Šnauceri / Schnauzers

Dog Breeds

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby otawa » 03 Nov 2013, 21:27

Laura :)

Man jautājums. Mājā ienācis 2 gadīgs kaķis. Nav no ļoti bailīgajiem (kaķis), bet piesardzīgs, māja sveša.. Viņi pat ir mazliet apostījušies ar Doru, bet pagaidām visu laiku jāgana abi. Citādi sastopoties kaķis nervozi uzšņāc, metas prom un Doras instinkti liek skriet pakaļ. Neļaujam jau , bet tāpat pāris reizes nenosargājām. Liekas, ja kaķis ļautu sevi kaut apošņāt, Dora nomierinātos, bet kā to panākt? Visādi citādi kaķenīte superīga. Augusi gan diezgan lielā barā, tāpēc pēc ēdiena stiepjas pat ļoti tuvu Dorai, ja Doru tur cilvēks. Ja netur, tad īpaši pat no savas mājiņas nelien ārā. Pārāk slikta pieredze kaķenītei ar suņiem nevarētu būt, jo augusi kaķu barā dzīvoklī. Ir kādi ieteikumi, kā abus sapazīstināt? Kaķis pie mums vēl neilgi - kopš 30. oktobra. Paldies , ja padalīsieties ar pieredzi. Atbildēšu arī uz jautājumiem situācijas skaidrībai.
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby otawa » 03 Nov 2013, 21:34

Uzreiz par Argo. Viņš dzīvojas pie mammas un ar to kaķi, kas ir tur, abi suņi sadzīvo. Bet tajā situācijā mazais kaķēns ienāca pie mums, savukārt Argo bija mazs, kad iepazinās ar lielu kaķi. Te visi jau palieli. Par Argo vēl jādomā, kā iepazīstināt, pagaidām jātiek galā ar to, kas ir dzīvoklī.
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby seila » 04 Nov 2013, 08:45

otawa, mums bija nedaudz līdzīga situācija, atšķirība tikai, ka kaķis jau bija pieaudzis un visu mūžu starp suņiem, līdz ar to uzskata tos par savējiem.
Es nezinu cik mani ieteikumi Jums palīdzēs, bet pateikšu savas domas.
Kur tagad dzīvojās kaķenīte, brīva pa visām telpām? Kur stāv viņas kastīte, barības trauciņi?
Dora un kaķis Jūsu klātbūtnē var abi būt vienā telpā? Ja jā - tad tas jau ir super!
Kaķim no tādas gaiņāšanas rodās slikta pieredze ar suņiem, kas ar laiku, ja nekas nemainīsies tikai pieaugs, taču sapazīstinot abus - interese sunim par kaķi ātri zudīs.
Ieteiktu suni saberzt ar kādu lupatiņu, to pašu var darīt ar kaķi - un tādā veidā iedot vienam otru apostīt - sunim iedot kaķa ierīvēto lupatiņu un otrādi. Kaķim jājūtās droši suņa klātbūtnē, tāpēc derētu saveidot kādus paaugstinājumus, kur kaķenītei uzlekt, kad suns sāk pievērst pastiprinātu uzmanību. Ja viņa zinās, ka var uzlēkt, pasargāt sevi tādā veidā - būs drošāka! Barojiet kaķi noteikti uz paaugstinājuma, kur suņi netiek klāt. Barojot nolieciet klāt barības trauciņam suņa saberzto lupatiņu, tad kaķenīte ēdot jutīs suņa smaku un būs patīkamas emocijas, saistīs suni ar barošanu - tātad ar labu.
Kamēr kaķis ēd un ir aizņemts, cenšaties pievērst suņa uzmanību uz sevi - komandas, rotaļlietas... lai mazāk ievēro kaķi. Kad tomēr tuvosies kaķim, negaidiet kad kaķenīte sanervozēsies un aizbēgs - uzreiz apsauciet suni, lai aposta un prom.
Vienus mājās kopā gan atstāt nav vēlams.
Bet domāju, ka ar laiku sarastu bez problēmām.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby otawa » 04 Nov 2013, 17:30

seila
Paldies!!! Mēģināšu vismaz to lupatu likt vienam un otram blakus. Viņi vienā istabā var sēdēt, ja kaķis savā midziņā dzīvo. Vai aiz gultas aizlien. Citādi kaķis, pat izlīdis ārā, klausās, kur kāda aizdomīga skaņa varētu būt un saliecies lavās prom, kad ko tādu izdzird (pat ja tas nav suns).

Pagaidām diez ko cerīgi neizskatās. Kaķenīte dzīvojusi starp 20 citiem kaķiem iepriekš un, kā izskatās, nekāda "Alfa" nav bijusi. Mīļa un bailīga. Tā jau ir - visu mūžu cīnīties par vietu zem saules, barību (pagaidām ēdienu vispār nekošļā - rij gabaliem) un galu galā nonākt viena rejoša un pakaļ skrienoša bārdaiņa teritorija...

Kaut kā biju iedomājusies, ka tas badainums varētu satuvināt abus lopiņus. Ieliku bļodā ēdamo kaķim, rokā gardumi Dorai, Dora padusē un gājām pie kaķa. Kaķenīte , nabags, ēdiena pēc izlīda no savas būdiņas, pielīda ļoti tuvu Dorai un sāka ēst. Es Dorai gardumu, a viņa, ķēms, ņem un uzrej kaķim, jo tikt no mana tvēriena nevar. Kaķis saliecies 12 kūkumos izēda to drusku ēdiena un ielīda savā midziņā. Žēl kaķa un žēl Doras. Tāda sajūta, ka pilnīgs bezcers. ;(
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby otawa » 04 Nov 2013, 17:34

Brīžiem liekas, ka jāatver visas durvis un lai izcīna abi savas attiecības bez cilvēku iejaukšanās, bet vai tas būtu labs risinājums, nezinu.
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby ego » 04 Nov 2013, 18:08

Cik sen kaķis ir pie Jums?
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby otawa » 04 Nov 2013, 18:13

ego wrote:Cik sen kaķis ir pie Jums?


kopš 30. oktobra
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby seila » 04 Nov 2013, 19:24

otawa wrote:Viņi vienā istabā var sēdēt, ja kaķis savā midziņā dzīvo.

Īstenībā jau šis ir labi, jo mums sen atpakaļ ar lielo suni bija, ka viņa neieredzēja visus kaķus un istabā vienā noturēt sākumā bija nereāli, kā kaķi ieraudzīja - ausis ciet un iet ēst nost, bet ar laiku tika panākts, ka abi jau atradās kopā - kaķi dauzījās, suns koncentrējies uz cilvēku. Bet viss notiekās ar laiku... kas var aizņemt pat mēnešus. Kaķenīte Jums bailīga, tāpēc arī viss tik ātri nenotiek, viņai no sākuma pie visa jāpierod. Arī pie Jums, pie saimniekiem jāpierod - to procesu var paātrināt vienkārši pieejot klāt, apsēžoties, neaiztiekot, neskatoties pārāk virsū sākt rotaļāties vai iedot no karotītes konservus - lai kaķenīte redz, ka Jūs esat ''labi'' un tad ar laiku kontakts būs labāks, arī pie trokšņiem pieradīs un pie suni arī un suns pieradīs! Tikai laiku un pacietību vajadzēs gana daudz!
otawa wrote:Brīžiem liekas, ka jāatver visas durvis un lai izcīna abi savas attiecības bez cilvēku iejaukšanās, bet vai tas būtu labs risinājums, nezinu.

Var beigties pavisam bēdīgi.
Es zinu, ka googlē ir daudz tādu rakstiņu, pati gan biju meklējusi agrāk vien krievu valodā, jo latviski ir ļoti maz informācijas.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby otawa » 04 Nov 2013, 22:00

Man gan liekas, ka ir diezgan traki. Pieredzes ar kaķiem nav, tagad pēc tā gadījuma ar uzriešanu, kaķene vispār baidās :( es nezinu vai tas var atieties. Trakākais, ka Dora nav nekāds asinssuns. Pati nav diez ko lielāka par kaķi un viņai ir vienkārši liela ziņkārība. Te viņa ar mammas tagadējo kaķi http://youtu.be/cR5TPgBXGy0
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby ego » 04 Nov 2013, 22:38

Tik ātri pieaudzis kaķis (pie tam, kas nav bijis kopā ar "rējēju" ) nevar sarast ar suni. Man ir pieredze ar kaķēnu, kas diezgan ilgi " purpināja" , kamēr pierada pie citas sugas brāļa. Es viņus bez uzraudzības neatstātu, bet arī neiespringtu. Necenstos viņus īpaši " sadraudzināt" . Cilvēkam esot mājās ,viņiem abiem vajadzētu atrasties vienā telpā un vienkārši dzīvoties. Sunim, protams, var aizrādīt. Nu vienreiz uzries, otreiz un tā arī kaķim veidosies pieradums, jo suns, taču rej :rej: Bet tas ir tikai mans viedoklis.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby seila » 05 Nov 2013, 08:41

ego wrote:Necenstos viņus īpaši " sadraudzināt"

Bet tā kaķis turpinās slēpties un Dora viņu neapostot turpinās baidīt ar savu straujo uzvedību. Ar kaķi jādabū kontakts, viņa āizvilina no slēpņa... a. to ieeju ''aiz gultas'' nevar ar kaut ko aiztaisīt, vismaz tagad? Dēli pielikt vai kaut ko, kas neļaut kaķim turp ieiet - tad vienīgā vieta, kur slēpties būtu mājiņa, bet tas jau nozīmēs, ka kaķis visu laiku būs redzam un arī pati redzēs visu apkārt notiekošo. Un tos ''augstākos stāvus'' kā plaukti, visur kur briesmās var uzlekt arī vajaga.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby ievish » 05 Nov 2013, 09:04

otawa
Nesteidzini, ļauj kaķim pierast pamazām. Piekrītu, ego, ka procesu nevajag ar varu forsēt. Kaķim jāpierod, ka suns viņu negrib apēst, viņa noteikti pieradīs. Galvenais, lai kaķim vienmēr ir kur patverties, uzlekt augšā, ielīst. Dora arī ar laiku pieradīs, ka tāds zvērs mājās dzīvojas, netramdīs tik ļoti.
Man kaķenei ir ļoti bail no suņiem. Kad mājās ienāca kucēns, viņa baidījās, bet tagad pēc vairākiem mēnešiem ir tā, kas nosaka kārtību mājās un suns ir tā teikt "po stoiki smirna" nolikts. Viņa gan man raksturā dominanta ir. Un draudzēties vēl joprojām neiet.
Galvenais, lai kaķis var netraucēti paēst un patverties kaut kur. Man kaķa barības bļodiņa stāv augšā uz virtuves skapīša, kaķim vienmēr pieejama. Un kaķi nevajag spiest ar varu tuvoties sunim. Ir pagājis ļoti maz laika, lai tramīgs kaķis pierastu pie suņa, tici man.
Priecājies, ka kaķis nav agresīvs un pats nevajā suni, šnaucers tādu uzvedību gan varētu par ļaunu ņemt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby otawa » 05 Nov 2013, 11:28

seila
ego
ievish

Paldies par iesaistīšanos! Kaķim vakar tika ierīkots jauns , augstāks plaukts, šodien taps vēl viens. Man jau te apkārt visi arī saka, ka vajadzīgs laiks. Laiks ir :) Vienīgais, kā saka seila Bet tā kaķis turpinās slēpties un Dora viņu neapostot turpinās baidīt ar savu straujo uzvedību. . Nu cerēsim, ka tik traki nebūs un ar laiku kaķis apradīs. Radināšu. Lēnām, pacietīgi. Man jau gribējās tā uzreiz un pa skaisto. Aplauzos. :)
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby brex » 05 Nov 2013, 21:44

pa nedelu - par atru gribi progresu! :)

Mums ar ieprieksejo suni - atnaca majas kakens, slepas, ar laiku aprada viens ar otru, guleja sanu pie sana. neviens seviski pazistinat nemeginaja, pasi lenam aprada, tramdit nevareja, edienu dalit nelavam - katru baroja atseviski, blodas est nebija.

Tagadejais suns laiku pa laikam satika vecaku kaki (kas dzivija ar ieprieksjo suni), laiku pa laikam satiek vel vienu kaki, nekadas milestibas nav, neitralas attiecibas - aposnajas un iet talak

Mans padoms - lauj zveriem mierigi iepazities, nedarit viens otram pari, laut kakim slepties, galvenais - lai netralas attiecibas
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby otawa » 06 Nov 2013, 12:03

Lēnām kaķis paliek drošāks :) Kad suns ir aiz aizvērtām durvīm, kaķis iet pa vairākām telpām bļaudams. Tuvumā abi var sēdēt, ēst, bet tad kaķis mēģina nekustēties un lēnām aizlavīties prom. Domāju, ka ilgākā laika posmā tiešām saradīs. Ja ne mīlestība, tad mierīga līdzās pastāvēšana būs.
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby seila » 06 Nov 2013, 19:50

otawa wrote:Lēnām kaķis paliek drošāks :) Kad suns ir aiz aizvērtām durvīm, kaķis iet pa vairākām telpām bļaudams. Tuvumā abi var sēdēt, ēst, bet tad kaķis mēģina nekustēties un lēnām aizlavīties prom. Domāju, ka ilgākā laika posmā tiešām saradīs. Ja ne mīlestība, tad mierīga līdzās pastāvēšana būs.


Lieli, lieli prieki par situācijas uzlabošanos! :)
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby ingars » 13 Jun 2014, 08:13

Sveiki pirms divām dienām arī es kļuvu par maza cverga saimnieku :) Ceru ka ņemsiet barā un dalīsieties pieredzē :)
TE nu mana mazā "Poga". PoGA NEDZĪVO VIENA MĀJĀS IR Austrālijas aitu suns,bokseru dāma un sfinksa dāma no kaķu pasaules :rej:
Image
Image

Image
User avatar
ingars
Junior
Junior
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby ingars » 22 Jun 2014, 17:42

Kur visi šnauceristi pazuduši? Pacelšu bik tēmu :)
Vai arī jūsu cvergi kad bija mazi grauza ? Un kā jūs ar to cīnijāties?
Image

Image
User avatar
ingars
Junior
Junior
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby BaibaB » 23 Jun 2014, 09:01

Apsveicu ar perfektu šķirnes izvēli :labipadarits:
ingars wrote:Vai arī jūsu cvergi kad bija mazi grauza ? Un kā jūs ar to cīnijāties?

pēc Tavas audzētājas ieteikuma pasmērēju mēbeļu stūrus un durvju stenderes ar zvaigznīti, kad manam mitelšnaucera kucēnam bija attiecīgais vecums. bebra kundze momentā saprata, ka pie šīs smakas labāk netuvoties.
Nu un mantiņas. es savam cvergam vienu brīdi devu ābeļu zarus, biju dogs.lv lasījusi, ka ābele ir mīksta un nebojā zobus. mitelšnauceriem ābeles nedevu, pietika ar mantiņām.
Image
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Šnauceri / Schnauzers

Postby ezhuks » 24 Jun 2014, 13:00

ingars wrote: Un kā jūs ar to cīnijāties?

Nopirku būri. Vairs negrauž.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests