Sapņu suns Fēlikss

Blogs and Chats

Sapņu suns Fēlikss

Postby Felix_PS » 12 Aug 2014, 23:06

Daudzus gadus atpakaļ, kad tiku pie sava pirmā zirga, ilgu laiku rakstīju blogu, tādēļ liekas tikai pareizi, ka tagad vienu būtu pelnījis arī Fēlikss.
Trīs gadu vecumā visiem paziņoju: "Kad izaugšu, būšu cilkū jājēja!". Kopš sevi atceros esmu mammai neveiksmīgi dīkusi pēc suņa, sliktākajā gadījumā kaķa, par zirgu pat nedīcu - zināju, ka tāpat nespīd. Padsmit gados manas žēlabas tika uzklausītas un es tiku pie sava pirmā dzīvnieciņa - nē, ne suņa un pat ne kaķa - kāmīša. Iemīlēju viņu no visas sirds, viņa pat bija vairākkārtēja Dinozoo fotokonkursu uzvarētāja. Brīdī, kad šķīrāmies, sāpēja ļoti, tāpēc nolēmu, ka otra kāmīša nebūs. Nākošā tika iegādāta apbrīnojami izskatīga jūrascūķele, kuru nekad tā līdz galam sirdī neielaidu un viņa laikam mani arī nē. Viņas orķestra cienīgā diedelēšana no rītiem bija iemesls, kāpēc es viņai nedevu tik daudz gardumus, kā citi ģimenes locekļi un tas laikam nekad netika lāga piedots. Savā 18 dzimšanas dienā es tiku pie dzīvnieka, par kuru nekad pat nebiju atļāvusies sapņot, bet viņš apgrieza manu dzīvi kājām gaisā un iemācīja neizmērojami daudz. Viņš ir un vienmēr būs zirgs ar milzonīgu EGO, bet viņam ir vēl daudz milzonīgāka sirds un viņš vienmēr būs mans lieliskais draugs. Dzīvei metot dažnedažādus līkločus, mēs esam iemācījušies dzīvot tālu prom viens no otra un izbaudīt katru brīdi, ko pavadam kopā. Laiks, ko pavadīju Vācijā man iemācīja daudz un iedeva daudz - arī Fēliksu. Brīdī, kad nolēmu, ka es gribu savu suni TAGAD un TŪLĪT, es apmulsu pilnīgi un galīgi, jo, lai arī man ir mīļākās šķirnes, tomēr pieņemt lēmumu par vienu konkrētu bija grūti. Grūti līdz brīdim, kad atcerējos par hofavartiem. Kā gan es varēju aizmirst? Tālāk sekoja suņa meklējumi atbilstoši manām vēlmēm, vajadzībām un iespējām, un rezultātā no Čehijas pie manis ieradās VIŅŠ. Es nekad neaizmirsīšu pirmo nakti, kad es Fēliksu izcēlu no mašīnas. Ar savām milzīgajām ķepām viņš ieķērās manos plecos, piespiedās klāt un raudāja par visu, kas palicis aiz muguras. Tā bija pirmā reize, kad es turēju rokās savu bērnības, dzīves sapni, savu pirmo suni. Tagad, kad viņš ir sasniedzis 4,5 mēnešus man ir teju žēl, ka tas milzu lempītis vairs nekādīgi neietilpst manā kaulainajā klēpī un cilāt 25 kg arī nav gluži sapnis vasaras naktī. Par mūsu raibajiem piedzīvojumiem līdz šim un tiem, kas vēl nāks, stāstīšu citu reizi. Sveicieni visiem no Fēliksa, kas saldi šņākuļo pēc garas dienas laukos.
Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby fedelta » 13 Aug 2014, 10:43

Apsveicu ar suņa iegādi un bloga izveidi :roze: Fēliks ir ļoti smuks suņuks ^^

Tagad, kad viņš ir sasniedzis 4,5 mēnešus man ir teju žēl, ka tas milzu lempītis vairs nekādīgi neietilpst manā kaulainajā klēpī un cilāt 25 kg arī nav gluži sapnis vasaras naktī


Mans 38kg pamanās klēpī iesēsties, tiesa grūti viņam tas nākas, bet 2x ir sanācis, lai cik neiespējami tas izklausītos :jautri:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Felix_PS » 13 Aug 2014, 21:52

fedelta wrote:Mans 38kg pamanās klēpī iesēsties, tiesa grūti viņam tas nākas, bet 2x ir sanācis, lai cik neiespējami tas izklausītos :jautri:


Nu nezinu, šodien pamēģināju ievilkt viņu klēpī - mīļi jau nu dikti, bet visas iespējamās ķermeņa daļas ripo no tā klēpja ārā. Laikam man vairāk jāēd un jāaudzē lielāka klēpja virsma. :jautri:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Felix_PS » 13 Aug 2014, 22:36

Atkal vakars klāt un varu uzrakstīt ko vairāk par stāsta galveno varoni. Fēlikss visā visumā lieliski atbilst šķirnes aprakstam - ģimenes suns, kas īpaši pieķeras vienam saimniekam, lieki nerej, bet jau kopš mazām dienām varu redzēt, ka sargāt un pārraudzīt teritoriju viņam šķiet ļoti svarīgs uzdevums, lai arī pagaidām ir draugs visiem. Cenšos iespēju robežās viņu socializēt visos iespējamajos veidos - ar bērniem, suņiem, citiem dzīvniekiem, skaļos pasākumos un burzmās un pagaidām viss izdodas. Viņš ir drosmīgs un paklausīgs. Turklāt ir paspējis ar mani kopā gan braukt ilgas stundas vilcienā, gan gulēt viesnīcā, gan braukāties takšos un lidot lidmašīnā. Tajā visā trakajā ceļojumā es sapratu, ka kamēr vien esmu blakus un nepametu viņu uz ilgu laiku, viņš ir gatavs ar mani mesties jebkurā piedzīvojumā. Nu kamēr vien runa neiet par slīdošajām trepēm... :neparliecinats: Visi jau smejas, ka Fēlikss ir poliglots, jo savā īsajā dzīvītē ir apguvis čehu, vācu, angļu, latviešu un krievu valodas. :dejo: Toties tagad mēs abi kopā esam mājās Latvijā un nekur neplānojam doties, vien baudīt pēdējās vasaras kripatas - mežus, ūdeņus un lauku burvību. Brīžiem šķiet, ka ar suni būs ļoti grūti, galu galā es nebiju plānojusi vēl pāris gadus atgriezties mājās, bet laikam jau viss notiek tā, kā tam jānotiek un Fēlikss būs mana lielākā motivācija un dzinējspēks nopelnīt vairāk un izdarīt vairāk. Galu galā man pieder jau 25 kilogrami nedalītas mīlestības, uzticības un prieka. :samilejies:

Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby fedelta » 13 Aug 2014, 22:52

Felix_PS wrote:]Nu nezinu, šodien pamēģināju ievilkt viņu klēpī - mīļi jau nu dikti, bet visas iespējamās ķermeņa daļas ripo no tā klēpja ārā. Laikam man vairāk jāēd un jāaudzē lielāka klēpja virsma. :jautri:


Džokeram šis triks izdodas tad, ja viņš sēž manā klēpī, t.i - priekšķepas uz vienas ciskas, pakaļējās uz otras :jautri: No kuras puses esat?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Felix_PS » 13 Aug 2014, 22:57

fedelta wrote:Džokeram šis triks izdodas tad, ja viņš sēž manā klēpī, t.i - priekšķepas uz vienas ciskas, pakaļējās uz otras :jautri: No kuras puses esat?


Oj, manējais ir pārlieku lempīgs šādām izdarībām un var vien izgāzties pār mani, kā zvilnī. Mēs esam no Rīgas, Pļavnieku gala.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby fedelta » 13 Aug 2014, 23:00

Felix_PS wrote:Oj, manējais ir pārlieku lempīgs šādām izdarībām un var vien izgāzties pār mani, kā zvilnī. Mēs esam no Rīgas, Pļavnieku gala.


Džokeram acīmredzot gribējās atcerēties bērnību tik ļoti, ka izkala plānu kā dabūt gatavu ierūmēt savus 38kg manos 58 :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby magnola » 14 Aug 2014, 12:12

Apsveicu ar sapņu suni un bloga atvēršanu! Mans "pelmenis" gandrīz 30 kg arī māk ierausties klēpī :kanepe:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Henriete » 14 Aug 2014, 12:13

Sveiciens arī no mums, lai mazais aug vesals un gudrs!
Saimniekiem izturību un prieku ar suni kopā.
Turpināšu sekot Jūsu blogam, patiešām forša šķirne ;) :samilejies:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby anciitS » 15 Aug 2014, 00:25

Kas par skaistuli! :samilejies:
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Felix_PS » 15 Aug 2014, 13:37

Šodien izstaigājāmies pa dabas takām apkārt Beberbeķu ezeram.
Kārtējo reizi secināju, ka savu dzīvnieku nofotografēt ir ļoti grūti, jo viņš vēlas atrasties vai nu man blakus, tuvumā, virsū un tml., vai arī iet un darīt to, ko nedrīkst - revidēt ugunskurus, miskastes un lekt ezerā katru mīļu brīdi.
Tā nu šodien mazāk vārdu, vairāk bilžu!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby fedelta » 15 Aug 2014, 13:38

Fēlikss patiesi ir ļoti skaists suņuks ^^ :samilejies:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Felix_PS » 15 Aug 2014, 13:44

fedelta wrote:Fēlikss patiesi ir ļoti skaists suņuks ^^ :samilejies:


Paldies! Kas gan saimnieka ausīm var skanēt labāk? :samilejies:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Rona » 15 Aug 2014, 13:45

fedelta wrote:Fēlikss patiesi ir ļoti skaists suņuks ^^ :samilejies:



:par:
Par fotogrāfēšanu piekrītu, kad mana sune bija kucēns (tas gan bija ļoti sen) vispār nebija iespējams viņu nofotigrāfēt. Tikko ieraudzīja kādu ar kameru uzreiz skrēja klāt.
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Felix_PS » 17 Aug 2014, 23:42

Brīvdienās ciemojāmies pie manas krustmammas, kur Fēliksam bija kaudze piedzīvojumu un mazliet nedienu. Lielākais prieks, protams, bija krustmammas suns, kuru viņš divu dienu garumā izmisīgi centās piedabūt spēlēties un dauzīties un visvisādīgi pavadīt laiku kopā, kamēr viņam, savos astoņos gados, tas mazais ērms likās gana kaitinošs. Toties Fēlikss tika apmācīts, kā sargāt māju un no sirds apriet katru skaņu, rējienu, cilvēku un tml. Labi, ka dzīvoklī viņš šīs jauniegūtās prasmes neizmanto. :D Viņa nediena bija kaķis, kas viņu mazliet piekāva (pelnīti). Tā kā viņam, kā uzmācīgai mušai, bija jālien draudzēties, tad viņš dabūja pļauku sejā, kā rezultātā viņam ir mazs pušumiņš un bezspalvas pleķis pie acs - eh, pirmās kara rētas. Sestdien mēs izstaigājāmies pa Planču purva taku, par ko Fēlis bija sajūsmā. Apburošs, mīksts paklājs zem kājām. Beigās gan nācās viņu sagūstīt uz laipiņas, jo manam ruksim lielāka laime nevar būt, kā iegulties ūdens peļķē. Toties, kad es ieraudzīju, ka viņš tai peļķē grimst iekšā, momentā saucu uz laipiņām un kabināju vien pie saites. Tālāk mēs ievērtējām Ungurpils dzirnavezeru, kurā Fēlikss gan papeldējās, gan iekrita no laipiņas un papeldējās atkal. Un pat uzkāpa ar mani skatu tornī, jo man nebija atļauts tur līst bez viņa pavadības. Tālāk sekoja vēl viena pelde un izskraidīšanās Karogu karjerā, izdauzīšanās ar vēl vienu suni, kā rezultātā man nācās viņu sagūstīt un kā bargai mammai pateikt, ka pietiek gan skriet. Un tad viņš aptvēra, ka ir pāršāvis pār strīpu un pārvērtās melnā paklājā uz atlikušo dienu. Svētdien devāmies pastaigā gar Salacu, kur Fēlis atkal varēja baudīt ūdens priekus un mazliet izvest no nerviem savu suņudraugu. Lieki piebilst, ka dodoties mājās, mašīnā neviens negribēja kāpt un centās nu visvisādīgi man parādīt, ka tur ir tiiik forši un mājās nu tiiik neforši - nu gluži kā mazs bērns. Un vispār kaķu bļodās bija tikko ielikta barība un viņš nebija viņu nospēris un viņam laikam sirds sāpēja pilnas bļodas atstājot. Tā nu es te esmu sarakstījusi garumgaru palagu, veiksmi lasīšanā.
P.S. Atgriežoties pie agrākām sarunām - rīta mīlestības uzplūdā es ietinu savu bērnu pledā un ievilku klēpī un kaut kā mums abiem bija dikti ērti un vietas pietika, tātad man vēl joprojām ir klēpja suns, ja tik pareizi saloka. :estevisamilosu:

Image

Image

Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby fedelta » 17 Aug 2014, 23:54

Otrā bilde - supermīļa ^^

tātad man vēl joprojām ir klēpja suns, ja tik pareizi saloka. :estevisamilosu:


Protams, ka klēpju suns, arī man tāds vēl aizvien ir, tik jāatrod pareizais veids kā iedabūt klēpī :jautri:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby čība » 20 Aug 2014, 23:26

Brīnišķīga šķirne :samilejies:

No kuras audzētavas ieradies Fēlikss?

Lai izdodas rakstīt blogu cītīgi (man tas neizdodas :D ). Jauki un sirsnīgi Tev sanāk :)

Par klēpja suņa potenciālu gan vari neuztraukties, arī 4 gadus veca, pieaugusi dāma ir klēpja suns vistīrākais, ar visiem 35kg :)

P.S. Sen neesmu bijusi klubā, bet jūs taču gatavojaties tur iestāties (ja neesiet to jau izdarījuši)?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Felix_PS » 21 Aug 2014, 09:35

čība wrote:Brīnišķīga šķirne :samilejies:

No kuras audzētavas ieradies Fēlikss?

Lai izdodas rakstīt blogu cītīgi (man tas neizdodas :D ). Jauki un sirsnīgi Tev sanāk :)

Par klēpja suņa potenciālu gan vari neuztraukties, arī 4 gadus veca, pieaugusi dāma ir klēpja suns vistīrākais, ar visiem 35kg :)

P.S. Sen neesmu bijusi klubā, bet jūs taču gatavojaties tur iestāties (ja neesiet to jau izdarījuši)?


Absolūti piekrītu, ka tā ir brīnišķīga šķirne. :samilejies:
Fēlikss nāk no Pektorův statek Čehijā.
Klubā plānojam iestāties, bet man ar pārvākšanos no DE uz LV ir neliels čakars ar viņa papīriem, līdz ar to kāds brīdis vēl jāpagaida.
Centīsimies rakstīt, kad būs par ko. :)

Fēlikss aug ne pa dienām, pat ne pa stundām, bet pa minūtēm. Un viņa nenormālā apetīte mani dzen izmisumā, lai arī visi saka, ka tas tikai augšanas periodā tā... Bet viņš ir konstantā badā, neatkarīgi no apēstā barības daudzuma. Pilnīgi neticami šķiet, ka tikai dažus mēnešus atpakaļ pie manis ieradās mazs kunkulītis, ko es staipīju riņķī, kā plīša lāčuku un tagad es knapi varu viņu pacelt. Eh, pārāk ātri tie 4kājainie draugi izaug lieli. :estevisamilosu:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby čība » 21 Aug 2014, 10:15

Par to ēšanu - tas nu kā kuram... lielākā daļa ir rīmas :D Kā man teica audzētāja - if it's not hungry, it's not a hovawart :D

Tad jau noteikti kaut kad tiksimies, mūsu tik maz, ka jāturas kopā :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sapņu suns Fēlikss

Postby Dogfarm » 22 Aug 2014, 15:04

Fēlikss ir loti skaists! :)
Pilnigi piekritu! Musu hovijs ir lielaakais izedajs, kaads vispar redzets. Es pat teiktu, ka vins parspej labradoru :D bet pozitivi ir tas, ka uz vina figuuru tas taa neatsaucas, kaa uz labradora.
User avatar
Dogfarm
Puppy
Puppy
 
Posts: 131
Joined: 19 Jan 2010, 18:30

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 13 guests