Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Dog Breeds

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby lux » 14 May 2015, 22:01

Murcene wrote:Mani šokē šāds sludinājums ss.lv

Labākais šķirnes pārstāvis ( Kobi Black Bravo Persina)-trikolor meklē sev līgavu. (Līgava var būt bez papīriem ).

https://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/j ... cppgd.html

Brīnos, ka cilvēks, kurš darbojas klubā, kuram būtu jārūpējas par šķirnes uzlabošanu un caurskatāmību, ievieto šādus sludinājumus. Tik atklāti un publiski nodarbojas ar pagrīdes kucēnu vairošanu. Manuprāt, tos kuri šādi apzināti vairo dzīvniekus būtu jāsauc pie atbildības likuma priekšā!


Es esmu šokā par šādu sludinājumu :apstulbis: Ja tādu būtu ielicis suņa īpašnieks, kuram doma ir aptuveni, lai suns dabū izšaut riekstus un par tādiem jēdzieniem kā šķirnes izkopšana aboslūti nedomā. Bet konkrētais suns pieder kineloģiskā kluba prezidentei!!! :apstulbis: Lai tauta zin savus varoņus- Olga Riekstiņa, kluba Golden dog prezidente.
User avatar
lux
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2015, 23:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Creme de la Creme » 15 May 2015, 07:55

Un kā viņa nolēma ka tas ir labākais šķirnes pārstāvis? :kanepe:
Piedošanu, bet - kāds klubs, tāda vadība. ''Uzcep'' klubu, ''sasperās'' no LKF dokumentus (pēc kāda no LKBA vadības uzskatiem - vai tad mums vajag domāt ko jaunu, ja jau LKFā viss ir izdomāts).
Droši ka klubā kucīšu nav...no LKFa neviena precībās nebrauks.
Es tagad nebūt negribu nomelnot visu to organizāciju. Bet man, līdz šim, pārāk daudz ''kašķu'' ar šamājiem bijis...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 15 May 2015, 08:24

Tieši tas mani arī šokē, ka nav vienkāršs privātpersonas sludinājums, bet ka to tik atklāti dara kluba prezidente. Kā tad tas notiek pēc tam? Viņa "uzcep" kaut kādus kreisos papīrus un tālāk tirgo kā šķirnes kucēnus ar visiem ciltsrakstiem? Vai viņa aprobežojas tikai ar naudas saņemšanu par pārošanu?

Mans uzskats, ka šādi klubi ir jāiznīdē kā tādi! Bet sūdzēties un ziņot jau nav kur! :(
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Creme de la Creme » 15 May 2015, 08:42

Kad es atvedu savu pirmo suni (no Polijas), tad man viena no LKA klubu vaditājām piedāvāja uztaisīt manam sunim ''normālus ciltsrakstus'' :kanepe: Tas nekas ka man viņai bija starptautiskie FCI ciltsraksti.
Tas bija tālajā 2000. gadā. Un līdz šim maz kas ir mainījies...
Jāsaka ''paldies'' savai iekšējai balsij un skaidrajam saprātam par to, ka es nonācu LKF klubā.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 15 May 2015, 08:55

Man pirms trim trim gadiem piedāvāja uztaisīt sunim izcilos ciltsrakstus.
Situācija bija tāda, ka man bija Raselītis. Tā kā uz izstādēm neplānojām iet, es nebiju izņēmusi ciltsrakstus. Man bija tikai kucēna reģistrācijas kartiņa. Man kaimiņos dzīvo kinologs, kurš mani sauca par muļķi, jo ar manu suni var pelnīt konkrēto piķi. Kuces manam puikam rindā stāvēšot. Es sāku stāstīt ka man nav papīru, suns nav bijis nevienā izstādē utt. Viņš pateica ka tā nav problēma, ja es gribot man divu dienu laikā visi papīri būšot nokārtoti. Tagad šis "krutais" kinologs ir BALTIC Union valdē kopā ar Gaļcovu. :pilnmeness:
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 15 May 2015, 10:18

No visa izlasītā secinājums ir tikai viens - naudas maciņš pirmajā vietā, bet suņi (manta) - pēdējā! ;(
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 15 May 2015, 10:30

Sanio tāpēc arī Latvijā ir tik nožēlojams Raselīšu piedāvājums :(

Es kopš janvāra meklēju sev kucēnu..sākumā tā lēnāk jo gribējās uz pavasari, kopš marta intensīvi izskatu visus piedāvājumus un redzamais piedāvājums ir briesmīgs! Ausis lielas, garas, stāvošas, krāsas arī krietni tālu no standarta.. vienkārši skumji! :(
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby aaairam » 15 May 2015, 10:46

https://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/j ... bleoc.html

Nu šis ir vienkārši lielisks sludinājums... Un vel pie piebilst, ka bez ciltsrakstiem......... :akes: :sajucis:
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 15 May 2015, 11:44

Murcene nereti sanāk, ka saimnieki savu mīluli gaida pusgadu/ gadu utt. Tiek noskatīti suņi, gaida, kad būs metiens un pacietīgi sarakstās ar audzētāju visu šo laiku.
Es ticu, ka jūs atradīsiet savu :pukudupsis:
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Alpina » 15 May 2015, 13:21

Sanio wrote:Murcene nereti sanāk, ka saimnieki savu mīluli gaida pusgadu/ gadu utt. Tiek noskatīti suņi, gaida, kad būs metiens un pacietīgi sarakstās ar audzētāju visu šo laiku.
Es ticu, ka jūs atradīsiet savu :pukudupsis:


Dzīvs piemērs tam ir Māras blogs http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=29&t=5467
Meklējot savu suni, tur ir daudz labas informācijas ;) un ne tikai meklējot :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 19 May 2015, 08:33

Es jau arī ticu ka atradīšu savu vienīgo un īpašo suņuku. Kad savu pirmo Džekiņu ņēmu, bija tieši maija sākums, bildējāmies pienenēs un laikam tāpēc biju drusku vairāk uzkarsusi uz pirkumu :D bet, tagad atvēsināju prātu, lēnā garā meklēšu un atradīšu.

Šis bija mūsu Džespers, kurš aizgāja bojā mēnesi pirms savas otrās dzimšanas dienas.. :asaras:
Image
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 20 May 2015, 09:51

Vai kāda ir ko dzirdējusi, vai ir bijusi pieredze par šo audzētavu Lietuvā?

http://www.tekantisupelis.com/
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Linda B. » 20 May 2015, 18:51

Murcene,kas notika ar sunīti?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 20 May 2015, 19:25

Linda B.

Bija atrasts miris uz šosejas..abi kopā ar mūsu VAS kuci. Vienā dienā zaudējām uzreiz divus mīluļus. Tikai jautājums - kā viņi gadījās uz šosejas, tā arī paliks neatbildēts. Mūsu VAS nekad negāja laukā no sētas. Sētas vārti varēja visu dienu stāvēt plaši vaļā un suns turpat pie vārtiem gulēja un sargāja.Džekiņš pa reizei izskrēja ka kādu spraugu, bet tālu nekad neskrēja, apmeta apli, ierēja kaimiņiem logā un bija atpakaļ sētā. Nekad nebija vazaņķis, nekur neskrēja ne viens, ne ar mūsu suņiem. Arī toreiz abi sētas vārti bija ciet, neviena paša cauruma sētā nebija. Trešais suns bija sētā, bet ar sasistu purnu.. pieņemu ka kāds vienkārši aiz atriebības bija ievilinājis mašīnā un aizvedis līdz šosejai.. Nezinu vai bija abi notriekti ar mašīnu, jo ne vienam ne otram nebija nevienas rētas, nevienas asins piles, nebija uzpūtušies..vienkārši miruši, abiem mutītes vaļā.. VAS bija 10 gadus veca, gan dzīves gudra, gan skolota. Es nekad neticēšu, ka pēkšņi vienkārši abi aizgāja pastaigāties teju kilometru uz šoseju, jo nekad nekur negāja bez mums. Tajā laikā mūsu trešajam sunim (Bernietei) bija suņu dienas. Divas dienas viņš Bernietei sēdēja zem astes, tāpēc vēl jo vairāk dīvaini liekas, ka pēkšņi puika būtu pametis tekošo kuci un aizskrējis ar sterilizēto kuci apgaitā. Nu tāds skumjš man tas stāsts.. :asaras:
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Linda B. » 20 May 2015, 19:43

Diez gan baisi.Tāpēc es nekad suņus pagalmā vienus neatstāju,bail.Gadās,ka tajās desmit minūtēs,ko viņas vienas pavada ārā,gar pašu žogu vazājas kaut kādi dīvaiņi,kuri velns viņu zin ko tur grib
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 20 May 2015, 21:33

Linda B.

Mums ir milzīgs pagalms, iežogotā teritorija ir vesels hektārs. Dzīvojam, tā teikt, mežā. Vienmēr bija ļoti droši. laidu Džekiņu dzīvoties ar lielajiem suņiem. Viņš visu dienu varēja ar viņiem skrieties, karājās kā auskariņš Bernietei ausī vai lielajā spalvā un šūpojās. Skats par rubli :D Visu laiku viņam bija kāda nodarbe. Es viņu ar varu nevarēju noturēt iekšā, visu laiku gribēja skriet pa lauku. Istabas kaķi viņam bija apnikuši jo tie, kad viņiem piegriezās tusiņš, tie nolīda kaut kur gulēt. Reizēm viņam patika riņķot, tā viņš mani dzenāja.. prasījās pie ārdurvīm ārā un pēc viena apļa ap māju, pa terases durvīm iekšā. Un tā vismaz reizes piecas no vietas. Neskatoties uz to, ka mums ir liela teritorija, mēs katru dienu gājām (aizvien ejam) dodamies staigāt un izskrieties pa mežu. Nevienam no mūsu suņiem nebija tieksme skriet pakaļ mašīnām vai riteņiem, ko tagad dara mūsu jaunais VAS. Nu nekādi nevaram atradināt no šī niķa!
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Linda B. » 20 May 2015, 21:41

Meža vidū būtu vēl vairāk bail.Nav kaimiņu,kas kaut ko aizdomīgu pamanītu.Žēl suņu.Atzīšos,ka sākontēji padomāju,ko sliktu par jums :sarkstosa: Tāds slikts priekštats izveidojies par cilvēkiem,kam suņi ļoti jauni mirst.Laikam dēļ tādiem kādriem,kā sieviete,kas man pagājušogad prasija kucīti,kas bija palikusi pēdējā un beigās vispār nekur tā arī neaizbrauca.Esto divi takši nomiruši traģiskā nāvē,nobrauca mašīna."Nu kā tu taksi noturēsi pagalmā,viņš iet,kur viņš grib."-tā viņa man teica.Nu forši,suņi vieni pa Bausku klīst un māšinas tos nobrauc,bet viņa nāk un prasa man manu kucēnu.Turklāt vēl uzstājīgi,nelikās mierā pat pēc tam,kad pieklājīgā veidā viņai mēģināju atteikt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 20 May 2015, 22:41

Linda B. Katram jau ir savs liktenis un no tā neizbēgsi. Arī saslimt var jauns suns un aiziet.. visādi gadās. :(
Ja man būtu plāna sēta ar caurumiem, tā lai suns tiktu ārā, es nekad nelaistu bez pavadas tāpat vien skriet. Džekiņi jau pa lielam ir brīvdomātāji. Rokoties pakaļ vienam kurmim ne tur vien aizraksies. :D Protams, viņiem ir tendence rakties, tāpēc katru trešo dienu apstaigājām visu teritoriju un pārbaudījām vai nerādās kāds jauns rakums. Viena lieta ir tas ka suņi var tikt laukā, otra ka lapsas var tikt iekšā. Kad paņēmām Džekiņu, viņš bija mazāks par pieneni, toreiz nācās pārtaisīt abos pagalma galos lielos vārtus ar visu elektroniku, jo izlīst pa apakšu mazsunītim bija tīrais nieks. Mēs daudz ceļojam, lielie suņi palika mājās, bet Džekiņš visur devās kopā ar mums. Man pat neienāktu prātā suni laist brīvsolī pa pilsētu. Tagad, kad eju ar abiem lielajiem staigāt, jaunā VAS nāk pie saites līdz mežam, Berniete bez saites iet, jo ne viņa pie kāda ies klāt, ne skries uz mašīnām. Ja kāda mašīna iet garām, suns apstājas un sastingst līdz pabrauc garām. Tā mums bija iepriekš visiem suņiem iemācīts. Mēs visi apstājamies. Tā visiem viegli, arī šoferis pie stūres redz, ka ir dzīvnieki un situācija tiek kontrolēta.Taču šī VASene ir pilnīgi uzburta uz mašīnām! Uz garām braucošām mašīnām skatās ar siekalām mutē, kā uz tādām skrejošām vistām.. pilnīgi redzu ka viņai acīs zib funktieris noķert kādu.
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 21 May 2015, 10:48

Murcene wrote:Vai kāda ir ko dzirdējusi, vai ir bijusi pieredze par šo audzētavu Lietuvā?

http://www.tekantisupelis.com/


Man personīgi šis JRT tikai izrādīja interesi - Beautiful Bella Bohemia White Hunter. Esmu redzējusi arī kā viņa skrien adžiliti Lietuvā.
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Eskimo » 21 May 2015, 12:43

Murcene wrote:Linda B. Katram jau ir savs liktenis un no tā neizbēgsi. Arī saslimt var jauns suns un aiziet.. visādi gadās. :(
.

Murcene, arii es savu iisto Pirmo suni tragjiski zaudeju jaunu, tikai divus menesus pec vinja otraas dzimsanas dienas. Saapj joprojam un atceros es vinu katru dienu. Shis bija viens no skumjaakajiem briiziem manaa dziivee, tas kam es izgaaju cauri,to nevar vaardos izstastit, man bija loti gruuti to pardzivot, es toreiz vainoju tikai un vienigi sevi,bet man bija daudz labu cilveku apkart,kas palidzeja, tai skaitaa arii mana sunja audzetaja (Linda noteikti tagad shausmas sakjer galvu) palidzeja attapties un atstat to visu pagaatnee, jo ta nebija mana vaina.
Tapec LindaB apgalvojums, par to ka visi cilveki,kuru suni mirst jauni, ir bezatbildiigi ir vienkarsi shokejoss!!! ;( Linda,cik sunus tu esi zaudejusi,un kaa tu juties? Tad vari iedomaties kaa ir justies zaudejot jaunu suni,veseligu,skaistu,kura ir ieguldits tik daudz darba,liidzeklju un neizmerojamas milestibas! Cilveks pie vesela sapraata nekad labpratigi nepieljaus sava miileetaa,lolotaa suna naavi.
Murcene, es tev veelu atrast jaunu raseliiti,kas ienesiis tavaa dziivee tik pat daudz prieka un laimes,cik ienesa Dzekins.
Par taam masiinaam-viens no maniem springeriem ari bija kaa uzburts uz masiinaam,taagd tas ir paargajis,vai nu pienjemis praataa,vai palidzeja komanda 'leave it' katru reizi kad bijam pie cela un vins raavaas uz masiinu.
Atvainojos,nav man diemzel garumziimju :|
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 33 guests