Suns nav piebarojams

Grooming and Feeding of Dogs

Suns nav piebarojams

Postby IlzeKru » 27 Feb 2015, 20:59

Mans stāsts sekojošs. Draugi atrada uz ielas apmēram pusgadu jaunu vilkveidīgu kucīti. Tā kā man ir privātmāja ar iežogotu teriotriju un nesen diemžēl šķīros no sava mīluļa izlemām pieņemt mazo sunenīti, dodot viņai pajumti un mīlestību. Aizbraucām pie doka, attārpojām, uztaisījam potes, dodam vitamīnus, ēd HappyDog sauso barību. Pie mums sunīte ir nedaudz ilgāk kā 2. mēnešus, bet ir divas problēmas ar kurām es līdz šim suņa audzināšanā iepriekš neesmu saskārusies:
1) kucīte nav piebarojama. jau tā dodam vairāk par normu, bet ir sajūta ka viņa visu laiku ir badā. ēd visu ko var atrast. Zog ēdienu. Doks saka ka vajag pieturēties pie devas, bet tada sajūta ka suns staigā badā.
2) pedējās dienas pēc pastaigas pa pagalmu, kur viņai ļoti patīk uzturēties, viņa nāk iekšā un jūtu ka ir ēdusi savas kakas. šodien atvēma zāli kopā ar kaku. piebildīšu ka tiek doti kārumi - smirduļi ( gan kunģi, gan citi graužšanai)

Mēgināšu atkal sazinaties ar doku, bet varbūt Jums ir padomi, pieredze ar ko līdzīgu. Es pieļauju ka te varbūt pie vainas kaut kāds brīdis kad viņu kāds "labs" cilvēks bija pametis un viņa iespējams kādu dienu pavadīja badā, varbūt vajadzīgs ilgāks laiks, bet nu jau ir pagājuši 3 meneši kad viņa ēdienu dabūn 3x dienā un pat vairāk.

Varbūt kādam ir pieredze ar pieklīdušu, no patversmes paņemtu suņuku, kad nezina kas ir "lācītim vēderā"?


Paldies jau iperiekš.
IlzeKru
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 27 Feb 2015, 20:41

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns nav piebarojams

Postby čība » 28 Feb 2015, 10:16

Rīšana ielas suņukiem ir ļoti raksturīga un vispār ēšana kamēr ir ko ēst, ir dabiska suņa uzvedība. Šajā sakarā piekrītu ārstam - jāpieturās pie normas un jāseko nevis tam, cik suns VAR apēst, bet cik vajag. Ir suņi, kuriem jādod vairāk par normu, ir suņi, kuriem norma ir par daudz. Svarīgākais ir saprast labāko fizisko kondīciju. Man visi suņu diedelē, bet par slikti barotiem nenosauksi :D Un es skaidri zinu, ja mans suns nediedelē, tad ir slims :D
Par kaku ēšanu - tas var norādīt uz vitamīnu (ja nemaldos, konkrēti sēra) trūkumu. Vetaptiekās ir tādas tabletes "STOP" tieši šīs problēmas risināšanai.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns nav piebarojams

Postby mozele » 02 Mar 2015, 13:39

Tātad sunim ir vēl 6 mēneši? Kucēns. Cik es atceros, tad man vetārsts teica, ka kucēni nevar pārbaroties.
Savukārt par kakām, esmu dzirdējusi, ka daudzi kucēni ēd savas kakas un tas pāriet, arī mana sunīte maziņa mēdza apēst kakas, kas ātri vien pārgāja. Zāli, savukārt, ēd, lai iztīrītu iekšas, tas palīdz izvemties.
User avatar
mozele
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 Sep 2014, 11:05

Re: Suns nav piebarojams

Postby čība » 03 Mar 2015, 19:28

mozele wrote:Tātad sunim ir vēl 6 mēneši? Kucēns. Cik es atceros, tad man vetārsts teica, ka kucēni nevar pārbaroties.
Savukārt par kakām, esmu dzirdējusi, ka daudzi kucēni ēd savas kakas un tas pāriet, arī mana sunīte maziņa mēdza apēst kakas, kas ātri vien pārgāja. Zāli, savukārt, ēd, lai iztīrītu iekšas, tas palīdz izvemties.


Drīkst zināt, kā sauc vetārstu? Jā, ja runa ir par kuces pienu, tiešām nevar pārbaroties. Bet, ja kucēns, īpaši lielā šķirne, ēd cieto barību par daudz un paliek resns ietekmēta tiek visa attīstība, galvenokārt kauli un locītavas! Kamēr vēl pavisam mazi - mēnesis, nu ok divi - jā, īsti pārbaroties nevar, jo vienkārši izvemj visu lieko. Bet 4 mēneši, vel vairāk 6, kad notiek straujākais augšanas process ir jāseko līdzi tam, lai sunim būtu laba un atbilstoša fiziskā kondīcija.

Kucēni ēd savas kakas, jo viņiem trūkst vitamīnu. Tā notiek, tas nav nekas baigi neparasts, bet arī normāli tas nav.

Zāli jā, lai jau ēd. Bet arī, ja sunim ir jāēd daudz zāle, tas liecina par iespējamām gremošanas problēmam, nepiemērotu barību ļoti iespējams.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns nav piebarojams

Postby Linda B. » 03 Mar 2015, 21:37

Kucēni mēdz pārbaroties,un kā vēl mēdz.Savu taksi 4 mēnešu vecumā no audzētāja dabuju tādu tefteli,kas nevis gāja un,bet ripoja,goda vārds,neko tik resnu es vēl nebiju redzējusi,viņa savos 4 mēnešos svēra tik pat cik tagad 15 mēnešos.
Pret savu kaku ēšanu līdzot ķiplok tabletes,varbūt jāmaina barība,uz kaut ko treknāku,man personīgi Happy Dogs nešķiet nekāda labā izvēle,kukurūza,kukurūza,kvieši,kvieši....bet cena...oj.Es mainītu uz Acana,Orijen,Taste of the Wild,Applaws.Paskatītos,kas pēc cenas un pieejamības šķiet ok un tad,kas pašam sunim labāk patīk.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns nav piebarojams

Postby Danute » 03 Mar 2015, 21:56

Linda B. wrote:Pret savu kaku ēšanu līdzot ķiplok tabletes,varbūt jāmaina barība,uz kaut ko treknāku,man personīgi Happy Dogs nešķiet nekāda labā izvēle,kukurūza,kukurūza,kvieši,kvieši....bet cena...oj.Es mainītu uz Acana,Orijen,Taste of the Wild,Applaws.Paskatītos,kas pēc cenas un pieejamības šķiet ok un tad,kas pašam sunim labāk patīk.

Tavas nosauktās barības ir labas,bet dārgas.
Var paskatīties uz Biomill barību http://www.biomill.lv/ un Delimill (šī treknāka ar lielāku gaļas %) barību http://www.delimill.lv/suniem.html

Ja nu vienīgi tev ir zināms,kurā vietā var dabūt tevis minētās barības par draudzīgākām naudiņām - uzraksti.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Suns nav piebarojams

Postby Frīda777 » 09 Mar 2015, 13:09

Danute wrote:
Linda B. wrote:Pret savu kaku ēšanu līdzot ķiplok tabletes,varbūt jāmaina barība,uz kaut ko treknāku,man personīgi Happy Dogs nešķiet nekāda labā izvēle,kukurūza,kukurūza,kvieši,kvieši....bet cena...oj.Es mainītu uz Acana,Orijen,Taste of the Wild,Applaws.Paskatītos,kas pēc cenas un pieejamības šķiet ok un tad,kas pašam sunim labāk patīk.

Tavas nosauktās barības ir labas,bet dārgas.
Var paskatīties uz Biomill barību http://www.biomill.lv/ un Delimill (šī treknāka ar lielāku gaļas %) barību http://www.delimill.lv/suniem.html

Ja nu vienīgi tev ir zināms,kurā vietā var dabūt tevis minētās barības par draudzīgākām naudiņām - uzraksti.


Varu ieteikt internetveikalu http://www.zooplus.de, kurā pasūtām barību savai francītei. Piegāde 3-4 dienu laikā līdz pašām durvīm, Taste of the Wild tur akcijas laikā maksāja gandrīz 3 reizes lētāk nekā Latvijā
Frīda777
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 29 Aug 2014, 18:18

Re: Suns nav piebarojams

Postby Linda B. » 09 Mar 2015, 19:09

Danute,par cik es no kukurūzas barībā bēgu kā velns no krusta,tad neko labu tevis nosauktajās barībās es neredzu.Nu nafig kukurūza sunim vajadzīga?
Sūtu Acana no izplatītājiem komeks.lv ēdam visparastāko Acana adult dog,kas 13kg izmaksā 45eur,nezinu man nešķiet šausmīgi dārgi.Šajā ir 20% auzu pārslas,esam mēģinājušas arī tās,kurās graudu nav vispār,bet man ir viena dāma ar jūtīgu vēderu un īstās pavisam bezgraudu barības meklējumi noveda pie šausmīgas caurejas,tāpēc paliku pie šīs te,kura der visiem.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns nav piebarojams

Postby Danute » 09 Mar 2015, 19:48

Linda B.
Paldies par atbildi. Man nav breeder priekšrocības uz Acana barību un tāpēc man kā pircējam parastajam(neesmu tāda vienīgā), cenas uz šo barību ir augstas (55 līdz pat 97 eiro robežās par lielo maisu).
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Suns nav piebarojams

Postby Frīda777 » 09 Mar 2015, 20:12

Manā minētajā vācu internetveikala krievu variantā (www.zoochic-eu.ru)
jūsu apspriestā Acana Adult Dog maksā 13kg - 48.99, 18 kg - 62.99. CItas bezgraudu barības tur maksā vēl lētāk
Danute wrote:Linda B.
Paldies par atbildi. Man nav breeder priekšrocības uz Acana barību un tāpēc man kā pircējam parastajam(neesmu tāda vienīgā), cenas uz šo barību ir augstas (55 līdz pat 97 eiro robežās par lielo maisu).
Frīda777
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 29 Aug 2014, 18:18

Re: Suns nav piebarojams

Postby pixy » 09 Mar 2015, 20:15

Re, kur šobrīd dažām Acanām atlaides - http://zoobazelv-internetveikals.majaslapa.zl.lv/#Tab
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suns nav piebarojams

Postby zeida » 10 Mar 2015, 08:16

Par Acana cenām runājot - vairumbāzē Promo arī tagad parādījusies Acana barība. Nav diez ko liela izvēle, bet parastā Acana adult dog 13 kg maksāja 41,79 EUR.

Bet, lai varētu iepirkties, tur tagad prasa klienta karti (t.i. jābūt juridiskai personai uz ko paņemt to klienta karti).
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Suns nav piebarojams

Postby Bafija » 11 Mar 2015, 10:52

Es savā praksē esmu saskārusies ar nepiebarojamiem kucēniem pēc atšķiršanas- labākais risinājums manā gadījumā kas vienmēr nostrādājis, ir kucēna barošana bez ierobežošanas. Pierijas, pavemj, papļūta, pierijas, bet ap otro dienu rīšanas epopeja beidzas.

Un zupas var pamēģināt - kurchāru tieši tā atradinājām no nonstop ēšanas - devām kādi 3 litri pašķidru zupu cik lien. Lai jau dzer :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Suns nav piebarojams

Postby Linda B. » 12 Mar 2015, 11:42

Danute wrote:Linda B.
Paldies par atbildi. Man nav breeder priekšrocības uz Acana barību un tāpēc man kā pircējam parastajam(neesmu tāda vienīgā), cenas uz šo barību ir augstas (55 līdz pat 97 eiro robežās par lielo maisu).

Tev taču ir 3 suņi,ar tiem darbojies,noteikti esi kādā klubā.Lai tiktu pie breeder kartes nav vajadzīgs būtu audzētājam.Viss,ko tā veidlapa prasa ir suņu skaits,šķirne un klubs,kurā sastāvat.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns nav piebarojams

Postby Danute » 18 Apr 2015, 09:46

Linda B. wrote:Danute,par cik es no kukurūzas barībā bēgu kā velns no krusta,tad neko labu tevis nosauktajās barībās es neredzu.Nu nafig kukurūza sunim vajadzīga?
Sūtu Acana no izplatītājiem komeks.lv ēdam visparastāko Acana adult dog,kas 13kg izmaksā 45eur,nezinu man nešķiet šausmīgi dārgi.Šajā ir 20% auzu pārslas,esam mēģinājušas arī tās,kurās graudu nav vispār,bet man ir viena dāma ar jūtīgu vēderu un īstās pavisam bezgraudu barības meklējumi noveda pie šausmīgas caurejas,tāpēc paliku pie šīs te,kura der visiem.

Priekš kam sunim auzu pārslas?! Tāpat kā - priekš kam sunim kukurūza? Kas tajā kukurūzā ir tik briesmīgs -es nevaru vien saprast? Vai zini, kas tur ir tik šausmīgs?

Tā mēs varam jautāt arī par burkāniem, timiānu, mango un ogām, ko pievieno suņu barībā - tas viss sunim nav vajadzīgs, bet kaut ko taču viņiem jāēd - ja uzskata ka augu valsts proteīni ir labāki, tad var meklēt, kā tos iegūt!

Mazs monologs par barības sastāvu!
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Suns nav piebarojams

Postby Linda B. » 18 Apr 2015, 11:41

Kukurūza ir alergēns ļoti daudziem suņiem.Tai skaitā vienam no maniem,kuram iekaisa ausis,iemetās sēnes.Tas pats ar māsīcas mopsi,iekaisušas ausis un tāds balto suņu bonus,ka visa pakakle un kājas ir sārkanas no siekalām(suns daudz siekalojas)
Auzu pārslas ir šķiedrvielu avots,nav dzirdēts,ka izraisītu alerģijas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron