Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

All About Forum

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby biinumz » 16 Jan 2010, 12:40

oi, ja ezhuks mani nekritizē, tad ir cerības izdabūt cauri manu priekšlikumu. Balstoties uz Sintijas sākotnējo piedāvājumu, varbūt šitā:

Ir jābūt pat standartizētam noformējumam, lai moderiem un admiņiem vieglāk izkontrolēt. Jo vairāk standarta, jo vieglāk.
1.Šķirne:
2.Kucēnu c/r: (FCI, UCI, bez c/r)
3. Vecāki:
Māte:
a)vārds:
b)Tituli/izstāžu vērtējumi: (ja nu kādam nav noslēgti čempiona tituli, bet ir tikai FCI prasītie 2 vērtējumi - nezinu, kā ir UCI)
c)Obligātās pārbaudes: ( te tad varētu visas pārbaudes minēt, kas nepieciešamas vaislai - veselības, psihes, darba utt. attiecīgi norādot "tādas un tādas" vai "nav nepieciešamas")
d)cita info - te tad var izpausties ar papildus dažnedāzādām pārbaudēm, sertifikātiem, apmācībām, t.sk. neobligātām acu pārbaudēm utt, jo skaidrs taču, ka audzētājs, kas tādas veic ne par baltu velti, gri un ir tiesīgs ar tām lepoties.

+ fotogrāfija(-as) (man liekas arī vajadzētu norādīt kādu maximumu, lai nesaliek visu dz'ves gājuma arhīvu mīlošie saimnieki - nu teiksim, max 4 gab).

Tēvs:
viss tas pats kas mammai.

4.Kucēnu apraksts:
info, ko audzētājs uzskata par vajadzīgu sniegt - cik ir mazuļi, kādi puikas meitenes utt. nu ko tik sirds kāro. vai metienā ir kāds pet klases sunītis (ja grib tad taču saka), dižojas ar šovsuņu skaitu utt.

Un obligātie lauciņi tad tikai daži...
Dzimšanas datums:
Uz jaunajām mājām varēs doties ne ātrāk kā: (datums, kad kucēni ir sasnieguši atbilstošu vecumu, izpotēti utt. un varēs doties mājās - man šķiet, ka šis jēdzīgāk kā vecumu norādīt, jo šis paliek nemainīgs visu kucēnu augšanas laiku, savukārt vecums katru dienu ir cits; galu galā jaunos saimniekus arī šis interesē visvairāk.)
Dodoties pie jaunajiem saimniekiem būs: (attiecīgi varam norādīt - čipēti, tetovēti, potēti, attārpoti, veselība pārbaudīta, acis apskatītas vai nē utt.)

+ fotogrāfija(-as)

5.Jebkāds papildus info, kas audzētājam liekas būtisks.
6.Kontakti (e-pasts, telefons un/vai majaslapa):
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby ezhuks » 16 Jan 2010, 13:19

Atnaacu pakritizeet :twisted:
Mani neapmierina tikai 4 bildes! A ja man piedzimushi 6 gab? Kuru likshu? Kuru nelikshu? A ja veel papu i mamu ielikt? Tad man vajag vismaz 8 bilzhu vietas! :lol: Man! Citiem, nu biinumzam, pietiks ar 4.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby biinumz » 16 Jan 2010, 13:24

ezhuks wrote:Atnaacu pakritizeet :twisted:
Mani neapmierina tikai 4 bildes! A ja man piedzimushi 6 gab? Kuru likshu? Kuru nelikshu? A ja veel papu i mamu ielikt? Tad man vajag vismaz 8 bilzhu vietas! :lol: Man! Citiem, nu biinumzam, pietiks ar 4.


lasi divreiz - tu tak nav blonda ;) 4 bildes t.i mammai, tikpat tetim un pie kuceniem "+ fotogrāfijas" es nekadu ierobezhojumu neesmu aicinajusi ieviest, vai ne? :P
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Sisija » 16 Jan 2010, 13:35

Man gan liekas, ka kucēniem bez c/r šeit nebūtu jāatrodas, man nekas nav pret bezšķirnes suņiem (arī pašai ir bijuši), bet tomēr, manuprāt, mērķis ir nestimulēt bezšķirnes dzīvnieku pavairošanu, tāpat jau mums viņu ir pārāk daudz.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby biinumz » 16 Jan 2010, 14:36

Sisija wrote:Man gan liekas, ka kucēniem bez c/r šeit nebūtu jāatrodas, man nekas nav pret bezšķirnes suņiem (arī pašai ir bijuši), bet tomēr, manuprāt, mērķis ir nestimulēt bezšķirnes dzīvnieku pavairošanu, tāpat jau mums viņu ir pārāk daudz.


es pilnīgi piekrītu, bet tad te būtu kaut kādos noteikumos jāuzraksta, ka kucēnus, kuri pie jaunajiem saimniekiem dosies bez c/r šeit eksponēt aizliegts. jo ne jau visi uzskata, ka jebkura nesankcionēta suņu pārošana ir "dvorterjeriņu" vairošana. tie paši manis pieminētie audzētāji vēl arvien dīžājas ar "audzētavas" nosaukumu, ko min sludinājumos, pieraksta vecāku c/r izcelsmes organizāciju... taču ne ar pušplēstu vārdu nenorāda, ka bērniņi gan nebūs piederīgi nevienai organizācijai, jo viņu nākšana pasaulē nekad nav sankcionēta nevienā LR atzītajā kinoloģiskajā organizācijā... un es tikai par to, ka topošajiem kucēnu īpašniekiem to būtu godīgi zināt, sevišķi tad, ja viņi par kucēnu maksā praktiski pilnu šķirnes suņa cenu. un mazāk izglītotu suņu īpašnieku vidū tādu gadījumu noteikti ir daudz, kad es savu x šķirnes suni sapāroju ar daudzenes x šķirnes suni (cilvēki dara šo dažādu motīvu vadīti) un visiem draugiem un paziņām piedāvāju šos kā šķirnes eksemplārus "tikai bez papīriem". un ja izrādās, ka draugu un paziņu vidū to gribētāju nav tik daudz kā gribētos...
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Sisija » 16 Jan 2010, 14:45

biinumz wrote:es pilnīgi piekrītu, bet tad te būtu kaut kādos noteikumos jāuzraksta, ka kucēnus, kuri pie jaunajiem saimniekiem dosies bez c/r šeit eksponēt aizliegts...

Domāju, ka to nav grūti izdarīt. Bet citus jautājumus, kuri interesē potenciālos pircējus var vienmēr noskaidrot pie audzētāja. Vismaz cilvēki skaidri zinās, ka šeit reklamētie kucēni noteikti būs ar c/r.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby eldberg » 16 Jan 2010, 17:12

Ir otrs variants:
kucēnu sadaļā jānorāda tikai pie kādas sistēmas piederēs kucēni (būs/nebūs saņemami papīri)
un var likt tikai bildes, bez kontaktiem, bez cenām utt.

Papildus veidojam sludinājumu sadaļu, kur ir noteikts standarts formai?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby biinumz » 16 Jan 2010, 17:29

nu lai vai kā tur nebūtu, kamēr mē svisi par šo vienosimies, vismaz mūsu kucēni jau laikam būs lieli izauguši :lol:
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby NARDICUM » 16 Jan 2010, 18:00

Pirmās lappuses lasot mani gandrīz trieka ķēra- visi aptrakusi!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Nu nevajag neko sarežģīt!!!
Uzrādiet, lūdzu,pārojuma mērķi!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Mēs te klubā pamēģinājām, lai tuvos inbrīdingus audzētāji pamati. Rezultātā visiem skaidrs, ko audzētājs ir domājis, bet smuki to uzlikt uz papīra neviens nemācēja. ;) Ir bijis- sēž VISI audzētavu īpašnieki galviņas kopā sabāzuši un dzejo iesniegumu vienai pārošanai. Visiem skaidrs bez paskaidrojumiem, priekš kam tas tika darīts, bet nu sakarīgi uzrakstīt... pat ņemot vērā, ka kluba Valdē ne jau diletanti sēž... Un ja man vēl būtu tas jāuzraksta tā, lai visiem iesācējiem būtu skaidrs... :shock: :shock: :shock:
Uzrādiet, lūdzu, jums šou, pet vai brīd klases kucēni!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Kas ir šou? Kas ir brīd? Labi- ar petu vēl kaut cik skaidrs. :D
Nē, nu jūs man atbildiet- kas tas šou klases kucēns ir par zvēru??? Man tādi nedzimst. :oops: :? Man ir mazāk un vairāk perspektīvi, un vispār- neperspektīvi...
Manuprāt, vajag visu maksimāli vienkāršot.
Šķirne.
Organizācija
Audzētava (ja ir)
Vecāki
Kontakti.
Viss. Pārējo var dzejot cik vien tīk, ja kādam vajag kaut ko vairāk, var uzprasīt.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Sisija » 16 Jan 2010, 19:37

NARDICUM wrote:
Manuprāt, vajag visu maksimāli vienkāršot.
Šķirne.
Organizācija
Audzētava (ja ir)
Vecāki
Kontakti.
Viss. Pārējo var dzejot cik vien tīk, ja kādam vajag kaut ko vairāk, var uzprasīt.

Pilnīgi pikrītu! Kāpēc visu tik ļoti sarežģīt, ja var pavisam vienkārši :roll:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Andrushka » 16 Jan 2010, 21:17

Es piekrītu Sintijas variantam.

Un dažas dienas atpakaļ uzzināju, ka ir šķirnes, kurām no 2mēnešu vecuma pat ļoti iesaka veikt acu pārbaudes.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby NARDICUM » 16 Jan 2010, 22:50

Man gan Sintijas forma liekas par daudz uzpūsta.
Nu vot kāda potenciālam kucēna pircējam starpība, vai es sastāvu Liepājas vai Valmieras klubā? Es ar daļu suņu sastāvu Liepājā, ar daļu- Rīgā. Saprotiet mani pareizi- man nav ko slēpt un nav nekādu problēmu uzrakstīt :mrgreen: , es tam tikai nekādu jēgu neredzu. Turklāt ir kaut kāds % cilvēku, kas ir tendēti pirkt kucēnus tieši no Rīgas klubiem, pat ja audzētājs dzīvo citur. Nu ir tāda dogma , ka galvaspilsētā viss ir labāks! :mrgreen:
Un cik mums ir šķirņu ar obligātām/vēlāmām darba pārbaudēm? Lielai daļai tas laukums vienalga būs tukšs. Bet, ja manam sunim tad diploms ir, tad es to, protams, ierakstīšu treknā drukā, pat ja tāda laukuma nebūs! Blakus izstāžu tituliem.
Par šou un pet, nu es galīgi nepiekrītu, ka var redzēt! Var jau būt, ka kādai šķirnei var, bet manai (aziātiem) nu točno nevar!!! :? Nu atkal, saprotiet mani pareizi! Es to šķirni audzēju 20 gadus un man nav nebūt tie tizlākie suņi ;) , bet es ne par vienu nekad neteikšu, ka tas ir šou!!! Ir kucēni, kuri man patīk, un tādi, kuri man nepatīk. Bet pat to, kas man patīk, es nekad nepārdošu kā šou. Un tad nu iznāks, ka man visi peti, bet kādam, kam pirmais metiens- visi zvaigznes? Tikai tāpēc, ka viņam tā liekas, ka no viņa mīļotās kuces visi kucēni nemaz nevar būt kaut kādas otrās šķiras!
Un tad vēl- kas ir šou klases suns? Vai mums ir kaut kādi kritēriji? LV CH? BALT CH? WW? CLUB CH? BIG? BIS? Katram savi kritēriji. Man, piemēram, suns ir labs, ja var novinnēt speceni vai vismaz tikt tur rasstanovkā. Citam, atkal, ja var noslēgt INT CH, kas mūsu šķirnē kotējas nedaudz zemāk par LV CH :oops: Donna Tonna raksta, ka Balkānu valstis viņiem ir tikai kolekcijai, bet es ar saviem jagdiem tur nemaz nebrauktu naudu tērēt, zinot, KĀDS tur jagdiem līmenis...
Nu kaut kā tā.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Safohouse » 17 Jan 2010, 13:38

Piekrītu NARDICUM!
Tā kā šis nav kādas konkrētas organizācijas forums, nu nevajag tik ļoti strikti strukturēt sludinājumus- lai katrs lepojas ar to, kas viņam ir. Tur nu potenciālajam pircējam pašam jābūt apveltītam ar pietiekamu intelektu, lai saprastu, kam ticēt- apgalvojumam par skaistāko suni pasaulē vai konkrētiem suņa tituliem, ko var parādīt audzētājs.
Es te domāju par kucēniem BEZ ciltsrakstiem. Viennozīmīgi tiem nebūtu vietas pie konkrētas šķirnes kucēniem, bet varbūt tos var ļaut reklamēt sadaļā "Atdod par velti"? Pavairotājiem tas būtu galīgi garām, bet kāds nelaimīgs suņabērns varbūt tādējādi atrastu savas mājas...
User avatar
Safohouse
Puppy
Puppy
 
Posts: 270
Joined: 13 Jan 2010, 13:35
Location: Tukums

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Andrushka » 17 Jan 2010, 15:30

Ja šeit grib reklamēt bezšķirnes suņukus, tad arī ar nosacījumu, ka attārpoti, vakcinēti un tiek atdoti ne ātrāk par 8 nedēļām.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Lapsa » 17 Jan 2010, 15:40

Nu, nez vai šeit vajadzētu aizrauties ar bezšķines suņuku reklamēšanu. Priekš tam ir citi forumi, sludinājumu serveri utt. Man bija radies iespaids, ka "kucēnu sadaļa" būs informatīvs avots tiem, kas meklē salīdzinoši drošu informāciju, nevis, piemēram, "suņu fermu" reklāmas.
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Safohouse » 17 Jan 2010, 16:24

Andrushka wrote:Ja šeit grib reklamēt bezšķirnes suņukus, tad arī ar nosacījumu, ka attārpoti, vakcinēti un tiek atdoti ne ātrāk par 8 nedēļām.

Tieši tā!
Lapsa wrote:Nu, nez vai šeit vajadzētu aizrauties ar bezšķines suņuku reklamēšanu. Priekš tam ir citi forumi, sludinājumu serveri utt. Man bija radies iespaids, ka "kucēnu sadaļa" būs informatīvs avots tiem, kas meklē salīdzinoši drošu informāciju, nevis, piemēram, "suņu fermu" reklāmas.

Nu, sadaļa "Atdod par velti" nez vai interesētu tos, kas grasās pelnīt... :)

Vispār man pat interesantāka šķiet ideja par to, ka kucēnu sadaļa būtu nevis kā sludinājumi, bet tur varētu redzēt metienu, tā vecākus, audzētājs regulāri atjaunotu bildes utt.
User avatar
Safohouse
Puppy
Puppy
 
Posts: 270
Joined: 13 Jan 2010, 13:35
Location: Tukums

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Lapsa » 17 Jan 2010, 16:54

Nu, sadaļa "Atdod par velti" nez vai interesētu tos, kas grasās pelnīt... :)[/quote]

Tieši tā!

Pamestajiem suņukiem ir http://www.petnet.lv/shelters/

Šķirnes suņiem ir http://www.suni.lv/

Pārējie lai dara ko grib. Ne mūsu galvām jāsāp par to :)
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Bafija » 17 Jan 2010, 20:49

Nu man patīk sintijas, briinumz priekšlikumi. Es domāju, ka cilvēkiem ir būs iespēja izvēlēties.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby ingaanna » 17 Jan 2010, 21:48

Varbūt, lai forums nostabilizējas bez kucēnu sadaļas un tad domājam par to? Ir ļoti skaisti, ka īsā laikā liela daļa tautas pārvācās uz šejieni. Bet esmu veca un palieku pesimistiska. Ir daudzas lietas, ko pagaidām neviens neņem vērā, kas nāks klāt šajā forumā, kas nebija iedomājas tur! Ja admini un moderatori tiks galā ar visu un būs gatavi pēc pusgada uzņemties vēl vienu slodzi - cepuri nost, lai tik darās! Pagaidām par to ir pāragri spriest! IMHO!
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Siemens » 24 Jan 2010, 13:29

Man biinumz piedāvātais variants liekas ļoti labs.
Siemens
Puppy
Puppy
 
Posts: 272
Joined: 13 Jan 2010, 16:31

PreviousNext

Return to Par un ap forumu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron