Rūkšana pie bļodas

Dogs Teaching

Rūkšana pie bļodas

Postby KMarika » 17 Jul 2015, 06:43

Lūdzu palīdzību 6 mēnešus jauna Zeltainā retrīvera apmācībā.

Rūkšana ēdot sākās ~3.5 mēnešu vecumā. Dzīvojam privātmājā un ikdienā suns nav viens, līdz ar to aktivitāte ir visas dienas laikā. Ēd pēc mums, no galda nedodam.


Vakardienas piemērs: saimnieks iedod ēst. Kucēns paēd, izmet līkumu pa istabu, un nostājas pie virtuvas letes ( suņa bļodiņa ir tur pat, pus metra attālumā). Es darbojos pie virtuves letes un paglaudu kucēnu. Momentā ir rūciens. Mani pamatīgi nobiedēja fakts, ka viņš pat tajā brīdī neēda! 6 mēnēši viņam tikai! Es nolecu malā, paķēru avīzi un ļoti viegli uzsitu pa purniņu un uzbļāvu 'nedrīkst'. Man bija bail sist stiprāk, jo iepriekš ir bijis gadījums kad viņš agresijai atbild ar vēl lielāku agresiju.
Rezultātā viņš aizgāja pie saimnieka 'žēloties' un apvainojās uz mani. Visu turpmāko vakaru pie manis ne reizi pat nepiegāja.

Es zinu un redzu, ka viņš spēcīgi dominē pār mani.
Bet roku es pacelt nespēju pret viņu.
KMarika
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 17 Jul 2015, 06:40

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Demiana » 17 Jul 2015, 08:47

Kāpēc nesatraucaties par rūkšanu tajos 3.5 mēnešos? Vai suns tika mācīts jau no ienākšanas brīža Jūsu ģimenē, ka Jūs un jebkurš ģimenes loceklis no viņa bļodas var jebkurā brīdī paņemt barību?

Suns nevis spēcīgi dominē, bet gan uzstāda savus noteikumus, jo Jūs neuzstādījāt viņam pirms tam savus.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Demiana » 17 Jul 2015, 08:49

Pameklējiet līdzīgas tēmas šajā pašā sadaļā, piemēram: viewtopic.php?f=6&t=603&start=0
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby KMarika » 17 Jul 2015, 08:58

Labrīt, paldies par atbildi.

Mēs satraucamies jau no pirmā brīža. Ejam suņu skoliņā. Barojam no rokas un sēdējām klāt bļodiņai kamēr mazais ēda arī agrāk.
Rūkšana parādījās šai ~3.5 mēnesītī bet tad tā pārgaja.
Un aktīvi sāk uzdarboties pēdējā mēneša laikā.
Būtība ir tajā, ka es nesaprotu, ko mēs daram/ esam darījuši nepareizi. Jo arī šobrīd, kad dodam ēst, pieturam bļodiņu un glaudam, dodam no rokas, bet viņš ir palicis ļoti piesardzīgs un iespiedis asti starp kājām, tādā kā 'iesēdiena' pozā lēnām ēd. Vai tās ir bailes, ka mēs 'konkurējam' uz barību un viņam ir bail ka noņemsim?
Gribas saprast kas ir tā rūkšanas patiesā sakne.

Vai varat ieteikt kinologu, pie kura griezties?
KMarika
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 17 Jul 2015, 06:40

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Alpina » 17 Jul 2015, 10:22

Visprecīzāk Jums palīdzēs suņu skolā, kurā ejat - tomēr instruktors pazīst Jūsus suni un Jūs, līdz ar to arī risinājumu tieši jums.

Manai saprašanai nepatīk
iņš ir palicis ļoti piesardzīgs un iespiedis asti starp kājām, tādā kā 'iesēdiena' pozā lēnām ēd

bet tas mans subjektīvais iesācēja viedoklis.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Henriete » 17 Jul 2015, 11:25

Pirms suņu skolas apmeklējuma, kas nenotiks šodien vai rīt, visticamāk, suns tomēr turpina savu iesākto.
Es ieteiktu vispirmāmkārtām, noņemt bļodu no vietas, kur suns pieradis ēst. Un visās ēdienreizēs dot ēdienu no rokas, otrā rokā turot bļodu. Neļaujiet situācijai atrisināties un turpināties tālāk, vairāk. Parādiet, ka ēdiens nāk no Jūsu rokām un sunim tas ir jānopelna. Šajā gadījumā, ar labu uzvedību.
Sīkāk varu uzrakstīt PM. Tas pats attiecas uz mantiņām, ar kurām Jums arī var būt problēmas, ka suns negrib atdot, vai pievāc sev lietas, kuras viņam nepieder, tad tās sargā.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Demiana » 17 Jul 2015, 11:27

Alpina wrote:Manai saprašanai nepatīk
Viņš ir palicis ļoti piesardzīgs un iespiedis asti starp kājām, tādā kā 'iesēdiena' pozā lēnām ēd

Liekās ka kāds ir mazliet pabaidījis tieši pie bļodas. Suns ierūcās pie bļodas, kuru tur saimnieks, suns dabū pa ķobi = es ēdu no bļodas kuru tur saimnieks, dabūju pa ķobi, nākamreiz jau ēdīšu un baidīšos ka atkal dabūšu pa ķobi?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby KMarika » 17 Jul 2015, 11:37

Henriete un Demiana, liels paldies.
Ļoti vērtīgi vārdi!

Saistībā ar pabaidīšanu pie bļodas - kā ir ar to pārmācīšanu? Ja suns rūc un atņirdz zobus, tad 'dabū ar avīzi' vai tiek piespiests pie zemes tur pat uz vietas. Tas ir nepareizi? Vai vispār ir jāpielieto spēks, kas noteitki nav tas veids kā vēlos sunīti audzināt. Es neticu ka ar aresiju var iegūt mieru.... Iespējams, viņam ir radusies asociācija, ka katra reize pie bļodas ir kā 'fight' par ēdienu.
Bet ja reiz viņs zin ka rūcot dabūs ar avīzi, tad kādēļ to atkārto?
KMarika
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 17 Jul 2015, 06:40

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Demiana » 17 Jul 2015, 12:15

Pie bļodas - ierūcas ->atņem ēdienu un čau Rasma līdz nākamai ēdienreizei.
Skatoties ar ko barojat, bet vēl var dot ēdienu pa ļoti mazām porcijām, ēdienreize laiks gan izstiepsies, ja ar sauso - ēdienreizes porciju sadalīt 10-12 daļās, iedot vienu daļiņu, apēd - labs suns, ieber nākamo - apēd - labs suns...... Ja putras vai gaļas gabali arī tas pats variants. ja ierūcas - bļoda nosts bez vārdiem un fiz. iespaidošana.

Ēdiens nav tā lieta, pie kuras būtu suns jāsoda!
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Demiana » 17 Jul 2015, 12:16

KMarika wrote:Iespējams, viņam ir radusies asociācija, ka katra reize pie bļodas ir kā 'fight' par ēdienu.

:jaa:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Linda B. » 17 Jul 2015, 19:34

Pa manam spiešana pie zemes vispār ir konkrēta vardarbība,kuru pat vilki savā barā nepielieto,šo metodi suns pret suni lieto nopietna kautiņa laikā ar mērķi otru nogalināt.Ja jūs sākotnēji lietojāt šo metodi,kad viņš uz jums rūca,loģiski,ka viņš ēd sarāvies ar asti starp kājām,jo tas,ko viņš tai brīdī iemācījās ir-gribēju paēst,saimnieks gribēja ņemt nost,pateicu,lai netuvojas,mani gandrīz NOGALINĀJA,saimniekam nevar uzticēties,jo ēdiena dēļ viņš kļūst agresīvs un metas pie rīkles.Ēdienreizes viņam ir nervozs pasākums.
Tas ko es darītu,būtu likt sunim nopelnīt ēdienu. Pirms ēdienreizes likt izpildīt kaut ko, ko viņš ļoti labi prot un tikai tad pasniegt viņam bļodu.Spēlētu apmaiņas spēles.To varētu darīt ar kaut ko ilgi graužamu.Suns grauž vienu jūs viņam piedāvajat otru,atņemat to,kas viņam ir un šādi mainat.Suns ēd kaut ko no bļodas,ejiet garām un metiet tur pat balkus kaut ko, kas suņa acīs ir krietni labāks par to,kas ir viņa bļodā,mēģiniet piesaukt pēc šī garduma.Šādi suns iemācīsies,ka saimnieks pie bļodas ir laba lieta,jo tad viņš dabū kaut ko garšīgāku par to,kas viņam jau ir.Principā nevajadzētu pieļaut situācijas,kur viņš kaut domā par rūkšanu.Ja zinat,ka viņš rūks,kad iesiet pacelt izēsto bļodu aizvediet suni uz citu istabu,kaut ar to pašu kārumu aiciniet nākt sev līdzi, un tikai tad ejiet pacelt bļodu.Nevajag speciāli radīt konflikta situācijas,tas tikai palīdz nevēlamai uzvedībai attīstīties,jāveido ir labās situācijas,lai sunim nav iespēju kļūdīties,attiecīgi par labo viņš saņem vairāk uzslavu un saprot,kas jums patīk.Kāpēc gan darīt kaut ko sliktu,ja par to neko labu nekad nedabūs? Tā ir tāda novecojusi metode lamāt par to,kas nav sanācis.Krietni rezultatīvāk ir slavēt par to,kas ir sanācis un ignorēt to,kas nesanāk.Jo vairāk jūs sodat suni,jo mazāk viņš jums uzticas,zūd kontakts,jo vairāk jūs viņu slavējat,jo patīkamāks viņam kļūst kontakts ar jums.Jums taču labāk patiktu priekšnieks,kas nemitīgi slavē par to,kas jums ir sanācis ,nevis tāds,kas tikai lamājas par to,kas nesanāk?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby KMarika » 17 Jul 2015, 20:24

Liels paldies par padomu, Linda B.

Mēs visus ieteikumus ņemsim vērā.

Šovakar baroju tikai no rokas, bļodiņa bija otrā rokā. Mazais pat luncināja asti vienu brīdi un likās, ka viss nemaz nav tik bezcerīgi. Turpināsim tādā garā.


Liels paldies par padomiem. Novērtējam palīdzību. :pastaiga: :pedinja:
KMarika
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 17 Jul 2015, 06:40

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Henriete » 18 Jul 2015, 12:55

KMarika, liels prieks dzirdēt nelielus uzlabojumus.
Un ēdienu tiešām sākumā iesaku izbarot, sunim to nopelnot, lai jebkāda ēšana ir patīkams process. izvairieties dot kaulus un gaļas gabalus tāpat. Pagaidām strādājiet tikai ar bļodas saturu - katru ēdienreizi.
Izraisiet sunim prieku par darāmo, tāpat kā suņu skolā, ēdiens ir jānopelna un tam jābūt patīkamam procesam ar iespēju atgūt saimnieka uzticību un otrādi.
Spēlējieties ar viņu, caur rotaļu lieciet atdot mantiņu, pacienājiet ar graudiņiem, tāpat komandas, ejiet blakus, atalgojiet suni. Un tad atkal pietupieties, mazliet augstāk par pašu suni, bet ķermeni nevērstu pāri bļodai, lai viņam tas neizraisa draudu emocijas. Draudzīgā tonī runājiet, patīkami uzslavējiet, lai suns saprot - nost neviens neņems, un ēšana ir patīkams process.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby NARDICUM » 21 Jul 2015, 08:27

Linda, šitam es nevaru piekrist:
Pa manam spiešana pie zemes vispār ir konkrēta vardarbība,kuru pat vilki savā barā nepielieto,šo metodi suns pret suni lieto nopietna kautiņa laikā ar mērķi otru nogalināt.

Paskaties, pat kuce, ar kucēniem spēlējoties, dažreiz piespiež tos pie zemes, kāda tur nogalināšana!
Cits jautājums, ka stingrs sods ir jāsaņem tikai ārkārtas situācijās, pie kurām, nešaubīgi, ir pieskaitāma rūkšana uz saimnieku! Man neviens suns kārtīgu kavienu nav dabūjis vairāk, kā 2x mūžā un man NAV zeltainie, man ir kas krietni nopietnāks :sarkstosa:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Robins » 21 Jul 2015, 09:52

NARDICUM wrote:Linda, šitam es nevaru piekrist:
Pa manam spiešana pie zemes vispār ir konkrēta vardarbība,kuru pat vilki savā barā nepielieto,šo metodi suns pret suni lieto nopietna kautiņa laikā ar mērķi otru nogalināt.

Paskaties, pat kuce, ar kucēniem spēlējoties, dažreiz piespiež tos pie zemes, kāda tur nogalināšana!
Cits jautājums, ka stingrs sods ir jāsaņem tikai ārkārtas situācijās, pie kurām, nešaubīgi, ir pieskaitāma rūkšana uz saimnieku! Man neviens suns kārtīgu kavienu nav dabūjis vairāk, kā 2x mūžā un man NAV zeltainie, man ir kas krietni nopietnāks :sarkstosa:


Pilnībā piekrītu, kāda tur vēl vardarbība, nogalināt... Mūsu "barā" sodu gradācija ir vienkārša - dusmīgs skatiens, intonācija, uzbļāviens, aizdzīt uz vietu. Ja lecās, tad piespiest pie zemes, ja pavisam slikti, tad pacelt aiz čupra. Ar hierarhiju problēmas nav bijušas. Un lai nu ko, bet nevienu vilku barvedi ar avīzi vicinoties točno neesmu redzējis.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Linda B. » 21 Jul 2015, 11:10

Nezinu,kas jums tur par mežonīgām kucēm.Man,protams,pieredze,ir tikai ar divām mammām,nevis desmitiem metienu,taču ne viena,ne otra zobus pret saviem bērniem palaidusi nav nekad.Ja viņas grauzīs,piemēram,liellopa asti,sīkais atnāks,izraus no mutes un aizskries un viņas pavisam noteikti nemetīsies ar zobiem pie rīkles tam kucēnam,kad viņš to pašu astes gabalu no viņām sargā.Vienīgā reize,kad es redzēju kādu no lielajām pielietojot zobus audzināšanas nolūkā bija,kad pagājušā gada kucēns viegli iegoda purnā šī gada bērnam.Kucēni savai mamma padodas brīvprātīgi,bez fiziskas piespiešanas,ja viņa kādreiz rūks,bērns pats vai nu apgāzīsies kājām gaisā vai aizies prom.Rotaļu kautiņš ir rotaļu kautiņš,mēs taču nedomājam,ka mazi puikas spēlējot kariņus,karo pa īstam.
Neizmantoju tādas metodes jau vismaz pusotru gadu,kopš nonācu pie secinājuma,ka tas neuzlabo manas un suņa attiecības.Un man nav problēmu ar rūkšanu uz mani vai citādu nerespektēšanu arī no Mokas un Mimī puses,kuras nekad tāda veida sodus nav izjutušas.
Tā ir katra brīva izvēle izmantot tādas metodes pret savu mīluli vai nē.Es vēl neesmu redzējusi nevienu gadījum dzīvē vai kaut video,kur suns(vai vilks) tiešām sava bara loceklim mestos pie rīkles,spiestu viņu pie zemes vai purinātu.
https://www.youtube.com/watch?v=nw3q3FIv4SU#t=67
Tādus skatus var atrast dokumentālajās filmās par cīnu suņiem(piemēram, dokumentālā filma off the chain).Tur tiešām ir gan spiešana pie zemes gan purināšana un tur šīm darbībām ir tikai viens mērķis un tas nav pretiniekam kaut ko iemācīt

Neko nevienam neuzspiežu,tas ir tikai mans viedoklis :)
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Robins » 21 Jul 2015, 11:20

koa?
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Felix_PS » 21 Jul 2015, 13:31

LindaB ieteiktu paskatīties kā savā starpā komunicē krietni nopietnākas šķirnes par taksi. Hofavarti (un ne tikai) rēkdami spiež viens otru aiz rīkles pie zemes, arī kuces savus kucēnus, un tā viņiem ir absolūta norma. Savējo par rūkšanu vairākas reizes ar abām rokām atspērusies spiedu pie zemes, jo viņš ne tikai spirinājās pretī, bet vēl atļāvās tajā brīdī zobus rādīt. Psihe viņam nav sačakarēta, bet gaļu no mutes varu izņemt bez problēmām. Ar utji putji tur nebūs līdzēts, ja Napaleonam pasaule sāk šķist pārāk plaša. Protams, ka es arī baroju no rokas, devu našķus un slavēju, kad nerūca, bet es nevarēju atļauties ne mazākās atkāpes ar suni, kas pieaudzis sver 40 kg, tad gan būtu vienos vārtos.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby Linda B. » 21 Jul 2015, 15:49

Skatos jau skatos un neko tādu vēl atradusi neesmu.Es nerunāju par rotaļām,kur suņi pa jokam kaujas,tas ir tikai rotaļu kariņš.Es joprojām neesmu atradusi video,kur suns,dajebkādas šķirnes,mācītu kādu citu suni spiežot to pie zemes,kamēr tas otrs psiho,bļauj,rēc un mēģina iekost tam,kas viņu tur.
Šis būtu tas,ka māte spiež kucēnus pie zemes?
https://www.youtube.com/watch?v=9Ena_ktPaU0
Vai šis,kur suns suni spiež pie zemes aiz rīkles?
https://www.youtube.com/watch?v=U7O_ikEs12k

Nē,es pilnīgi nopietni to.Ne pirmo reizi man ir šāda veida diskusija,kur cilvēki man saka,ka suņi to darot savā starpā un es joprojām neesmu atraudsi nevienu video,kur suņi to darītu savā starpā un tas nebūtu kautiņš.Šie divi video noteikti nav tas pats,kas suņa spiešana pie zemes,kad to dara cilvēks.Jo šajos abos video tie suņi paši pakļaujas,nav nekādas rūkšanas un spirināšanās.Tas,kas notiek,kad cilvēks metās suni spiest pie zemes vairāk atgādina ainas no kautiņa starp cīņu suņiem,kur viens otru ir paņēmis pie rīkles,nogāzis gar zemi un tas otrs visiem spēkiem cīnās,lai tiktu vaļā.Varbūt mainīšu savu viedokli,kad redzēšu video,kur suns suni vardarbīgi tur aiz rīkles pie zemes,kamēr tas ārdās kā nelabais,lai tam iemācītu,ka pie viņa kauliņa līst nav labi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Rūkšana pie bļodas

Postby NARDICUM » 22 Jul 2015, 08:50

Linda, nu ja mēs salīdzinam ar kariņu, tad pēc Tavām domām, karavīru apmācība ir nevajadzīga valsts naudas izšķērdēšana?
Saproti, māte kucēnam māca pareizus tvērienus, visas cīņas gudrības utt. un tas nav karš, bet spēle. Bet no tās kucēns mācās!
Jā, suņu barā līdz košanai un purināšanai reti kad nonāk, jo katrs zin savu vietu un zin, kas būs, ja sāks pravas kačāt !
Tu taču arī nebāz pirkstus elektrības rozetē, jo zini, kas būs!
Tad, kad suns sāk uz saimnieku atklāti rūkt vai, Dievs pasarg! , kost, jau viss ir palaists garām, viss jau ir nokavēts! Saimnieks pats ir palaidis garām pirmos zvaniņus! Neviens suns vai vilks, ja viņš nav slims ar trakumsērgu, uzreiz barā barvedim pie rīkles nebrūk, jo barvedis viņu ir nolicis pie vietas jau laicīgi, jau pozu un skatienu stadijā, nevis tad, kad zobi jau atņirgti. Un cilvēks šīs stadijas laimīgi jau ir palaidis garām! Un tagad ir jāatkaro pozīcijas, ar skatieniem jau nepietiks!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron