Aļaskas malamuts

Want to Buy a Dog

Re: Aļaskas malamuts

Postby LuLu » 06 Aug 2014, 12:36

Paldies jums par atbildēm! Nevēlamies, lai sunim būtu grūti, tāpēc izlasot jūsu atbildes, un visu apdomājot, sapratām, ka aļaskas malamuts nav priekš mums.
LuLu
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2014, 20:42

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Aļaskas malamuts

Postby pixy » 06 Aug 2014, 17:12

LuLu, tas labi, ka spējat atteikties, jo viegli tas noteikti nav. Ir tik daudz brīnišķīgu šķirņu, mēģiniet "aizmirst", ka gribas malamutu un sāciet visu no gala. Varbūt pēkšņi piesaista kaut kas pilnīgi cits :) .
Rotija wrote:čība wrote:
Bet, ja saimnieks ir iekšā, mani suņi nepaliks ārā vai otrādi.


Intereses pēc - kapēc?
Habī vienkārši nāk līdzi. Keli ne uzreiz, bet pēc brītiņa :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Aļaskas malamuts

Postby DanaMary » 07 Aug 2014, 10:14

Seila, +++ , ja traucē, tad taču var pateikt sunim 'vietā' un viss. ;) Netraucē jau arī suns visu dienu, tad jau nav jēgas suni ņemt. Un gadījumos, kad traucē, sunim ir sava vieta/būris utml. Man bieži suns nepatīk virtuvē tad, kad tiek gatavots ēst, pasaku viņam 'ej vietā' , vai 'paej malā' un suns ir ārā no virtuves.
Ja suns pagalmā nedzīvo par visiem 100%, tad tiešām vienkāršam liela izmēra sunim nav atšķirības lielā 2stāvu mājā, vai mazā 2 istabu dzīvoklī. Mans zeltainais ideāli pielājogās apstākļiem dzīvoklī, nebija vairs lielās skriešanas pa māju apkārt, tas gan, bet to kompensēja papildus aktīva pusstunda pastaigā! :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Aļaskas malamuts

Postby fedelta » 07 Aug 2014, 11:02

DanaMary wrote:Seila, +++ , ja traucē, tad taču var pateikt sunim 'vietā' un viss. ;) Netraucē jau arī suns visu dienu, tad jau nav jēgas suni ņemt. Un gadījumos, kad traucē, sunim ir sava vieta/būris utml. Man bieži suns nepatīk virtuvē tad, kad tiek gatavots ēst, pasaku viņam 'ej vietā' , vai 'paej malā' un suns ir ārā no virtuves.



Man šādos gadījumos līdz vecais labais "nedrīkst" un suns nenāk telpā, kurā viņam tajā brīdī nav ļauts nākt, jo man nepatīk, ja suns skatās mutē, kamēr ēdu, nu tad tajā brīdī suns tiek nelaists tajā telpā kur mēs ēdam un, lai nebūtu jāver ciet durvis, ir vienkārša aizlieguma komanda.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Aļaskas malamuts

Postby čība » 10 Aug 2014, 12:25

Rotija wrote:
čība wrote:Bet, ja saimnieks ir iekšā, mani suņi nepaliks ārā vai otrādi.


Intereses pēc - kapēc?


Jo viņiem tur nav ko darīt. Tik vienkārši. Tauriņus neķer, teritoriju apstaigā no rīta un vakarā. Uz kaimiņiem nerej, paši savā starpā nespēlējas. Ko tad viņiem tur, sauļoties vai?


Rotija wrote:Iekšā Tu viņus visu laiku izklaidē?


Ja viņiem izklaide ir būt kopā ar mani istabā vai blakus istabā, tad jā - izklaidēju. Šeit, protams, svarīgi ir arī tas, ka mani suņi ir pieraduši, ka viņu "vieta" ir iekštelpās. Arī, ja visi dodamies prom, suņi paliek iekšā mājā.
Pa kājām gan man suņi nemaisās, bet tas ir apmācības jautājums un nekas vairāk. Tas, ka suns grib būt kopā ar cilvēku, nenozīmē ka viņam visu laiku gribas dauzīties vai skriet. Turklāt, vienmēr ir iespēja suņus nokomandēt iet "vietā".
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Aļaskas malamuts

Postby Linda B. » 10 Aug 2014, 13:24

Man arī neviens pagalmā netup.Durvis stāv vaļā,bet suņi sēž ar mani istabā.Ko viņiem tur darīt vieniem?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Aļaskas malamuts

Postby Korland Rein » 11 Aug 2014, 07:51

Linda B. wrote:Man arī neviens pagalmā netup.Durvis stāv vaļā,bet suņi sēž ar mani istabā.Ko viņiem tur darīt vieniem?

Ostīt svaigu gaisu, piemēram. :kanepe:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Aļaskas malamuts

Postby seila » 11 Aug 2014, 18:06

Korland Rein wrote:Ostīt svaigu gaisu

Un tomēr kopā ar saimnieku ostīt ir interesantā :kanepe:
Pats no sevis radās jautājums... :sarkstosa:

Korland Rein, sanāk, ka Jūsu suņi nav vienmēr saimniekam līdzi staigājošas ēniņas? :)
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Aļaskas malamuts

Postby Linda B. » 11 Aug 2014, 18:45

Samelojos,ir viena lieta,ko mani suņi dara ārā arī bez manis-rok.Man zem ķirša saraktas tādas bedres,ka tur tumsā ejot un iekāpjot varētu,ja ne kaklu nolauzt,tad vismaz kāju noteikti.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Aļaskas malamuts

Postby seila » 11 Aug 2014, 19:46

Linda B. wrote:ir viena lieta,ko mani suņi dara ārā arī bez manis-rok


A, manējie pat to vieni nedara :sarkstosa:
Uzreiz atceros skatu kā es ar lāpstu rokās mācīju mazajam Takeram rakt :D iemācīju ar, bet tagad tik un tā jāparokas pašai, lai suni ievilktu azartā :D nu, neko vieni nedara :D
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Aļaskas malamuts

Postby LuLu » 15 Aug 2014, 17:37

pixy wrote: tas labi, ka spējat atteikties, jo viegli tas noteikti nav. Ir tik daudz brīnišķīgu šķirņu, mēģiniet "aizmirst", ka gribas malamutu un sāciet visu no gala. Varbūt pēkšņi piesaista kaut kas pilnīgi cits :)


Loģiski, ka viegli nav, bet vieglāk nebūs arī, ja gan mums, gan sunim būs grūti.

Domas sāk iet uz dobermaņa vai hofavarta pusi. Kā īsti ir ar dobermaņu kupēšnu? Nekupēts, nemaz mums dobermani neatgādina! :kanepe:
LuLu
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2014, 20:42

Re: Aļaskas malamuts

Postby Linda B. » 15 Aug 2014, 18:55

Kupētu var ievest.No Krievijas, piemēram.Jāsaka,ka man nekupēti dobermaņi vizuāli arī ne visai,pēc tādiem pāraugušiem takšiem.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Aļaskas malamuts

Postby DanaMary » 15 Aug 2014, 20:20

Linda B. wrote:pēc tādiem pāraugušiem takšiem.

Precīzi manas domas! :D
LuLu , Veiksmi kucēna meklēšanā, cerams, ka ja paņemsiet dobermani,tad nenozudīsiet no foruma, būtu interesanti lasīt par piedzīvojumiem! :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Aļaskas malamuts

Postby seila » 16 Aug 2014, 13:47

Man tāds jautājums... :sarkstosa: Jūs izvēlaties suni izvērtējot tā šķirnes īpašības vai tikai smukas bildītes?
Manuprāt, katra no izvēlētām šķirnēm ir pilnīgi savādāka...
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Aļaskas malamuts

Postby LuLu » 17 Aug 2014, 09:04

Paldies visiem par ieteikumiem, šodien mūsu mājās ieradīsies kucēns. Nebūs šķirnes, bet tāpēc jau nebūs mazāk mīļš. Vēlreiz visiem paldies!

seila wrote:Man tāds jautājums... :sarkstosa: Jūs izvēlaties suni izvērtējot tā šķirnes īpašības vai tikai smukas bildītes?
Manuprāt, katra no izvēlētām šķirnēm ir pilnīgi savādāka...


Nē! Apskatot vairāku šķirņu standartu un kā Jūs sakāt - izvērtējot šķirnes īpašības, es sapratu, ka gribētu aļaskas malamutu, mans draugs dobermani. Reiz aļaskas malamutam dzīve dzīvoklī būtu grūta, nonācām pie dobermaņa.

Dzīve tā sagrozījās, ka nebūs mums ne dobermanis, ne aļaskas malamuts. Paldies visiem par atbildēm.
LuLu
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2014, 20:42

Re: Aļaskas malamuts

Postby didzis » 17 Aug 2014, 09:45

Man ir saistīti jautājumi/pārdomas.
No jau pāris mēnešus dzīvoju ar savu suni (9 mēnešu veca kucīte) pārmaiņus dzīvoklī un laukos/mežā. Dzīvoklī nav pārāk ko darīt, to varam arī neapspriest (nekādu postījumu gan vēl nav bijis). Rīts, vakars - garas pastaigas vai skriešana blakus velo, kad temperatūra atļauj.
Par brīvdabu jautājums: laukos turu viņu brīvā vaļā, lai arī lasīts, ka tas ir pilnīgs neprāts. Žoga mežā nav, kaimiņu (līdz ar to citu suņu) arī. Tuvākais apdzīvotais punkts 2-3 km. Arī sēņot skrien līdz bez pavadas. Būtībā pavada atgriežas apritē tad, kad ierodamies pilsētā (neskaitot paklausības treniņus).
Tad nu jautājums. Vai man pamazām projektēt kārtīgu žogu (ar pusmetra nodrošinājumu zem zemes, pēc malamutu specifikācijas) vai arī būvēt voljēru, kas laikam būs lētāk. Suns jau ieradis dzīvot kopā ar cilvēku, mājā un pēc visa spriežot, šī sabiedrība viņam ļoti patīk, ar tencenci sekot -- kur cilvēks tur suns (vai arī kautkur turpat atstatu). Nezinu, kā tas varētu pienemt atsevišķu mājvietu. Līdz šim nekur īpaši sprostota nav, varbūt tāpēc nav arī noslieces uz bēgšanu, kas ir pilnīgā pretrunā ar sugas brāļu raksturojumu.
Pieredzes man nav, tāpēc ļoti priecāšos par padomiem.
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: Aļaskas malamuts

Postby pixy » 17 Aug 2014, 20:29

didzi, bet kur ir problēma? Ja suns ir tāds, kas dzīvojas ar cilvēkiem, nevis patstāvīgi dodas uz mežu paklejot, ne sēta, ne voljērs tak nav obligāti. Mans pirmais suns arī dzīvoja bez sētas laukos, kamēr bija kucēns, apguva teritoriju un pēc tam viena nekur negāja. Tu nepasaki, vai viņa mēdz aizklejot, bet, ja nemēdz - lai tak dzīvojas, nevienam no tā nekāda ļaunuma nebūs :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Aļaskas malamuts

Postby didzis » 18 Aug 2014, 05:41

Problēma nav, ceru, ka arī nebūs :) Kā nesenam suņa īpašniekam man ļoti rūp visas nianses un rīcība preventatīvai krenķu novēršanai.
Nav jau arī tā, ka turās visu laiku pie mājas, ieiet arī mežā, bet ne dziļi. Ar sasaukšanu kā jau ar malamutiem - kad grib tad nāk, kad ne, tad liek gaidīt.
Sune vēl maza, rakšanas priekus arī vēl nav atklājusi, domāju, ka tas (un daudz kas cits) vēl priekšā.
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: Aļaskas malamuts

Postby ievish » 28 Aug 2014, 09:42

Didzi, ir dzirdēts par haskijiem, nezinu kā ar malamutiem - kamēr mazi, turas kopā ar saimnieku, kad paaugas, izaug arī galva un patstāvība un ne visus pastaigā mežā var laist vaļā no pavadas, pat, ja kucēna vecumā klausīja. Tas tā - pievērsiet uzmanību, ja nu suns izaugot sāk domāt par klaiņošanu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Aļaskas malamuts

Postby didzis » 03 Sep 2014, 15:59

Nu, lūk.
Suns tagad ne tikai par to domā, bet arī iziet īsās pastaigās pa sev vien zināmiem ceļiem un takām. Pēc stundas, pusotras pats atgriežas.
Ir pamats satraukumam un kautkādām preventatīvām darbībām?
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron