Erky blog

Blogs and Chats

Erky blog

Postby Erki » 25 May 2014, 11:35

Labdien! :)

Ja godīgi, tad smuki un tēlaini rakstīt man ne visai padodas. Savu blogu uztaisīju, netikai lai stāstītu par mūsu dienām un nedienām, bet arī lai diskutētu un apspriestu dažādas situācijas. Tā kā laipni lūgti izteikties :)

Par mums
Bērnībā maniem vecākiem bija 3 VASi, bet tie tik tiešām bija vecāku, ne mani.
Šis ir mans pirmais suns. Suņu lietās esmu diezgan liela iesācēja, tāpēc piedodiet, ja brīžiem runāju muļķības :sarkstosa:
Mūsu mājās jau gadu dzīvo ļoti jauka un draudzīga dobermaņu meitene - Erkija. Mums ir gadījies visādi. Pa gadu Erkijai suņi ir uzbrukuši reizes 5. Kādas 3 reizes mums nācās likt šuves. Man pašai liekas mazliet dīvaini, ka tas nekādi nav ietekmējis Erkijas psihi. Ne viņa ir bailīga, ne agresīva. Skrien spēlējās, bez jebkādām problēmām. :)
Image
User avatar
Erki
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 24 May 2014, 20:55
Location: Rīga, Mārupe

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Erky blog

Postby Erki » 25 May 2014, 11:39

Kā jau minēju, pa gadu Erkijai ir uzbrukuši suņi 5 reizes. 3 reizes likām šuves :(
Mēs centāmies izvairīties, neiet pa to ielas galu kur atrodas viens no suņiem, kas mums uzbruka.
Vakar fedelta ieteica aiziet nofočēt, ka vārtiņi ir vaļā un suns var brīvi pārvietoties.
Nezinu kāpēc man šī doma nebija ienākusi galvā pašai, jo ciet jau var ne tikai mans suns, bet arī kāds mazs bērns, vai vecs cilvēks. Ja tāds uzbruktu mazam sunītim vispār varētu beigties ļoti bēdīgi.
Tātad -Aizgāju šorīt nofotogrāfēt atvēros vārtiņus. Vārtiņi ciet. Dzīrdu, ka skrien riedams suns. Pēkšņi daudz nedomājot, kaukāzietis (varētu būt arī jauktenis, īsti labi nepārzinu) ir pāri žogam un metās man virsū. Ceļa malā, par laimi, sētniece bija atstājusi slotu. Paveicās, jo suns ieķērās slotas kātā nevis, manā rokā. Pēc kāda mirkļa pa ielu brauca atkritumu izvedēju mašīna. Laikam kaukāzietis no tās nobijās un tik par veikli ielēca atpkaļ aiz sava žoga.
Negribas pat domāt, kas būtu ja man būtu bijusi līdzi Erkija.
Image
User avatar
Erki
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 24 May 2014, 20:55
Location: Rīga, Mārupe

Re: Erky blog

Postby Erki » 25 May 2014, 11:45

Ieliku jau sadaļā kur meklē pastaigu biedrus ielikšu arī šeit :)
Pēc visiem ne tik pozitīvajiem notikumiem (kas ttt nav ietekmējuši Erkiju) mēs meklējam pastaigu biedrus.

Šķirne: Dobermanis (1 gads)

Vieta: Dzīvojam netālu no Mārupes, esam ar auto, varam aizbraukt gandrīz jeb uz kuru Rīgas malu, varbūt reizēm arī tālāk

Laiks: Darba dienās no 15:00, brīvdienās kaut visu dienu

Biedri: Dzimumam un izmēram nozīmes nav. Būtu labi, ja suņi nebūtu agresīvi. Labāk jau aktīvi, lai var izskrieties bez pavadas, bet esam ar mieru arī pastaigāties mierīgi pie pavadas :)
Image
User avatar
Erki
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 24 May 2014, 20:55
Location: Rīga, Mārupe

Re: Erky blog

Postby Erki » 25 May 2014, 12:17

Vēl 1 lieta..
Kāds nezin kur visizdevīgāk iepirkt suņu "smirdeklīšus" (kaltējumus)?
Labāk, ne izstādēs, bet veikalos ;)
Un cik daudz/bieži var dot?
Image
User avatar
Erki
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 24 May 2014, 20:55
Location: Rīga, Mārupe

Re: Erky blog

Postby Creme de la Creme » 26 May 2014, 07:38

Veikalos jau cenas daudz maz vienādas....ja nu vienīgi ir kāda veikala atlaižu karte.
Es pers. bieži nedodu jo ikdienā ēdam gaļu/kaulus. Jāatcerās ka daudzi no šiem kaltējumiem ir samērā trekni un ir jāsamazina ēdiena porcija ja suns jau ir ''našķojies'' (sevišķi tiem, kuriem problēmas ar lieko svaru). Manējiem garšo praktiski viss, kas tā kārtīgi smako :kanepe: Biežāk dodu trahejas, kuņģus, ''Gotiņu''.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Erky blog

Postby Erki » 28 May 2014, 07:45

Creme de la Creme - Paldies. Man liekas, ka visiem suņiem patīk tas, kas vislabāk smako :kanepe: Manējā mēdz to kaltējumu izstiept pagalmā un vēl tajā izvārtīties, tad aromēts ir vienreizējs :D
Image
User avatar
Erki
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 24 May 2014, 20:55
Location: Rīga, Mārupe

Re: Erky blog

Postby ievish » 28 May 2014, 08:31

Erki, ja es pērku kaltējumus veikalā, nevis izstādē, tad tas veikals parasti ir Depo. Tur tomēr ir par kādu mazumiņu lētāk.
Kaut kur redzēju infu, ka kaltējumiem nevajadzētu sastādīt vairāk kā 10-15% no suņa dienas barības devas. Protams, vajag pasekot līdzi, cik trekns ir katrs kaltējums. Piem., tesmeņi un peņi ir ļoti trekni. Kuņģi ir barojoši. Vistu kājas vairāk graušanas priekam utt. Ļoti foršas ir trahejas, cīpslas. Nav tik treknas, bet ir, ko pagrauzt. Plaušām arī nav ne vainas, bet ļoti mīkstas. Aknas arī garšo, bet ar tām vispār nevajag pārspīlēt.
Es ne katru dienu dodu kaltējumus, bet sunim ļoti, ļoti garšo, tādēļ parasti mājās kaut kas no kaltējumiem stāv un vairākas reizes nedēļā iedodu. Un ne tikai garšo, manam puikam, kas ir vidēja izmēra suns, bet ar normāliem, spēcīgiem žokļiem, ļoti patīk graust, tādēļ, kad ir iespējams, iepērku kaut ko no īpaši cietiem graužamajiem - liellopa kājas, piemēram. Dailes kaltējumiem izstādēs varēja dabūt tādas ar visu nagu galā. Brīvdienās Lietuvas Molētu izstādē nopirku pārīti liellopa apakšstilbu, bez naga. Jau kuro vakaru atspēries grauž :kanepe:
Es sunim arī regulāri dodu arī liellopa/teļa kaulus, kā arī gaļu , tad kaltējumi sanāk mazāk.

P.S. Apsveicu ar bloga atvēršanu! :)
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Erky blog

Postby Henriete » 28 May 2014, 11:16

Es arī pievienojos, apsveikums ar bloga atvēršanu! :)
Mēs kaltējumus pārsvarā Depo pērkam, pirmstam tuvāk man bija Dino Zoo, bet tur krietni citas cenas ir.
Jā, un izstādēs var dabūt ļoti jaukās cenās labus iepakojumus!
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Erky blog

Postby ievish » 28 May 2014, 11:21

DinoZoo vispār viens no dārgākajiem zooveikaliem ir (vismaz pēc maniem novērojumiem). Pa retam kaut ko nopērku tikai tad, ja tas ir tuvākais un ērtākais variants.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Erky blog

Postby Henriete » 28 May 2014, 11:34

Taisnība, es arī tāpēc izvairos, reizēm uzkrātos punktus var izmantot, tad sanāk lētāk :D
Pie manām mājām skaitās lielākais, bet izvēles nekādas :D
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Erky blog

Postby Linda B. » 28 May 2014, 17:30

Pieredze saka,ka vislētāk iepirkties ir izstādēs un i-veikalos.Kopš atklāju i-veikalu burvību,kas bez maksas pieved pie pašām durvīm praktiksi vairs "taustāmos" veikalos neiepērkos.Nu vienīgi smerdeļus vietējā bodītē pērku,vienas paciņas dēļ man neviens bez maksas neko nevedīs :D Parasti ņemu plaušas,jo tās var salīdzinoši viegli sadalīt gabaliņos(cik nu viegli,es viņas ar nelielu zāģīti sazāģēju šķēles un tad salaužu,citādi man nesanāk :kanepe: ),jo parasti smerdeļus lietoju pastaigu laikā,lai suņiem ir motivācija pie manis atnākt,kad saucu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Erky blog

Postby Creme de la Creme » 29 May 2014, 09:33

Es pārsvarā pērku izstādēs jo mums te tikai viens mazs veikaliņš ar :aknee: cenām.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads


Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests