Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Dog Breeds

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby lux » 27 Mar 2015, 11:36

Sveiki! Esmu jauniņā šajā formumā. Man ir 4.5 mēnešus vecs JRT vārdā Berto, dzīvojam mēs Rīgā :)
Pēc pošu karantīnas laika beigām jaunkudziņš tiek aktīvi socializēties un vests ārā, cik esmu lasījusi, tad JRT ir nepieciešams daudz aktivitāšu un garas pastaigas, tomēr, ņemot vērā suņa vecumu, man ir bažas, vai es viņu pārāk daudz nenodabinu. Principā ikdienas pastaigu grafiks ir tāds: kādas 15mim-30 min no rīta, 1.5 h pusdienaslaikā un 40-60 min. vakarā, kad sunim tiek mācītas komandas utml. Sestdienās jaunēklim ir suņu skola, kas tiek apvienota ar pastaigā uz /no suņu skolu, kas kopumā aizņem ap 3 stundām. Brīvdienās cenšos maskimāli pavadīt laiku ar suni un pastaigas parasti ir 2-4 h dienā. Domāju, ka pieagušam sunim tas ir OK, bet, vai nav par daudz kucēnam? Tā kā kucēns nav pirkts no audzētāja, bet ir tā sauktais " alimentu kucēns", tad diemžēl baidos, ka man ir diezgan daudz balto plankumu suņu audzināšanas jautājumos, ko cenšos aizpildīt lasot un meklējot informāciju. Tā nu atradu informāciju par tā saukto 5 min. likumu, tas ir suns jāstaidzina 5 min. uz katru mēnesi, kas nozīmē max. 30 min. Man jau liekas, ka manējais to pat nepamanītu, tas ir ļoti maz! Kā ir /bija ar jūsu JRT kucēna vecumā? Cik garas pastaigas nepieciešamas, lai sunim pietiktu, bet nenodarītu pāri arī viņa veselībai. P.s. Dzīvoju dzīvoklī un nav opcijas izlaist pagalmā.
User avatar
lux
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2015, 23:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 27 Mar 2015, 11:52

lux sveiciens JRT bariņā! :dejosuns:

Visam jānotiek ar mērenību un minūtes nevajadzētu skaitīt. Galvenais, lai kucēnam ir izvēle, ja viņš grib atpūsties, tad viņam ir tāda iespēja, nevis, piemēram, pieliek pie striķa un davai skrienam..
JRT apmēram aug un attīstās līdz +/- 2 gadiem.

Iesaku, ja esat aktīvā dzīvesveida piekritēji - izmēģināt adžiliti! Paši skrienam jau kuro gadu..
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby lux » 27 Mar 2015, 20:54

Paldies Sanio! :aptracis:

Adžilitī ir padomā, jo adžilitī Mežciema placis sanāk man tuvu pie mājām, esmu redzējusi suņus darbojamies :) Vienīgi pagaidām gribu iziet suņu skolu un iemācīt pamatkomandas. No kāda vecuma un ar kādām priekšzināšanām iesaka nodarboties ar adžilitī?
User avatar
lux
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2015, 23:39

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 30 Mar 2015, 09:18

lux mēs tieši Mežciemā arī trenējamies ;)
Ideāli ir, ka atnāk uz nodarbību ar pamatpaklausību - apmācības process notiek daudz sekmīgāk. Kaut vai viens piemērs, ja saimnieks nevar piesaukt suni, komanda - šurp, tas kavē apmācību, laiku aizņem kamēr izdodas savākties utt.
Taču adžiliti var mierīgi sākt apgūt jau no pirmā brīža, kad kucēns ir nokļuvis jaunajās mājās, tāpat kā ar paklausību.
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 16 Apr 2015, 10:16

Šodien Brentiņam apaļa jubileja - 5 gadiņi! :sirsninas2: Vakarā mūs gaida garda kūka :jaa: :pedinja:

Image

Image
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby aaairam » 16 Apr 2015, 17:16

Daudz,daudz mīļas bučas jubilāram no mums! :sirsninas:
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby aaairam » 04 May 2015, 19:02

Apmēram kādā vecumā suņukam sāk stāvēt pareizi ausis? Man šķiet, ka mana dāmīte kaut kā nepareizi viņas ieliec, viņai nupat 8 mēneši palika. :soks:
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 06 May 2015, 09:42

Sveikas!
Esmu jauniņā šeit. Man patreiz nav, bet bija Raselītis.. Diemžēl, traģiski gāja bojā.. gadu sērojām, izraudājām visu un esam gatavi jauna kucēna iegādei.

Šajā sakarā gribēju vaicāt, varbūt te ir zināmi kādi labi kucēni kuri jau ir piedzimuši vai kuri tūlīt dzims?

varbūt kādai no jums pieder, vai ir sakars ar šiem kucēniem?
https://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/j ... jjmxp.html
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby seila » 06 May 2015, 11:22

Murcene, neko nezinu par raseliem un konkrēto metienu, vienīgi no savas puses varu teikt, ka iegādājoties suni noteikti ņemtu no LKF ( http://www.dogs.lv ) - tur ir obligātās veselības pārbaudes un stingrāki nolikumi, pērkot kucēnu no reģistrētas audzētavas nebūs nekādu šaubu par to, ko pērc :jaa: Kamēr citās organizācijās sunīši bieži vien ir tālu no tā, kādiem tiem patiesībā jāizskatās, neprotu teikt par LKBA, bet es personīgi skatītos tikai LKF virzienā :) Veiksmi!
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 06 May 2015, 12:23

Jā, esmu izlasījusi šo diskusiju pa vairākiem lāgiem no pirmās līdz pēdējai lapai un saprotu, ka LKF būtu labāk, bet viņiem nav nekāda piedāvājuma patreiz. :( Ļoti ceru, sameklēt kādu kucēnu no labiem un uzticamiem audzētājiem kas nav LKF. Pieļauju pat iespēju, ka iegādājoties kucēnu, es varētu pārreģistrēt to uz LKF, ja tas vispār būs iespējams.
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Felix_PS » 06 May 2015, 12:30

Pārreģistrēt suni uz LKF nav iespējams.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby pixy » 06 May 2015, 12:38

Felix_PS wrote:Pārreģistrēt suni uz LKF nav iespējams.
Ir - ja ir trīs (vai divu - to pateiks klubā) dažādu ekspertu atzinums (izstādē jādabū vismaz "ļoti labi" laikam), ka suns atbilst šķirnei, var dabūt nulles ciltsrakstus, visticamāk bez vaislas atļaujas. Bet pārreģistrēšana kā tāda iespējama ir :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 06 May 2015, 13:47

Nav jau tā, ka man tieši šodien ir jānopērk kucēns bet līdz vasaras vidum tomēr gribētos. Meklēšu savu īpašo kucēnu un tad jau redzēs kā būs. Es ticu, ka arī LKBA var atrast labus, un pat teicamus kucēnus. :)

Esmu skatījusies arī Lietuvas un Polijas mājas lapās, bet es, kā cilvēks bez pieredzes, neko tur nesaprotu. Ka neiegrābjos vēl kādā nepareizajā vietā. Kā mans vīrs saka, labāk zināma nelaime, nekā nezināma laime. :apstulbis:
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Linda B. » 06 May 2015, 18:48

Es ieteiktu sameklēt attiecīgo klubu LKF,kas ar raseliem nodarbojas,ja viņiem nekā nav,viņi noteikti palīdzēt izvēlēties kucēnu ārzemēs. No LKBA es noteikti neko neņemtu.Ko darīsiet,ja tur izaugs kaut kāds raselam līdzīgs psihopāts un vēl ar iedzimtām slimībām?Kam tas vajadzīgs.Labāk nogaidīt,bet iegādāties labu,veselu suni.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Alpina » 06 May 2015, 21:40

Linda B. wrote:Es ieteiktu sameklēt attiecīgo klubu LKF,kas ar raseliem nodarbojas,ja viņiem nekā nav,viņi noteikti palīdzēt izvēlēties kucēnu ārzemēs. No LKBA es noteikti neko neņemtu.Ko darīsiet,ja tur izaugs kaut kāds raselam līdzīgs psihopāts un vēl ar iedzimtām slimībām?Kam tas vajadzīgs.Labāk nogaidīt,bet iegādāties labu,veselu suni.


Smiekli nāk par tādu sludināšanu!
Ir jāizvērtē katrs konkrētais audzētājs, nevis jādeklarē plika piederība. Tā pat kā vienā, tā arī otrā (un visās pārējās) sistēmās ir gan atbildīgi un godīgi audzētāji, gan "bastardi"! Un neviens burts c/r neapliecina un negarantē, ka izvēlētais ir tāds vai šitāds!
Ar prātu jāizvērtē visa pieejamā informācija par konkrēto metienu un audzētāju. Nevajag pirkt kaķi maisā un nevajag kautrēties uzdot audzētājam jebkuru sevi interesējošo jautājumu - un attiecīgi izdarīt secinājumus vai maz ir pa ceļam!
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 06 May 2015, 22:29

Neesmu es gluži no jumta nolaidusies. Man ir pieredze gan ar Favoritu, gan ar LKF.. Man suņi ir bijuši pēdējos 16 gadus. No abām vietām ir gadījies nopirkt brāķus. No Favorīta lielāku - iegādājos Amerikāņu Kokerīti, bet rezultātā izauga KokerPū, vai PūKokers..sauc kā gribi! :D Kokers samiksēts ar pūdeli. Uz maniem jautājumiem par šķirni, īpatnībām tika atbildēts ka tā tam jābūt, viss ir norma, idēāls izstāžu suns, ko nevajadzēs rādīt to piekrāsos, iztaisnos un piefrizēs, lai gan paziņām to pašu šķirni nebija ne jāpārkrāso, jāpārfrizē utt :jiihaa: . Protams, dēļ tā visa mans suns man nekļuva sliktāks. Aizvien varu apgalvot ka man bija vislabākais kokerītis pasaulē!! No LKF kluba man Berniete, jauka dāma, nu kau seniore, bet ar neīsti pareizām krāsu līnijām. Protams, es negāju uz izstādēm tāpēc man bija vienalga. Pirku par pilnu cenu kā show suni, nevis kā mājas mīluli. Pirmajā bēbju izstādē tika noslavēta no A līdz Z! Par vaigu pateica ka būs tiesneši, kuri to neievēros un tiesneši kuri stingri vērēs un tādu vaigu izstādē nepieļaus. Tad vienkārši uz tām izstādēm nevajag iet. Tā nu mēs uz izstādēm negājām jo tas nebija arī mūsu mērķis. mana sunce aizvien laimīga ar savu nepareizo vaigu tagad gaida mājās mazo rezgali. :) Un jā, savu pirmo Raselīti pirkām ar LKBA/IKU ciltsrakstiem, bet nebija Favorīta biedrs. Manuprāt, un cituprāt, bija ļoti skaists un izdevies suns. Uz izstādēm negājām, tāds nebija mūsu mērķis. Šoreiz gan mēs gribētu ar jauno kucēnu piedalīties arī kādā izstādē un varbūt arī sagaidīt pēcnācējus. :roze:
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 11 May 2015, 11:47

Murcene
Mans personīgais viedoklis - ja ņem LV, tad tikai LKF, vai arī meklēt ārpus LV!
Cik zinu patreiz LKF nav metiena, bet uz vasaru būs. Iesaku painteresēties klubā, piemēram, terjeros.
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 11 May 2015, 11:49

aaairam wrote:Apmēram kādā vecumā suņukam sāk stāvēt pareizi ausis? Man šķiet, ka mana dāmīte kaut kā nepareizi viņas ieliec, viņai nupat 8 mēneši palika. :soks:


Ausis var nedaudz staigāt, kamēr zobi mainās. Kucēnam 8mēn. - šaubos, ka kaut kas izmainīsies! Vecākiem kādas ausis? Ja stāvošas/pustāvošas, tad tā jau ir ģenētika un neko nevarēsi izlabot.
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 11 May 2015, 11:55

Ielieku pāris svaigas bildes, kā mums iet :rej: :foto:

Bilžuks, kur gaviļnieks pie tortes:
Image

Sportojam -
Image

Bet te sauļojamies - laiskojamies darbā:
Image
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 11 May 2015, 19:40

Sanio
Paldies. Uzrakstīju vēstuli Terjeru klubam. Gaidīšu atbildi. :)

Patreiz, manā skatījumā, labākais piedāvājums ir šis. http://pifas-berni.weebly.com/pifas-b275rni.html

Lai arī kucēni ir no LKBA, tomēr kucēni izskatās ar labiem gēniem. :) Tikai kucēni vēl esot par mazu lai kaut ko vairāk pateiktu, tāpēc gaidu ziņu no audzētājas.

ss.lv vispār ir briesmīgs piedāvājums..kucēni raibi kā lieldienu olas, vairāk pēc krančiem izskatās. :( Vienu skaistuli it kā atradu, bet kad palūdzu lai atsūta kucēnu mammas bildi, tad šausmās saķēru galvu!
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests