēja izvēlēties - dari tā.kā liek Tava sirds ;)
Paskaidrošu,kādēļ personīgi es priekšroku dotu Crazy salīdzinājumā ar Cosmic -
viņam basetiskāks purns,labāki priekšējie leņķi ,nedaudz īsāks korpuss(būs spēcīgāks mugurkauls),īsāka aste,pareizāka ķepa(Cosmic tā ir pamīksta-pirkstiņi nav tik cieši savilkti),viņš nav tik raibs kā ''dzeņa ola'' - klasisks basets,īsts tēva dēls! :samilejies:
Bez tam ,kā jau iepriekš minēju,īsti audzētāji saviem kucēniem vārdu izvēlas ar jēgu... :medos:
:smarzas: turklāt,ja brauc pēc kucēna tagad,vari taču sarunāt,lai atved abus,būs vieglāk izvēlēties.
Mums ir īru setera kucēni
User avatar
Maruta
Baby
Baby
 
Posts: 65
Joined: 25 Mar 2013, 08:52
Location: Valmiera

Re: Basets / Basset Hound

Postby Maruta » 18 May 2014, 10:09

Aprilia wrote:Saliku albūmā, nevedas man ar šī foruma fīču apguvi :D

:) Tavā profilā jau visas bildes var apskatīt.Bet ,ja vēlies ielikt tieši šeit sadaļā,izmanto
http://www.radikal.ru/
vienkārši un ērti :jaa:
Mums ir īru setera kucēni
User avatar
Maruta
Baby
Baby
 
Posts: 65
Joined: 25 Mar 2013, 08:52
Location: Valmiera

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 11:01

Maruta wrote:
Aprilia wrote:
Lietuvieši man atsūtīja vēl bildītes ar Crazy un Cosmic... ko nu lai dara- Cosmic šajā sesijā ir fotogēniskāks :jautri:

^^ Nu jau pavisam labi,ka iespēja izvēlēties - dari tā.kā liek Tava sirds ;)
Paskaidrošu,kādēļ personīgi es priekšroku dotu Crazy salīdzinājumā ar Cosmic -
viņam basetiskāks purns,labāki priekšējie leņķi ,nedaudz īsāks korpuss(būs spēcīgāks mugurkauls),īsāka aste,pareizāka ķepa(Cosmic tā ir pamīksta-pirkstiņi nav tik cieši savilkti),viņš nav tik raibs kā ''dzeņa ola'' - klasisks basets,īsts tēva dēls! :samilejies:
Bez tam ,kā jau iepriekš minēju,īsti audzētāji saviem kucēniem vārdu izvēlas ar jēgu... :medos:
:smarzas: turklāt,ja brauc pēc kucēna tagad,vari taču sarunāt,lai atved abus,būs vieglāk izvēlēties.

Maruta

Milzīgs Tev paldies par padomiem :)
Kā jau teicu, esam izlēmuši par Crazy. Pirmajam čujam jātic, un tieši šis kucēns pirmais mani "uzrunāja".
Pēc suņuka visticamāk tomēr brauks vīramāsa... bet nu skatīsimies, ko teiks audzētāji... sarunas turpinās.
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby ego » 18 May 2014, 11:09

Ha ,gribēju komentēt Marutas tekstu par to, ka terjeriem ar basetu nav nekā kopīga un kaut ko ne tā " saspiedu" :akes: ( bildīte raksturo mani).
Maruta, man ir terjers, kas gan izskatā, gan raksturā šo to ir paņēmis no baseta (tātad ir noteikta līdzība).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 11:20

ego

Vari sīkāk aprakstīt basetības terjeram?
Mums kaimiņos bija basetu omīte... nezinu gan, vai tīršķirnes, krāsojums bija ļoti pelēcīgs. Tāda savā nodabā pārsvarā. Bet balss viņai bija super- tembru var atpazīt starp 100 rekšiem.
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby ego » 18 May 2014, 12:40

Man ir dandie dinmont terjers un šīs šķirnes izcelsme ir" miglā tīta" . Kurš vairs atcerās, kas tur 17.gs. notika. Ir vairākas versijas un viena no tām (es vairs neatrodu lapu, kur es to izlasīju) apgalvo, ka dandie radīšanā dalību ir ņēmis basets. Protams, īsas kājas, garš, masīvs ķermenis ir daudzām šķirnēm, bet tās acis... Ir fotogrāfijas, kurās redzams, ka arī dandie dinmont terjeriem ir "noslīdējuši apakšējie plakstiņi " (starp citu, arī Janča mammai).Jancim tā nav, taču, kad taisījām operāciju, tad narkozes iespaidā acis ieguva
" basetisku" formu (tā man teica vets). Tajā pašā laikā šī plakstiņu īpatnība, vai tad ir tikai basetiem? Runājot par raksturu, jānorāda, ka Jancis ir izteikti lēns terjers. Ārā viņu ineresē tikai zemes ostīšana,līdz ar to pastaigas temps ir pastiprināti lēns. Rej viņš reti , bet ļoti dobji (kā to dara baseti,nezinu). Un vēl, Jancis ir ļoti vērsts uz cilvēku, taču suņi " viņaprāt" varētu arī nebūt. Protams, Janča kažoks ir grūtāk kopjams nekā baseta kažoks (vismaz man tā liekas).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Basets / Basset Hound

Postby Robins » 18 May 2014, 14:12

Boulevard wrote:WHAT TO AVOID: ... Although some people contend that too much haw showing causes eye problems, which is probably true, lack of a prominent haw detracts from the true Basset expression.[/i]
Šā gada Crufts BOB no Itālijas Akasha Banana Split http://www.basset-hound-sardegna.it/aka ... ana-split/


Nu, ko lai saka - skumji, ļoti skumji. Teikt jau Crufts var viskautko, kā tik cīnās, kā tik skatās, bet realitātē (bildē) es redzu, ka tukša d..na.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Basets / Basset Hound

Postby Robins » 18 May 2014, 14:18

Boulevard wrote:Holandiešu veterinārārsts Rudy Smits un viņa baseti.


A šiten gan es neko traku nesaskatu. Kucēns ar noliektu galvu - slikts rakurss. Pārējie - acis izskatās ciešamas.
Tas kas man šitiem visiem patīk - suns ir garš uz krūšukurvja, nevis jostasvietas rēķina. Visiem smuki toplaini, spēcīgas muguras. Nu varbūt par kapeiku garākas kājas varētu būt, bet tur jāredz kustības...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 15:40

Priekš kam Robinam visa šī te vaļu glābēja un kažokzvēru atbrīvotāja retorika :jaut: Forumā ienāk cilvēks, kas grib basetu. Kam patīk basets. Kas grib garu suni uz īsām ķepām un ar skumju purna izteiksmi. Nevis īsu un garkājainu ar apaļām acīm. Atrod teicamu metienu no kuces, kuru par labu atzinis basetu audzētājs, kas ar šo šķirni nodarbojas ilgāk kā Robins dzīvojis (tas britu eksperts). No kuces, kuras iepriekšējā metiena kucēnu nopirkuši basetu audzētāji, kas ar šo šķirni nodarbojas ilgāk kā Robins dzīvojis. Bet atnāk Robins un saka – šī kuce ir ceļš uz basetu iznīcību, degradāciju, tūlīt, tūlīt, skat, un būs dzimis mutantbasets, kam neredzēt vairs saules gaismu, un vispār – grozies kā gribi, bet ir un ir basetam kājas pārāk īsas. Tad ko īsti Robins iesaka cilvēkam, kurš ienācis forumā un grib basetu? Kas grib garu suni uz īsām ķepām un ar skumju purna izteiksmi. Nevis īsu un garkājainu ar apaļām acīm.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests