Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Dog Breeds

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Feliksa » 15 Apr 2014, 15:12

Varētu palūgt saiti uz to mājaslapu, lai nav viss jāparmeklē.
Paldies. :kompisbietee:
Feliksa
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 15 Apr 2014, 14:24

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby inekal » 16 Apr 2014, 07:36

Man ir pembroks. Vasarā, kad bija karsts, gāja peldēties, kad vien tika. Interesanti ir tas, ka upē patik labāk peldēties nekā jūrā.Nākot no pastaigas velk uz upi nopeldēties, jurā ne vienmēr. :)
inekal
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 28 Oct 2013, 13:30

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 16 Apr 2014, 08:53

Feliksa wrote:Paldies, noteikti apskatīšos :)
Taksis man ir pārliecināts nepeldētājs :lamajas:

Varbūt Jums ir kādas ziņas par pieejamiem kucēniem LV? Skatījos, ka mājaslapā pie plānotiem metieniem - tukšums :neparliecinats:
Būs jāmeklē aiz robežām... :ripo:


Tieši kardigani interesē jeb arī pembroki?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Feliksa » 16 Apr 2014, 10:24

Kardigans patīk labāk :)
Feliksa
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 15 Apr 2014, 14:24

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 17 Apr 2014, 17:03

Par plānotiem mētieniem LV labāk Dzintrai zvanīt. Var arī e-pastu uzrakstīt, bet zvanīt būs ātrāk.
Kas attiecas uz ārzemēm, tad daudz audzetāvu ir Polijā, Krievijā. Polija populārākais ir Gaucho Kennel, Krievijā - Aethwy, Nīderlandēs - Waggerland. Bet ir arī citi, mana Kira ir no audzetāvas Dummles.
Krievijā korgijiem cena parasti augstāka, nekā Eiropā.

Atgriežoties pie peldēšanas tēmas, man izdēvas atrast video tikai ar pembrokiem, bet nu tomēr:



Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 17 Apr 2014, 21:07

Šovakar mums bija pirmais adžiliti treniņš laikumā. Lohi bijam abi divi sākumā, bet uz beigām jau tīri smuki sanāca :aptracis: Vajag pierast pie seguma un atmosferas.
Vēlāk secināju, ka man tomēr ir suns, kurš negrib peldēties - iemet mantu ūdenī, Kira ieskrien un apstājas, nejūtas droši. Gaidīsim vasaru un tad mēģināsim iet kopā.
A, un vēl mums tagad ir šķīvis! Kurš tumsā spīd :kanepe: Var trenēties pat vakaros :koslene:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 21 Apr 2014, 19:25

Šodien mums bija pirmais pārgajiens (ja var to tā nosaukt) kopā ar Kiru - aizbraucam uz Pokaiņu mežu un 3,5 stundas tur staigājam. Suns bija starā - mežs, saule, pauguri, akmeņi un viss bez pavadas! :aptracis:

Pāris bildītes

Image

Image

Image

Peldēties Kira joprojām neiet :kanepe: Mana audzetāja saka, ka kardigani ir vairāk sauszemes suņi, proti, ja viņiem ir iespēja izvairīties no ūdens, tad viņi ūdenī neies. Savus kardiganus ezerā esot dabūjusi ar lielu pacietību un laiku. Laikam, tad tikai pembrokiem patīk peldēties...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Feliksa » 22 Apr 2014, 09:31

Skaistas bildes!
Ģimenes padome pieņēma lēmumu - mums tomēr būs labradors! :rej: :jaa:
Feliksa
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 15 Apr 2014, 14:24

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 22 Apr 2014, 10:01

Ooo, nu labradori točno mīl ūdeni!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 11 May 2014, 16:29

Šodien Kira pirmo reizi bija sabiedriskā ēstuvē - pēc skriešanas sacensībam, kuros Rendijs piedalījas kā testa suns, aizbraucam kopā ar ievish uz Delisnack.
Kira uzvedas ļoti pieklajīgi, nereja, nečīkstēja, es pat viņu apsēdināju uz krēsla pie galda un viņa sēdeja man blakus.

Bilde:

Image

Pēc 6 dienām Kirai paliek gads :dejosuns: :meitenedejo: un pēc 6 dienām startēsim mūsu pirmajās adžiliti sacensībās - visvairāk uztraucos par to, ka varu aizmirst/sajaukt trasi vai citādi nokļūdīties. Nu bet citu iespēju iegūt sacensību pieredzi nav, turklāt man pašai ļoti gribas piedalīties.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Henriete » 11 May 2014, 19:22

Dikti forši :) prieks par Jums, ka darbojieties un viss sanāk :)
Un stresiņš ir un būs, tas normāli!
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 13 May 2014, 15:20

Paldies, Henriete!
Stresiņš protams kā būs, kā jau savadāk. Godīgi sakot, pēdejas divas nedēļas es visu laiku skaitu, cik tad dienas palikušas līdz sacensībām :sajucis:

Vakar Kirai nopirku Arden Grange adult barību, Junior beidzas tieši tajā laikā, kad mēs no tā vecuma izaugam :kanepe: vienu paņemu Premium, otru ar lasi. Redzēsim kā ies. Premium barība riktīgi lielos gabalos, bet ar zivi krietni mazaki gabaliņi un smaržo arī pēc zivs. Ir doma šodien paņemt uz treniņu, izmēģināt kā kārumus.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 17 May 2014, 17:40

Bilde ar CWC augšanu - tas ir kobelis, bet interesanti paskatīties, kā mainās

Image
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby madja » 18 Sep 2015, 13:03

Āprāc, šķirnes sadaļā vairāk kā gadu neviena ieraksta. Laikam jau tiešām dikti maz to jaciņu Latvijā, lai neteiktu,ka viena Kira :D

Paldies Julikai - kopš pirmdienas ir par vienu vairāk. Meklēju gana daudz arī pati, bet tieši šo metienu FB atrada Julika un iesvieda man ar linku. Cik šokolādēs par to lai tagad norēķinās ? :)

Nezinu,vai kādam interesēs viss mans meklējumu un gaidīšanas ilgais ceļš kāpās, tāpēc iepazīstināšu - Berta (Yuvilee Anna Molly), 3,5 mēneši, pagaidām runā vāciski :D

Image
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 18 Sep 2015, 17:03

madja, necik, jo man negaršo šokolādes :) лучшая конфета - это котлета!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby ingars » 20 Sep 2015, 10:31

he he protams ka interesē ceļš līdz jums kā nonāca mazais kardigāns :latvija:
Image

Image
User avatar
ingars
Junior
Junior
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby dresetajs » 20 Sep 2015, 14:03

Bertas pirmais meklēšanas-glābšanas treniņš. Pagaidam suņa pašpārliecības un vēlmes komunicēt ar cilvēkiem celšana instinktu līmenī:
Image
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby madja » 24 Sep 2015, 17:27

ingars wrote:he he protams ka interesē ceļš līdz jums kā nonāca mazais kardigāns


:) mēģināšu kompakti.

Mans uzstādījums bija - lai būtu veselības pārbaudes vecākiem šķirnē izplatītākajām saslimšanām - displāzija, deģeneratīvā mielopātija (DM), progresīvā retinālā atrofija(PRA)

Sāku ar tuvāko- Poliju un Skandināviju. Skandināviju atmetu uzreiz, jo neatradu ne metiena,kur vecākiem nebūtu HD-C un D. Polijā uzdūros simpatizējošam metienam, bet visi kucēni jau bija aizrunāti.
Uzgāju audzētavu, kur metiens plānots un auzētāja skaisti runā,cik svarīga ir veselība. Sarakstījāmies, kucēni jau piedzima, viņa teica,ka vienu varu dabūt , līdz beidzot izspiedu informāciju par veselību - mammai bija HD-C, DM nebija taisīts, tēvam vispār nekādas info

Pateicoties julikai uzzināju par metienu Vācijā. Biju jau rakstījusi tur uz vienu audzētavu, taču tā arī nesaņēmu nekādu atbildi uz neskaitāmiem epastiem (es diemžēl esmu no tiem,kas nekādi nevar saņemties zvanīt).

Metiens, no kura nāk Berta ir pirmais kucei un pirmais audzētavā.Uzrakstīju audzētājai feisbukā trešajā dienā pēc dzemdībām un pēc divām nedēļām biju pārliecinājusi,ka viņa grib man atdot vienu kucēnu :) (pareizāk sakot - kuci, jo kobeli es nekādā gadījumā neņemtu)

Atzīstos godīgi - ļoti mēģināju pierunāt pārkāpt likumu un atdot man kucēnu 2 mēnešu vecumā, taču - pirmkārt, vācieši :pilnmeness: , otrkārt - pirmis metiens, tāpēc ūberapzinība. Man nācās ar sevi nopietni parunāt,vai esmu gatava palaist garām tās tik svarīgās nedēļas. Nolēmu riskēt.

Šodien jau vairs nešķiet tik traki, taču pagājušo nedēļ teicu,ka nemūžam nevestu kucēnu ar lidmašīnu. Tas tiešām bija grūti pat,ja cilvēks nav tik emocionāls kā es.

Lidoju ar AirBaltic un nomāju mašīnu, lai aizbrauktu tos ~250 km. Vācijā lija balts lietus, es nekad nebiju braukusi svešā zemē ar nomātu auto. Iekrāmēju kucēnu,kuram biju sveša, atraujot no mamas, tantes un brāļa (un kam iepriekšējā dienā bija piemetusies vemšana un caureja) cerot,ka nekādas šmuces nesanāks.
Ļoti laicīgi izbraucām, tamdēļ ilgi kvernējām lidostā, kur priekš kucēna ir ļoti skaļi. Pat korgija šarms nestrādāja ne uz čekina darbiniekiem, ne drošību, bet nu - neviens mums nepievērsa uzmanību,tāpēc arī pēc drošības kontroles neliku somā.
Aiziet uz tualeti praktiski neiespējami+ tualetē paziņojumi par reisiem skan ārprātīgi skaļi.
Soma izrādījās neelpojoša, līdz ar to jau autobusā uz lidmašīnu man likās,ka suns atdos galus.
Labā ziņa ar to,ka tas viss man likās un suns visu to panesa nesalīdzināmi labāk kā es.

Nekad jau nevar zināt,kā kurš reaģēs - man likās,ka garais ceļš mašīnā varētu kucēnam būt nepatīkams, taču izrādījās,ka viņa mašīnā uzskata par pienākumu gulēt.

Bertai vispār pilnīgi viss šķiet lieliski, izņemot to,ka ne Frīda, ne kaķis ar viņu nespēlējas, lai cik skaļi viņa rietu

Image
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby ingars » 24 Sep 2015, 21:19

super kā man vienmēr patīk lasīt piedzīvojumus un interesanto ceļu līdz kucēnam kamēr viņš noklūst mājās ! Paldies Madja par stāstu un sekosim kā mazajai ies tālākā dzīvē :rej: cerams priecēsi šo sadaļu ar stāstiem :lasu:
Image

Image
User avatar
ingars
Junior
Junior
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby ievish » 25 Sep 2015, 07:18

madja wrote:Nekad jau nevar zināt,kā kurš reaģēs - man likās,ka garais ceļš mašīnā varētu kucēnam būt nepatīkams, taču izrādījās,ka viņa mašīnā uzskata par pienākumu gulēt.


Rendiju no Čehijas vedu 2 dienas un nekādu problēmu, sīks pat pamanījās paēst, nokārtoties, kad paredzēts, un viesnīcā pirmās dienas vakarā pirmais ieņemt vietu gultā :kanepe: Manuprāt, ja vien suņa bērnam nav izteikti slikti mašīnā, tad, ja vien pašam tāls ceļš pie stūres nesagādā problēmu, tad mierīgi var vest kucēnu ne vien 2, bet arī 3 dienas ar auto.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron