Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Dog Breeds

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 15 Sep 2014, 12:25

Pirms pāris dienām atgriezāmies no Serbijas, kur 2 saimnieki ar četriem kurchāriem (Jaru, Kvantu, Laimu un Finu) astoņas dienas medījām paipalas un trenējāmies uz lauka. Paipalu medības notiek agri no rīta – sākas pirms saules lēkta apm. 6.00 un ilgst 3-4 stundas, atkarībā no tā cik ātri iesilst diena. Jāsaka uzreiz – labākas medības putnusunim nav iedomājamas! :dejosuns: Te ir viss kopā – darbs uz lauka, dabiskie putni, smaržas, azarts, pointēšana un aportēšana. Suņi pierod pie daudz šāvieniem, un dēļ pietiekamā putnu blīvuma nezaudē azartu visu medību laiku. Ar laiku iemanās ar acīm sekot līdz izceltajam putnam un veiksmīga šāviena gadījumā iegaumē krišanas vietu neskatoties uz samērā biezo zāli. Tieši paipalu medības ir viena no panākumu atslēgām, kamdēļ serbiem izdodas sagatavot ļoti labus suņus gan medībām, gan sacensībām – reālos intensīvu medību apstākļos suns „atveras” un kļūst par īstu azartisku mednieku. Paipalu medības ilgst 2 mēnešus, un tajās piedalās daudz mednieku ar saviem suņiem – redzējām gan drathārus, gan angļu seterus, bretonus, un protams kurchārus. Visi nomedītie putni tiek pašiem gatavoti, ēdām arī burvīgu paipalu zupu. Te viena bilde pēc medībām:
Image

Pēcpusdienās devāmies uz lauka treniņiem. Fazānu medību sezona vēl nav sākusies, parasti kur ir viens putns tur ir arī viss perējums. Te bilde, kur Laima pointē fazānu:
Image
Kā papildinājums medībām un treniņiem bija arī dalība izstādē – Jara un Laima uzvarēja savās klasēs (hendleri bija paši saimnieki :kanepe:), un nu Latvijā ir par diviem Serbijas izstāžu čempioniem vairāk. :smarzas: Atgriezāmies ļoti apmierināti par iegūto pieredzi, sākam jau plānot nākamā gada atvaļinājumu paipalu medību laikā. :jaa:
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby zeina » 23 Sep 2014, 09:55

Stella, apsveicu gan ar panākumiem izstādēs, gan medību aktivitātēm! :)
Man savukārt šonedēļ bija iespēja iepazīties klātienē ar šīm jaukajām meitenēm :sirsninas:
Image
Ps: Ja kādam ir interese, iespēja iegādāties šo jauko puiku :samilejies:
Vecāki ( Magnum Hunter Jack - Micskei Janka)
Vairāk informācijas zvanot man - 26159182!
Image
Last edited by zeina on 27 Sep 2014, 20:00, edited 1 time in total.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 23 Sep 2014, 10:36

[quote="zeina"]Stella, apsveicu gan ar panākumiem izstādēs, gan medību aktivitātēm! :)
Man savukārt šonedēļ bija iespēja iepazīties klātienē ar šīm jaukajām meitenēm :sirsninas:
Image

Bildē ir Rumba?
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby zeina » 23 Sep 2014, 10:58

Bildē ir abas māsiņas - RUMBA un RŪNA, arī šajā :pedinja:
Image
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 23 Sep 2014, 11:13

Forši, kaut kā šie kurcīši mani uzrunā. :) Īpaši Rumba :smarzas: Cerams, ka Rumbai forši un aktīvi saimnieki .
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 23 Sep 2014, 12:19

Džīnītim sākusies aktīva sabiedriskā dzīve. :dejosuns:
20.septembrī orientēšanās sacensības Garkalnē un nopelnīta pirmā vieta.


Image
free image host
Last edited by elijessi on 03 Oct 2014, 20:16, edited 1 time in total.
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby zeina » 27 Sep 2014, 19:58

Pēdējie divi mēneši mūsu komandai ir bijuši diezgan piesātināti ar dažādiem jaunumiem, vispirms Nero un viņa dēlu sasniegumi Somijā, tam seko divas importētas meitenes no Polijas (Blackberry audzētavas), un šodien ar prieku paziņoju, ka kurchāru saimi ir papildinājušas vēl divas brīnišķīgas meitenes no Ungārijas :samilejies:
Image

Image
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby zeina » 28 Sep 2014, 13:16

Last edited by zeina on 02 Oct 2014, 10:55, edited 1 time in total.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 29 Sep 2014, 14:17

Džīno sevi ir pieteicis kā nopietnu konkurentu. Otrās sacensības- otrā uzvara. :viltigs:
Last edited by elijessi on 03 Oct 2014, 20:14, edited 1 time in total.
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 30 Sep 2014, 10:19

"elijessi" Džīno sevi ir pieteicis kā nopietnu konkurentu. Otrās sacensības- otrā uzvara. :viltigs:

Apsveicam ar uzvarām! :)
Last edited by Stella on 03 Oct 2014, 20:50, edited 1 time in total.
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 30 Sep 2014, 10:28

Vēl augam un piedalamies tikai atpūtas pasākumos un treniņsacensībās.
Last edited by elijessi on 03 Oct 2014, 20:14, edited 1 time in total.
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 01 Oct 2014, 08:06

elijessi Nu slodze ir un paliek slodze, vienalga vai to sauc par treniņiem vai sacensībām.
Galvenais nenodarīt pāri kucēna augošajam organismam, to arī novēlu Jums un Džīno no visas sirds! :)
Last edited by Stella on 03 Oct 2014, 21:02, edited 1 time in total.
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Bafija » 01 Oct 2014, 10:26

elijessi apsveikumi Džīno!!! :latvija: :alinji:
puika salīdzinājumā ar manu melno kurchārveidīgo ir krietni izaudzis un nobriedušāks.

p.s. atkāpe par kucēnu slodzēm. 90% no cilvēkiem, kuri sporto "kamanu" suņu nozarē ir izgājuši seminārus pie pasaulē atzītiem "musher" , kā arī visas sacenības kontrolē gan veti, gan tiesneši kuriem ir licence un kuri pieņem lēmumus vadoties ne tikai pēc "plika" suņa vecuma.
Mūs ar pirms gadiem "lika uz linča tiesu"par to, ka kamanās liku 6 mēn. vecus kucēnus uz 5 km katru dienu. Šodien (pēc 4 gadiem) varu teitk, ka labāku, veselāku strādnieku mums nav.
Tagad mums ir kurchāra jauktenis - speciāls mix pajūgam (ievests, ne šeit dzimis) - 6 mēn.
Divu mēn.vecumā šis kucēns bez apstājas pats par sevi skrēja ap 1,5 km novietas bez apstājas, tad 2-3 min atelpa un aiziet atkal! Ko tādu es nebiju redzējusi. Tagad 4-5 km brīvi ar ātrumu 30-40 km/h. PATS! Neviens viņu nespiež. Ja to neļauj, suns ārdās, psiho. Un mūsējais nav pat sprinta suns, bet gan garo distanču! Sprinteri mani nervi nemaz neizturētu :pedinja:
Lai vai kā , kurchārs mūsienās nav tikai medību suns, bet arī lielisks pajūgu sporta suns. Un nu jau ir izkoptas vairākas paaudzes tieši šim sporta veidam. Šie suņi lieliski skrien, dzīvo barā, un lielāko tiesu pat cauru gadu āra voljēros!!! Savu sporta karjeru sāk jau ap 2 mēn. vecumu - komandas, brīvais skrējiens. Savām acīm esmu redzējusi kā šie suņi tiek trenēti un sporto augstā līmenī arī 8-10 gadu vecumā. Tātad viss ir OK! Domāju, ka nevajag suņus pataisīt par kkādiem "mīkstiem, tizliem" radījumiem. Suns ir un paliek suns arī mūsdienās!!!
Pasaules TOP braucējs Igors. Viņam ir kurchāri un grayster (kurcis+ greihaunds). Viņš patiešām mīl suņus un suņi mīl viņu! http://www.igortracz.pl/
Tagad variet mest man ar tomātiem :kompisbietee: :paukojas:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby zeina » 01 Oct 2014, 10:58

Es savu kurchāru kucēna vecumā nejūgtu kamanās viennozīmīgi, bet kas attiecās uz kanikrosu, kur cik noprotu pēc bildēm ir startējis Džīno, šī disciplīna ir "tāda normāla pastaiga" kurchāram, ja pat bērns to var pievārēt, tā kā tur neko tādu, kas varētu bojāt viņa veselību neredzu.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 01 Oct 2014, 12:27

100% piekrītu Bafijas rakstītajam, ar akcentu uz vārdiem PATS! Neviens viņu nespiež. :
Divu mēn.vecumā šis kucēns bez apstājas pats par sevi skrēja ap 1,5 km novietas bez apstājas, tad 2-3 min atelpa un aiziet atkal! Ko tādu es nebiju redzējusi. Tagad 4-5 km brīvi ar ātrumu 30-40 km/h. PATS! Neviens viņu nespiež. Ja to neļauj, suns ārdās, psiho.


Vēlos vien piebilst, ka ļoti labi zinu ko nozīmē aktīvs kurchārs un ka neviens vien mūsu kucēnu saimnieks nenotic mums, ka stāstām cik liela slodze sunim ir nepieciešama. Kurchāram ir vajadzīga tiešām liela slodze, lai nogurtu. Vēlētos lai šī neizsīkstošā enerģija nerada mānīgu priekšstatu par visuvarenu kucēnu, kurš ķermeniski izskatās jau liels un pieaudzis , bet sirds un locītavas anatomiski vēl nav nobriedušas. Visu var un vajag darīt īstajā vietā un īstajā laikā. Man reiz viens cilvēks teica, ka nepietiek ar to ka Tev ir pareizas lietas, ar tām lietām ir jāstrādā pareizi.
Darbojieties, skrieniet, brauciet ar riteņiem un lai suņi velk kamanas un visiem viss ir labi! :)
Last edited by Stella on 03 Oct 2014, 20:54, edited 1 time in total.
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 01 Oct 2014, 13:42

Diskutēt ir labi, bet katram mums "savs lauciņš", veselais saprāts, pieredze un mērķi.
Last edited by elijessi on 03 Oct 2014, 20:15, edited 1 time in total.
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby zeina » 02 Oct 2014, 10:53

Ja kādam ir bijusi vai ir interese par Blackberry Point kucēniem, bet nav bijusi iespēja braukt uz Poliju, tad informēju, ka sestdien 4.10.2014. audzētāja brauc uz Lietuvu (Kauņu). Pieejami šie divi kucēni:
Kontaktinformācija: daria.circus@poczta.onet.pl
Video Raven https://www.youtube.com/watch?v=luvke1aZ4BI
Image
Video Rufus https://www.youtube.com/watch?v=PolodU3XkRI
Image
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Nafanya » 02 Oct 2014, 13:37

šajā sportā galvenajam tiesnesim mēdz būt arī veto tiesības. Pie starta var tikt pielaists suns, kurš ir arī jaunāks par nolikumā minēto, ja secināms, ka sunim šī distance nebūs par grūtu


Atvainojos, ka iestrēgu, bet....
Man gan liekas, ka jebkurā sportā nolikumi tiek rakstīti ne no tukšas vietas un visi vecuma ierobežojumi šā vai tā ir pamatojami (pārsvarā ar fizioloģijas un veselības faktoriem).
Tāpat arī šeit tie 10 mēneši ir parādījušies ne prosto tak.
Un attiecībā uz tiesneša veto tiesībām - es domāju, ka arī tām jābūt vesela saprāta ietvaros - ne jau pielaižot suni, kas gandrīz divreiz jaunāks par nolikumā noteikto.... :jaut:

Runājot par iejūgšanu kamanās - es arī savu kucēnu (jebkuras šķirnes, jo te runa ne par šķirni, bet par anatomiju/fizioloģiju) neiejūgtu. Manuprāt, ir pilnīgi OK, ka kucēnu var pierādīnāt tam, kam šī šķirne ir domāta/selekcionēta un negaidīt mēnešiem un gadiem, BET tikai, kā saka, "iepazīšanas nolūkos"... Bet nu es noteikti neesmu kamanu suņu speciāliste un, varbūt, tā ir normālā prakse :neparliecinats:
Piekritu Stella teiktajam - kucēns 6 mēnešu vecumā ir un paliek kucēns ar visu izrietošo (kauli, locītavas).
Nerunājot jau par to, ka kurči kā jau vairākas citas šķirnes ir pakļautas gūžu displāzijas pārbaudei - un kā šādas slodzes nākotnē ietekmēs šī kucēna veselību - pašlaik nevienam nav ne jausmas. Ir zināmi vairāki gadījumi, kad pat nejaušas traumas bērnībā vēlāk, pieaugušajam sunim, "maksāja" veselas locītavas.

Par kurchāru izmantošanu kamanu sportā - hmm, nu haskijus arī cilvēki ņem dzīvot dzīvokļos, staigā tikai uz pavadas un viņi ir kļuvuši viņu popularitātes dēļ par "divāna sunīšiem", bet vai tas ir pareizi no šķirnes viedokļa un vai haskiju audzētāji tā iztēlojas sev ideālo viņu kucēna īpašnieku? ;)

Es pilnīgi un 100% atbalstu Džīno saimniekus viņu aktīvajā dzīvesveidā un domāju, ka šim sunim noteikti ir paveicies, jo viņam būs interesanta dzīve, pilna ar pastaigām un kopā būšanu ar savu ģimeni (ko tad vēl suns var gribēt? :) ), bet tādā vecumā noteikti jāuzmanās no pārākās slodzes, kur pašam kucēnam nav īsti brīvības apstāties, vairs neskriet utt. - spēle, kad kucēns pats lemj par savu "noguruma līmeni" atšķiras no terniņa, kad saimnieks skrien un sunim jāskrien līdzi...

Varat arī manī mest tomātus :viltigs:

P.S. Raksturīgi, ka Eiropas Kanikrosa Federācijas noteikumos ir noteikts ierobežojums 12/18 mēneši...

"The vet will verify the age of the dog, wich has to be at least 12 months for canicross and at least 18 monts for bikejörng. No derogation will be allowed."
http://www.cani-cross.eu/
.....Dogs are miracles with paws.....
Nigel's & Ozzy's webpage: http://www.pointer.lv
User avatar
Nafanya
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 17 Jan 2010, 20:16

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Bafija » 03 Oct 2014, 17:10

Galīgi negribas kašķēties - katram savs.
Man liekas, ka cilvēki ar pārlieko humānismu biežī noved daudzas šķirnes strupceļā. Suns visu laiku pamatā ir bijis cilvēka darba instruments. Turklāt ar lielu dabisko atlasi!
Es neticu, ka laikos, kad veidojās vecās labās šķirnes, kucēnus kāds piebaroja ar glikofleksu, piena maisījumiem, vitamīniem, veica displāzijas testus, staipija uz rokām neļaujot iet pa kāpnēm, utt.

Kruchāri ir lieliski suņi bez veselības un augšanas problēmām, un šo burvīgo īpašību dēļ tie ir tik populāri ne tikai mednieku vidū! Ceru, ka tā arī paliks! Ja ir vēlme sasniegt augstu sportisko rezultātu, ir daudz jāstrādā no paša sākuma! Džīno saimnieki izprot to ko dara, jo citādi nav iespēju ielauzties pasaules virsotnē.

Par kurchāru izmantošanu kamanu sportā - hmm, nu haskijus arī cilvēki ņem dzīvot dzīvokļos, staigā tikai uz pavadas un viņi ir kļuvuši viņu popularitātes dēļ par "divāna sunīšiem", bet vai tas ir pareizi no šķirnes viedokļa un vai haskiju audzētāji tā iztēlojas sev ideālo viņu kucēna īpašnieku?


PRO sprinta distancēs izmanto TIKAI kurčus, pointerus un greihaundu jaukteņus jau ntās paaudzes. Ne visi haskiji velk kamanas, ne visi kurchāri medī. To saku 100% no savas pieredzes.
Labāk nodarbināt šādi, nekā skatīties sludinajumos kā atdod kārtējo nenodarbināto suni!
p.s. Lietuvas labākās braucējas komandā ir tīršķirnes poitnera kuce (atdeva par baltu velti) kā arī no anglijas vaislai ievests darba līniju greihaunds. Uz Latviju arī ir atceļojis ap gadu vecs pointeris no slavenas audzētavas. Arī patreiz sporto "šajā" nozarē :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Nafanya » 06 Oct 2014, 14:43

Jēziņ, te neviens arī nekašķējas, katrs izteica savu viedokli - un vairāki cilvēki no tiem ir pieredzējušie kurču un citu 7.grupas šķirņu saimnieki ;)
Protams, ka katrs bija, ir un paliks pie savas taisnības, bet, man liekas, nekur arī neteicu, ka sports - tas ir slikti, kādu tur jāpiebaro ar kko utt. - nevajag iet galējībās.
Tas, ko pateicu - ir: kucēns ir kucēns, bērns ir bērns. Vēl neizaudzis, vēl veidošanas posmā viss orgānisms. Un tas, ka senatnē tam nepievērsa uzmanību nenozīmē, ka tā mums visiem arī jādzīvo līdz 3000.gadam.
Veselam saprātam jābūt visur.
Laukos arī pašlaik suņi "izdzīvo" un barojas kur pagādās - tas nav paraugs.

Par suņu nodarbināšanu - atkal teikšu, ka neteicu nevienu sliktu vārdu par sportu, es tikai teicu, ka katrai nodarbībai dzīvē ir savs laiks. Bet, nu protams, katrs par sava ģimenes locekļa/mīluļa veslību lemj pats un tas paliek uz katra sirdsapziņas.

Par kurču, pointeru un citu šķirņu izmantošanu sprinta distancēs - atkal, vai es kaut ko teicu pret (ja tas ir peaudzis suns, protams)?
Es izteicu viedokli par šo suņu izmantošanu kamanu sportā - to gan es nesaprotu un, domāju, vairāki šo šķirņu īpašnieki nesapratīs - bet tas tā. Es tomēr labprāt nodarbināšu savu suni garās pastaigās, spēlēs un laukā ar putniem.

P.S. ieceļojušajam pointeram no slavenās audzētavas novēlu tikai to labāko un, protams, arī attaisnot sava īpašnieka ieceres ;)
.....Dogs are miracles with paws.....
Nigel's & Ozzy's webpage: http://www.pointer.lv
User avatar
Nafanya
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 17 Jan 2010, 20:16

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 18 guests