Sune paliek par tuklu.

Grooming and Feeding of Dogs

Sune paliek par tuklu.

Postby LondLond_ » 27 Oct 2014, 13:36

Sveiki! :)

Ļoti ilgi te nav būts. Radās jautājums un sapratu, ka bez jūsu padoma neiztikt :)
Īsāk sakot - draugam ir sune (no patversmes labradorveidīga), viņš viņu sterelizēja laikam sanāk kādus 2 gadus atpakaļ. Tagad viņai varētu būt ap 3. Šodien runajām un viņs saka, ka viņa palēnām kļūst arvien tuklāka un tuklāka. Viņš viņu baro ar Hill's® Science Diet® Adult Advanced Fitness Original. Internetā atradu, ka tai barībai ir 15% tauku. Nav par daudz? Mums kādreiz diētiskā bija vispār pat 9%.
Ko jūs ieteiktu?
User avatar
LondLond_
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 19 Jun 2012, 09:47

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby pixy » 27 Oct 2014, 13:58

Pirmkārt, diēta RPP - atšifrējums Rīt Pusi Porcijas - kastrētiem suņiem var dot līdz 20% mazāk barības kā nekastrētiem. Bet es pēc savas kuces un, cik runāts ar citiem, spriežu, ka lielākā nozīme tomēr ir un paliek kustībām - ātrāka vielmaiņa, lielāks enerģijas patēriņš. Lai pie mazākas ēdiena porcijas pieliek slodzi dubultā - pamazām, protams, un skatās tad :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby LondLond_ » 27 Oct 2014, 14:03

Bet viņi staigā visai padaudz... no rīta un vakarā pa stundai.
User avatar
LondLond_
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 19 Jun 2012, 09:47

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby čība » 27 Oct 2014, 14:17

LondLond_ wrote:Bet viņi staigā visai padaudz... no rīta un vakarā pa stundai.


Svarīgi ir kā staigā. Labradors ir raksturīgi vienmēr izsalcis (arī nekastrēts) un svara problēmas labradoriem ir bieža parādība. Un par to pusi porcijas - piekrītu - vienkārši dot mazāk un punkts.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby Linda B. » 27 Oct 2014, 17:00

Iesaku Specific diētisko. Ir mēģināts, paziņas ir devušas, svars iet grabēdams nost .
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby Creme de la Creme » 28 Oct 2014, 11:28

Visu cieņu Hills, bet mana vecākā kuce no diētiskās Hills barības palika vēl resnāka :kanepe: Mans vetārsts vispār neiesaka diētiskās barības. Vienkārši parastā barība jādod mazākās porcijās. Un es pati to jau sen daru. Pats galvenais - tas palīdz.
Garas pastaigas - tas ir labi. Tikai vai suns iet pavadā, vai arī tiek laists pamatīgi izskrieties.
Un vēl - vai tiek barots tikai ēdienreizēs, vai arī pa vidam tiek ''pacienāts'' ar kādu kārumu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby maksis » 28 Oct 2014, 11:45

Creme de la Creme wrote: Mans vetārsts vispār neiesaka diētiskās barības. Vienkārši parastā barība jādod mazākās porcijās.

:jaa:
Savā laikā manu suni pēc diētiskās barības lietošanas sākšanas burtiski разнесло mēneša laikā. :aknee: tad arī uzzināju, ka pastāv šāds fenomens: organisms jūt, ka strauji tiek samazināts ierastais tauku utml. %, un sāk pastiprināti uzlasīt to, kas vsp pieejams. Resp., iznāk otrādāk - jo liesāku barību dod, jo organisms izmisīgāk ķeras pie katra tauku krikslīša. Tas tā, populāri/vienkāršoti izklāstīts.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby Linda B. » 28 Oct 2014, 19:37

maksi,starpcitu,jā.Biju šito novērojusi ar Fantu,kura man vispār ir ar tieksmi uz apvelšanos.Kā pārgājām atpakaļ uz ierasto barību speķis uzauga atpakaļ ļoti ātri. Taču es atradu sakarību,ka resnē no graudiem barībā,tad nu notievināju ar diētisko un pārliku uz bezgraudu barības,nu jau pāris mēnešus turas normā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby Creme de la Creme » 29 Oct 2014, 09:46

Es tad labāk dodu gaļu+dārzeņi.
Jāskatās kas tajās diētiskajās barībās ir iekļauts.
Cilvēkiem jau ir tāpat - tievējot ir jāēd sabalansēta barība, ēdienreizēm jābūt biežām, porcijām mazām. Nedrīkst strauji pāriet uz pilnīgi liesu ēdienu, vai neēst nemaz.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby peecis » 29 Oct 2014, 09:58

Manējā resne sākumā svēra 32 kg, tad patrenkājot ieguva normālu svaru 27 kg, bet pēc laika atkal uzēdās līdz 30 kg un tie turās neatkarīgi no dzenāšanas/nedzenāšanas un barošanas bez ierobežojuma/mērot barības daudzumu.

Man pašam šķiet - lai taču tā Rīma dzīvo ar saviem +3 kg, būs ziemas dienās ārā siltāk :D (dienā suns visu laiku ir ārā), sāks mainīt barības, kļūs vēl sliktāk...

Baroju ar josera festival (nav nekāda īpaša iemesla tieši tās barības izvēlei) un reizēm ar liellopu atgriezumiem no tirgus.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby Bafija » 29 Oct 2014, 10:26

Mēs svara problēmas primāri tomēr risinājām ar barību. Jo hormonālo fonu (sterilizācija tomēr veic lielas izmaiņas) tikai ar slodzi neatrisināt - saku no pieredzes.
Tā pat nekad neesmu bijusi piekritēja iespaidīgai porciju samazināšanai - suns paliek nervozs un mēģina pie katras izdevības aprīt jebko.
Lai piedod man vetrināro pārtiku ražotāji, bet neviena no populārākajām (Hill's, Spcific, utt.) dietām maniem suņiem nepalīdzēja :(
Bet reiz, saprotot ka nedēļas laikā sunim priekš izstādes ir jānomet liekie kg,pēc kluba ieteikuma tiku pie 3 kg paciņas ar nosaukumu Nutra Gold Weight Reducion. Neticami, bet tā iedarbojās! Vēlāk kā izrādās varēja pāriet uz Nutra Gold Weight Control Adult. Ja vien maciņš atļauj, tā ir mana izvēle resnajiem N1! (sastāvā ir ļoti daudz gliko... un hondro... locītavām). Ak jā, papildus sunim beidza tecēt acis un uzauga superīgs kažoks ;)
p.s. tā nav reklāma, bet pieredze, jo piem. mūsu šķirnē resni suņi ir liels retums.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sune paliek par tuklu.

Postby Demix » 01 Nov 2014, 23:47

Vai nav citu simptomu,kā tikai tuklums?Ja ir pastiprināts tramīgums,ādas problēmas,iesaku pārbaudīt vairogdziedzei!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests