Sunim vitaminu pardozesana??

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby kikooo » 04 Sep 2014, 11:56

ievish
Tapec jau uzdodu mulkigus jautajumus forumaa, jo saprotu kad cits konsultans man nebus.
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby kikooo » 04 Sep 2014, 12:13

Atlausos veireiz uzdot savu jautajumu.
    Par cik suna partikas apraksts ir danu valoda, tad esmu paskrejusi garam svarigai lietai... proti
    Barība ir optimizēta ar: ( goolges transleits man tadu variantu piedava)
    OLIVER'S TRIPLE Fiberplan - zirņu šķiedras, biešu šķiedras / betfibrer un cigoriņi,
    OLIVER'S FLEX C - glikozamīns un hondroitīns
    OLIVER'S OMEGA 3 BOOST - zivju eļļa,
    Oliver SAGREMOŠANAS BOOST - funkcionālās šķiedras mm. (FOS, MOS)
    OLIVER'S AURA BOOST - ar dabīgo bioloģisko antioksidantiem.

    Bariba jau ieksa ir glikozamins un hondroitins. Man tacu atseviski tadus dot nevajag??

Un ja vajag dot, tad no kada vecuma un cik ilgu laiku??
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby Linda B. » 04 Sep 2014, 12:36

Diez vai papildus glikozamīns nāks par sliktu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby ievish » 04 Sep 2014, 12:47

Linda B. wrote:Diez vai papildus glikozamīns nāks par sliktu.


:par:

Es sunim pēc audzētājas ieteikuma vienu laiku kucēna vecumā devu hondroitīnu - locītavu stiprināšanai.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby Creme de la Creme » 04 Sep 2014, 14:17

Vai, es to visu ''vēsturi'' esmu palaidusi garām :kanepe:
Ir šķirnes (un labradors ir viena no tām) kur glukozamīns/hondroitīns ir jādod papildus (barībās jau parasti ir tikai ''smaka'' no vajadzīgās devas). Par ļaunu tas nevienam nenāks, sevišķi kucēniem.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby NARDICUM » 05 Sep 2014, 07:16

Man jau sen ir radusies doma iekļaut līgumā punktu, ka, ja pircējs nebaro suni tā, kā es lieku, tad arī visu atbildību uzņemas viņš pats!
Iedomājaties situāciju- nopērkat jaunu "Mersedesu" un benzīna vietā bākā ielejat kandžu! Domājat, pēc tam kāds to "mersi" remontēs pēc garantijas? :kanepe: Kāpēc tad ar suni jābūt savādāk? Ja audzētājs uzskata, ka kucēnam vajag dot mežrozīšu pulveri ēst un pašu mežrozīti ostīt, tad tam tā ir jābūt, ja grib, lai audzētājs par kaut ko kaut minimāli atbild un garantē! Citādi baro suni ar sazin kādiem brīnumiem un pēc tam izrādās, ka audzētājs ir vainīgs pie tā, ka suns klibo/kasās/ neaug/ pļūta/ vemj utt. (vajadzīgo pasvītro, trūkstošo pieraksti pats) :lamajas: :aizsvilstas: Un es jau te nemaz nedomāju, ka būtu jābaro ar tieši to barību, ar kuru es baroju savus suņus,ja tā padomā, visas barības pēc sastāva ir +/- līdzvērtīgas, bet nu ir dzirdēti un piedzīvoti tādi brīnumi!!!! :soks: :sajucis: :apstulbis:
Ja nevar vienoties ar audzētāju jau tagad un uzskati tik kardināli pretēji, tad kucēns ir jāņem citur! Arī es, kā audzētājs, šādā situācijā kucēnu nepārdotu.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby maksis » 05 Sep 2014, 09:03

NARDICUM wrote:Ja nevar vienoties ar audzētāju jau tagad un uzskati tik kardināli pretēji, tad kucēns ir jāņem citur! Arī es, kā audzētājs, šādā situācijā kucēnu nepārdotu.

:par:
Tikai audzētājs šajā gadījumā laikam dzīvo laimīgā neziņā...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby ievish » 05 Sep 2014, 09:32

Šajā gadījumā es gan teiktu, ka, ja sākumā, audzētājs nav viennozīmīgi pateicis, ka kucēnu pārdod TIKAI tad, ja pircējs izpilda VISUS audzētāja ieteikumus par barošanu, tad pircējs pats var izvēlēties, kā barot suni.

Man, piem., iekšējā pārliecība neļauj pirkt Royal Canin vai kādu citu no lielajiem zīmoliem, kur stipri jāpārmaksā par ne visai izcilu sastāvu. Ja man audzētājs sākumā pateiktu - pārdošu kucēnu TIKAI tad, ja barosiet ar to un to barību, es pat neielaistos tālākās sarunās, ņemot vērā ka ir 100 un viens iemesls, kāpēc konkrētājā situācijā es negribu barot ar to un to, un izvēlos cita veida barību vai pat barības veidu (sausā vs. naturālā). Ja es pēc vienošanās par kucēna iegādi un avansa iemaksāšanas sāktu saņemt uzbāzīgus padomus, kā barot kucēnu, es laikam līdzīgi kikooo vestu kucēnu mājās un barotu pēc sava prāta, izpētot, kas tieši tādam mazam labradoram nepieciešams.

Turklāt, ierakstot līgumā, ka man jābaro TIKAI tā, kā saka audzētājs, es automātiski uztveru, ka mani uzskata par idiotu, kurš nespēj saprast, ar ko barot savu suni. Man nepatīk, ja mani uzskata par idiotu, iespēju robežās cenšos ar tādiem cilvēkiem nekomunicēt.

Ja šķirnes izaudzēšanā ir kāda specifika, kas jāievēro, lai suns izaugtu vesels, ir cita lieta. Bet arī - ja barošanas nosacījumus iekļauj līgumā, tad tiem jābūt gana elastīgiem, lai pircējam atstātu izvēles iespējas starp dažādiem barošanas variantiem.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby maksis » 05 Sep 2014, 09:45

Jau ļoti sen es cilvēkiem, kas meklē suni, iesaku: "nemeklē kucēnu, meklē AUDZĒTĀJU". Audzētājam nav jābūt ģimenes draugam, bet audzētājam ir jābūt tādam, kuram vajadzības gadījumā var zvanīt kaut nakts vidū. Audzētājs nevar būt tāds, kuru jūs uzskatāt par muļķi - tad jājautā, kāda velna pēc jūs izvēlaties kucēnu, kuru audzējis muļķis, kas no suņiem neko nesaprot? Es nesaku, ka uzskatu par pareizu konkrētā audzētāja viedokli (es pat neesmu lasījusi tos barības aprakstus un konkrētos preparātus, ko viņš tur iesaka - mani neinteresē) - svarīgi ir tikai tas, ka es NESAPROTU šo spītīgo turēšanos pie audzētāja, ar kuru acīmredzami ir briestošs konflikts.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby Bafija » 05 Sep 2014, 10:05

ievish wrote:Šajā gadījumā es gan teiktu, ka, ja sākumā, audzētājs nav viennozīmīgi pateicis, ka kucēnu pārdod TIKAI tad, ja pircējs izpilda VISUS audzētāja ieteikumus par barošanu, tad pircējs pats var izvēlēties, kā barot suni.

Man, piem., iekšējā pārliecība neļauj pirkt Royal Canin vai kādu citu no lielajiem zīmoliem, kur stipri jāpārmaksā par ne visai izcilu sastāvu. Ja man audzētājs sākumā pateiktu - pārdošu kucēnu TIKAI tad, ja barosiet ar to un to barību, es pat neielaistos tālākās sarunās, ņemot vērā ka ir 100 un viens iemesls, kāpēc konkrētājā situācijā es negribu barot ar to un to, un izvēlos cita veida barību vai pat barības veidu (sausā vs. naturālā). Ja es pēc vienošanās par kucēna iegādi un avansa iemaksāšanas sāktu saņemt uzbāzīgus padomus, kā barot kucēnu, es laikam līdzīgi kikooo vestu kucēnu mājās un barotu pēc sava prāta, izpētot, kas tieši tādam mazam labradoram nepieciešams.

Turklāt, ierakstot līgumā, ka man jābaro TIKAI tā, kā saka audzētājs, es automātiski uztveru, ka mani uzskata par idiotu, kurš nespēj saprast, ar ko barot savu suni. Man nepatīk, ja mani uzskata par idiotu, iespēju robežās cenšos ar tādiem cilvēkiem nekomunicēt.

Ja šķirnes izaudzēšanā ir kāda specifika, kas jāievēro, lai suns izaugtu vesels, ir cita lieta. Bet arī - ja barošanas nosacījumus iekļauj līgumā, tad tiem jābūt gana elastīgiem, lai pircējam atstātu izvēles iespējas starp dažādiem barošanas variantiem.


Nav ko piebilst! :jaa: Man kā audzetājam domas ir tās pašas. Dodu sarakstu ar baribām (man sarkastā ir pāri par 10) kas ir OK - uz priekšu! lai izvēlas. Tas pats atteicas uz vitamīniem. Viss ko pasaku - nepārdozējiet, jo var rasties tas, tas un tas. Par savu naudu izklaidējos kā gribu :kanepe:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby julika » 05 Sep 2014, 10:13

Interesanti, vai audzētājs ar visiem pircējiem tā nesas, ka ar dumiķiem, kuri neko nejēdz, vai šīs ir viens unikāls gadījums?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby čība » 05 Sep 2014, 12:30

maksis wrote:Jau ļoti sen es cilvēkiem, kas meklē suni, iesaku: "nemeklē kucēnu, meklē AUDZĒTĀJU". Audzētājam nav jābūt ģimenes draugam, bet audzētājam ir jābūt tādam, kuram vajadzības gadījumā var zvanīt kaut nakts vidū. Audzētājs nevar būt tāds, kuru jūs uzskatāt par muļķi - tad jājautā, kāda velna pēc jūs izvēlaties kucēnu, kuru audzējis muļķis, kas no suņiem neko nesaprot? Es nesaku, ka uzskatu par pareizu konkrētā audzētāja viedokli (es pat neesmu lasījusi tos barības aprakstus un konkrētos preparātus, ko viņš tur iesaka - mani neinteresē) - svarīgi ir tikai tas, ka es NESAPROTU šo spītīgo turēšanos pie audzētāja, ar kuru acīmredzami ir briestošs konflikts.

:par:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby kikooo » 05 Sep 2014, 13:01

NARDICUM
Es gan nesaprotu kapec audzetajam vel pec kucena pardosanas ir jauznemas garantija par kucenu??? Pec pardosanas suns vairak nav Jusu :| Un noteikti ja mana liguma butu ieklauts punkts par kucena barosanu, curinasanu utt., tad suni nepirktu no tada audzetaja!!! Audzetajs nav noteicejs par suna dzivi lidz ko vins aiziet no Jusu majam!!! Jus tacu pardodat suni citam cilvekam un sis jaunas suna ipasnieks uznemas pilnu atbildibu par suni no pirksanas briza. Ja jau reiz gribas savus kucenus barot ar tikai to ipaso baribu ar kadu barojat Jus... tad kada velna pec kucenus "taisit" un tirgot? Paturat visus sunus sev. Audzetajam ir japiedava ari citi baribas veidi un ir jakonsulte jaunais ipasnieks... nevis uzbazigi jauzspiez savs.
maksis
Neuzskatu audzetaju par mulki,gudrs cilveks ar pieredzi sunu audzesana! Bet audzetajs nevar uzspiest man pirkt vinas iegadato baribu, jo ta ir super duper labaka ka parejas baribas! Ieteikumus mes visi uzklausam, bet ne uzspiesanu!

ievish wrote:Šajā gadījumā es gan teiktu, ka, ja sākumā, audzētājs nav viennozīmīgi pateicis, ka kucēnu pārdod TIKAI tad, ja pircējs izpilda VISUS audzētāja ieteikumus par barošanu, tad pircējs pats var izvēlēties, kā barot suni.

Man, piem., iekšējā pārliecība neļauj pirkt Royal Canin vai kādu citu no lielajiem zīmoliem, kur stipri jāpārmaksā par ne visai izcilu sastāvu. Ja man audzētājs sākumā pateiktu - pārdošu kucēnu TIKAI tad, ja barosiet ar to un to barību, es pat neielaistos tālākās sarunās, ņemot vērā ka ir 100 un viens iemesls, kāpēc konkrētājā situācijā es negribu barot ar to un to, un izvēlos cita veida barību vai pat barības veidu (sausā vs. naturālā). Ja es pēc vienošanās par kucēna iegādi un avansa iemaksāšanas sāktu saņemt uzbāzīgus padomus, kā barot kucēnu, es laikam līdzīgi kikooo vestu kucēnu mājās un barotu pēc sava prāta, izpētot, kas tieši tādam mazam labradoram nepieciešams.

Turklāt, ierakstot līgumā, ka man jābaro TIKAI tā, kā saka audzētājs, es automātiski uztveru, ka mani uzskata par idiotu, kurš nespēj saprast, ar ko barot savu suni. Man nepatīk, ja mani uzskata par idiotu, iespēju robežās cenšos ar tādiem cilvēkiem nekomunicēt.

Ja šķirnes izaudzēšanā ir kāda specifika, kas jāievēro, lai suns izaugtu vesels, ir cita lieta. Bet arī - ja barošanas nosacījumus iekļauj līgumā, tad tiem jābūt gana elastīgiem, lai pircējam atstātu izvēles iespējas starp dažādiem barošanas variantiem.

:par:
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby kikooo » 05 Sep 2014, 13:09

Parliecinajos velreiz.Liguma par suna pirksanu nav noteikta barosana ar audzetaja baribu. Tatad es varu izveleties ar ko barot suni!
Musu liguma ir obligata displazijas parbaude 12-18 menesu vecuma. Ko ari mes parbaudisim!
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby kikooo » 05 Sep 2014, 13:11

maksis wrote:Jau ļoti sen es cilvēkiem, kas meklē suni, iesaku: "nemeklē kucēnu, meklē AUDZĒTĀJU". Audzētājam nav jābūt ģimenes draugam, bet audzētājam ir jābūt tādam, kuram vajadzības gadījumā var zvanīt kaut nakts vidū. Audzētājs nevar būt tāds, kuru jūs uzskatāt par muļķi - tad jājautā, kāda velna pēc jūs izvēlaties kucēnu, kuru audzējis muļķis, kas no suņiem neko nesaprot? Es nesaku, ka uzskatu par pareizu konkrētā audzētāja viedokli (es pat neesmu lasījusi tos barības aprakstus un konkrētos preparātus, ko viņš tur iesaka - mani neinteresē) - svarīgi ir tikai tas, ka es NESAPROTU šo spītīgo turēšanos pie audzētāja, ar kuru acīmredzami ir briestošs konflikts.

Kapec konflikts? Pec suna iegades liec man svetu mieru un konflikta nebus!
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby Rotija » 05 Sep 2014, 13:30

kikooo wrote:Pec suna iegades liec man svetu mieru un konflikta nebus!


Nu ar šādu attieksmi no pircēja puses normāls audzētājs to kucēnu tiešām nepārdotu konkrētajam gribētājam. :sajucis: Kucēns tomēr nav galds par kuru labs audzētājs aizmirst tikko kā tas aizvest no dzimtajām mājām uz jaunajām.
Ja viens kucēns nav no super-duper metiena un nav plānā piedalīties izstādēs,vaislā vai noteiktā apmācībā,neredzu iemeslu,kapēc nevar atrast kucēnu pie cita audzētāja,ar kuru kontakts būtu daudz pieņemamāks un labāks. IMHO.
Logiski,ka vienas konkrētas barības uzspiešana nav īsti ok,bet varbūt arī tas tomēr ir diskutējams jautājums ar audzētāju. Un galu galā mājās jums neviens klāt nestāvēs un tāpat neredzēs,ko sunim bļodiņā liekat.
p.s. interesanti,ar ko kikooo konsultēsies,ja būs kādi jautājumi vai problēmas ar kucēnu? ja jau tagad ar audzētāju nekāda labā kontakta nav... :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby kikooo » 05 Sep 2014, 13:51

Rotija wrote:
Ja viens kucēns nav no super-duper metiena un nav plānā piedalīties izstādēs,vaislā vai noteiktā apmācībā,neredzu iemeslu,kapēc nevar atrast kucēnu pie cita audzētāja,ar kuru kontakts būtu daudz pieņemamāks un labāks. IMHO.

Kurs ir teicis kad ar kucenu nav plana piedalities izstades un vaisla??? Tiesi tads ari ir merkis iegadajoties so kucenu!

Rotija wrote:p.s. interesanti,ar ko kikooo konsultēsies,ja būs kādi jautājumi vai problēmas ar kucēnu? ja jau tagad ar audzētāju nekāda labā kontakta nav... :neparliecinats:

Prieks kam ir veterinararsti? Lai tikai vestu pie viniem jau slimus dzivniekus??? Ne tacu... ari vini ir domati konsultacijai un problemu risinasanai!!! Vismaz tä ir pienemts seit!
Un ari sis formums man liekas ir veids kur cilveki viens otru konsulte!

Un kucenu pec pardosanas Jus varat atcereties utt., bet tomer kucens(grozi ka gribi) vairs nav tavs.
Last edited by kikooo on 05 Sep 2014, 14:05, edited 1 time in total.
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby kikooo » 05 Sep 2014, 14:05

Un Nav tä kad kontakts ar audzetaju nav... Ir! Varu jebkura bridi uzprasit sev interesejosus jautajumus gan par pulveru dozesanu gan parejas lietas. Temu atveru ar jautajumu, vai kucenam nebus par daudz!!!! Tatad iespejams velejos dzirdet vel kadu cilveku viedokli!!!!! :medas:
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby NARDICUM » 05 Sep 2014, 15:06

ievish
Es jau nebiju rakstījusi par konkrētu barības zīmolu, tieši otrādi, jau biju teikusi, ka labā gala barības visas ir +/- vienādas.
Runa ir par rekomendācijām.
Goda vārds, esmu pieredzējusi klientus, kas kucēnu baro ar "mums ir kafejnīca un tur daudz kas paliek pāri" un "mums veikalā bieži tiek nocenotas desas, ārā jau nemetīs!"
kikooo
Es gan nesaprotu kapec audzetajam vel pec kucena pardosanas ir jauznemas garantija par kucenu???

Nez kāpēc daudzi, kad HD rezultāti nav tik labi, kā gribētos, vai izstādēs neuzvar, pēkšņi atceras, ka audzētājs ir tas rediska, kas viņiem šito brīnumu par baltu naudu pārdevis!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sunim vitaminu pardozesana??

Postby čība » 05 Sep 2014, 16:55

kikooo wrote:Prieks kam ir veterinararsti? Lai tikai vestu pie viniem jau slimus dzivniekus??? Ne tacu... ari vini ir domati konsultacijai un problemu risinasanai!!! Vismaz tä ir pienemts seit!
Un ari sis formums man liekas ir veids kur cilveki viens otru konsulte!


Veterinārārstam vienkārši nevar būt tādas zināšanas konkrētā šķirnē, kādas ir audzētājam. Ja vien viņam nav kāda īpaša darīšana ar šo šķirni (piemēram, pats audzē). Protams, ja ir labs klubs un speciālisti, tad audzētāja trūkumu tā nejūt. Bet foruma konsultācijas uzskatīt par labākām kā audzētāja - psc :kanepe:

Tev paveicies, ka tā audzētāja nav informēta par tavu rakstīto šeit...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest