Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Dog Breeds

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby zeina » 07 Oct 2014, 15:12

No FB - Inga Āriņa Vilne (izskatās pēc I metiena suņa): Šorīt no rīta 9:00, Ādažu centrā nepieskatīts skraidīja medību suns (domājams, ka kurchārs), ap kakalu sarkana siksniņa. Ļoti draudzīgs, paklausīgs un izmisīgi ķērās pie katra, kas bija ar mieru aprunāties. Pirms darba nogādājām suņupuiku pie Ādažu pašvaldības policijas puišiem. Sunītis ir pabarots, padzirdīts un sasildījies, apmēram pēc stundas dosies uz Juglas patversmi.
Lūdzu, padalieties ar info - varbūt kāds tikpat izmisīgi meklē pazudušo draugu.

Image
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 07 Oct 2014, 19:39

Viss kārtībā. Saimnieki un suns viens otru atraduši! :)
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 08 Oct 2014, 10:46

Image
20mb image hosting

Image
screen shot on windows

Šeit ir viens no pozitīvajiem piemēramiem: Nesen vēl redzējām, ka sunītis meklē mājas, jo saimnieki neiek galā: suns ir pārāk enerģisks. Tad nu tagad suns ir atradis labus saimniekus un suņa enerģija tiek novirzīta pareizā virzienā. 04. un 05. oktobrī notika Baltijas čempionāta 2.posms Igaunijā. Narce ieguva 2. vietu kanikrosā!!! :aptracis:
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 01 Nov 2014, 12:07

Nedaudz par mūsu pēdējā mēneša aktivitātēm: atradām laiku un iespējas oktobrī vēlreiz doties :ripo: uz Serbiju, fazānu medībām un treniņiem. Bija padomā otrajā nedēļas nogalē, pēc gandrīz divu nedēļu treniņiem, piedalīties arī sacensībās uz lauka (field trial). Bet realitātē sanāca pavisam savādāk: pēc ierašanās izrādījās, ka ir izmainīts sacensību kalendārs, un vienīgā iespēja ir piedalīties sacensībās jau 3 dienas pēc ierašanās. Pie tam - divas sacensības vienā dienā – „lauks + ūdens” un „lauks (FT) ar aportu”. Lai arī ūdens disciplīnām nebijām īpaši gatavojušies, dēļ intensīvām pīļu medībām un prakses šoruden visas disciplīnas izdevās nokārtot ļoti labi. Kopā bija 7 disciplīnas, piecas ar aportiem, galvenā disciplīna ūdenī – sekot pa pīles „pēdu” uz ūdens pāri apm. 20-25 metru platai ūdenstilpnei un izdzīt pīli ārā no niedrēm uz atklātu ūdeni. Atšķirībā no pārbaudēm, kur pīli palaiž un „pēda” sākas no pašas ūdenstilpnes malas, sacensībās pīli iemet ūdenī tālāk no krasta (sunim neredzot), un suns ar komandu ir jāiesūta ūdenī līdz viņš saož pīles „pēdu” uz ūdens virsmas un sāk sekot tai pāri līdz pat niedrēm ar sekojošu darbu niedrēs un pīles izdzīšanu pa šāvienam. Pirmajās sacensībās „lauks + ūdens” Kvantai 1. vieta, 1. pakāpes diploms un CACT sertifikāts, :jiihaa: Jarai 3. pakāpes diploms. Sacensību organizēšanā bija jūtama pamatīga pieredze, viss norisinājās ātri un bez aizķeršanās, vienai disciplīnai nomainot otru.

Otrās sacensības sākās jau pēc dažām stundām. Putnu bija daudz, bet dēļ karstā laika daļa sacensību dalībnieku „savus” putnus izcēla bez norādīšanas. Kvanta nostartēja ļoti labi, rezultātā vēl viens 1. pakāpes diploms un 1. vieta sacensībās :dejosuns: , bet Jarai kļūda pēc norādes un palikšana bez rezultāta. Te bilde ar Kvantas kausiem:
Image

Sekojošā medību nedēļa bija izdevusies, laiks bija labs, paralēli turpinājām arī treniņus. Te viena bilde no medībām:
Image

Pēc atgriešanās mājās ilga atpūta nesanāca, jau pēc dažām dienām devāmies uz Brno, Euro Dog Show. Kurchāru ringu tiesāja čehu tiesnesis Šimek František. Mūsu suņu sekmes: Jarai Exc. 3 čempionu klasē, Kvantai Exc. 1 darba klasē, CAC un Čehijas čempiona tituls. Jaras dēlam Karlosam Exc. čempionu klasē, un Karloss ar dienu iepriekš saņemto CAC nacionālajā izstādē darba klasē arī noslēdz Čehijas čempionu. Tiesnesis lika ļoooti daudz skriet. Pirmo reizi redzējām, ka hendlere pēc apmēram 7. apļa bezspēkā apstājas un saka tiesnesim, ka viņa vairs nevar paskriet. :shock: Lieki teikt, ka sunim tika pateikts „paldies”... Vērtēšana kustībā pati par sevi ir apsveicama, bet tieši pēc tās nāca daži neizprotami lēmumi. Bija, mūsuprāt, arī ļoti skaisti suņi, un Malomkozi jaunā paaudze mums patika visvairāk.
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 21 Nov 2014, 15:14

Image


Juniper, tiem kam bija satraukumi, meitenei 7 mēneši, jauka, mīļa, mierīga , tiem kam bija "bail domāt kas būs 6-7 mēnešos".
Man mājās ir draugs, mana darba asistents un 4. rūpju bērns.

Image
upload pics
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 21 Nov 2014, 18:14

Kadiķi, prieks redzēt, ka esat paaugušies, prātā ņēmušies, un, cik saprotams, suņa skološana izdodas un iet pareizajās sliedēs.
Vienīgi žēl, ka jūtams sarkasms par atbildēm un ieteikumiem, kas tika rakstīti, atbildot uz Jūsu jautājumiem, par suņa audzināšanu.
Lai viss izdodas arī turpmāk.
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 21 Nov 2014, 19:18

Stella, derīgais tika ņemts vērā, sarkasms vietā (īpaši manam raksturam) un nav jūtīgi jāuztver:), ja ar to "sarkasmu" domājāt frāzi par gaidāmo šausmonīti 6-7 mēnešos, nolēmu sagaidīt šo vecumu un tad paziņot kā iet!
Es domāju, ka viņa pielāgojās mums un tāpēc ir mājās rāma. Toties ārā ir kā turbo, mežā lec, kā zaķis, skrien, tā ka zeme dun! Kad bijām LKF klubā, tur kāda dāma teica "mana gan mežā rausta degunu un krūmos negrib iet", tad par Džūnu to nevar teikt. skrien visur, lec ūdenī, izbauda dabu:)
neesam jau tik balti, pie siksniņas iet neprot, komandai neklausa. Pie svešajiem lien klāt un arī komandai neklausa, vēl daudz darba audzināšanā.
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 21 Nov 2014, 19:43

zeina, vēlējos pateikt, ļoti skaisti kucēni no Ungārijas, kāds cēls profils visiem trim, mmmmm, tā patīk tāds leņķītis snīpim. smukuļi!
jautājums pārējiem, kāpēc vairs nesaīsina astites kucēniem? Man personiski patīk, ka ir garā astīte, bet nu man nebija teikšanas, tā gribēja Juniper īpašnieks.
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 21 Nov 2014, 19:47

elijessi
man ļoti gribētos vairāk zinār par orientēšanos kopā ar suni un kanikross. Es esmu skrējējs, vientuļnieks. Bet gribētos ar mazo kadiķētu skriet, es gan baidos vēl siet viņu pie vidukļa, ka paraus mani tā dāma:D, sver viņa 23 kg, es 42...jūtu nebūs labi vēl. Ir arī treniņi šīm sacensībām?
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 24 Nov 2014, 13:39

Kadiķis wrote:elijessi
man ļoti gribētos vairāk zinār par orientēšanos kopā ar suni un kanikross. Es esmu skrējējs, vientuļnieks. Bet gribētos ar mazo kadiķētu skriet, es gan baidos vēl siet viņu pie vidukļa, ka paraus mani tā dāma:D, sver viņa 23 kg, es 42...jūtu nebūs labi vēl. Ir arī treniņi šīm sacensībām?


Kādā brīvdienā varbūt varat atbraukt uz Carnikavu? Mums šeit ir foršs 4 kurchāru tusiņš. Pastāstītu par treniņiem, ekipējumu utt. Iedotu pamēģināt ekipējumu ( iemauktus sunim, elastīgo pavadu un jostu skrējējam), tad arī varētu mēģināt paskriet. Jo ļoti svarīgi sportā ir pareizs ekipējums, lai sunim nav diskomforts. Vēl interesants sporta veids, lai suni nogurdinātu- ir frīsbijs. To mēs arī šad un tad uzspēlējam. ;)
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 28 Nov 2014, 15:27

elijessipaldies par uzaicinājumu, mums gan problemātiski ar pārvietošanos, apdomāsim savas iespējas:) un došu ziņu.
http://ifitwags.tumblr.com/ ---> jaukumi:)
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 01 Dec 2014, 12:10

Kadiķis wrote:elijessipaldies par uzaicinājumu, mums gan problemātiski ar pārvietošanos, apdomāsim savas iespējas:) un došu ziņu.
http://ifitwags.tumblr.com/ ---> jaukumi:)


Kāds Tavējai augums skaustā?
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Henriete » 01 Dec 2014, 15:45

Kadiķis wrote:.http://ifitwags.tumblr.com/ ---> jaukumi:)

Baigi foršs blogs, turklāt amizantas jaukas bildes!
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 07 Dec 2014, 19:37

elijessi
skausta augstums ir aptuveni 63-64 cm.
Jāsaka "smukumizstādes" suņa karjera mums ir cauri.
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 07 Dec 2014, 19:54

cik es saprotu kanikross ir zem http://www.sleddog.lv/jaunumi.html ???
mēģinu izprast to lapu, kādas vsp tur prasības attiecībā uz pašu suni?
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 07 Dec 2014, 21:12

Droši vien labāk neizstāstīšu kā ir aprakstīts šajā bukletā- http://sleddog.lv/images/stories/buklets_new.pdf
Ja kādi jautājumi, droši jautā :)
Jo garākas kājas, jo labāk sportā 8-)
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 07 Dec 2014, 21:33

elijessi
viņa ir paliela, pēc uzbūves kā viņas brālis, un slaida.
es te pētīju Carnikavā, ja brauc ar vilcienu, ir pietiekami ērti aiziet, līdz treniņu vietai?
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 08 Dec 2014, 09:09

Ielieku vienu no reti izdevušos bildi, jo tās mazās dzīvības tik kustīgas, un bez "zibenes" grūti noķert:)
Trīs skaistuļi, Unibellas Angel Noringo pēdējais metiens, kur bija 5 mazuļi, vakardienas kucēnu skatē ieradās 3: no kreisās puisīti, un divas meitenītes:)
Visi, skaisti, mīlīgi. Satiekoties izrotaļājās, pēc tam mums nāca klāt kluba pārstāve un smējās "kas teica, ka kurchāri nevar būt mierīgi":D
Bija arī veimārieši skaists bariņš, pirmo reizi dzīvē noglaudīju.
Patika tiesnese, kas dalījās ar padomiem, ieteikumiem (tik mūsu gadījumā tam īpaši jēgas vairs nav). Visādi citādi man būtu āķis lūpā piedalīties skatēs.
Image
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 08 Dec 2014, 17:06

Kadiķis wrote:elijessi
viņa ir paliela, pēc uzbūves kā viņas brālis, un slaida.
es te pētīju Carnikavā, ja brauc ar vilcienu, ir pietiekami ērti aiziet, līdz treniņu vietai?


Līdz treniņu vietai tālu nav, kāds kilometrs, pusotrs. :)
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 08 Dec 2014, 18:48

wow, tas izklausās labi !lai mums te nesanāktu čats, kā vēl var sazināties?:) varbūt ka decembrī varam sarunāt.
lasot instrukciju radās jautājums: kāds sporta veids kopā ar suni ir, ja gaisa temperatūra ir virs +16-+18 grādiem?
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests