Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Dog Breeds

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Zuzanna » 28 Sep 2015, 09:10

Reksis
Tas ir stipri pārspīlēts skaitlis. Reāli vidējais TM dzīves vecums ir 10-12 gadi.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Barito » 03 Oct 2015, 07:32

Par kājas celšanu. Remontējam koridori un virtuvi. Celtniekpuisis aizbrauca mājās un es Bensonu palaidu vaļā. A tam čalim galva strādā. Ja es nelaižu šo izpētīt koridori un virtuvi pa vienām durvīm, tad jams nenoslinko un apskrien mājai riņķī, attaisa otrās ieejas durvis un nočurā stenderi starp virtuvi un koridori. Tjp, tā ir mana teritorija un svešas smakas jādabū laukā. Viņš man ir tāds atjautīgs un atraktīvs puisis, vnm izstrādā kādus stiķus . Spēj tik uzmanīt. Ja čalis kādu laiku nav manāms un ir iestājies aizdomīgs klusums, tad ir 2 varianti 8-) , vai nu kkur nolīdis gulēt, vai arī jau kko "strādā".
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby suncis » 08 Oct 2015, 18:17

Mani savukārt pārsteidz TM konservatīvisms. Ja esam gājuši pa vienu taciņu mežā-tad noteikti arī pa to ir jāiet vienmēr. Katru reizi mainot pastaigu maršruta virzienu tieku uzlūkota ar neizpratni- tu ko dari??? Te ir jāiet un es nekur citur neiešu! :pastaiga: Bet,es esmu 100% pārliecināta,ka brīvsolī neeksistētu neviena taciņa...un es varētu komandu ,,šurp"aurot bezjēgā. Visjocīgākais,ka viņš labi zina ko katra komanda nozīmē...
Nu,vismaz līdz 1,5 gadiem puika varēja izjoņoties pa mežu ar VAS dāmām pēc sirds patikas. Pašlaik tikai garajā pavadā ikdienas pastaiga. Puikas pusaudža neatkarības un spītības alkas tiek bremzētas.
suncis
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 3
Joined: 09 Jan 2013, 21:03

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby suncis » 10 Oct 2015, 10:15

Barito Bensons tiek piesiets,kad amatnieki tiek ielaisti mājās? Tas strādnieku miera labad-vai puika pārāk aktīvi sargā saimnieka īpašumu?
suncis
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 3
Joined: 09 Jan 2013, 21:03

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Barito » 10 Oct 2015, 16:09

Ja strādnieki vai ciemiņi darbojās/nāk mājas pirmajā stāvā, tad Bensonu ieslēdzam otrajā stāvā. Ja ir paredzēti ciemiņi, vai strādnieki, kas šiverēs pa abiem stāviem un ārā, tad Bensonu liekam voljērā. Bensons ļoti sargā un sarunāt ar viņu neko nevar. Čalis atzīst kādus 8 cilvēkus. Bet arī tad vnm apguļās tādā vietā, kur var visu kontrolēt un redzēt, vai arī vēl labāk - puiks fiksi izskaitļo, kas ir vājais posms uz kārumiem :velnins: . Un ja arī cilvēks, kuru Bensons pieņem, iet uz WC, arī tad puiks labprāt dotos tur līdzi asistēt, jo - tu tomēr esi ciemiņš un nav ko valkāties pa svešu māju riņķī.
Baris, mans vecākais suns, ir pilnīgs pretstats Bensonam. Protams, bez saimnieka piekrišanas, sētā neviens neienāks. Bet ja viesis tiek ar suni iepazīstināts, tad nav problēmu. Vispirms svešam gan noprasu, vai cilvēkiem nav bail no suņiem un ja ir, tad Bari lieku voljērā, vai ieslēdzu mājā. Tā gan ir bijis tikai 1x, kad cilvēks ir bijis panikā no dajebkāda suņa. Tas cilvēciņš skrien pāri ielai arī tad, ja pretī nāk čivava. Nu tā kkā.
Man ir 2TM, bet tik dažādi :apstulbis: !
Ja mēs ejam staigāt, tad parasti +/- pa vienu maršrutu un to viņi var iziet ar aizvērtām acīm. Nu ir neliels izbrīns, ja pamainam staigāšanu, bet tās ir tikai pāris sekundes :), jo tak uzreiz ir interesanti, ko jaunu saostīs un ieraudzīs. Pavisam brīvsolī tik bieži viņi netiek laisti, bet vnm mūs uzpasē. No sākuma met mazus lokus mums apkārt, bet pēc tam tie loki paliek arvien lielāki :). Jebkurā gadījumā nav bijusi problēma suņus sasaukt. Vai arī mums ir vnk noveicies, ka tuvumā nav bijis kāds kārdinājums, kura dēļ ir aizkritušas klapes uz acīm un ausīm.
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Barito » 10 Oct 2015, 17:15

Pēdējo mēnešu bildes.
Baris un bērni. Vajag visur būt blakus un asistēt, jo tā vnk vajag :)
Image

Lielais Tīnas sargsuns :sarkstosa: Солдат спитб, а служба идет :velnins:
Image

Image

Mūžīgā laipošana pāri un ap suņiem :apstulbis:
Image
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Barito » 10 Oct 2015, 17:24

Un šādi 2B atrada guļamvietu karstajās dienās. Nu kur, kur ielīduši?
Image

Image

Un te Bensons pluinīja vārnu. Izliekoties par beigtu, viņai izdevās izsprukt no suņa zobiem. Jāsaka, ka Bensons ta viņu žmiedz, bet nokost nemāk. Tā nu vārna gana izplūkta, tomēr veiksmīgi aizmuka prom.
Image

Un šādi 2B atpūšas un kaifo. Izmanto kasīšanas pakalpojumus.
Image
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Barito » 10 Oct 2015, 17:30

Bensons: neko neredzu un neko nedzirdu :jautri:
Image

Baris "sarullējies"....
Image

....un iekārtojies, kā ērtāk :gul:
Image
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Elbe » 10 Oct 2015, 17:44

Barito, kā tu tiec galā ar smiltīm mājās? Manas 2 mazās sprikstes pienes tā, ka maz neliekas. It sevišķi Patiņa - tā ir riktīgs purva bridējs un viņai dikti līp klāt viss. Mišele ir tīrīgāka, bet tomēr vēdera spalvas paliek netīras.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Barito » 10 Oct 2015, 18:27

Ligitiņ, mums neiet viegli, bet kopš verandā ir tepiķi, ir drusku vieglāk. Suņiem tur patīk tusēties un spalvainie ķepu spilventiņi tiek smuki noslaucīti. Baris man ir Caca un ļoti sevi uzpasē :jaa: , toties Bensonam - jo lielāki dubļi un šmuce, jo labāk.Viņš man riktīgs lauku čalis. Piedevām vēl Bensonam ir ļoti spalvainas ķepiņas :pedinja: , viņam varētu nonstopā staigāt pakaļ un slaucīt smiltis. Kas nav nobiris verandā, to no rīta saslaukam koridorī. Tgd tepiķi aiznesām iztīrīt, bet ja nebūtu laba putekļusūcēja, koridora tepiķī varētu stādīt kartupeļus. Vēl jau man ir vecs, mīksts, kokvilnas frotē dvielis, ar kuru apslaukam suņus. Šādā laikā nav problēmu, bet kad ir lietus..... Āāāā, bet protams, ka tavām meitenēm punči netīri - viņas tak ir mazas čiepiņas, a maniem čaļiem ir garas kājas. Tas ir salīdzinot ar Taviem pūkudupšiem :jautri: :medas: .
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby suncis » 11 Oct 2015, 19:53

Baris ļoti līdzīgs manam Baffam. Un tieši tāda gulēšanas maniere. :)
suncis
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 3
Joined: 09 Jan 2013, 21:03

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Zuzanna » 12 Oct 2015, 10:41

Barito
Foršās bildes! Man tā patīk tās, kur abi tavi puiši ierakušies spilvenos! Dīvānam viņi piestāv :jautri:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby Zuzanna » 12 Oct 2015, 10:48

Barito wrote: Bensonam ir ļoti spalvainas ķepiņas :pedinja:

tās pušķainās pēdiņas tik sen nav redzētas :samilejies:

Par smiltīm mājā runājot-šis gads ir bijis ļoti pateicīgs! Lietus maz, dubļu maz! Ar bažām gaidu, kad tas beigsies. Tad atkal no mājas varēs stiept ārā kilogramiem smilšu :lamajas:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby suncis » 12 Oct 2015, 19:43

2872
suncis
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 3
Joined: 09 Jan 2013, 21:03

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby suncis » 12 Oct 2015, 19:47

Es laikam nekad neiemācīšos šeit ievietot bildes pareizi... :jaut: Nu,vismaz samazinātā formātā- mans guļošais puika.
suncis
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 3
Joined: 09 Jan 2013, 21:03

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby tako » 11 Nov 2015, 11:39

Čavas sen neesmu te ciemojusies, bet arvien viss notiek forši!!!! Ar tām bildēm man arī ir grūtības :jaut: :neparliecinats:
tako
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 14
Joined: 02 Dec 2010, 19:27

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby suncis » 21 Nov 2015, 23:23

Image
suncis
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 3
Joined: 09 Jan 2013, 21:03

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby suncis » 14 Dec 2015, 18:16

Cienījamie TM (puišu) saimnieki !
Jautājums par tibetiešu mīlas ilgām... Baffs jau otro(!!!) :jaut: mēnesi dzied naktīs serenādes. Cik ilgi tas dziedošais posms trīsgadīgiem puikām parasti ir??? Sāku jau kreņķēties vai tik nav cita problēma...
Paldies par atbildēm !
suncis
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 3
Joined: 09 Jan 2013, 21:03

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby lauva » 14 Dec 2015, 18:22

nu ,varbūt, tibetiešiem kaut kas savādāk, bet tās serenādes ilgst tik ilgi, cik ilgi apkārt meklējas kuces. Serenādes nav atkarīgas ne no gadalaika, ne tām ir ilgums,katram sunim savs,mūsu rekords,laikam, bija 3 mēneši. Rotveilers serenādes mums nedzied, bet mammas suns bija baigais mačo un ja kaimiņos kuces meklējās, tad mīlestība tika izdziedāta tik ilgi, cik ilgi tās kaimiņu kuces meklējās. No pirmās līdz pat pēdējai dienai.

plus viņš tikai naktīs gaudo?
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Tibetas mastifs / Tibetan Mastiff / Do-Khyi

Postby suncis » 14 Dec 2015, 20:22

lauva- plus viņš tikai naktīs gaudo?

Dažu labu brīdi savelk ņuņņas tūtiņā :o arī dienas laikā,bet tiklīdz tiek apsaukts,apklust nabadziņš... Oi,paldies par atbildi,nomierinājos nedaudz. Es vēl tikai mācos izprast TM dabu... Liekas-suns ir suns,lai ar pie kādas šķirnes piederētu. Bet nu jau trešo gadu nākas secināt,ka tā tas nav.
suncis
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 3
Joined: 09 Jan 2013, 21:03

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests