Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 21 Nov 2014, 21:30

Sveiki. Mēs esam beidzot nolēmuši par suņa iegādi, tikai nevaram izšķirties par suņu šķirni. Es gribēju vispār garspalvainu suni, ļoti patīk špicu tipa, bet draugs atkal nē - visa tā ķemmēšana, spalvas pa māju utt. (dzīvojam 3 ist. dzīvoklī). Viņam ļoti patīk takši un Džeka Rasela terjeri... Vēl arī borderkollijs, bet tie, ja netiek pienācīgi nodarbināti, paliekot destruktīvi. Man ar takšiem nav pārāk laba pieredze bijusi un Rasela terjers ir zemestrīce, ne suns.
Tad ir mums tādi varianti: zeltainais retrīvers (bet tā spalva...), kurchārs, ungāru vižla, seteri? Vēl Latvijas dzinējsuns ir ļoti jauks.
Vai kāds no viņiem būtu piemērots dzīvošanai 3 ist. dzīvoklī (ar balkonu) un regulārām pastaigām. Uz medībām iet netaisamies, bet bieži dodamies izbraucienos uz mežu, garas pastaigas pa parku, vasarā ar riteni utt. Mums patīk aktīvi suņi, ar kuriem var rotaļāties, pamest priekšmetu un atnes atpakaļ, iet pie dabas krūts.
Paldies!
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Linda B. » 21 Nov 2014, 21:34

Jūs diezgan maz esat uzrakstijuši par prasībām pret suni.Nevaru spriest par citām minētajām šķirnēm,bet nu takši it kā tam mazumiņam,ko minējāt, atbilst.Ideāli dzīvokļa suņi,aktīvi,ļoti labprāt pavadīs daudz laika pie dabas,var iemācīt pienest mantu un vispār var daudz iemācīt.Vienīgi riteņa izbraucieni taksim nederēs.Kāda ir tā sliktā pieredze ar takšiem?
Par pārējām šķirnēm,lai atbild kāds,kas tās pārzin.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Ligita555 » 21 Nov 2014, 22:12

karalislauva wrote:Sveiki. Mēs esam beidzot nolēmuši par suņa iegādi, tikai nevaram izšķirties par suņu šķirni. Es gribēju vispār garspalvainu suni, ļoti patīk špicu tipa, bet draugs atkal nē - visa tā ķemmēšana, spalvas pa māju utt. (dzīvojam 3 ist. dzīvoklī). Viņam ļoti patīk takši un Džeka Rasela terjeri... Vēl arī borderkollijs, bet tie, ja netiek pienācīgi nodarbināti, paliekot destruktīvi. Man ar takšiem nav pārāk laba pieredze bijusi un Rasela terjers ir zemestrīce, ne suns.
Tad ir mums tādi varianti: zeltainais retrīvers (bet tā spalva...), kurchārs, ungāru vižla, seteri? Vēl Latvijas dzinējsuns ir ļoti jauks.
Vai kāds no viņiem būtu piemērots dzīvošanai 3 ist. dzīvoklī (ar balkonu) un regulārām pastaigām. Uz medībām iet netaisamies, bet bieži dodamies izbraucienos uz mežu, garas pastaigas pa parku, vasarā ar riteni utt. Mums patīk aktīvi suņi, ar kuriem var rotaļāties, pamest priekšmetu un atnes atpakaļ, iet pie dabas krūts.
Paldies!

Jūsu gadījumā personīgi ,es,neiesaku Latvijas dzinējsuni .Ldzinējs ir darba suns ,radīts konkrētam mērķim ,kuram mežš un medības ir viņa stihija ,jūs rakstāt '' izbraucienos uz mežu",mežā jums būs visu laiku jātur acis vaļā ,un jābūt ļooooooti modram ,jo nedod Dievs saodīs dzīvnieka pēdu ,Ldz nebūs tas ,kurš turēsies mežā saimniekam blakus ,instinkti darīs savu :rej:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Elbe » 21 Nov 2014, 22:18

Taksi varat ņemt, ja Jums ir pietiekami attīstīta humora izjūta, jo citādi takša izdomas spējas Jums šķitīs briesmīgas.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 21 Nov 2014, 22:47

Linda B. wrote:Kāda ir tā sliktā pieredze ar takšiem?

Te jau atbildēja manā vietā
Taksi varat ņemt, ja Jums ir pietiekami attīstīta humora izjūta, jo citādi takša izdomas spējas Jums šķitīs briesmīgas.

Par Ldz, kāpēc nosaucu, jo man paziņam ir Ldz kucīte. Dzīvo Rīgas dzīvoklī, brīvdienās ņem līdzi uz laukiem, un vispār pēc iespējas tiek ņemta mašīnā līdzi - vienmēr visur grib saimniekam līdzi, visur piedalīties. Mežā nez cik ir būts, prom nebēg, nav kā bīgli, kas saoduši pēdu smaržu dodas tālēs zilajās. Bet nu tā tāda pirmā un vienīgā, un pozitīva pazīšanās ar Ldz.
Ļoti patīk bīgli, bet šīs iepriekš minētās īpašības dēļ nederēs mums. Un vispār visi ar tieksmi klaiņot suņi (haskiji, lai cik smuki būtu utt...). Es te smejos, bet varbūt mēs nederam viņiem, hehe. Jo gribu, lai suni var atlaist bez pavadas un nav jādzenas pakaļ, jo kaut ko saodis. :) Tad jau laikam medību suņu mums nederēs?
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 21 Nov 2014, 22:56

Ā, par prasībām. Īss līdz vid. garšs apmatojums. Ar garu kā samojedam gan dzīvoklī, gan arī vietā, kur dzīvojam būs karsti, it sevišķi, vasarā (nedzīvojam Latvijā). Tad vēl mazs līdz vid. liels suns. Man liekas, ka liels suns dzīvoklī...nezinu. Lai runā, kam pieredze. Man vienīgā pieredze ar suni ir bijusi pagalmā dzīvojis (laika un VAS).
Kā jau minēju - lai var palaist no pavadas vaļā. Lai ir viegli līdz vidēji apmācāms (tā kā nav liela pieredze ar suņiem bijusi). Lai ir rotaļīgs (bet ne nebeidzamais dzinējspēks un tornado..). Lai vienatnē negaudo (bīgliem esot tendence, un kaimiņos ir balts špics...nervozs un rej par katru sīkumu, arī vienatnē mēdz ierieties). Jā, špicveidīgie patīk... Kēshaundi un pomerānieši... Bet nezinu, kā ar raksturu. Tik, cik palasīts internetā. Un par riteni jau rakstīju.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 21 Nov 2014, 23:06

karalislauva wrote:Ā, par prasībām. Īss līdz vid. garšs apmatojums. Ar garu kā samojedam gan dzīvoklī, gan arī vietā, kur dzīvojam būs karsti, it sevišķi, vasarā (nedzīvojam Latvijā). Tad vēl mazs līdz vid. liels suns. Man liekas, ka liels suns dzīvoklī...nezinu. Lai runā, kam pieredze. Man vienīgā pieredze ar suni ir bijusi pagalmā dzīvojis (laika un VAS).
Kā jau minēju - lai var palaist no pavadas vaļā. Lai ir viegli līdz vidēji apmācāms (tā kā nav liela pieredze ar suņiem bijusi). Lai ir rotaļīgs (bet ne nebeidzamais dzinējspēks un tornado..). Lai vienatnē negaudo (bīgliem esot tendence, un kaimiņos ir balts špics...nervozs un rej par katru sīkumu, arī vienatnē mēdz ierieties). Jā, špicveidīgie patīk... Kēshaundi un pomerānieši... Bet nezinu, kā ar raksturu. Tik, cik palasīts internetā. Un par riteni jau rakstīju.


Korgijs. Atbilsts visam prasībam ideāli :kanepe: Viss ir, par ko rakstāt.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 22 Nov 2014, 00:46

Kādi ir dalmācieši? Meitenes laikam ir mazākas augumā un mazāk masīvas kā puikas. Par temperamentu un dresēšanas grūtībām gan nezinu.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Linda B. » 22 Nov 2014, 00:57

Man izskatās, ka jums uz dienesta šķirnēm jāskatās. Tie viegli padodas apmācībām un būs droši palaižami mežā. Medību suņi mežā ož pēdas un atslābt nedrīkst ne mirkli, jātur acis vaļā.
Varbūt derētu arī Austrālijas ganu suns (hīlers )? Viegli apmācāmi, vidēji lieli , īsu un viegli kopjamu spalvu , aktīvi. Šie ir manu nākotnes suņu sarakstā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby perro » 22 Nov 2014, 02:14

Man ir aizdomas, ka labu dalmācieti būs grūti atrast - pēc filmas suņi bija ļoti populāri, vairoja bezjēgā, un rezultāts tagad nav izcils. Kurā valstī dzīvojat?

Veimārietis, manuprāt, tomēr ir pieskaitāms - salīdzinoši - lielajiem suņiem. Bet izmērs nav noteicošais, jo dzīvoklī dzīvo komfortabli jebkurš suns, ar piebildi - JA saimnieks nodrošina atbilstošu fizisko un garīgo slodzi.

Par takšiem ir tā - labs taksis ar labiem gēniem, labi audzināts... Nekādu problēmu. Man palaimējās - pavisam nejauši tiku pie pavisam izcila takša, darba līnijas, abi vecāki medīja nopietni un labi. Manējais ne reizes nav nevienam kodis, kaķus mīl un nu jau pietiek ar fiksu komandu, un kaķu medības beidzas ortajā solī. Neko nav grauzis, ne reizes, veselība ideāla (9. gads), ir, protams, tendence aptaukoties tagad, bet nav tā, ka metas katru s...du no zemes celt aiz bada, kad uzliekam uz diētas. Tik vien sliktas īpašības kā spītīgums (ja gribēsiet, lai mirklī X taksis dara Y, wiņš izdarīs dajebko, tikai ne X. Man pat liekas, ka viņam sagādā prieku tā piespiešana, kad panāku savu un lieku izdarīt. Ļaumuma tajā spītībā, nav, Vnk taksis necieš komandēšanu. (Sīkāk par takšiem iesaku pavaicāt creme de la creme, viņai ir LABI takši, cik nu zinu).

Par kollijiem un citiem darba suņiem prasiet niks dresētājs - visu pateiks. I labu, i sliktu.

Jūs rakstiet par izbraucieniem ar riteņiem... Tas ir sapnis, kaut kas, ko jūs darītu weekendā, JA būtu jauks laiks, vai tas ir kaut kas tāds, ko jūs nodarbojaties regulāri, ik dienas? Ir milzu atšķirība piemērotas šķirnes izvēlē, ja pagrabā jau trešo gadu stāv jauns un mirdzošs divritenis,ar sapni, ka nākamgad noteikti sāksim braukt, jeb ik vakarus dubļainas un sasvīdušas likras lido veļasmašīnā.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 22 Nov 2014, 09:47

Jums kaut kā ''velk'' uz medību šķirnēm? Jāapdomā vai tiksiet galā ar liela auguma, ļoti spēcīgu, ļoti enerģisku medību suni.
Ja man jāsalīdzina JR terjers un kurchārs, tad es labāk ieteiktu JR terjeru. Bet man jau tie terjeri vispār tuvāki...

Ņemiet retrīveru. Ja ''bail'' no spalvām, tad ņemiet sprogaino. Lai arī retrīveri ir medību suņi, tie tomēr ir arī izcili kompanjoni. Viegli apmācāmi.

Par takšiem - laikam neizteikšos. :kanepe:
Sava īstā šķirne ir jāatrod un jāizjūt. Es uzraiz sapratu ka tas ir mans suns.


Jums arī jāizvērtē kādā cenu kategorijā vēlaties iekļauties...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Ligita555 » 22 Nov 2014, 10:01

Es ieteiktu Dalmācieti .Tur ir viss pa druskai no tā ,ko vēlaties .Kopā ar dalmācieti nodzīvojot 14 gadus ,neko sliktu nevaru pateikt .Arī pie mums zinu ļoti labu audzētavu ,personīgi pazīstu audzētāju .Arī auguma ziņā nav pārāk lieli ,puikas lielāki ,meitenes vidēja auguma .
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ingo » 22 Nov 2014, 10:19

Špici ir stipri skaļi suņi, it sevišķi mazie. Ja grib klusu suni, tad ļoti nopietni pie tā jāstrādā, ļoti. Tā kā pēc dabas esmu slinka, tad man nav klusi špici :sarkstosa: . Ar savu vilku špicu (keshondu) tā arī neesmu pamēģinājusi doties velobraucienā (nav nopircies tas velo :kanepe: ), bet Greisas vecāku īpašnieces man teica, ka necik labi tas neizdosies :). Viņiem vairāk interesē paošņāt ceļmalas, nevis nezkāpēc vienkārši skriet uz priekšu . Kažoka kopšana nav tik briesmīga kā izskatās, ja neiet uz izstādēm, tad pietiek 1 reiz 2 vai 3 nedēļās izķemmēt un dažas reizes gadā izmazgāt. Protams spalvas mājās ir, bet atšķirībā no īsspalvaino suņu spalvām, ļoti viegli ar rullīti no drēbēm un putekļu sūcēju no grīdām savākt. Dubļains špics nožūst, nobirst un ir atkal tīrs, tikai grīda jāiztīra :dejo: . Ir pietiekoši aktīvs, bet neprasa milzu aktivitātes katru dienu. Labprāt dosies kopā ar jums visur, ar nosacījumu, ka būs laicīgi socializēts. Var izaugt arī nešpetns sargsuns ja ļauj augt kā pašam gribas. Nebūs tik paklausīgi kā dienesta suņi, bet manējie mežā nekur prom neskrien, savējie svarīgāki. Tas tā- pārdomām par špiciem.
Ja gribas, lai spalvas nemētājas pa visu māju, jāņem trimējami suņi ;)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 22 Nov 2014, 11:37

ingo wrote:.
Ja gribas, lai spalvas nemētājas pa visu māju, jāņem trimējami suņi ;)

Vai arī ''pliki'' :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 22 Nov 2014, 14:31

Jūs rakstiet par izbraucieniem ar riteņiem... Tas ir sapnis, kaut kas, ko jūs darītu weekendā, JA būtu jauks laiks, vai tas ir kaut kas tāds, ko jūs nodarbojaties regulāri, ik dienas? Ir milzu atšķirība piemērotas šķirnes izvēlē, ja pagrabā jau trešo gadu stāv jauns un mirdzošs divritenis,ar sapni, ka nākamgad noteikti sāksim braukt, jeb ik vakarus dubļainas un sasvīdušas likras lido veļasmašīnā.


Nu tā, ne profesionālā līmenī, bet kādas 2-3 reizes mēnesī (arī ziemā, jo sniega mums nav), kā arī nedēļas nogalēs ejam skriet uz parku.

Paldies par aprakstiem, ieteikumiem. Apsriedāmies, palasījām ieteikumus, izvērtējām. No dienesta suņiem VAS patīk, ir jau pašai kādreiz bijis, mīļš suns. Bet draugam liekas, ka dzīvoklim nudien nepiemērots suns. Kā arī ar nepārāk lielu pieredzi suņkopībā vai VASi ir piemēroti, nu dresūra, hierharhija un tā. Vēl rotveilers patīk viņam, bet es uzreiz pateicu, ka nepieredzējušiem audzētājiem ar rotveileru NAV ko darīt.. Kāps uz galvas, bīstams. Tā ir?

Jā, arī zeltainais retrīvers ir mūsu suņu top, tas ir, kād'dien gribētu. Bet nu jā. Esam Itālijā, Milānā un tas, manuprāt, nav lielpilsētas standarta trīsistabeņa suns, arī ar visām pastaigām 2x ned parkā, mežā.

Dalmācieši tagad ir apsvēršanā. Jāsāk meklēt satikt dzīvē audzētājus, aprunāties, apskatīt suņus, cik lieli utt. Esmu redzējusi tikai 3 vīrieškārtas, tie visai palieli bija. Jācer, ka kucītes ir mazākas. Vispār, suņos tikai kucītes interesē, suņu puikas pārāk valdonīgi priekš manis, suņu laikā var aizklīst no mājām utt.

Špici - mana mīlestība. Bet Kēshaundus nav tik viegli dabūt, nav šeit pārāk populāri. Un arī dzīvē neesmu redzējusi nevienu. Esot Latvijā būs jāuzmeklē un jāuzprasās ciemos. :) Pomerāniešus draugs uzskata par sieviešu klēpju suni. :sajucis:

Ā, bērnu mums nav vēl, bet nākotnē gribētos. Un tā kā draugiem jau ir mazi bērni, šad tad iznāk satikt, gribētos, lai sunim nav pārāk lielas pretenzijas pret maziem bērniem. Zinu, ka takšiem laikam nepatīkot mazi bērni un kaķi, bet cik tikko jau te lasīju - atkarīgs no gēniem, rakstura un audzināšanas.
Vēl jautājums par čau čau, šarpejiem un šiba inu. Sen uz viņiem ir acs mesta, bet izskatās tādi bezgala neatkarīgi, pat nedaudz augstprātīgi. Šibu inu kucēni arī dārgi maksā. Kādam ir kas zināms sīkāk par šiem suņiem?
Paldies liels. :estevisamilosu:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 22 Nov 2014, 14:45

Aizmirsu piebilst - esmu šeit uz ielas redzējusi pa kādam samojedam, tātad KĀDS tos tur arī pilsētā, nedomāju, ka ir privātmāja.. Bezgala skaisti suņi! Bet vai dzīvoklī tā nebūtu samojeda mocīšana? Es skatījos, forumā te kaut kam bija samojedi. Kur jums viņš dzīvo - ārā, iekšā vai abējādi? Mums ir 2 lieli balkoni... ja tas ko dod...
Man patiesībā nav nekas pret garspalvainiem suņiem (tieši pat vairāk patīk ar garu spalvu), tikai draugs teica - ka netaisās ķemmēt viņu. Tad nu tas uz maniem pleciem. Ja vien neprasa speciālu friziera apmeklējumu.. 2x ned. varu arī ķemmēt.. Jā, pēc pieredzes zinu, ka garspalvaino dzīvn. pūkas ir vieglāk savākt nekā īsspalvaino (pieredze ar kaķi dzīvoklī).
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Rotija » 22 Nov 2014, 14:47

Atbildēšu tikai par savu šķirni:

karalislauva wrote: Vēl rotveilers patīk viņam, bet es uzreiz pateicu, ka nepieredzējušiem audzētājiem ar rotveileru NAV ko darīt.. Kāps uz galvas, bīstams. Tā ir?


Ar to diminanci ir tā,ka var būt un var nebūt. Tas ir ļoti atkarīgs no konkrētā kucēna un vecākiem, no kādiem nācis + protams,audzināšana. Tomēr gēni dara savu lielākoties. Ja suns nācis no audzinātiem, socializētiem, veseliem vecākiem + audzētāji ok, tad nav tik traki. Ja vēl turklāt kucēns pats neiet uz konfliktu, tad vispār nav problēmu. Tai pat laikā ir jābūt gataviem, ka rotveilers var gribēt dominēt.
(tīri subjektīvi man gan liekas,ka IT varētu būt diezgan negatīva attieksme pret tādu nopietnu šķirni kā rots; varbūt maldos).
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ingo » 22 Nov 2014, 14:52

karalislauva wrote:
Špici - mana mīlestība. Bet Kēshaundus nav tik viegli dabūt, nav šeit pārāk populāri. Un arī dzīvē neesmu redzējusi nevienu. Esot Latvijā būs jāuzmeklē un jāuzprasās ciemos. :) Pomerāniešus draugs uzskata par sieviešu klēpju suni. :sajucis:



Mana vīra mīlulis ir pomerānis, kas ir pirmais no mūsu trim špiciem :velnins:
Rīgā dzīvo Greisas (vilku špica/keshonda) mamma Uma, īpašniece Danute. Viņai ir arī 2 samojedi, ja kas- dzīvo dzīvoklī ;) Droši vari viņai uzjautāt, ja kas tiešām interesē. Viņa ir atsaucīga un padalīsies ar savu pieredzi.
Ja sanāk būt Liepājas pusē, tad varu piedāvāt "apčamdīt dzīvajā" pomerānīti, vilku špicu un japāņu špicu. Par špicu un bērniem- manējais pomerānītis bērnus piecieš, bet nu diez ko nepatīk. Vilku špics aktīvi darbojas kanisterapijā, japānītis mācās par "terapeitu"tā kā ar bērniem problēmu nav.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 22 Nov 2014, 15:12

Ja sanāk būt Liepājas pusē, tad varu piedāvāt "apčamdīt dzīvajā" pomerānīti, vilku špicu un japāņu špicu. Par špicu un bērniem- manējais pomerānītis bērnus piecieš, bet nu diez ko nepatīk. Vilku špics aktīvi darbojas kanisterapijā, japānītis mācās par "terapeitu"tā kā ar bērniem problēmu nav.


Paldies, noteikti tuvākajā laikā uzrakstīšu Danutei.
Decembra vidū būšu Latvijā, ceru izdosies satikt. Tā kā esmu no Valmieras, līdz liepājai nesanāks gan šogad aizbraukt, bet, tā kā man nekas nedeg un sava suņa izvēli uzskatu par nopietnmu lēmumu, vēl līdz pavasarim 100 punkti domāsim, meklēsim un iesim apskatīt kandidātus. Noteikti, nākamreiz esot Latvijā, atbraukšu arī apskatīt. Japānu špics nu dikti līzīgs mūsu kaimiņu baltajam špicam (volpino italiano). Tas gan nervozs, agresīvs un skaļš bez gala. Bet skaists.

Man jautāja, vai esam tendēti uz medību šķirnēm. Bija prioritātes, jo aktīvi, rotaļīgi, draudzīgi, patīk dabā izskrieties un īss apspalvojums (pa lielam). Vēl putnu suņi bija apsvēršanā. ļoti rotaļīgi, dzīvespriecīgi suņi. Un tas tā kā sanāca tāds kā average starp to, kas patīk man un kas draugam. Bet sirds jau velk uz špiciem.. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 22 Nov 2014, 17:13

Palasīju te pat par dalmāciešiem. Iekrita acīs šis
Esmu ievērojusi, ka sludinājumos ļoti bieži tiek atdoti dalmācieši, tā vecumā ap gadu-diviem. Iemesls jau paratsi standarts - braucam prom, bet nu uzvedināja mani tā tendence uz domām. Kas tas ir vai tikai nepareizā izvēle - suns kā aksesuārs utml un par maz laika , lai nodarbotos ar jebkādu suni, vai tomēr šķirnes īpatnība un vai dalmācietis tiešām ir problēm suns- neizsīkstošs enerģijas spridzeklis, ko nevar atstāt mājās vienu + vēl grūti apmācāms. Man līdz šim saskarsme ar dalmāciešiem ir bijusi tikai pozitīva, pašai bijuši VAS, pūdeļi un kokeri.bet vnk dalmācieši simpatizē.
un šobrīd jau dalmācietis nebūt nav modes suns. bet tā atdošanas tendence ar diezgan regulāru ievirzi.

dalmacietis tiktiesam nav no vieglakajam skirnem, katra zina ne but tas, kuru drosi no agra rita lidz velam vakaram atstat vienu majas. tiktiesam energijas spridzeklis, bet nebut ne gruti apmacams. problema ir taja, ka cilveki so skirni perk modes tendencu del, izskata del, nebut neizadomajoties par to, ka sim sunim vajag looooti daudz fiziskas aktivitaates

Vai tā tiešām ir? Jau atmetu vizlas, veimāriešus augstā enerģijas līmeņa dēļ. Vai tiešām arī dalmācieti? Apsveram domu par adžiliti savam sunim (nekādas pieredzes un saskares ar to gan nav bijušas, bet lasot radās pozitīvs iespaids un izraisīja interesi).
Atvainojos, ka te tā uzbāžos.. Bet šķita, ka šis forums nu būtu tā īstā vieta. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron