Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Grooming and Feeding of Dogs

Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby wolf-eyes » 11 Nov 2014, 18:21

Sveiki.
Vai kāds zina, kādas tehnoloģijas tiek izmantotas "smirduļu" ražošanā un vai to var veikt arī mājās pats? Kādas ierīces tam vajadzīgas?
Tas būtu lētāk un man arī patīk noņemties ar tādām lietām :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby Creme de la Creme » 12 Nov 2014, 13:29

Patīk ka mājā smird? :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby wolf-eyes » 12 Nov 2014, 16:34

Creme de la Creme wrote:Patīk ka mājā smird? :kanepe:

Īpaši jau nē :medas:
Drīzāk patīk tas process- pašai sarūpēt zvēriem ēst, it sevišķi vēl pēc tādas metodes, kas asociējas ar indiāņiem :D esmu dīvaina, zinu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby DanaMary » 12 Nov 2014, 18:16

Es ar'i par to k'adreiz domāju, kā varētu suņam pati uztaisīt smirduļus, vai vismaz ko līdzīgu. Beigās čihuahuahua forumā atradu,ka varot 'kaltēt' ar kaltējamo mašīnu.Nezinu kas tur beigās sanāk. :D Vairs neatceros kā meklēju,pēc kādiem vārdiem, vēlāk pameklēšu, varbūt varēšu atrast. :)
Sarpcitu,kaut ko līdzīgu man sanāca uztaisīt,kad slinkojot domāju kā varētu aknu gardumus ērtāk taisīt. Sagriezu tādās kā strīpiņās to aknu, liku cepešķrāsnī kā parasti. Sanāca tāds kraukšķis ar mīkstu vidu, sagriezu un bija parastie gardumi. Dažus iedevu suņam tā pat,nesagriežot. Domāju,ka ja nesagriež tik smalki, tad sanāktu lielāks gardums. Apēdās,protams vienā momentā, nav tā kā ar smirduļiem,ka kādu laiku jāpagrauž. :D Bet tas man liekas, ka sanāk tikai ar aknām.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Postby wolf-eyes » 12 Nov 2014, 19:49

DanaMary wrote: liku cepešķrāsnī kā parasti.

Un cik ilgi cepināji? Cik zinu pēc ogām vai zāļu tējām, ko kaltē cepeškrāsnī, tad tur vajag ļoti zemu temperatūru+ ilgu laiku. 40 grādi kādas min 10 stundas zāļu tējām un ogām.
Ja tā darītu ar gaļu, tad jau tiešām visa māja droši vien smirdētu.
Šķiet, ja ir ļoti karsta diena, tad var mēģināt kaltēt saulē.
Būs jāpalasa, kā indiāņi žāvēja, kaltēja gaļu. :medas:
Es jau šeit jautāju, jo domāju, ka kāds zinās. Vispār neesmu vēl nekur citur šo info meklējusi.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby DanaMary » 12 Nov 2014, 19:54

Lūk: http://bgskreta.blogspot.no/p/bb-receptes.html nedaudz zemāk jāpatin, zem barībām. :) Bet ar parasto gaļu nez vai sanāks. Lai gan kas zin, varbūt tiešām ilgi,ilgi kaltejot akaut kas sanāk. :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby NARDICUM » 13 Nov 2014, 06:02

Agnese, bet Tu iedomājies, ka esi galīgi Aļaskā dzīvojošs ziemeļu cilts indiānis, un sabāz gaļu saldētavā!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re:

Postby ievish » 13 Nov 2014, 09:42

wolf-eyes wrote:Šķiet, ja ir ļoti karsta diena, tad var mēģināt kaltēt saulē.

Karstā dienā un saulē ātri vien kukaiņi būs saradušies. Cik redzēts pie zvejniekiem, kas zivis kaltē, viņi sakarina zivis kādā nojumē, caurvējā. Gaļa droši vien ir jāsargā no mušām, jo siltā laikā var tārpus dažās stundās gaļā dabūt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby Bafija » 13 Nov 2014, 10:17

vienīgais, kas man nāk prātā - tā pat kā kaltē voblas?
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby Creme de la Creme » 13 Nov 2014, 11:02

Jā, var kaltēt kā voblas. Tikai tās mušas...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Postby wolf-eyes » 13 Nov 2014, 13:28

DanaMary wrote:Lūk: http://bgskreta.blogspot.no/p/bb-receptes.html nedaudz zemāk jāpatin, zem barībām. :) Bet ar parasto gaļu nez vai sanāks. Lai gan kas zin, varbūt tiešām ilgi,ilgi kaltejot akaut kas sanāk. :)

Super metode. Paldies!
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby wolf-eyes » 13 Nov 2014, 13:37

NARDICUM wrote:Agnese, bet Tu iedomājies, ka esi galīgi Aļaskā dzīvojošs ziemeļu cilts indiānis, un sabāz gaļu saldētavā!

Ā, domu sapratu :medas: , bet tūlīt paskaidrošu.
Manā gadījumā ir runa gan par suņiem, kuriem ir lieli žokļi, gan par sīkāku radību, Tu jau zini, par ko runa :)
Un tā doma ir tāda- kaltējumus es dodu ziemā, ja temperatūra ir ļoti zema, jo tajos nav ūdens- nav kam sasalt. Dzīvniekam līdz ar to nav jāsaskaras ar to, ka viņa barība sasalst kopā lielā klucī, kuru nevar īsti vairs apēst. Vismaz maniem cimperļiem tā ir problēma tad.
Un tad man ir divas metodes šādiem lieliem saliem.
1. Sagriezt gaļu (liellopa sirdis, visu mādziņas un tamlīdzīgu viegli sagriežamu gaļu) ļoooti plānās šķēlītēs un tad sasaldēt tā, lai tās šķēlītes izveidojas par viegli sagraužamām plēksnēm. Tādi kā gaļas čipsi. Lielākiem zvēriem mazāk plāni tie čipsi, mazākiem- pavisam plāni.
2. Dodu vairāk kaltējumus.
Bet parasti es kombinēju abus kopā- gaļas čipsus ar kaltējumiem, jo, cik saprotu, kaltējumus tik daudz nemaz nevar dot, vismaz uz paciņām tā ir rakstīts.
Un tā kā man, kā jau teicu, patīk noņemties ar tādām lietām+ kaltējumus pirkt ir padārgi, ja vajag daudz, tad arī nolēmu izdomāt, kā to darīt pašai.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 07 Dec 2014, 19:04

Ak jaa. Man izdevaas uzgatavot smirdulu kraajumus kaadam laikam.
Zaaveeju kungus, bariibas vadus,tesmeni, traheju, plausu gabalus. Saliku 2 cepespannas un vienu resti pasaa augsaa un tad atklaaju, ka tas ir par daudz.
Pec 3 stundam viss bija tikai nedaudz apkaltis un vienu cepespannu naacaas nemt ara un salikt saldeetavaa taadu, kaads tas nu iznaacis- taads kaa apsauteets pat.
Tad sapratu, ka man buus taapat jaazaavee tas viss visu nakti, lai buutu kaads rezultaats.
No riita tiesaam smirduli bija gatavi un izdevusies lieliski un virtuvee bija drusku salkana, bet ne ipasi nepatikama smaka.
Ir doma nopirkt ogu zaaveetaaju un zaaveet galu tajaa.
Man ir arii bildes ar to, kas nu sanaaca. Rit ieliksu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby karalislauva » 08 Dec 2014, 01:08

Atvainojos par tādu muļķīgu jautājumu, bet kas ir smirduļi? :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby seila » 08 Dec 2014, 13:45

karalislauva wrote:Atvainojos par tādu muļķīgu jautājumu, bet kas ir smirduļi? :)


Kaltēti našķi suņiem
http://shop-15.ecom20.com/kaltejumi-sun ... 8.pg?i=all
kas savu nosaukumu raduši pateicoties specifiskai smakai :jaa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby IneseL » 18 Dec 2014, 10:23

Jau kādu laiku gatavoju pati kārumus saviem suņiem. Es mēdzu žāvēt vai nu vistu pēdas (dabūjamas Bauskas veikaliņos), vai liellopu trahejas. Trenniņiem un izstādēm - aknu gabaliņus apžāvēju, tā lai nav galīgi kraukšķi, bet tomēr sausi un nelīp un vēl smaržo. Var droši vien visu ko citu arī tāpat.
Daru vienkārši - lieku cepeškrāsnī vairākās pannās un apžāvēju vispirms kādu stundu uz 100 grādiem, pēc tam turpinu uz 80 kamēr gatavi. parasti ilgi - vai nu vairākas dienas pēc kārtas pa vairākām stundām, vai visu nakti no vietas (akniņas protams ātrāk ņemu ārā). Bet rezultāts ir labs, suņi starā, nauda arī mazāk iztērēta.
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby pixy » 19 Dec 2014, 08:13

IneseL wrote:apžāvēju vispirms kādu stundu uz 100 grādiem, pēc tam turpinu uz 80 kamēr gatavi. parasti ilgi - vai nu vairākas dienas pēc kārtas pa vairākām stundām, vai visu nakti no vietas
Tas tiešām sanāk lētāk? Cepeškrāsnis, cik zinu, tērē daudz elektrības, esi izrēķinājusi, cik tas izmaksā?
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby ievish » 19 Dec 2014, 08:40

pixy wrote:
IneseL wrote:apžāvēju vispirms kādu stundu uz 100 grādiem, pēc tam turpinu uz 80 kamēr gatavi. parasti ilgi - vai nu vairākas dienas pēc kārtas pa vairākām stundām, vai visu nakti no vietas
Tas tiešām sanāk lētāk? Cepeškrāsnis, cik zinu, tērē daudz elektrības, esi izrēķinājusi, cik tas izmaksā?


Atkarīgs, kāda cepeškrāsns, ja lētā gāze, tad droši vien, ka lēti, bet, ja elektrība - noteikti nē.

Es savam sunim aknu gardumus izmantoju apmācībā un esmu atradusi sev visērtāko sagatavošanas veidu - sagriež aknu strēmelēs un izvāra. Tad izņem no ūdens, apžāvē un sagriež gabalos. Jāizlieto nepilnas nedēļas laikā, citādi sabojājas, bet gatavošana ir ātra un ērta un gabaliņi sausi, rokas nesmērē, bet smaržo pietiekami, lai jebkuram sunim, kas vispār ēd gardumus, būtu interesanti.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby IneseL » 19 Dec 2014, 10:22

pixy wrote:
IneseL wrote:apžāvēju vispirms kādu stundu uz 100 grādiem, pēc tam turpinu uz 80 kamēr gatavi. parasti ilgi - vai nu vairākas dienas pēc kārtas pa vairākām stundām, vai visu nakti no vietas
Tas tiešām sanāk lētāk? Cepeškrāsnis, cik zinu, tērē daudz elektrības, esi izrēķinājusi, cik tas izmaksā?

Jā, rēķinu un noteikti sanāk lētāk. Pēdas maksā ap 70 centi/kg, žāvēju parasti 2 kg uzreiz - visas 3 pannas pilnas. Iegūstu gandrīz kg gardumiņu. Cik maksā kg gardumu žāvēto? ;)
Elektriskās cepeškrāsns - labas - dārdzība ir pilnīgs mīts - lietoju to ļoti daudz, žāvēju visu iespējamo, cepu, šmorēju, elektrības patēriņš pieaug nenozīmīgi.
Par velti protams ir tikai siers peļu slazdā! ;)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Kā pats var žāvēt-kaltēt suņiem gaļu?(smirduļus)

Postby IneseL » 19 Dec 2014, 10:23

ievish wrote:
pixy wrote:
IneseL wrote:apžāvēju vispirms kādu stundu uz 100 grādiem, pēc tam turpinu uz 80 kamēr gatavi. parasti ilgi - vai nu vairākas dienas pēc kārtas pa vairākām stundām, vai visu nakti no vietas
Tas tiešām sanāk lētāk? Cepeškrāsnis, cik zinu, tērē daudz elektrības, esi izrēķinājusi, cik tas izmaksā?


Atkarīgs, kāda cepeškrāsns, ja lētā gāze, tad droši vien, ka lēti, bet, ja elektrība - noteikti nē.

Es savam sunim aknu gardumus izmantoju apmācībā un esmu atradusi sev visērtāko sagatavošanas veidu - sagriež aknu strēmelēs un izvāra. Tad izņem no ūdens, apžāvē un sagriež gabalos. Jāizlieto nepilnas nedēļas laikā, citādi sabojājas, bet gatavošana ir ātra un ērta un gabaliņi sausi, rokas nesmērē, bet smaržo pietiekami, lai jebkuram sunim, kas vispār ēd gardumus, būtu interesanti.


Es arī agrāk vārīju, bet man īsti nepatīk - drūp un šmucējas. Apžāvēta/apcepta ir arī smaržīgāka, bet neizjūk un neko nesašmucē. Bet nu gaumes jautājums.
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Next

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron