Kurti / Sighthounds / Borziye

Dog Breeds

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby LindaS » 06 Jan 2015, 15:49

Paldies par informāciju! Es domāju tāpat- vasarā un mērenos apstākļos varētu ļaut dzīvoties pa lauku, bet ne jau -10 grādos... būs viela pārdomām. Daudz ko vēļ nezinu par šo šķirni.
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby ievish » 19 Jan 2015, 17:42

Tiem, kuriem šogad ir interese tuvumā apskatīt vairāk kā vienu kurtu, laipni lūgti kluba pasākumos! :jaa:

Image
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Boulevard » 28 Feb 2015, 17:38

Vispār šo stāstiņu varētu ļoti labi likt pie ‘suņu saimnieku bezatbildības’, bet tā kā galvenās varones ir greihaundu īpašnieces, kuru laikam jau LV nemaz tik daudz nav, tad man gribējās uzrunāt kurtu publiku mazliet personiskāk.

Notikuma vieta – Kalngale pie jūras. Notikuma laiks – šodien ap pulksten 15.00. Ar saviem suņiem (bulterjers un franču buldogs, no kuriem bulterjers pie saites, jo nedraudzējas ar svešiem sunīšiem) jau bijām nonākuši pie kāpām, kas atdala no jūras, kad no jūras puses mums pretim izskrēja viscaur balts grejs. Ļoti skaists. Ap kaklu siksna un sarkanā aukliņa. Klāt nenāca. Stāvēja uz kāpas un skatījās. Šķita no mazliet kautrīgajiem suņiem. Saimnieku es, protams, neredzēju. Kas mani arī neizbrīnīja. Es tikpat kā nekad neredzu kurtu saimniekus. Toties šoreiz dzirdēju, kas jau pats par sevi manās acīs ir sasniegums no kurtu saimnieku puses, atvainojiet par ironiju, apzinīgie kurtu saimnieki. Suns tika saukts visai uzstājīgi, par ko gan viņš (vai viņa) pārāk neuztraucās. Tad viņam apnika, un viņš smieklīgā balsī uzrēja. Ko france uztvēra kā aicinājumu padauzīties un devās viņam klāt. Bet kautrīgais suns vēlreiz smieklīgi ierējās un izzuda skatienam.

Pagājām mazliet tālāk, tad izgājām pie jūras. Atskatījos un redzēju diezgan patālu mums aiz muguras divus cilvēkus ar diviem suņiem. Balto un vēl vienu. Cilvēki paņēma suņus pie saitēm un nāca aiz mums. Savukārt mēs gājām atpakaļ uz mežu, jo manam bulterjeram uz vecumu nepatīk, ka stipri pūš. Kad mēs bijām jau pie kāpas, dzirdu, aiz muguras kāds sauc. Atskatos – nāk divas sievietes ar balto greju un otru, kā izrādījās, arī greju – rudā krāsā. Un krieviski(visa komunikācija bija krieviski) uzdod man sekojošu jautājumu – Vai jūs iesitāt manam sunim ar pavadu (Eto vy udariļi moju sobaku povadkom)? Uz ko man iestājās šoks. No visa, ko es varēju iztēloties, ka man varētu teikt, šis nebija sarakstā. Norādīju, ka nesaprotu, par ko viņa runā. Nu, tā, viņas suns esot atskrējis ar pārsistu aci. Tātad, no tā izriet, ka es esmu situsi viņas sunim. Uz ko es teicu, ka viņas suni redzēju tikai no attāluma. Atļāvos arī piebilst, ka viņas suns ir visai nepaklausīgs. Uz ko saņēmu sirsnīgu A on i ņe dolžen VAS slušatsa (viņam arī nemaz nav JŪS jāklausa). Vispār visa situācija bija tāda, ka šīm sievietēm bija pilnīgi skaidrs – viņu priekšā stāv cietsirdīga un ļauna suņu sitēja. Viņu emocionālais stāvoklis nekādu konstruktīvu sarunu nepieļāva. Tā nu es tikai atkārtoju, ka suni redzēju tikai no attāluma, ka man ir ļoti nepatīkama šāda apsūdzēšana, un, ka suns, pa krūmiem skriedams, acīmredzot arī sevi satraumējis. Un pametu notikuma vietu. Ar sabojātu noskaņojumu.

Jāatzīst, mani patiešām šāda bezkaunība šokēja. Godīgi sakot, ja nepaklausīgs suns kaut kur skraida apkārt, tad vispār ir dīvaini pie jebkā, kas ar viņu notiek, vainot kādas trešās personas. Es pilnīgi spēju iztēloties cilvēkus, kas varētu nobīties, ja viņiem klāt nāktu svešs liels suns. Spēju arī iztēloties, ka viņi varētu pat mēgināt uzšaut ar pavadu, kas nav forši, bet arī tas, ka klāt nāk liels svešs suns, kura saimnieks nav redzams, nav forši. Šīs sievietes galīgi neinteresēja, vai viņu suns ir kādam traucējis vai nav. Dārgumiņš traumējis aci! Viss! meklējam vainīgo! Klūpam krāgā cilvēkam, kura suņi ir savākti un paklausīgi, un kurš nejauši gadījies tajā pašā rajonā, kur dārgumiņš skraidījis.

Pirmajā brīdī man vispār trūka vārdu, bet tomēr nolēmu dažus atrast un forumā iedrukāt – ja nu gadījumā minētās sievietes ar baltu un rudu greju kurtu klubā ir zināmas – tāda uzvedība civilizētu cilvēku sabiedrībā nav pieņemama.

P.S. Viss notika tik negaidīti un apstulbinoši, ka neattapos iesaistītās personas iemūžināt foto, par ko man ir žēl.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby zuustrs » 14 Mar 2015, 23:15

Sveiki, kurtisti! Man te tāds jautājumińš. Mana māsa domā jau vaitāk par gadu par vipetu. Īsti vińai palīdzēt šajā jautājumā nevaru, jo nav tas terjers :smarzas: Vińa grib tīger krāsas un puiku. Droši vien ir doma par izstādēm manā uzraudzībā :viltigs: Kur ko meklēt, kādi piedāvājui patreiz ir, kas ir tuvākajās valstīs, cik maksā? Iesakiet kādas audzētavas :) es nezinu kādā virzienā lūkoties.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Vendeta » 15 Mar 2015, 12:14

Tepat Latvijā ir nesen piedzimis vipetu metiens, audzētava Lancar Dream : http://www.lancar.ema.lv/contact.html
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby ievish » 15 Mar 2015, 16:04

Jā, audzētavā "Lancar Dream" ir metiens, pirms nepilna mēneša dzimuši. Tur ir gan strīpaini, gan bēši kucēni. Var Facebookā sameklēt Oksanu Romanenkovu un apskatīties gan kucēnus, gan ar viņu sazināties.
Pašlaik ir arī pāris metieni Lietuvā. Vienā bija maz kucēnu (2 puikas + 2 meitenes) un, neesmu pārliecināta, ka kāds vēl palicis. Otrā audzētavā visi kucēni ir balti ar plankumiem. Varbūt ir vēl kāds, ko esmu palaidusi garām...
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby zuustrs » 15 Mar 2015, 20:39

Paldies! Jau sazinājos :dejosuns: tagad gaidu māsas pēdējo vārdu :) Loti ceru, ka drīzumā kāds tīgerītis sildīs māsas un manu sirdi( no attāluma, bet regulāri varēšu vińu čamdīd un bakstīt :velnins: )
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Māra » 23 Apr 2015, 15:23

zuustrs wrote:Paldies! Jau sazinājos :dejosuns: tagad gaidu māsas pēdējo vārdu :) Loti ceru, ka drīzumā kāds tīgerītis sildīs māsas un manu sirdi( no attāluma, bet regulāri varēšu vińu čamdīd un bakstīt :velnins: )

Vai ģimenei nu jau ir pieaugums viens maza kurta izskatā un var apsveikt?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby zuustrs » 24 Apr 2015, 17:17

Hi! Mēs kucikam braucam pakał maija sākumā :dejosuns: māsa izvēlējās Martinu :)
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Māra » 24 Apr 2015, 19:35

zuustrs wrote:Hi! Mēs kucikam braucam pakał maija sākumā :dejosuns: māsa izvēlējās Martinu :)

Būs tīģerītis?
Apsveicu, liels prieks par Jums un sīkaliņu :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.


Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby zuustrs » 04 May 2015, 21:26

Hip! Mana māsa šodien ar tīgerēnu devās uz mājām :dejosuns: Pirmā nakts un sastapšanās ar resno runci. Cerams, ka neierādīs pārāk skarbi, kur vēži ziemo :)
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Māra » 04 May 2015, 21:42

zuustrs wrote:Hip! Mana māsa šodien ar tīgerēnu devās uz mājām :dejosuns: Pirmā nakts un sastapšanās ar resno runci. Cerams, ka neierādīs pārāk skarbi, kur vēži ziemo :)

Vīīī!!! Apsveicam! Lai veselība un daudz prieka kopā! :estevisamilosu:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Māra » 03 Jul 2015, 11:53

FB klusē, gūgle arī tāda plaša un neaptverama, tadēļ ceru uz Jūsu atsaucību šeit. Vai kāds var paskaidrot, kas šis tāds ir?

"2015.gada 05.jūlijā plkst. 10:00 laivu bāzē “Dālderi”, “Benūžu–Dāvi”, Babītes pag., Babītes nov., Latvija; šosejas Rīga–Liepāja 13.km notiks kurtu šķirņu suņu temperameta testa piemērošana katras šķirnes individuālajām iezīmēm. Testēšanu veiks LKF kinologi Inguna Tihomirova (LKF Mācību komisijas vadītāja) un Baiba Rumba (LKF viceprezidente). Aicināti visi interesenti. Dalības maksa EUR 2.00."

Ko dod tāda testa veikšana? Kāds ir mērķis? Kas tā par piemērošanu? Vai mani tas interesē?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Māra » 15 Jul 2015, 10:47

Tas nu ir noskaidrojies - šajā nedēļas nogalē man nav vīra, tātad - nav transports.
Toties tajā pašā (šajā) nedēļas nogalē ir kurtu specializētā izstāde.
Ļoti ļoti priecāšos, ja kāds braucējs mūs abus - Rūsu (saluki jaunēkli) un mani, standarta izmēra dāmu, varētu paķert līdzi gan turp, gan atpakaļ. No Āgenskalna reģiona.
Varam piemest benzīnam, varam pagādāt šokolādi vai šampi. Arī smaidīgu kompāniju nodrošināt.
Rūsa lieliski prot dalīt bagāžnieku. Spēj būt kompakts.
:ripo: :pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby edelvise » 08 Dec 2015, 11:55

Dārgie draugi,

divi greihaundi (māsa un brālis) ir palikuši bez mājām un bez saimnieces, kura negaidīti nomira. Varbūt kādam ir gribēšana un varēšana nodrošināt viņiem skaistu turpmāko dzīvi. Ja kādam ir interese, lūdzu rakstiet man privāti.
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Māra » 25 Jan 2016, 19:47

Lasīju nevainīgu rakstiņu internetos un uzradās teikums, kas pārsteidza.

"There is debate among some dog clubs regarding inclusion/exclusion of additional dogs like the Basenji, Pharaoh Hound and Italian Greyhound as belonging to the Sighthound category."
(Adrese rakstam: http://www.examiner.com/article/borzois-greyhounds-and-salukis-oh-my)

Faraoni un basjkas arī mums ir V grupā, bet levretes?? Tiešām ir vieta, kur tās neieskaitās bariņā? Un ja jā - kāpēc? Vai kāds zin teikt?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby ievish » 25 Jan 2016, 20:54

Māra wrote:
Faraoni un basjkas arī mums ir V grupā, bet levretes?? Tiešām ir vieta, kur tās neieskaitās bariņā? Un ja jā - kāpēc? Vai kāds zin teikt?


Man ir aizdomas, ka tas avots ir visai apšaubāms, jo, ja var ticēt wikipēdijai, tad American Kennel Club, ir atzinuši levretes par īstiem kurtiem (Though many Italian Greyhound owners dispute the use of the term "miniature Greyhound" in reference to the breed itself, by definition of the American Kennel Club[5] they are true genetic greyhounds, with a bloodline extending back over 2,000 years.), kaut pēc šķirņu klasifikācijas ASV viņas ir iedalītas "Toy group" (tāpat kā Lielbritānijā, Kanādā, Austrālijā un Jaunzēlandē) https://en.wikipedia.org/wiki/Toy_Group. Pārējie kurti kopā ar citiem medību suņiem, tai skaitā, kurtiem pietuvinātajiem 5. grupas suņiem ir pieskaiti "Hound group": https://en.wikipedia.org/wiki/Hound_Group
Varbūt ne īpaši kompetentos lapas veidotājus tā "toy" grupa ir novedusi no taisnā ceļa :velnins:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Māra » 01 Feb 2016, 15:32

Paldies, ievish, par info! :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kurti / Sighthounds / Borziye

Postby Spigana » 07 Sep 2016, 20:47

Es te vienam cilvēkam palīdzu ievākt info par levretēm, varbūt kāds no forumiešiem var pakomentēt - cik jūtīgas realitātē ir levretes? Vai ir izredzes ar agrīnu socializāciju levreti pieradināt pie vides, kur apgrozās daudz cilvēku un mēdz būt skaļi? Vai tomēr tā būs bezgalīga levretes mocīšana?
Īsumā - cilvēks daudz, ilgstoši ceļo, regulāri dažādās valstīs strādā hosteļos (tātad nevis nemitīgi ir kustībā, bet nobāzējas vienā vietā un laiku pa laikam to maina). Pamazām sāk apsvērt domu, ka varētu ceļot kopā ar suni (cilvēks atbildīgs un reāli saprot ar šo saistītās grūtības un ir gatavs to risināt), sirdī ir iekritusi levrete un pirmais iespaids bija, ka tā kā levretei patīk laiku vienmēr pavadīt kopā ar saimnieku, šī varētu būt laba izvēle. Bet vācot info nobijās no tekstiem, ka levretes neiesaka ģimenēm ar bērniem un par levrešu baidīšanos no skaļiem trokšņiem utt.
Bet interneta rakstos apmaldīties var un gribētos dzirdēt reālu cilvēku domas. Ir kādi viedokļi par levretes spējām pielāgoties ilgstošai ceļošanai?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests