Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Dienera » 23 Feb 2015, 14:47

What about playful and easy to train dog of medium size? :samilejies:
Portuguese water dog. That is my girl Baika. I made this video 3 weeks after her puppies where born.
Portuguese water dogs kennel "Vandens stichija"
www.portugalai.eu
Dienera
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 20 Feb 2015, 10:37
Location: Klaipeda, Lithuania

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 02 Mar 2015, 23:48

Nu tā. Sveiki atkal. Sen nebiju te ienākusi. Gribējutikai padalīties, ka laikam beidzot būsim izlēmuši par savu suņa šķirni. :) Un ceru, ka jau vasarā mūsu mājās ieradīsies kucēns - Kavaliera Kinga Čārlza spaniels. :rej:
Kopš manas iepazīšanās ar šiem suņiem tuvāk, iemīlējos no jauna (pirmā un klusā mīlestība ir samiji un kēshaundi). Nu tik ļoti, ļoti iepatikās, ka biju jau gatava stiept uz mājām jau tagad, bet nevar vēl. :D
No visiem iepazītajiem kavalierīšiem un arī ko paši saimnieki stāsta, šis suns atsāja dzīvespriecīga, mīlestības pilns suņa iespaidu! Un tik draudzīgs, patīk bērni. Patīk spēlēties. Šī šķirne paņēma arī mana drauga sirdi. :)

Un tad es ceru nākotnē, ka mūsu pulciņam piebiedrosies kāds špicveidīgais, kad man būs vairāk mājai piesaistīts dzīves veids. :viltigs: Pašlaik man negribas mocīt vasarās suni, jo atvaļinājumu vasarās ik gadu pavadām Itālijas dienvidos.. Turklāt samiju un kēshaundu izmērs ne vienmēr ļaus man ņemt suni līdzi visur. Bet kavalierītis ir tajā svara kategorijā, ka varu gandrīz vienmēr un visur ņemt līdzi, tai skaitā arī uz Latviju. :)

Tagad vien atliek izlemt - puiku vai meiteni (bet par to laikam kavalieru šķirnes sadaļā). Bet, pats svarīgākais - kur iegādāties kucēnu? Latvijā? Vai šeit? Domājams, ka kucēnu cenas ievērojami atšķirsies. Un vai tam ir nozīme, kurā valstī iegādājos, ja iespējams , bet ne obligāti, piedalīsies izstādēs? Es no šķirnes suņu iegādes neko nesaprotu. Jo Latvijā, es domāju, ir vieglāk atrast audzētājus ar labu reputāciju (savā mēlē tomēr..).

Pārskatīju vēlreiz diskusiju, un biju aizmirsusi pajautāt par šo
Creme de la Creme wrote:Jums arī jāizvērtē kādā cenu kategorijā vēlaties iekļauties...


Zinu, ka forumos atklātas cenas neviens neraksta un jāraksta audzētajam privāti, bet, kādās cenu robēžās varētu būt KKČ spaniela kucēns ar labu veselību un labiem vecākiem (bet nav obligāti jabūt baigiem izstāžu čempioniem)? Un pēc kā vispār var spriest, ka kucēns būs labs, tas ir, vecāki labi? Pēc tām pašām izstādēm, čempioniem?

Paldies un vispār sveicināti 2015. :kanepe:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Mar 2015, 02:37

karalislauva wrote: kur iegādāties kucēnu? Latvijā? Vai šeit? Domājams, ka kucēnu cenas ievērojami atšķirsies. Un vai tam ir nozīme, kurā valstī iegādājos, ja iespējams , bet ne obligāti, piedalīsies izstādēs? Es no šķirnes suņu iegādes neko nesaprotu. Jo Latvijā, es domāju, ir vieglāk atrast audzētājus ar labu reputāciju (savā mēlē tomēr..).


Uzmetu aci itāļu lidkompānijas sadaļai par suņu un kaķu pārvadāšanu.
Remember: animals younger than 3 months, so not yet submitted to the rabies vaccine, can not travel to Europe. Tas sanāk, ka 2 mēn vecu kucēnu es nevarētu tāpat atvest uz tejieni (vismaz ne ar lidmašīnu) un man jāgaida tie 3 mēneši?? Tad labāk pirkt uz vietas te. :jaut:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 03 Mar 2015, 08:36

Kucēnam jābūt vakcinētam pret trakumsērgu. Kas vainas 3 mēnešus vecam kucēnam?
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 03 Mar 2015, 10:03

Par KKČ var parunāt ar dresetajs, viņai ir ļoti foršs KKČ, ja nemaldos, no Igaunijas.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Māra » 03 Mar 2015, 14:09

karalislauva wrote:Uzmetu aci itāļu lidkompānijas sadaļai par suņu un kaķu pārvadāšanu.
Remember: animals younger than 3 months, so not yet submitted to the rabies vaccine, can not travel to Europe. Tas sanāk, ka 2 mēn vecu kucēnu es nevarētu tāpat atvest uz tejieni (vismaz ne ar lidmašīnu) un man jāgaida tie 3 mēneši?? Tad labāk pirkt uz vietas te. :jaut:

Tas nav tikai itāļiem, tas ir jaunais likums visā EU - kucēnu var pārvadāt tikai 15 nedēļas vecu, kurš 12 nedēļu vecumā ir saņēmies rabies poti. Bet tur ir atkāpes - ja audzētājs sagatavo deklarāciju par suni vai arī ved kopā ar māti - tad var arī agrāk. :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Sisi » 03 Mar 2015, 16:07

karalislauva wrote:Nu tā. Sveiki atkal. Sen nebiju te ienākusi. Gribējutikai padalīties, ka laikam beidzot būsim izlēmuši par savu suņa šķirni. :) Un ceru, ka jau vasarā mūsu mājās ieradīsies kucēns - Kavaliera Kinga Čārlza spaniels. :rej:
(..) Bet kavalierītis ir tajā svara kategorijā, ka varu gandrīz vienmēr un visur ņemt līdzi, tai skaitā arī uz Latviju. :)

Tagad vien atliek izlemt - puiku vai meiteni (bet par to laikam kavalieru šķirnes sadaļā). Bet, pats svarīgākais - kur iegādāties kucēnu? Latvijā? Vai šeit? Domājams, ka kucēnu cenas ievērojami atšķirsies. Un vai tam ir nozīme, kurā valstī iegādājos, ja iespējams , bet ne obligāti, piedalīsies izstādēs? Es no šķirnes suņu iegādes neko nesaprotu. Jo Latvijā, es domāju, ir vieglāk atrast audzētājus ar labu reputāciju (savā mēlē tomēr..).

Pārskatīju vēlreiz diskusiju, un biju aizmirsusi pajautāt par šo
Creme de la Creme wrote:Jums arī jāizvērtē kādā cenu kategorijā vēlaties iekļauties...


Zinu, ka forumos atklātas cenas neviens neraksta un jāraksta audzētajam privāti, bet, kādās cenu robēžās varētu būt KKČ spaniela kucēns ar labu veselību un labiem vecākiem (bet nav obligāti jabūt baigiem izstāžu čempioniem)? Un pēc kā vispār var spriest, ka kucēns būs labs, tas ir, vecāki labi? Pēc tām pašām izstādēm, čempioniem?

Paldies un vispār sveicināti 2015. :kanepe:

Sveicināti. Kā nu ne, gaidījām Jūsu izvēli. :) Te forumā cilēciņi ir ļoooti atsaucīgi un dzīvo līdz :) Tākā noteikti arī priecātos par ziņu no Jums par tālākiem piedzīvojumiem. /var palasīt kaut vai tepat esošo Māras blogu . Nu jau visi skaita dienas līdz viņu satikšanās brīdīm ;) /

Man protams, lielais prieks, par sava ieteikuma /suņa šķirnes izvēle/ precizitāti :kanepe:

Par dzimumu - saka tā - ar puišiem viss ir daudz vienkāršāk. Var nolasīt domugājienu no acīm. Savukārt - dāmas ir šaha spēlētājas :kanepe:

Par cenu kategoriju. amplitūda no pārojuma kvalitātes, ja tā var izteikties. Ja apskata kaut vai mūsu pašu sludinājuma serveri /eses.elve/ - 800 eur līdz 1500 eur /ja ar FCI dokumentiem/
Kā jau pirmajā ierakstā pie šķirnes izvēles rakstīju - izvēloties kucēnu KKC - jāvelta lielāks laiks veselības jautājumu izpētei. Ar domu - vecāki vairākās paaudzēs ir pārbaudīti / manuprāt, vissāpīgākais ir šķirnē esošais - siringomeja - te var palasīt kas tas tāds -> http://cavalierhealth.org/syringomyelia.htm/ Jo tā jau visi kucēni ir smuki ;)

Par audzētāja izvēli - šeit vai Itālija u.c. valstis - audzētāja godaprātu diemžēl nedefinē ģeo-lokācija, bet katra indivīda izpratne par ciltsdarbu. Nebūt' slavena audzētava / to parasti definē N titulu skaits izstādēs/ ir garants ka tas būs tieši Jūsu Audzētājs. Kā jau cilvēciskās attiecībās. Es iesaku - labāk lēnāk pār tiltu ;) Apbruņoties ar pacietību, bet iegūt to ko Jūs vēlaties! Lai izdodas! :pukudupsis:
User avatar
Sisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2010, 20:10

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Mar 2015, 19:22

Creme de la Creme
Kas vainas 3 mēnešus vecam kucēnam?

Nekādas vainas, vienkārši es savā galvā biju iedomājusies, ka, jo mazāks kucēns, jo ātrāk ataptēsies jaunajās mājās (pieļauju, ka tam patiesībā nav nekādas atšķirības - 1, 2 vai 3 mēneši vairāk). Un manis pašas kādreizējie suņi mūsmājās ieradās 2 mēn. veci.

Māra
Bet tur ir atkāpes - ja audzētājs sagatavo deklarāciju par suni


Kas tā par deklarāciju, ja drīkst jautāt? :)

Julika
Jā, jā, jau ievēroju Teri. :) Brašs skolnieks bija jau kucēna vecumā un tagad arī veiksmīgi piedalās kanisterapijā. Paturēšu prātā dresetajs.

Sisi
Par dzimumu - saka tā - ar puišiem viss ir daudz vienkāršāk. Var nolasīt domugājienu no acīm. Savukārt - dāmas ir šaha spēlētājas


Man vienmēr bija licies, ka puikas ir drusku tādi vazaņķi :D Nu, saož kuci, kura meklējas, var aizklīst utt. Un nedaudz valdonīgāki. Toties kuces ir mierīgākas, mīlīgākas, taču jāvaktē meklēšanās periodā. Iespējams tas viss ir tikai iesīkstējis stereotips un uz kavalieriem nemaz neattiecas. :kanepe: Vispār, tieši par kavalieriem, esmu lasījusi, ka, ja nevēlas nodarboties ar kuces pārošanu un vaislas darbu, labāk izvēlēties suņu puikas, kas ir ļoti labi kompanjoni. Man vienmēr ir patikušas meitenes, bet būs par šo jāpiedomā.
Jā, tieši tāpēc, ka iepazinos ar sarakstu, kādas veselības problēmas apdraud kavalierus, arī ļoti rūpīgi apsvērsim no kurienes kucēns nāks, lai ir veiktas acu, sirds utt. pārbaudes vecākiem. Gribas pēc iespējas samazināt risku, cik nu var.

Paldies par veiksmes vēlējumiem! :pukudupsis:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Māra » 03 Mar 2015, 19:37

karalislauva wrote:
Māra
Bet tur ir atkāpes - ja audzētājs sagatavo deklarāciju par suni


Kas tā par deklarāciju, ja drīkst jautāt? :)


Kaut kas tāds.... (atradu sevis rakstītu fōrumā):

Jaunāku par 3 mēnešiem dzīvnieku, kuri nav vakcinēti pret trakumsērgu, pārvietošana starp Eiropas Savienības dalībvalstīm:
• Saskaņā ar Regulu Nr.576/2013, Eiropas Savienības dalībvalstis var atļaut pārvietot no citas dalībvalsts uz savu teritoriju:
1) suņus, kaķus un seskus jaunākus par 12 nedēļām, kuri nav vakcinēti pret trakumsērgu;
[..]
Atļauju var piešķirt gadījumos, ja:
• īpašnieks vai pilnvarotā persona sniedz parakstītu deklarāciju, ka lolojumdzīvnieki no dzimšanas līdz nekomerciālas pārvietošanas laikam nav bijuši saskarsmē ar tādu sugu savvaļas dzīvniekiem, kuras ir uzņēmīgas pret trakumsērgu, vai
[..]


Tagad PVD mājaslapā kas tāds neparādās, pieņemu, jo uz ievešanu Latvijā tas neattiecas, tas ir - netiek pieļauts, tādēļ šis droši vien jāmeklē kādā citā EU dalībvalsts noteikumu lapā.
Te kaut kas vēl ir: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?forward=true&type=expert&uri=CELEX:32013R0576
Kāda tā deklarācija ir konkrēti gan nemācēšu teikt, gan jau audzētāji par šo ir vairāk informēti.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Mar 2015, 19:40

Palldies! ^^
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 03 Mar 2015, 19:44

Как говорит наш тренер - суки они и есть суки :kanepe: man ir kuce un es gribu kobeli. jo neesmu viltīga un nepatīk man tie gājieni, kad mēģina tā un šitā panākt savu, man gribas lai viss būtu vienkārši.

Taču nav obligāti ņemt kuci tikai ja grib piedalīties vaislā! Man ir kuce un es viņu pārot netaisos un nekad arī netaisījos.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Māra » 03 Mar 2015, 19:45

karalislauva wrote:Palldies! ^^

Veiksmi! :)
Esat izvēlējušies brīnišķīgu šķirni.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Mar 2015, 20:31

Paldies, Māra. :) Šobrīd ar lielu interesi nodarbojos ar tava bloga lasīšanu!
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby suncēns » 01 Jun 2015, 15:28

Sveiciens visiem!
Esmu nobriedis pirmā suņa iegādei, bet vēlējos apjautāties plašāku, pieredzējušāku viedokli.
Vēlētos iegādāties vidēja izmēra suni , jo , lai gan tiktu nodrošinātas pastaigas ( 3 pastaigas dienā) mežā un parkos, tomēr suns dzīvos dzīvoklī, un , iespējams, ka dažreiz sanāks palikt arī 8 stundas vienam. Vēlētos ar gludu spalvu.
Kopumā es skatos apmēram uz labradora retrīvera pusi, bet var būt, ka ir vēl kādi ieteikumi. No manas saskarsmes ar labradoriem esmu piefiksējis, ka viņi ir ļoti sociāli, kas , no vienas puses ir ļoti labi, jo suns tiks aktīvi socializēts ar citiem suņiem, bet tajā pašā laikā šķiet, ka viņš varētu aiziet līdzi jebkuram svešiniekam. Vai tas ir kaut kas tāds ,ko ietekmē apmācība? (Tā, lai suns būtu sociāls, bet tajā pašā laikā lojāls un neaizskrietu prom ar kuru katru ? )
Atvainojos par nedaudz dumjiem jautājumiem, bet vēlos suņa iegādei pieiet pēc iespējas nopietnāk, lai šis lēmums būtu pareizs gan man gan sunim ! :sarkstosa:
suncēns
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 01 Jun 2015, 14:56

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Linda B. » 01 Jun 2015, 18:38

Kopš kura laika,tad labradors ir vidēja auguma suns un vēl īsspalvains? Tie ir diezgan lieli suņi ar diezgan biezu spalvu,ar pavilnu,ko diezgan stipri arī metot.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Māra » 01 Jun 2015, 22:59

suncēns wrote:Sveiciens visiem!
Esmu nobriedis pirmā suņa iegādei, bet vēlējos apjautāties plašāku, pieredzējušāku viedokli.
Vēlētos iegādāties vidēja izmēra suni , jo , lai gan tiktu nodrošinātas pastaigas ( 3 pastaigas dienā) mežā un parkos, tomēr suns dzīvos dzīvoklī, un , iespējams, ka dažreiz sanāks palikt arī 8 stundas vienam. Vēlētos ar gludu spalvu.
Kopumā es skatos apmēram uz labradora retrīvera pusi, bet var būt, ka ir vēl kādi ieteikumi. No manas saskarsmes ar labradoriem esmu piefiksējis, ka viņi ir ļoti sociāli, kas , no vienas puses ir ļoti labi, jo suns tiks aktīvi socializēts ar citiem suņiem, bet tajā pašā laikā šķiet, ka viņš varētu aiziet līdzi jebkuram svešiniekam. Vai tas ir kaut kas tāds ,ko ietekmē apmācība? (Tā, lai suns būtu sociāls, bet tajā pašā laikā lojāls un neaizskrietu prom ar kuru katru ? )
Atvainojos par nedaudz dumjiem jautājumiem, bet vēlos suņa iegādei pieiet pēc iespējas nopietnāk, lai šis lēmums būtu pareizs gan man gan sunim ! :sarkstosa:


Te, pirmāmkārtām, derētu noskaidrot, kas ir vidējs suns, jo tas katram ir kaut kas savs.
Ja spalvu gribat gludu tāpēc, ka cerat, ka būs mazāk jāvāc, gluži otrādi - garas spalvas savākt un uzlasīt ir vieglāk nekā mazas asas adatiņas.
Bet ja par to, ka dzīvoklis - izmēram nav nozīmes - ar mazu suni iespējams būs jādarbojas vēl vairāk nekā ar lielu, kurš mājās tikai veiks spilvena pienākumus, izmērs to nenosaka. Uzmanības deficīts varbūt jebkuram izmēram.
Vislabāk ir vispirms izskatīt cauri kādu suņu šķirņu grāmatu, izlasīt laukā tās šķirnes, kas ļoti uzrunā vai aizķer kaut pēc izskata un tad sākt pētīt to raksturus, temperamentus, prasības un kopšanu, audzināšanu. Un tad jau būs vieglāk saprast - kas, ko un kā. Vai atbilst Jūsu ģimenei un dzīvesveidam. Sāks arī veidoties savs priekšstats.
Ja nosauksiet te kaut piecas sirdī iekritušas šķirnes, ļaužiem šeit būs vieglāk izstāstīt, kas un kā ar katru. Tad arī būs vieglāk saprast, vai skataties pareizajā virzienā! Tā teikt - pirmais atspēriens. ;)
Veiksmi un gaidīsim kādu ziņu! :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby IneseL » 02 Jun 2015, 11:10

Linda B. wrote:Kopš kura laika,tad labradors ir vidēja auguma suns un vēl īsspalvains? Tie ir diezgan lieli suņi ar diezgan biezu spalvu,ar pavilnu,ko diezgan stipri arī metot.

Precīzi. Man mājās ir labradors un kollijs un no labradora ir stipri vairāk spalvu nekā no kollija! ;)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby IneseL » 02 Jun 2015, 11:13

suncēns wrote:Sveiciens visiem!
Esmu nobriedis pirmā suņa iegādei, bet vēlējos apjautāties plašāku, pieredzējušāku viedokli.
Vēlētos iegādāties vidēja izmēra suni , jo , lai gan tiktu nodrošinātas pastaigas ( 3 pastaigas dienā) mežā un parkos, tomēr suns dzīvos dzīvoklī, un , iespējams, ka dažreiz sanāks palikt arī 8 stundas vienam. Vēlētos ar gludu spalvu.
Kopumā es skatos apmēram uz labradora retrīvera pusi, bet var būt, ka ir vēl kādi ieteikumi. No manas saskarsmes ar labradoriem esmu piefiksējis, ka viņi ir ļoti sociāli, kas , no vienas puses ir ļoti labi, jo suns tiks aktīvi socializēts ar citiem suņiem, bet tajā pašā laikā šķiet, ka viņš varētu aiziet līdzi jebkuram svešiniekam. Vai tas ir kaut kas tāds ,ko ietekmē apmācība? (Tā, lai suns būtu sociāls, bet tajā pašā laikā lojāls un neaizskrietu prom ar kuru katru ? )
Atvainojos par nedaudz dumjiem jautājumiem, bet vēlos suņa iegādei pieiet pēc iespējas nopietnāk, lai šis lēmums būtu pareizs gan man gan sunim ! :sarkstosa:

Nu mana pieredze ar labradoru - ļoti aktīvs suns, kam visu laiku vajag uzmanību. 8 stundas vienam dzīvoklī varētu būt nāvējoši (dzīvoklim. ;) ) Tieši tā mēs tikām pie sava labradora, ko iepriekšējie saimnieki dzīvoklī vienkārši vairs nevarēja paturēt, jo nevarēja viņam veltīt tik daudz laika un suns sāka demolēt dzīvokli... Pie mums neko tādu nav darījusi, jo ir visu laiku nodarbināta. Tas vienkārši jāņem vērā.
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Dinciks » 02 Jun 2015, 12:51

Iemetu aci topikā un redzu, ka runa iet arī par mūsu mīļajiem kavalierīšiem :)

Par kavalieri izvēlei, es kā cilvēks ar pieredzi varu teikt tā:

1. Īsts cilvēka suns, līdz ar to labi dzīvos dzīvoklī, pat privātmājā, labprāt sēž uz dīvāna, nevis skraida pa dārzu! *h var palikt viens, nekas briesmīgs, kādreiz gan izdara kāda blēņas, īpaši pusaudža vecumā. Labi sadzīvo ar kaķiem, un citiem suņiem, mīl mazus bērnus, ja bērnībā netiek nobiedēts!

2. Pastaigas dievinās, bet jāmāca maziņa turēties pie saimnieka un to klausīt, tad nebūs problēmas palaist arī bez pavadiņas. Tomēr suns ziņkārīgs, visu gribēs paostīt un pagaršot. Kucītes obligāti jātur pie pavadas meklēšanās laikā. Labprāt skries pēc kociņa, bumbiņas u.c. bet ne visi nes atpakaļ, drīzāk, noķer un sāk grauzt.

3. Viegli ceļot, mazā auguma pēc, ja neizaugs smagāks par 8kg, tad varēs vest lidmašīnā salonā.

4. Trakākais tā veselība - diemžēl Latvijā, nav neviena kavaliera, kam būtu Siringomelijas pārbaude. Vienīgais Latvietis bija mana meitenīte, kam taisiju pārbaudi, bet mēs vairs nedzīvojam Latvijā. Igaunijā ļoti līdzīga situācija. Pat Terika audzētāja, kas ir viena no lielākajām Igaunijas audzētājām, neuzskata par vajadzību šo pārbaudi veikt. Un tikai man škiet Nīderlandē, tā ir obligātā pārbaude visiem suņiem pirms pārošanas. Visas citas pārbaudes Latvijas kavalierīšiem principā ir vismaz LKF reģistrētajiem. Kucēnu arī tagad pietiek, visādās krāsās un dzimumi pieejami. Audzētāji diezgan atbildīgi, izvēlās labus vecākus ar labiem ciltsrakstiem, ne par vienu nevar sūdzēties. Kvalitāte kucēniem ļoti laba, es pat uzskatu, ka daudz labāka kā Igauņu audzētājiem.

5. Spalva mājās - būs, ar vienu suni, nav tik traki, bet tiklīdz parādijās divi, māja jātīra katru dienu! Tomēr, pat no īspalvaina suņa spalvas daudzums būs līdzvērtīgs, tikai atškirās spalvas stuktūra un garums. No kavaliera spalvas vairāk veidosies tādi kā viegli puteklīši, kurus manuprāt viegli sasīkt ar putekļusūcēju. No īspalvaina suņa, ir īsas asas spalviņas.

6. Kavalieris ir jāmazgā, jārēkinās ar šo procedūru, kas man vidēji uz viena suņa paņem 30min - 1h. šampūni maksā diezgan.

Manuprāt jaukāks, mīļāks suņuks par kavalierīti nevar būt, bet to droši vien, ikvienas škirnes audzētājs par savējiem pateiks. Ja ir vel kādi jautājumi, droši rakstiet, par šo škirni, varēšu pastāstīt, esot Latvijā, noteikti var sarunāt randiņu, ar kādu kavalieri, lai pirms iegādes pakomunicētu! mūs var apskatīt www.ckcs.lv
User avatar
Dinciks
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 21 Jan 2010, 20:48
Location: Rīga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby suncēns » 02 Jun 2015, 13:53

Paldies visiem par abildēm!
Nu man labradors liekas vidējs suns , kas robežojas ar lielu suni ;)
Es gan nerakstīju "īsspalvains", bet "gludspalvains". Nebiju domājis par spalvu apjomu, bet drīzāk par pašu izskatu- labradoram izskatās spalva gluda un tādu arī vēletos sunim.
Nu jā, kaut kā esmu dzirdējis ļoti dažādus viedokļus par labradoru aktivitāti, tāpēc arī ierakstīju šeit ar cerību , ka kāds varēs varbūt ieteikt vēl kādu šķirni. ( No savas puses, varētu piebilst, ka patīk arī vižlas , vienmārieši , pointeri, greihaundi,ridžbeki Apmēram varbūt tas profils jau sāk iezīmēties. )
suncēns
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 01 Jun 2015, 14:56

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron