Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Travelling With Dogs

Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby čība » 08 Nov 2014, 20:31

Sveiki!

Vai kāds ir transportējis kucēnu uz Beļģiju? Tas, ko uz sitienu varu atrast - sanāk, ka vienīgā iespēja ir transportēt kucēnu tikai no 3 mēnešu un 3 nedēļu vecuma (pēc trakumsērgas vakcinācijas). Tā tiešām ir starp EU valstīm?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby perro » 09 Nov 2014, 13:27

Teorētiski tā sanāk, bet praktiski - sēdies mašīnā un ved, tikko ir pirmās potes uztaisītas, 10 nedēļās laikam sanāk, atkarībā no shēmas. Uz UK netiksi, tur tomēr papīrus pārbauda, bet citur taču iekšējās robežas neviens nekontrolē. Es savu atvedu no Somijas, kad bija 10 nedēļas.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby čība » 09 Nov 2014, 14:00

perro wrote:Teorētiski tā sanāk, bet praktiski - sēdies mašīnā un ved, tikko ir pirmās potes uztaisītas, 10 nedēļās laikam sanāk, atkarībā no shēmas. Uz UK netiksi, tur tomēr papīrus pārbauda, bet citur taču iekšējās robežas neviens nekontrolē. Es savu atvedu no Somijas, kad bija 10 nedēļas.


Paldies :)
Nu ar mašīnu jā, viegli. Viņi gribēja lidot, jo tad varētu atbraukt pie mums. Bet šobrīd reāli izskatās, ka mēs aizvedam līdz Vācijai.
Es vairāk domāju vai cilvēkiem tajā galā nevar sanākt problēmas ar kaut kādām papīru būšanām. Bet teorētiski, ja viņi paņem pēc trakumsērgas potes un viņiem nav jāved uz revakcināciju - vispār nekādu problēmu, jo neviens neuzzinās, kad kucēns ievests. Šodien kucēniem ir pilnas 10 nedēļas, nākamnedēļ beigās gribēju jau taisīt trakumsērgas poti.

Starp citu, no 29.decembra būs spēkā jauni noteikumi. Ātrākais, kad kucēni varēs ceļot starp ES dalībvalstīm ir 15 nedēļas (attiecīgi pēc trakumsērgas potes un karantīnas perioda).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby Dinciks » 09 Nov 2014, 14:10

Nezinu vai Beļģijai kādi noteikumi savādāki kā citur, ar Franciju bija tā, ka ja nepaspējām aizbraukt pakaļ līdz trakumsērgas potei, tad pēc potes bija jāgaida tā 21 diena, kopumā sanāca ka atvedām 4 mēnešu vecumā.

Šeit sīkāks info, arī par beļģiju, tieši par nevakcinētiem dzīvniekiem:

http://www.pvd.gov.lv/

Iedzīvotājiem un uzņēmējiem > Informācija iedzīvotājiem > Ceļotājiem - privātpersonām > Mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšana > Nevakcinēti suņi, kaķi un seski, kuri ir jaunāki par trim mēnešiem, to pārvietošana
User avatar
Dinciks
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 21 Jan 2010, 20:48
Location: Rīga

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby čība » 09 Nov 2014, 15:44

Dinciks wrote:Nezinu vai Beļģijai kādi noteikumi savādāki kā citur, ar Franciju bija tā, ka ja nepaspējām aizbraukt pakaļ līdz trakumsērgas potei, tad pēc potes bija jāgaida tā 21 diena, kopumā sanāca ka atvedām 4 mēnešu vecumā.

Šeit sīkāks info, arī par beļģiju, tieši par nevakcinētiem dzīvniekiem:

http://www.pvd.gov.lv/

Iedzīvotājiem un uzņēmējiem > Informācija iedzīvotājiem > Ceļotājiem - privātpersonām > Mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšana > Nevakcinēti suņi, kaķi un seski, kuri ir jaunāki par trim mēnešiem, to pārvietošana


Nu likumdošanas puse man ir skaidra. Jautājums ir par realitāti.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby Māra » 10 Nov 2014, 01:22

čība wrote:Starp citu, no 29.decembra būs spēkā jauni noteikumi. Ātrākais, kad kucēni varēs ceļot starp ES dalībvalstīm ir 15 nedēļas (attiecīgi pēc trakumsērgas potes un karantīnas perioda).


Tas nozīmē, ka arī mans saluki man būs dabonams tikai 15 nedēļas vecs no Zviedrijas? :jaut:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby čība » 10 Nov 2014, 01:44

Māra wrote:Tas nozīmē, ka arī mans saluki man būs dabonams tikai 15 nedēļas vecs no Zviedrijas? :jaut:


Es gribu sagaidīt jaunos noteikumus latviski, lai var saprast pilnībā. Bet mēs ar Beļģu audzētāju, lasot šo un vēl dažus avotus tā sapratām, ka vairs nebūs iespējams ceļot ar kucēniem bez trakumsērgas vakcīnas arī ES robežās. Un papildus noteikts, ka trakumsērgas vakcīnu drīkst veikt ne ātrāk kā 12 nedēļu vecumā un obligāti jāpaiet 21 dienai. Kaut gan pagaidām uz citām valstīm neiespringu, jo ar Beļģiju tādi noteikumi ir spēkā arī tagad.

http://www.fve.org/uploads/publications ... n_0210.pdf
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby Māra » 10 Nov 2014, 01:53

čība, milzīgs paldies, es ko tādu droši vien palaistu garām un tad smagi aplauztos.
Lūk, kas minēts:
"Some countries accept animals less than 12 weeks without rabies vaccinations, most not."
Tātad būs kaut kādu valstu saraksts ar izņēmumiem.

Vai tās arī gadījumā nav rekomendācijas, kuras pēc tam jāakceptē katrā valstī atsevišķi? Attiecīgi - EU pieņem, ka šādi būtu labi un tad katra valsts izpilda pēc saviem ieskatiem un katra savā laika posmā?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby čība » 10 Nov 2014, 01:58

Māra wrote:čība, milzīgs paldies, es ko tādu droši vien palaistu garām un tad smagi aplauztos.
Lūk, kas minēts:
"Some countries accept animals less than 12 weeks without rabies vaccinations, most not."
Tātad būs kaut kādu valstu saraksts ar izņēmumiem.

Vai tās arī gadījumā nav rekomendācijas, kuras pēc tam jāakceptē katrā valstī atsevišķi? Attiecīgi - EU pieņem, ka šādi būtu labi un tad katra valsts izpilda pēc saviem ieskatiem un katra savā laika posmā?


Valsts var pieņemt stingrākus noteikumus, bet ne vieglākus. Jo ES regula ir pamats, tā ir tāda pati hierarhija kā MK noteikumi ir "augstākstāvoši" par pašvaldību noteikumiem. Šobrīd starp ES var vest kucēnus bez trakumsērgas potēm. Bet piemēram, uz Beļģiju no Latvijas nevar, jo Beļģija tā ir noteikusi.

Šis materiāls nav regula, regulas savukārt ir uzrakstītas vienkārši fantastiski saprotamā valodā. Lai gan angliski saprotu ļoti labi, tomēr es labāk gribētu izlasīt latviski :D

"7. What are the main requirements to travel with my pet within the EU?
The main requirements to travel with dogs, cats and ferrets are:
 microchipping
 valid vaccination against rabies
 waiting period after vaccination and
prior to travelling (at least 21 days, except for
boosters)
 treatment against Echinococcus
Multilocularis: optional for dogs to some
countries:
"

Pēc šī var saprast, ka tie ir obligāti nosacījumi. Un par to trakumsērgu tiek noteikts tāpēc, lai nevarētu saprotēt 8 nedēļās, piemēram.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby Māra » 10 Nov 2014, 02:05

Tātad jāgaida decembra beigas un jaskatās katrai valstij atsevišķi vēl papildnoteikumi, rēķinoties ar visu šo par pamatu visam.
Liels paldies par dalīšanos, svētīgi uzzināt.

(Kad varētu būt latviskā versija?)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby čība » 10 Nov 2014, 02:11

Māra wrote:Tātad jāgaida decembra beigas un jaskatās katrai valstij atsevišķi vēl papildnoteikumi, rēķinoties ar visu šo par pamatu visam.
Liels paldies par dalīšanos, svētīgi uzzināt.

(Kad varētu būt latviskā versija?)


Jāmeklē, varbūt ir jau, bet neatradu. Bet atradu vēl vienu avotu https://www.gov.uk/government/uploads/s ... idance.pdf

no tā arī var saprast, ka iemesls šiem noteikumiem ir, lai nevarētu pārvadāt tik jaunus kucēnus uz citām valstīm.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby Māra » 10 Nov 2014, 02:13

čība wrote:no tā arī var saprast, ka iemesls šiem noteikumiem ir, lai nevarētu pārvadāt tik jaunus kucēnus uz citām valstīm.


Bet vai tad tas nav vispār-atzīts, ka kucēnam tas nekaitē, ja to nošķir no mammas 8 nedēļu vecumā?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby perro » 10 Nov 2014, 09:13

Ai, nu Eiropa ar savu labturību lēnām brauc auzās! Pirms gadiem 30 bija normāli nošķirt kucēnu jau 4 nedēļu vecumā, tad bija 6 nedēļas, tagad 8, nu būs 15.... Nu ir jau gadījumi, kad patversmes kaķis netiek nodots adopcijai, jo privātmājas kāpnes esot kaķim "par stāvām".... :kanepe:
Ir dikti smuki noteikumi un regulas un viss, bet tāpat ir gan kucēnu "fermas", gan smagi nežēlības gadījumi un nebūt ne viss tā pa smuko atbilst visām šīm regulām.

Vienu es pēdējos gados esmu iemācījusies - mēs te tiešām pārāk nopietni ņemam visas tās regulas. Vecajā Eiropā cilvēki pamanās tās ievērot tikai tad, kad pašiem izdevīgi. Piemēram, prasības ēdināšanas uzņēmumiem. Ziniet visus tos murgus ar izlietņu skaitu un visu pārējo, kas lika aizklapēt ciet daudzas mūsu mazās kafejnīciņas, kad iestājāmies ES? Tad lūk, redzēju tādus mazos ģimenes ūķīšus gan Spānijā, gan Francijā, un tur no visa tā maz kas ir, bet par visādām mazajām kafejnīcām UK, kur šajā nozarē dominē etniskās minoritātes, vispār nerunāsim - mums tāds ūķis tiktu aizklapēts dienas laikā.

Trakumsērgai tak ir vairākas shēmas, kā potēt. Gan jau risinājums atradīsies.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby čība » 10 Nov 2014, 11:39

perro - ja brauc ar auto, nedomāju ka būs problēmas, jo ES robežās aptur ļoti reti. Nevarētu teikt,ka nekad, mūs vienu reizi LT apturēja :D Un arī suņa dokumentus pajautāja.
Bet, ja grib lidot vai izmantot prāmi - noteikumi būs jāievēro. Izskatās ka lidsabiedrības jau tagad prasa ievērot jaunos noteikumus, vismaz tā man AirBaltic skaidroja. Turklāt, no 29.12. sola pastiprināt kontroli arī braucot ar auto.
Kas man likās dīvaini - no 29.12. sunim obligāti būs jābūt līdz ES pasei. Vai tad tagad var braukāt bez?!
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby Māra » 10 Nov 2014, 13:23

Šādi drīz varēs nopirkt tikai pieaugušu suni... :akes:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby perro » 10 Nov 2014, 15:52

čība wrote:perro Kas man likās dīvaini - no 29.12. sunim obligāti būs jābūt līdz ES pasei. Vai tad tagad var braukāt bez?!

Redzi, mums tas pat prātā nenāktu, bet veco valstu tūristi daudz tā braukā, un dzīvnieki nečipēti.... Mēs bez pases arī nebraucam, bet tur daudziem tikai ID kartes, un brauc... Kā jau teicu - mēs darām, kā liek, un vēl pa galvu sadod gan no Briseles, gan vietējie, a citur... eh... Jā, tagad prasīšot to ES pasi gan.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby čība » 10 Nov 2014, 17:18

perro wrote:
čība wrote:perro Kas man likās dīvaini - no 29.12. sunim obligāti būs jābūt līdz ES pasei. Vai tad tagad var braukāt bez?!

Redzi, mums tas pat prātā nenāktu, bet veco valstu tūristi daudz tā braukā, un dzīvnieki nečipēti.... Mēs bez pases arī nebraucam, bet tur daudziem tikai ID kartes, un brauc... Kā jau teicu - mēs darām, kā liek, un vēl pa galvu sadod gan no Briseles, gan vietējie, a citur... eh... Jā, tagad prasīšot to ES pasi gan.


Mja, antiņu tauta :apstulbis:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby julika » 12 Nov 2014, 22:40

Nu nezinu, es sev gan ņemu tikai ID karti līdzi, bet sunim gan pasi staipu līdzi uz sacensībām un uz parastiem braucieniem arī noteikti ņēmšu - nekad nevar zināt, kas notiks.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby karalislauva » 08 Mar 2016, 17:11

čība wrote:ja brauc ar auto, nedomāju ka būs problēmas, jo ES robežās aptur ļoti reti. Nevarētu teikt,ka nekad, mūs vienu reizi LT apturēja :D Un arī suņa dokumentus pajautāja.
Bet, ja grib lidot vai izmantot prāmi - noteikumi būs jāievēro. Izskatās ka lidsabiedrības jau tagad prasa ievērot jaunos noteikumus, vismaz tā man AirBaltic skaidroja. Turklāt, no 29.12. sola pastiprināt kontroli arī braucot ar auto.


Uzraku augšā šo tēmu, jo mums šis aktuāli. Par vecumu un izvešanu/ievešanu valstī.
Latvijā nevar ievest jaunākus par 15 nedēļām, bet abās kaimiņu Baltijas valstīs var - kas man likās dīvaini.
Bet par man interesējošo - atransportēt uz Itāliju, ja vestu no Latvijas vai Dānijas ap 12 ned vecumu, bet viennozīmīgi, bij gribējies jaunāku par 15 ned. Neesmu vēl gan atradusi pašu itāļu rakstītu regulu, taču pēc šī spriežot http://ec.europa.eu/food/animals/pet-movement/eu-legislation/young-animals/index_en.htm Itālija ir viena no daudzajām valstīm tajā sarakstā, uz kuru neattiecas izņēmums ievest dzīvniekus:
a) jaunākus par 12 nedēļām, kuri nav vakcinēti pret trakumsērgu vai;
b) 12-16 nedēļas vecus un ir vakcinēti pret trakumsērgu, bet vakcinācija vēl nav derīga ceļošanai (nav ievērots 21 dienas nogaidīšanas periods pēc vakcinācijas).

Tātad ar lidmašīnu pa tiešo nevar ielidot Itālijā. Bet, tā kā gan Šveice, gan Austrija un Slovēnija ir vienas no izņēmuma valstīm, kas sanāk arī kaimiņvalstis Itālijai (bet par Šveici raustos, jo nav ES valsts, tikai Šengenas), vai varu lidot uz turieni un tad ar auto braukt kur man vajag uz Itāliju? Jeb tas ir riskanti, uzrauties uz pārbaudi pa ceļam? Ar ko es riskēju? Vai audzētājs piekristu šādai afērai, vai man par to viņš ir vai nav jāinformē? Vajag izziņas no audzētāja? Ar mašīnu no punkta A līdz B atkrīt, jo ne visās valstīs, kuras jāšķērso, regula ir spēkā.
Jeb iesakat mest mieru muļķībām un
- skatīties kucēnu valsts mēroga ietvaros;
- pieņemt tās 15 nedēļas.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Kucēna transportēšana uz Beļģiju

Postby madja » 10 Mar 2016, 14:23

šķirnei droši vien ir nozīme - par vecumu,kurā ņemt, runājot. es atvedu korgiju 15 nedēļās un jau tā tramīgai šķirnei ar nepietiekamu socializāciju tas bija par vēlu. ir lietas,ko laikam neizdosies pāraudzināt.

neko man nepārbaudīja ne Vācijā, ne ielidojot Latvijā (kucēnu vedu salonā, pieļauju,ka ,ja ved " kravā" uzmanību dokumentiem pievērš vairāk.

mēģināju audzētāju pielauzt atdot man ātrāk,taču viņa baidījās,ka var pieķert un atņemt kucēnu.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Next

Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests