Nomas suņi/kuces

All About Dogs

Nomas suņi/kuces

Postby Bafija » 20 Jun 2014, 10:53

Man ir radusies iespēja paņemt nomā kuci no valsts, kur ciltsdarba prasības šķirnē ļoti atšķiras ar LKF. Pēc kuras valsts, federācijas noteikumiem viņa var tikt šeit izmantota ciltsdarbā?
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Creme de la Creme » 20 Jun 2014, 11:31

Bafija wrote:Man ir radusies iespēja paņemt nomā kuci no valsts, kur ciltsdarba prasības šķirnē ļoti atšķiras ar LKF. Pēc kuras valsts, federācijas noteikumiem viņa var tikt šeit izmantota ciltsdarbā?

Tā kā kuci pārosi šeit, tad pēc LKF prasībām.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Bafija » 20 Jun 2014, 12:09

Skaidrs. Ja es ņemu nomā jau grūsnu kuci? Kas attiecas un kas neattiecas uz mani?
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Korland Rein » 20 Jun 2014, 14:12

Creme de la Creme wrote:
Bafija wrote:Man ir radusies iespēja paņemt nomā kuci no valsts, kur ciltsdarba prasības šķirnē ļoti atšķiras ar LKF. Pēc kuras valsts, federācijas noteikumiem viņa var tikt šeit izmantota ciltsdarbā?

Tā kā kuci pārosi šeit, tad pēc LKF prasībām.


CdlC, tas ir tikai LV tā? 8-) Visur citur pasaulē ir cita prakse: nomātam sunim jāatbilst tās valsts prasībām, kuras ciltsgrāmatā tā ir reģistrēta.
Piemērs: ja kāds LV audzētājs ņem nomā kuci no UA/RUS/BLR, kur nav obligātas ne apmācības, ne HD, tad pēc tavas teorijas, pirms pārot suni caur LKF viņai ir jāiziet apmācība un jāveic HD pārbaude?
Tā nevar būt! Vienīgais, kas šajā gadījumā ir jādara LKF kluba biedram/audzētajam jāreģistrē klubā nomas līgums pirms izņem pārošanas atļauju klubā (LKF CDR reglaments).
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Sympathy » 20 Jun 2014, 19:53

saprotu ka nav mana darīšana, bet ko īsti nozīmē nomas suns? :pastaiga:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Creme de la Creme » 20 Jun 2014, 20:31

Piem. audzētavas īpašnieks , uz kādu laiku, iznomā kādam citam piederošu kuci/suni.

Par prasībām: LKF ciltsdarba reglaments
PRIEKŠNOTEIKUMI VAISLAS DZĪVNIEKU IZMANTOŠANAI.

4.1. Ciltsdarbā var izmantot tikai veselus, standarta prasībām atbilstošus suņus un kuces ar spēcīgu nervu sistēmu, kuru ciltsraksti ir reģistrēti LKF Ciltsgrāmatā vai Reģistrā. Audzētājs kuces pārošanai var izmantot Latvijā dzīvojošu suni, kura īpašnieks vai nomnieks ir LKF kluba biedrs. Vaislas kucei un sunim jābūt apzīmētiem un reģistrētiem atbilstoši LR normatīvajiem aktiem par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību.

4.2. Ciltsdarbā netiek izmantoti dzīvnieki ar iedzimtiem defektiem: uzvedības anomālijas, iedzimts aklums vai kurlums, zaķa lūpa, vilka rīkle, defekti zobu sistēmā, žokļa anomālijas, kriptorhisms un monorhisms, nestandarta krāsa, skeleta deformācijas – lauzta aste u.c. (šķirnēm, kurām tas nav paredzēts standartā), kā arī slimi ar smagas pakāpes locītavu displāziju, iedzimtām acu slimībām, epilepsiju u.c.

4.3. Par vaislas dzīvnieku uzskatāms suns vai kuce, kuri uz pārošanas brīdi atbilst LKF Ciltsdarba reglamenta un šķirnes kluba Ciltsdarba nolikuma izvirzītajām prasībām par eksterjeru, uzvedības, darba spēju un veselības pārbaudēm.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Sympathy » 20 Jun 2014, 21:15

izklausīšos stulba, bet vai nav žēl savu suni dot kādam uz laiku prom? :( suns tomēr nav lieta, bet ģimenes loceklis, taču neviens savu dēlu vai meitu nedod prom svešiem cilvēkiem?
Vai tas nav tā? Piedodiet, es nevienam neuzbrūku un tā nav mana darīšana, es tikai cenšos saprast šim visam iemeslu.
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Nomas suņi/kuces

Postby ash » 20 Jun 2014, 21:45

Diez vai te ir runa par suni - ģimenes locekli, drīzāk tas ir suns kas dzīvo audzētavā. Un ja pareizi saprotu - tas tiek darīts ciltsdarba veikšanai, tāpat jau mēdz pārdot arī pieaugušus vaislas suņus.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Robins » 21 Jun 2014, 10:22

Korland Rein wrote:
Creme de la Creme wrote:
Bafija wrote:Man ir radusies iespēja paņemt nomā kuci no valsts, kur ciltsdarba prasības šķirnē ļoti atšķiras ar LKF. Pēc kuras valsts, federācijas noteikumiem viņa var tikt šeit izmantota ciltsdarbā?

Tā kā kuci pārosi šeit, tad pēc LKF prasībām.


CdlC, tas ir tikai LV tā? 8-) Visur citur pasaulē ir cita prakse: nomātam sunim jāatbilst tās valsts prasībām, kuras ciltsgrāmatā tā ir reģistrēta.
Piemērs: ja kāds LV audzētājs ņem nomā kuci no UA/RUS/BLR, kur nav obligātas ne apmācības, ne HD, tad pēc tavas teorijas, pirms pārot suni caur LKF viņai ir jāiziet apmācība un jāveic HD pārbaude?
Tā nevar būt! Vienīgais, kas šajā gadījumā ir jādara LKF kluba biedram/audzētajam jāreģistrē klubā nomas līgums pirms izņem pārošanas atļauju klubā (LKF CDR reglaments).


Uzreiz teikšu, ka neesmu šo jautājumu pētījis, bet, pēc loģikas, svarīgi būtu - kura organizācija kucēniem izdod ciltsrakstus. Attiecīgi tās organizācijas prasībām arī sunim/kucei jāatbilst. Pēc KR teorijas, klubam, lai izsniegtu LKF cilstrakstus, tagad vajadzēs izpētīt kaut kādas tur Mezopotāmijas Arābu Mandarīnijas 13.kinoloģiskās organizācijas ciltsdarba nolikumu, lai secinātu, vai kucēniem pienākas vai nepienākas cilstraksti? Varbūt arī visur citur pasaulē tā dara, bet ... šaubos.
Ir tikai normāli, ka, ja audzētājs vēlas kucēniem piemēram LKF cilstrakstus, pārojumam jāatbilst LKF noteikumiem - kā minimums, attiecībā uz kuci. Pretējā gadījumā - reģistrējam tik visas problemātiskās šķirnes, kurā stingras prasības, kuces valstī, kurā prasību nav, ņemam nomā uz 100gadiem un pārojam uz nebēdu.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Korland Rein » 21 Jun 2014, 19:00

Tieši tā, Robins, attiecīgās valsts organizācijai ir iespēja nepieciešamo informāciju pārbaudīt. Man ir bijuši entie nomas suņu pārojumi un nekad nevienam sunim, kuram nav LKF ciltsraksti nav pieprasīts, piemeram, nolikt apmacību vai iziet oficiālu HD testu, ja suņa registrācijas valstī tā nav obligāta prasība vaislai.

4.3. Par vaislas dzīvnieku uzskatāms suns vai kuce, kuri uz pārošanas brīdi atbilst LKF Ciltsdarba reglamenta un šķirnes kluba Ciltsdarba nolikuma izvirzītajām prasībām par eksterjeru, uzvedības, darba spēju un veselības pārbaudēm.


Šajā punkta nav runa par nomas suni/kuci. Un vsp LKF CDR reglamentā par to ir maz kas atrunāts. Slinkums meklēt, bet, ja nemaldos, tad tikai pkt 2.4 - par kuci un 2.5 - par suni.

Ja pēc 4.3. pkt būtu jāizsniedz visiem metieniem CLR, tad manis audzētiem vismaz 30 metieniem, ciltsraksti nebūtu izsniegti, bet tie tika izsniegti, jo LKF, piemēram, nav tiesīgs prasīt citas valsts ciltsgrāmātā reģistrētam sunim atbilstību LKF reglamentiem vai šķirnes kluba prasībām vaislai. Katrā valstī ir savas prasības vaislai. Tāpēc konkrētā reglamenta vispārīgie punkti attiecas uz LKF cilstgrāmatā reģistrētiem suņiem. Neapšaubāmi, visam citam ir jāatbilst LKF CDR prasībām, sākot ar pārošanas aktu un beidzot ar pēdējo metiena aktēšanu.

Tagad vienkāršs piemērs: no UA nomā paņemta kuce uz LV(LKF), viņai nav ne apmācības, ne HD pārbaudes, tiek sapārota ar Vācijā dzīvojošu un ADRK/VDH ciltsgrāmāta reģistrētu suni, kuram ir ZTP, bet nav IPO. Pēc LKF un LV šķirnes kluba reglamenta tāds ZTP sunim neder, jo nav atrunāts, bet vajag VAK un kucei vsp nav NEKĀ, ne HD pārbaude, ne apmācība, tikai 2x izstāžu vērtējumi! Tātad pēc CDR pkt. 4.3 šie abi suņi neatbilst LKF CDR un šķirnes kluba prasībām vaislai. Tad kāpēc izsniedz ciltsrakstus? 8-) Tāpēc, ka viens un otrs suns atbilst savas valsts šķirnes kluba prasībām vaislai.

Pēc entajiem nomas suņu pārojumiem un saņemtajiem CLR, palieku nemainīgi pie savas teorijas, izejot no jebkuras organizācijas reglamentiem, ka nomas vaislas sunim/kucei ir jāatbilst tās valsts šķirnes kluba prasībām vaislai(eksterjers, apmācība, veselības pārbaudes), kuras organizācijas ciltsgrāmatā tas ir reģistrēts.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Korland Rein » 21 Jun 2014, 19:05

Sympathy wrote:izklausīšos stulba, bet vai nav žēl savu suni dot kādam uz laiku prom? :( suns tomēr nav lieta, bet ģimenes loceklis, taču neviens savu dēlu vai meitu nedod prom svešiem cilvēkiem?
Vai tas nav tā? Piedodiet, es nevienam neuzbrūku un tā nav mana darīšana, es tikai cenšos saprast šim visam iemeslu.

Normāla prakse audzētavās. Kuces īpašnieki vēlas kucēnus, bet viņiem nav laika/pieredzes/apņemšanās tos audzināt. Kuci nodod nomā audzētājam uz kucēnu barošanas laiku uz iepriekš līgumā paredzētiem noteikumiem. :labipadarits:

ash, man viss biežāk nomā nonāk tieši suņi - ģimenes mīluļi. Kurus saimnieki brauc apraudzīt regulāri, priecājas par kucēniem, izauklējas ar tiem un pacietīgi gaida savu suņuku atpakaļ mājās. :rej:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Bafija » 25 Jun 2014, 10:43

Sympathy wrote:izklausīšos stulba, bet vai nav žēl savu suni dot kādam uz laiku prom? :( suns tomēr nav lieta, bet ģimenes loceklis, taču neviens savu dēlu vai meitu nedod prom svešiem cilvēkiem?
Vai tas nav tā? Piedodiet, es nevienam neuzbrūku un tā nav mana darīšana, es tikai cenšos saprast šim visam iemeslu.


Pieņemu, ka ir šķirnes kuras pieķeras saimniekiem, vietai. Ar haskijiem tā nav, drīzāk husky būs priecīgs par kādu mazu paceļošanu uz citu māju. Patreiz man uz viena gada nomu Krievijā lūdz Lociņu. Puika tur ietu pa izstādēm, pārotos.
p.s. sazinājos ar Ee par nomas noteikumiem pie viņiem. Nomas kuces iet pēc savas valsts prasībām vaislā. T. i. Ja igaunis iznomā no manis kuci, tad viņam jāskatās LKF likumi.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Nomas suņi/kuces

Postby Sympathy » 25 Jun 2014, 18:05

skaidrs! Paldies par informāciju! :pastaiga:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron