Domiana - mans pirmais sunītis

Blogs and Chats

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 07 Jul 2014, 13:57

Domiana pie mums ir jau nedēļu. Beidzot sācies karsts laiks. Daudz staigājam pa lauku. Šodien Mia iepazinās ar pīlēm Arkādija parkā. Tā gribēja izlīst no somas :D
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 07 Jul 2014, 15:23

Karstā laikā esiet uzmanīgi un vērojiet suni, lai nebūtu pārlieki liela slodze. Skatīties, lai sunim ir pieejams ūdens! Nekadā gadījumā neatstājiet suni mašīnā!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 07 Jul 2014, 17:56

julika

Paldies. Jā, bija šodien līdz pudele ar ūdeni, no kuras ik pa laikam dzirdīju.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 07 Jul 2014, 20:12

Laidiet tak viņu no somas laukā, iedomājaties cik viņai tur iekšā ir karsti. Šausmīgi cepina. Un neko tak nedabūs, ja pāris soļus pastaigās pa asffaltu, zālītē, jūs taču vērojat vai apkārt nav neviena suņa un viss būs labi. Jo viņai tas ļoti vajadzīgs socializācijai, bet baciļus no āra ienesat arī ar apaviem mājās. :ninja:
Ja ir baile laist kontaktēties ar suņiem, tad dodiet viņu vismaz cilvēkiem glaudīt, apčubināt, padzīvoties pa citiem klēpjiem, lai redz cik pasaule liela un ne no kā nebaidās :alinji:
Lai gan saprotu arī jūsu rūpes! :estevisamilosu:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 08 Jul 2014, 08:54

Es pievienojos seila - šobrīd ir tas unikals vecums, kad kucēns visu uztver un tas paliek pēc tam dziļi atmiņā, izlabot to pēc tam varēs, bet grūti. Es, piemēram, savu suni nopirku jau diezgan lielu, 4,5 mēnešu vecumā. Un socializācija mums ir tāda, kāda ir...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 08 Jul 2014, 15:09

Shodien abaas pastaigas reizees palaidu paskrieties pa tiiru asfaltu. Mia bija sajuusmaa. :dejosuns: Peec tam uzreiz nomazgaaju kjepas ar uudeni un, maajaas atnaakot, uzreiz kaartiigi ar ziepeem. Vieniigais - laikam vajadzees nopirkt sunju shampuunu. Nez, cik labi ir kjepas mazgaat ar cilveeku ziepeem?... :neparliecinats:
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 08 Jul 2014, 15:45

Sola wrote: Peec tam uzreiz nomazgaaju kjepas ar uudeni un, maajaas atnaakot, uzreiz kaartiigi ar ziepeem. Vieniigais - laikam vajadzees nopirkt sunju shampuunu. Nez, cik labi ir kjepas mazgaat ar cilveeku ziepeem?... :neparliecinats:



man liekas, visas šīs darbības ir nevajadzīgas... es savai Kirai ķepas mazgāju ar parasto ūdeni tad, kad viņa atnāk pēc pastaigas dubļainā laikā, piemēram.
lielai mazgašānai man ir suņu šampūns, to izmantoju tad, ja viņa izvārtījusies kaut kāda smirdošā draņķī/smiltīs

suņus vispār nav ieteicams parāk bieži mazgāt, tā imunitāti var tikai novājināt.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby ash » 08 Jul 2014, 15:46

jūs bērnus arī dezinficējiet? :aknee:
neaizmirstiet ka sterila vide neļauj iegūt dabīgo imunitāti. tas attiecas gan uz dzīvniekiem, gan cilvēkiem.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Linda B. » 08 Jul 2014, 15:59

Ķepu mazgāšana pēc pastaigas viņu karantīnas periodā nekādi nepsargās.Nejau caur ķepām suns inficējas ar parvovīrusu,piemēram.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby ego » 08 Jul 2014, 16:01

Sola, lai arī tas ir Jūsu pirmais sunītis, lēmumus ir jāpieņem Jums. Ja Jūs vēlaties ievērot ,starp citu, ārstu ieteikto karantīnu, ievērojiet to. Arī ķepu mazgāšanas jautājums ir Jūsu ziņā. Neuzskatu , ka ir korekti " izdarīt spiedienu" uz cilvēku, tikai tāpēc, ka viņš rīkojas savādāk nekā vēlos es vai kāds cits .
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby fedelta » 08 Jul 2014, 16:05

Linda B. wrote:Ķepu mazgāšana pēc pastaigas viņu karantīnas periodā nekādi nepsargās.Nejau caur ķepām suns inficējas ar parvovīrusu,piemēram.


Es domāju tieši tāpat - vai tad lielākā daļa bīstamo slimību neizplatās pa gaisu vai saskarsmē ar inficēto? Un tas nozīmē, ka arī caur atvērtu logu var dabūt kādu zarazu vai arī Jūs nezinādama varat paglaudīt kādu inficētu dzīvnieku un ienest pati slimību mājās un galu galā jūs tak nemazgājat kurpes un nenomainat drēbes pirms ienākšanas mājā, vai ne tā? Un pret slimībām, vīrusiem, kas izplatās pa gaisu pat soma nelīdzēs un karantīnas periodā tak var novaktēt un nelaist ar nezināmiem, klaiņojošiem dzīvniekiem kopā.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 08 Jul 2014, 16:11

Varu iedomāties cik Mia bija priecīga pastaigā! Un redz, var jau mācīties tipināt līdzi, sekot Jums :jaa:
No pāris reizēm nekas nenotiks, protams, uz priekšdienām jāsarūpē suņu šampūnu, jo tas vienmēr noder. Taču arī ar suņu šampūnu tik bieži mazgāt dzīvnieku nav vēlams, jo āda tad pārstāj izdalīt kaut kādus taukus vai sāļus, kas ir vajadzīgi spalvai... nemācēšu paskaidrot, gudrākie noteikti labāk izskaidros. Taču āda laikam var palikt sausa. Un spilventiņi vispār ir diezgan ''vārga'' vieta, jo tagad vasarā suns ar tiem iet pa karstu zemi, lieki mazgāt ar ķīmijām nebūtu vajadzīgi.

Es Jūs ļoti labi saprotu, pati arī baidījos vest laukā savu kucēnu karantīnas laikā, lai arī sapratu, ka viņa vecumam tas ir vajadzīgs kā gaiss, taču pakāpeniski sākām iet laukā, vienreiz nolikām uz zemi, nākamo reizi un jau aiznākamajā skraidīja turpu, šurpu, bailes pašas kaut kur aizskrēja prom :)

Nevajadzētu brukt cilvēkam virsū, ja audzētāja ir teikusi nest somā - nu tātad forši, ka klausat, ņemat vērā padomus, lai arī viedokļi par šo atšķirās.
Par pārāk sterilo vidi piekrītu, jo sterilāk - jo slimīgāk, diemžēl. Bet tā ir katra paša izvēle un tūlīt karantīna būs cauri un varēs tik uzdzīvot :eglite: :aptracis:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby čība » 08 Jul 2014, 16:37

ego wrote:Sola, lai arī tas ir Jūsu pirmais sunītis, lēmumus ir jāpieņem Jums. Ja Jūs vēlaties ievērot ,starp citu, ārstu ieteikto karantīnu, ievērojiet to. Arī ķepu mazgāšanas jautājums ir Jūsu ziņā. Neuzskatu , ka ir korekti " izdarīt spiedienu" uz cilvēku, tikai tāpēc, ka viņš rīkojas savādāk nekā vēlos es vai kāds cits .


Tur gan piekrītu, ka vienīgais, kurš ir atbildīgs par suni ir saimnieks.

Bet vai tad kāds forumietis stāv ar nazi pie rīkles un liek laist staigāt? Cilvēkam acīmredzot pašam nav pieredzes un, spriežot pēc jautājumiem, nav neviena pieredzējuša suņu saimnieka blakus, tāpēc neredzu nekādu problēmu, ka izsaka savu viedokli, kurš nesakrīt ar vetārsta viedokli. Es vienmēr esmu jautājumu uzdevējus uzskatījusi par tik gudriem, lai viņi saprastu, ka šeit neviens viņu vietā lēmumus nepieņems un atbildību neuzņemsies...

Karantīnas periodu iesaka ārsti, jo viņiem ir darīšana ar šīm slimībām. Un tā viņiem šķiet liela problēma. Savukārt suņiniekiem lielāka problēma šķiet socializācija, savukārt saslimst reti kurš. Katrs iesaka no savas pieredzes.

Es, piemēram, neredzu jēgu karantīnas periodam, ja netiek veiktas vēl citas darbības, neskaitot neiešanu laukā. Pirmais ir atsevišķa, tīra istaba kucēnam, kurā neienāk ar ielas apaviem/ drēbēm. Otrais paši cilvēki nedrīkst komunicēt ar kucēnu esot ielas apavos/ drēbēs + jāmazgā rokas. Ja tas tiek darīts, tad karantīnai ir jēga. Bet citādāk - mēs no ielas visus dranķus sanesam mājās un sunim ir tikpat lielas iespējas dabūt kaut kādu zarazu, tikai vēl bonusā viņš netiek normāli socializēts.

Jā, ja ir nopietnas imunitātes problēmas, tad jāievēro karantīna, bet ta ir tāda, kā aprakstīju es. No visa mēs savus mīluļus pasargāt nevaram un vienmēr ir jāmeklē kaut kāds vidusceļš. Man ir nesocializēts suns, ievērojām karantīnas periodu. Jā tagad ir viss ok (sunim 7 gadi). Bet kādu darbu tas prasīja - šobrīd atceroties man šķiet prātam neaptverami, ka mēs to paveicām. Bailes no apkārtējās vides, kas ātri transformējās agresijā. Protams, ir suņi, kuri vēl itin labi socializējas pēc karantīnas perioda, bet ir tādi, kuriem tas ir nokavēts. Kurš ir tavs kucēns? Ja nav pieredzes - to Tu pateikt nevari nu nekā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby ash » 08 Jul 2014, 17:09

mēs daļēji ievērojām karantīnu, dzīvojam privātmājā, kucēns skraidīja pa pagalmu, vadājām arī mašīnā, tikās ar cilvēkiem, bērniem. un ar to arī viss ir ok - nav problēmu komunikācijā ar jebkādiem cilvēkiem, jebkādos daudzumos.
bet nebija komunikācijas ar suņiem līdz karantīnas perioda beigām, un arī pēc tam ar suņiem tikās maz dažādu apstākļu dēļ. līdz 2 gadu vecumam nemaz nevarēja just šo robu socializācijā, bet tagad jūtu. nu - otreiz vairs tādā grāvī nebraukšu, šobrīd ir grūti koriģēt suņa uzvedību, jo agrīnās socializācijas trūkumam pa virsu ir arī negatīvas pieredzes slānis. un šis man pat nav pirmais suns. bet pirmais terjers gan, un socializācija ar suņiem terjeriem ir ļoti būtiska. kucītēm gan varbūt mazāk aktuāla varētu būt šī problēma, bet tomēr - nevar jau zināt, kāds būs sunim raksturiņš - ja izaug par lecīgu un kauslīgu dāmu - saimniekam katra pastaiga būs stress suņa mūža garumā.
bet protams - es tagad nesaku - vediet savu kucēnu pa visām iespējamajām vietām. ir jāskatās un jādomā līdzi, ko un kā. bet tomēr - bez pārmērībām.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby ego » 08 Jul 2014, 17:11

Es nebiju domājusi , ka nevar dot padomu (īpaši, ja to prasa), vai dalīties pieredzē. Pateikšu, kas mani mazliet " uzvilka" :paukojas:.
Pēc ieteikumiem Sola pieņēma lēmumu,ka klausīs audzētāju un ievēros karantīnu. Manuprāt, ieklausoties Jūsu viedokļos, viņa sunīti nes ārā somā. Viss, lēmums bija pieņemts, kāpēc vēl ir jākomentē (piemēram, piesaucot bērnus)!. Ko es ar to gribu teikt, sunīti skraidīt Sola tomēr palaida" pret savu gribu" (tapēc tā "kāju mazgāšana" ).Bailes ir slikts padomdevējs. Ziniet kā mēdz būt,no kā baidies tas var arī notikt. Un ko tad! Nu labi, tas ir tikai mans viedoklis. Galvenais , lai mazulīte aug vesela, gudra un aktīva!
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby čība » 08 Jul 2014, 17:22

ego wrote:Es nebiju domājusi , ka nevar dot padomu (īpaši, ja to prasa), vai dalīties pieredzē. Pateikšu, kas mani mazliet " uzvilka" :paukojas:.
Pēc ieteikumiem Sola pieņēma lēmumu,ka klausīs audzētāju un ievēros karantīnu. Manuprāt, ieklausoties Jūsu viedokļos, viņa sunīti nes ārā somā. Viss, lēmums bija pieņemts, kāpēc vēl ir jākomentē (piemēram, piesaucot bērnus)!. Ko es ar to gribu teikt, sunīti skraidīt Sola tomēr palaida" pret savu gribu" (tapēc tā "kāju mazgāšana" ).Bailes ir slikts padomdevējs. Ziniet kā mēdz būt,no kā baidies tas var arī notikt. Un ko tad! Nu labi, tas ir tikai mans viedoklis. Galvenais , lai mazulīte aug vesela, gudra un aktīva!


Nu bet katram tak ir sava galva uz pleciem, galu galā, ja tik ļoti šķiet, ka negribi darīt, bet forums "spiež" - nedari un uzraksti, ka izdarīji :D Tas tā, ja ir tik ļoti vajadzīga atzinība no citiem, ka izdarīji cituprāt pareizi. :tikainesaki:

Es, piemēram, neatbalstu to pašu nēsāšanu somā, nesaprotu tam jēgu šajā gadījumā. Tas ir saprotams tad, ja suni paredzēts nēsāt somā visu laiku (ko es arī neatbalstu :D )
Daļējai karantīnai nav jēgas, tas ir kā tajā reklāmā - pa pusei gatavs, pa pusei noskuvies, tā pat pa pusei karantīnā :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby ash » 08 Jul 2014, 17:31

es neredzu jēgu ķepu mazgāšanai. suns tak to bacili dabūs caur degunu, ne jau caur ķepām.
un bērni tika piesaukti, jo ģimenē ir arī bērns/bērni, kas tiek pieminēti. tātad ja cilvēks ir gājis cauri situācijai, ka zīdainis nonāk uz zemes (un visi bērni tur nonāk, jautājums tikai kādā vecumā un kā vecāki tiek galā ar bailēm no netīrās, cietās, aukstās grīdas) un to vairs nevar noturēt sterilā vidē, tad varbūt vieglāk saprast, ka arī sunim ir jānonāk uz zemes - nesterilajā pasaulē.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 08 Jul 2014, 18:55

Ja cilvēkam ir bērni, tas nebūt nenozīmē, ka cilveks uzreiz saprot, ka arī suns ir kā mazs bērns. Pirmais suns ir atkal kā pirmais bērns - neko nezini, prasi tiem, kam lielāka pieredze.
Cilvēks padalījas, kā viņam iet ar pirmo sunīti - daudz uztraukuma, gribas kā labāk, jo bail izdarīt kaut ko sliktu un nedod Dievs suns saslims un nomirs. Tas ir pilnīgi saprotami, jo tas ir tagad un tūlīt. Socializācijas trukums, par kuru rakstījam, cilvēkam, kurš tikko paņemis suni, šķiet nenozīmīgs, jo tas taču nav tagad un tūlīt, tas ir kaut kad pēc tam.
Nevajag uzreiz brukt virsu ar jautājumiem, vai cilvēks bērnus sterilizē, atnākot mājās utml. Ir daudzi cilvēki, kuri mazgā bērniem visas mantas, kas zemē nokrīt, visas soskas, velk galvā ķīveri, kad bērns mācas staigāt mājās un pavadu, kad mācas iet ārā...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 08 Jul 2014, 19:17

Pareizi Julika mani saprata - pirmais suns man ir kā pirmais bērns - viss jauns un nezināms, tāpēc arī esmu pateicīga par padomiem un diskusiju. Socializācijai grasos vest mazo uz kucēnu skolu jau nākamajā mēnesī. Tomēr pagaidām skraidīsim pa tīriem (daudz maz, protams, nekur nav garantijas) asfaltiem, kur neļaušu ošņāties, bet vismaz būs izskraidījusies un priecīga.
Ķepas mazgāju, jo viņa mēdz tās laizīt, tāpēc, manuprāt, labāk tās noskalot. Paldies par informāciju, ka ar ziepēm labāk nemazgāt, tad pagaidām skalošu ar ūdeni.

Protams, man pašai gribas ar viņu staigāt pilnvertigi, tomēr tie audzētāju un vetarstu ieteikumi sēd smadzenēs un nevēlos riskēt. Bet šādi, manuprāt, spēšu izlavierēt pa vidu.

Mia jau ir man ļoti pieķērusies. Izgāju uz veikalu - visi citi bija mājās. Mazule sēdēja pie durvīm un smilkstēja. Pagaidām esmu pa māju, bet kā viņa uzņems, ka vēlāk nebūšu kādu laiku? Kā uzņems, kad ar septembri nāksies uz kādu laiku palikt vienai? Varbūt jau tagad radināt pie vienatnes vai labāk pilnvērtīgi izbaudīt šo pirmo skaisto kopā būšanas laiku?
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby čība » 08 Jul 2014, 20:27

Sola wrote: Varbūt jau tagad radināt pie vienatnes vai labāk pilnvērtīgi izbaudīt šo pirmo skaisto kopā būšanas laiku?


Pilnīgi noteikti! Šajā sakarā ņemot vērā šķirnes specifiku, iesaku apdomāt variantu radināt pie būra.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests

cron