Sāc ar sevi. Māras blogs.

Blogs and Chats

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby julika » 06 Oct 2014, 09:54

ievish wrote:julika, saluki nav tik sabiedriski kā vipeti ;) Viņi ir kurtīgāki, atturīgāki.


nu es ceru, ka korgiji var arī atturīgu kurtu pielauzt uz spēli :kanepe: ir tacu grūti pretoties korgiju mīļumam :flirts:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 10:19

ievish, skatoties uz tiem 4 saluki (he, puse no LV saluki :aptracis: ), ko sanācis satikt līdz šim, skaidrs ir viens - nekas nav skaidrs. Visi 4 ir absolūti atšķirīgi, katram no viņiem ir kāda odziņa/knifiņš un gaidu, kāda loze tad kritīs man. Jaunā dāma Nobless ir ļoti rotaļīga (tur gan laikam jaunība dominē) un domāju, ka ja būtu vairāk socializēta ar citiem suņiem, nesmādētu ne korgijus, ne citus suņus, bet ir skaidrs, ka viņa vienkārši nesaprot pārejos un mazliet baidās no ne-kurtu komunikācijas. Fay, brūnā dāma, piemēram, ir tendēta uz cilvēku, īpaši - jauniem vīriešiem :smarzas: , ir ņurcāmais, bužināmais un lutināmais suns. Vaila, Natālijas suns, spēj būt pacietības kalngals ar bērnu (manās acīs), lai gan saluki it nemaz nav bērnu suns. Un tā katra ir ar kaut kādu bõnusiņu.

Attiecīgi, julika, ceru, ka ja kucēna vecumā daudz laika pavadīs korgiju un citu suņu sabiedrība, mans jaunais suņa bērns būs mazāk atturīgs saluki.

Ceru, ka palīdzēsiet manu saluki socializēt ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby julika » 06 Oct 2014, 10:33

Es ar prieku! Un Kira arī, viņai suņu sabiedrība ļoti patīk, turklāt, viņa ir ļoti draudzīga tieši pret citiem suņiem.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 10:44

julika wrote:Es ar prieku! Un Kira arī, viņai suņu sabiedrība ļoti patīk, turklāt, viņa ir ļoti draudzīga tieši pret citiem suņiem.


:aptracis:

P.S. Tagad tikai tāds sīkums - jāsagaida kucēns.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ievish » 06 Oct 2014, 10:44

Māra, jā, cik ir lasīts par saluki, socializācija ir ļoti svarīga. Saluki ir viena no šķirnēm, kuru nopietni apdomāju, pirms iegādājos suni. Un kā reiz iespēja sačakarēt suni ar sliktu socializāciju mani nobiedēja. Plus pati esmu sabiedriska un aktīva, tāpēc man vipets šķita loģiskāka izvēle, jo ar to var vairāk nodarboties arī ar citiem suņu sporta veidiem, ne tikai kursingu, un pati šķirne kopumā ir sabiedriskāka.
Es esmu satikusi saluki, kurš ir slikti socializēts un, iespējams, arī ar temperamenta problēmām. Tādu suni, kas ģībst pie jebkura svešinieka, kas par tuvu pienācis, man negribētos.
Jāsaka gan, ka visiem kurtiem ir tieksme būs snobiskiem pret sev nesaprotama izskata suņiem, Rendijs priecāsies par JEBKURU svešu vipetu, greihaundu un levreti, bet ne jebkuru citu svešu suni. Pat afgāņi, kaut kurti, viņu īpaši neinteresē, šķiet, pēc izskata viņš tos neuztver kā savējos, traucē garais kažoks. Piesardzīgs ir arī pret lieliem svešiem suņiem.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 11:04

ievish, jau nojaušu, ka darbs ar suni būs krietni citādāks nekā tas pierasts ar klasiskākām šķirnēm, bet ceru un paļaujos uz to, ka par šo faktu esmu informētu un daudz atkarīgs arī no manis, ne tikai suņa, tādēļ centīšos pēc labākās sirdsapziņas suņa sabiedriskās dzīves labā. Daudz dod šībrīža randiņi ar saluki, to vērošana no malas. Prieks arī, ka Dabkas audzētava tomēr neskatās tikai uz suņa eksterjeru, bet pievērš uzmanību to uzvedībai, garīgajai stabilitātei un visam labākajam, kam būtu jābūt saluki. Nešaubos, ka suns no šīs audzētavas dod lielāku garantu veselīgam mīlulim :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ievish » 06 Oct 2014, 11:07

Dabka ir nopietna skandināvu audzētava, problēmām ar suni nevajadzētu būt, bet socializācija nepieciešama jebkurā gadījumā - pēc iespējas vairāk satiktu svešu, draudzīgu suņu, cilvēku, kā arī izstaigāties pa trokšņainām, dažādām vietām, lai kucēns pierastu pie visa kā.

Vai esi jau kaut ko konkrētu ar audzētāju norunājusi?
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 11:20

ievish wrote:Vai esi jau kaut ko konkrētu ar audzētāju norunājusi?


Tagad gaidu ziņu, kad Izzie sāksies meklēšanās, par ko solīja informēt (vajadzētu būt oktobrī, tas ir, šomēnes). Esmu pieteikusies vienam no kucēniem šim metienam:
http://www.dabkas.se/plans.html

Image
Image

Pieņemu, ka visas sarunas konkretizēsies brīdī, kad mazie sadzims, taču arī pēc sarunām ar Osu, esmu sapratusi, ka viens ir rezervēts man :aptracis:

Pēdējā meilā audzētavai izteicu šaubas, ka vairs nezinu, kuru dzimumu vēlos, atbildē saņēmu, ka man vēl ir laiks izdomāt. :starkism: :starkisp:

Kaut kā tā.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ievish » 06 Oct 2014, 11:44

Forši! Tad atliek tikai gaidīt :jaa:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 11:54

ievish wrote:Forši! Tad atliek tikai gaidīt :jaa:


Esmu neizsīkstošā sajūsmā un gaidu, gaidu, gaidu... Tikai, jo vairāk gaida, jo lēnāk tas laiks velkas. Bet drīz. Pavisam drīz.
Vismaz ir laiks nedaudz atlikt naudu, jo vīram par lielu nepatiku, esmu izvēlējusies suni, kas "maksā kā jauns motocikls!!" :kanepe: Ak, šie sieviešu untumi.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby julika » 06 Oct 2014, 12:45

Ja nav noslēpums, cik tad ir cena saluki kucēnam?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 12:51

julika wrote:Ja nav noslēpums, cik tad ir cena saluki kucēnam?


Ja nav kaut kāds noslēpuma kodekss suņu cenām, par ko neko nezinu (taču esmu ievērojusi kā neviens nekad neatbild uz šo jautājumu), tad varu teikt, ka visas aptaujātās audzētavas minēja cenu kategoriju 1000 - 1500 eur. Manā gadījumā gan spīd tas resnākais gals, jo audzētaja kā aptuveno cenu nosauca 15 000 zviedru kronas, kas ir apmēram 1600 eur.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ahadi kale » 06 Oct 2014, 12:56

Māra wrote:
Mana laime nav aprakstāma.
Image



Ieraugot šo bildi, pirmā doma: "Mārai saluki pat vizuāli ir īstais suns!". Pietāvat viens otram.
ahadi kale
Baby
Baby
 
Posts: 41
Images: 12
Joined: 11 Mar 2014, 20:08

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby magnola » 06 Oct 2014, 13:18

ahadi kale wrote:Ieraugot šo bildi, pirmā doma: "Mārai saluki pat vizuāli ir īstais suns!". Pietāvat viens otram.

:par: varu tikai piekrist!
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby julika » 06 Oct 2014, 13:37

Māra wrote:Ja nav kaut kāds noslēpuma kodekss suņu cenām, par ko neko nezinu (taču esmu ievērojusi kā neviens nekad neatbild uz šo jautājumu), tad varu teikt, ka visas aptaujātās audzētavas minēja cenu kategoriju 1000 - 1500 eur. Manā gadījumā gan spīd tas resnākais gals, jo audzētaja kā aptuveno cenu nosauca 15 000 zviedru kronas, kas ir apmēram 1600 eur.


apmēram tā arī domāju. manuprat, cena ir visai pieņemama, ņēmot verā, ka šķirne ir reta un specifiska.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 14:40

Čivava :pukudupsis:

Domāju, ka jāatrāda arī pūku kunkulis, kura lauza manu sirdi attiecībā pret mazsuņiem.
No Rīgas mamzeles viņa tagad ir kļuvusi par lauku dāmīti, dzīvo kopā ar vēl 3 suņiem (divi milzeņi un krievu toja dāma) + 1 ciemiņsuns (melns gandrīz-labradors), kuru nekad nesatiek (jo melnā dāma maziņas nepanes), un bauda mežus, pļavas, mīl vārtīties suņu kakās un gatava atdot dvēseli par ēdienu. Iepazīstieties, Boņa:

Image

Image

Un protams es, laimīga, jo klēpī ietilpst veseli divi, nevis viens suns. :aptracis:
Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 14:52

ahadi kale wrote:Ieraugot šo bildi, pirmā doma: "Mārai saluki pat vizuāli ir īstais suns!". Pietāvat viens otram.


Tas ir kā medus manām ausīm*, paldies!

*Diez, kā radies teiciens par medu ausīm - kāds reiz ir ausīs tecinājis medus un tas ir bijis fantastiski? :D

magnola wrote: :par: varu tikai piekrist!


Nē nu tiešām :sarkstosa:

julika wrote:apmēram tā arī domāju. manuprat, cena ir visai pieņemama, ņēmot verā, ka šķirne ir reta un specifiska.


Zinot, ka Skandināvijā saluki ir ļoti populāri (kaut vai meklējot audzētavu - to tur ir desmitu desmitiem), klusi biju cerējusi, ka varbūt tomēr gadīsies lētāk, taču šī bija summa, ar ko biju rēķinājusies un par tādu informēta, tā ka pārsteigta nebiju.
Bija arī piedāvājums pa 1000eur no audzētavas UK, bet tur krustoja tiešas radniecības saluki (tas saucās 'inbreeding' ja?) un pamatojums tam likās diezgan... nepamatots. Tā ka labāk dārgāk, bet vismaz zini, ka vesels un smuks.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ash » 06 Oct 2014, 16:20

Māra wrote:
Image

Ļoti skaists suns, krāsa fantastiska :samilejies:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Oct 2014, 16:39

ash, nevaru nepiekrist :) Jo īpaši man šie pelēkie (grey grizzle) patīk kucēnos. Bet vispār cielēju uz white vai cream krāsas saluki.

Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby fedelta » 06 Oct 2014, 16:45

Par to saskaņu starp saluki un Jums, piekrītu pārējiem - tik tiešām ļoti piestāv.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests