Atteikšanās no sausās barības

Grooming and Feeding of Dogs

Atteikšanās no sausās barības

Postby ElinaF » 26 Aug 2015, 09:20

Labdien!
Pastāstīšu situāciju - pagājušonedēļ devos kopā ar savu suni uz Kalnciema kvartāla koncertu. Suns sastresojās, jo cilvēku daudz, visi vēlas pieskarties viņai,no katra pieskāriena raustas, paiet nav kur, visi bradā virsū. Esam bijušās līdzīgos pasākumos,bet nekas tāds nav bijis. Sapratu,ka stress laikam pār pa mēru, gājām mājās un sākās - neēd (viņa ēd naturālo 2x dienā, rītā un vakarā, plus sausā barība MeraDog). Ar mokām un gariem zobiem nākamajā rītā kaut ko uzēda, plus vēl bija brauciens uz laukiem uz brīvdienām, kas viņai rada lielu saviļņojumu, kā rezultātā agrāk arī viņa neēda. Ik pa laikam padodu CalmVet (pirms meiteņu dienām, jo tad arī viņa ļoti satraucas un ir nervoza).
Laukos arī neēda, manevrēju dažādus ēdienus - neko negrib. Pārbraucām uz Rīgu, un sāka ēst naturālo, bet sausai neskaras klāt, pat nemēģina (agrāk zināju katru brīdi,kad viņai bija aktuāli ēst sauso). Un šī MeraDog viņai garšoja, pat ļoti. Vai tiešām tas lielais stress viņas izsita no sliedēm?
Jā, ir man viņa tramīga uz katru soli jau no mazotnes, bet nevarēju iedomāties,ka tik tramīga.
ElinaF
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 08 Sep 2014, 15:24
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Atteikšanās no sausās barības

Postby ash » 26 Aug 2015, 13:35

mans suns nav tramīgs, bet ļoti emocionāls un jūtīgs. šovasar atstājām viņu uz pāris nedēļām pie vecākiem (viņam ļoti labi zināmi, mīļi cilvēki, kas par viņu labi rūpējās un lutināja mūsu prombūtnes laikā). Kad atbraucām suns pret mums izturējās izteikti vienaldzīgi un atteicās ēst. Pāris dienas stāvēja badā, man palika žēl, sapirku viņam dažādas gaļas un nedēļu baroju tikai ar gaļu, to ēda. Pēc tam pāris aktīvas pastaigas un izklaides un atgriezās iepriekšējā stāvoklī un atsāka normāli ēst.
Es droši vien pāris dienas sauso nepiedāvātu, un kad suns jau kļuvis atkal mierīgāks, rāmāks – dotu kādu laiku tikai sauso, lai pieradināt, ka tā arī jāēd. Protams – ja vien saimniekam nerada problēmas atteikties no sausās vispār un pāriet pilnībā uz naturālo pārtiku.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Atteikšanās no sausās barības

Postby ElinaF » 26 Aug 2015, 15:18

Ar ēšanu mums ir kā pa viļņiem - ir brīži, kad ēd vienkārši tā, ka liekas visu ko dod varētu apēst un ir brīži kā tagad, kad liekas kā tas var būt, ka mans suns nēēd un acīmredzami var rdzēt, ka nav apetītes, un es to nevaru izskaidrot, arī cēloni nevaru atrast. Jo nevar taču tā būt, ka negrib ēst, kaut kad taču jāsāk gribēt.
Iespējams mana kļūda un izsitu viņu no sliedēm, varbūt vajadzīgs laiks, kamēr viņa ieies atpakaļ.
ElinaF
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 08 Sep 2014, 15:24
Location: Rīga

Re: Atteikšanās no sausās barības

Postby Linda B. » 26 Aug 2015, 16:21

Ja ēd naturālo,barojiet ar to.Kaut kad,kad suns būs savā ādā pamēģināsiet piedāvāt sauso.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Atteikšanās no sausās barības

Postby Livaa » 26 Aug 2015, 22:03

Protams, ka sausā barība sunim ir veselīga, bet visu laiku jau arī nevar dot, ir jāmaina ēdieni viņam.
Livaa
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2015, 18:17

Re: Atteikšanās no sausās barības

Postby ElinaF » 27 Aug 2015, 08:52

Livaa wrote:Protams, ka sausā barība sunim ir veselīga, bet visu laiku jau arī nevar dot, ir jāmaina ēdieni viņam.


Par ēdiena dažādību manējais nevar sūdzēties. Arī iepriekš ēda naturālo (manevrēju dažādas gaļas un citas piedevas) un savos īpašajos momentos ēda sauso (vairāk kā tādu kraukšķi), bet tagad tajos brīžos, kad pierasts sauso ēst (varu padalīties viņa ēd no rītiem, kad es krāsojos pie spoguļa, tas viņai kā rituāls un viņa ēda tad, kad ieeju gultā, tas arī viņai rituāls, kad iet un grauž). Tagad šajos brīžos viņa pieiet pie trauka, pasmaržo un iet tālāk.
ElinaF
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 08 Sep 2014, 15:24
Location: Rīga

Re: Atteikšanās no sausās barības

Postby Livaa » 27 Aug 2015, 10:25

ElinaF wrote:
Livaa wrote:Protams, ka sausā barība sunim ir veselīga, bet visu laiku jau arī nevar dot, ir jāmaina ēdieni viņam.


Par ēdiena dažādību manējais nevar sūdzēties. Arī iepriekš ēda naturālo (manevrēju dažādas gaļas un citas piedevas) un savos īpašajos momentos ēda sauso (vairāk kā tādu kraukšķi), bet tagad tajos brīžos, kad pierasts sauso ēst (varu padalīties viņa ēd no rītiem, kad es krāsojos pie spoguļa, tas viņai kā rituāls un viņa ēda tad, kad ieeju gultā, tas arī viņai rituāls, kad iet un grauž). Tagad šajos brīžos viņa pieiet pie trauka, pasmaržo un iet tālāk.


Varbūt tad vajadzētu pamainīt tos kraukšķus, jo piemēram manam sunītim iepriekšējam, bija brīdis, kad vairs īsti pat neskatījās virsū tiem kraukšķiem, tad mēs nopirkām citu veidu kraukšķus un viss atkal bija labi. ;)
Livaa
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2015, 18:17

Re: Atteikšanās no sausās barības

Postby Donatello » 27 Aug 2015, 17:56

Katrs uz stresu reaģē savādāk. Pamaini viņai barību, ja negrib sauso barību nedod. Paies kāds mēnesis, varbūt atgriezīsies vecajās sliedēs. Ja, nē, dod arī turpmāk nesauso barību. Nav jau mirstamā vaina.
Latvijas ātro kredītu saraksts ar procentiem
Donatello
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 27 Aug 2015, 16:55


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests