ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Blogs and Chats

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ingo » 07 Aug 2015, 14:03

:svece:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Demix » 18 Aug 2015, 11:33

:svece: Vai cik skumji :asaras: Ieviņ,turies :estevisamilosu: :sirsninas:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Henriete » 19 Aug 2015, 11:55

:svece:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Māra » 03 Sep 2015, 15:51

Paskat kāds smuks, melns un .... Pacietīgs!!! Tā vienkārši stāv un gaida.

https://www.youtube.com/watch?v=XYr2bMjt71k
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 04 Sep 2015, 07:26

Māra wrote:Paskat kāds smuks, melns un .... Pacietīgs!!! Tā vienkārši stāv un gaida.

https://www.youtube.com/watch?v=XYr2bMjt71k


Suns ne pirmo reizi to dara, zina, ka vienkārši pacietīgi jāgaida, līdz sesks trusi no alas izdzīs :viltigs:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Māra » 23 Oct 2015, 11:59

ievish wrote:
Dylan wrote:kad ir tuvākais treniņš un tur speciāli ir jāpiesakās? vai vienkārši var doties?


Šovakar 19:00 ;) Ieteicams piezvanīt Svetai (22008281) un pieteikties, jo ir daži laiki, kad strādā ar pieredzējušākiem suņiem.
Vēl ir treniņi 5dienas vakarā un 7dien no rīta. Par 5dienu tikai nezinu, vai ar pilnīgiem iesācējiem var.


Mani arvien vairāk kārdina tas agility ar Rūsu.
Atradu šo pagājušā gada ierakstu tavā blogā... Krustabaznīcas iela mums tikpat kā pie mājas durvīm tagad, būtu grēēks neaiziet un nepamēģināt. Tur joprojām angārs un viss notiek? Var zvanīt tai pašai Svetai uz šo pašu numuru un runāt lietas? Vai ir varbūt kaut kas pamainījies?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Māra » 23 Oct 2015, 12:53

Un vēl man protams pārdomas par bailīgumu iekš agility...
Ir maģija kā iedabūt bailīgu suni izlīst cauri tunelim? Pats lien pa priekšu un aicina suni līdz? :D
Un ar šķērsli, ja to pārlecot aizķeras, atsitas - pēc tam sunim nav bail darīt atkal? Vai attiecīgi ejot pa bumu(?) (angliski "dog walk") nokrīt? Tad tak otrreiz virsū nekāps? Mans vecais laika Bonis, gan pilnīgi cita rakstura suns, reiz nokrita no pavisam augstā (pie Biķernieku trases treniņlaukumā agrāk bij tāds MEGA augsts, negribu sameloties, bet bezmaz man līdz plecam) - tajā dienā virsū nekāpa, bet pēc nedēļas bij ar mieru. Bet laika ir laika :D

Oftopiks (jā, es te spamoju :kanepe: )
Starp citu, mans vecītis Bonis, kuram 15 gadi jau - viņš sākumā pieņēma Kaju, bija super ieinteresēts, skrēja viņam pakaļ kādu laiku, bet kad dabūja atostīties viņu, iepatikās. Taču pēdējās divas reizes pie viņa viesojoties - viņš brūk Kajam virsū, rej, rūc, mēģina kost. Tas normāli? To var norakstīt uz vecuma marazmu vai tomēr viņš izdomājis pēkšņi konkurenci saskatīt Kajā? Rūsa viņam patīk, ļoti, bet sīkais jau no kucēndienām tur, tāpēc man šķiet pašsaprotama šī pieņemšana.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby julika » 23 Oct 2015, 13:14

Māra, treniņi angārā mums tagad notiek citur, Ķengaragā.
Ieej iekš sunusports.lv, tur ir visa info.

Par to krišanu no buma - man Kira krita, pēc tam bija viņai bail, jā. Bet mēs to veiksmīgi pārvarējam ar bumbiņu un diezgan ātri, Kira jau sen skrien bumu tā, it kā nekad nebija kritusi.
Ka dabūt bailīgo suni caur tuneli - visādas metodes ir, parasti treneris tur suni pie viena gala un saimnieks pie otra gala stāv un sauc suni ar mantiņu rokās vai ar gārdumu. Pašam caur tuneli gan nav jālīst cauri, ka arī nav jālēc pāri barjeram :kanepe:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 23 Oct 2015, 13:18

Māra wrote:Atradu šo pagājušā gada ierakstu tavā blogā... Krustabaznīcas iela mums tikpat kā pie mājas durvīm tagad, būtu grēēks neaiziet un nepamēģināt. Tur joprojām angārs un viss notiek? Var zvanīt tai pašai Svetai uz šo pašu numuru un runāt lietas? Vai ir varbūt kaut kas pamainījies?


Svetas nr. nav mainījies, bet mēs kopš maija dzīvojamies tikai pa Maskavas ielu 440B: http://www.sunusports.lv/?page_id=135

Māra wrote:Un vēl man protams pārdomas par bailīgumu iekš agility...
Ir maģija kā iedabūt bailīgu suni izlīst cauri tunelim? Pats lien pa priekšu un aicina suni līdz? :D
Un ar šķērsli, ja to pārlecot aizķeras, atsitas - pēc tam sunim nav bail darīt atkal? Vai attiecīgi ejot pa bumu(?) (angliski "dog walk") nokrīt? Tad tak otrreiz virsū nekāps? Mans vecais laika Bonis, gan pilnīgi cita rakstura suns, reiz nokrita no pavisam augstā (pie Biķernieku trases treniņlaukumā agrāk bij tāds MEGA augsts, negribu sameloties, bet bezmaz man līdz plecam) - tajā dienā virsū nekāpa, bet pēc nedēļas bij ar mieru. Bet laika ir laika :D


Sākumā sunim nav jālien saliektā garā tunelī - suns redz cauri no viena gala līdz otram, saimnieks aiziet otrā galā un sauc pie sevis, otrs cilvēks pietur un pārliecinās, ka suns ieiet tunelī. Ja pavisam bailīgs, tuneli sastumj īsāku, lai tas otrs gals nav tik tālu. Tikai tad, kad sunim nav bail no taisnā tuneļa, seko nākamais posms. Šķēršļus arī sākumā nelec pilnā augstumā, iemācās ar zemiem vai kārtiņas vispār uz zemes vai viens gals augšā un tikai tad, kad suns ir sapratis, ka jālec, tās pamazām ceļ augšā. Bumu un kalnu arī neviens neliek uzreiz pilnā ātrumā skriet. Tos vai nu nolaiž zemāk vai soļos suni vada pāri. Ir suņi arī krituši no buma, ja neveiksmīgi uzskrien vai kas samisējas, arī sacensībās. Daži pēc tam baidās un tās bailes tiek pārvarētas ar kārumu pie deguna vai mīļāko mantu kā balvu. Normāls buma augstums ir apmēram līdz plecam, kalns ir 175 cm.
Mums treniņos ir bijuši suņi, kas no kaut kā baidās, bet, ja strādā ar pozitīvām apmācību metodēm, šīs bailes var pārvarēt.

Māra wrote:Oftopiks (jā, es te spamoju :kanepe: )
Starp citu, mans vecītis Bonis, kuram 15 gadi jau - viņš sākumā pieņēma Kaju, bija super ieinteresēts, skrēja viņam pakaļ kādu laiku, bet kad dabūja atostīties viņu, iepatikās. Taču pēdējās divas reizes pie viņa viesojoties - viņš brūk Kajam virsū, rej, rūc, mēģina kost. Tas normāli? To var norakstīt uz vecuma marazmu vai tomēr viņš izdomājis pēkšņi konkurenci saskatīt Kajā? Rūsa viņam patīk, ļoti, bet sīkais jau no kucēndienām tur, tāpēc man šķiet pašsaprotama šī pieņemšana.


Es teiktu, ka Bonis sajūt otru kobeli mājās. Rūsa vienmēr būs zem viņa, jo ir stipri jaunāks un savu vietu zina kopš kucēna vecuma. Toties Kajs ir pieaudzis kobelis, kurš var būt konkurents.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby lauva » 23 Oct 2015, 23:05

manas mammas vecajam Timam pirmaas reizes,kad satika kobeli savaa teritorijaa un vinjam pateica,ka jaaliek mieraa, bija ok. apmeeram taa - shamais tikai ciemojas, drauds nav un atpakalj jau nenaaks. bet ja kobelis tika velreiz atvests ciemos, tad gan bija spalva pa gaisu un kaushanaas. taa otraa vai treshaa reize tika uztverta par konkreetu konkurenci. viena reize ir ciemoshanaas, nakoshaa jau ir uzbaashanaas. Aslanu uztveera normaali liidz noteiktam vecumam (man liekas,ka liidz 1.5 gadam), peec tam klupa kraagaa un dzina prom no maajas. ¨liels puika jau,kobelis, bet veel pie mammas dziivojas! kauna shamam nav!¨ tas arii bija briidis,kad katrs uz savaam maajaam paarvaacaas.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Māra » 24 Oct 2015, 17:13

ievish wrote:Svetas nr. nav mainījies, bet mēs kopš maija dzīvojamies tikai pa Maskavas ielu 440B: http://www.sunusports.lv/?page_id=135

Nu kāāpēc tik tāāāālu!?! :P

ievish wrote:Es teiktu, ka Bonis sajūt otru kobeli mājās. Rūsa vienmēr būs zem viņa, jo ir stipri jaunāks un savu vietu zina kopš kucēna vecuma. Toties Kajs ir pieaudzis kobelis, kurš var būt konkurents.


ievish, lauva - paldies! Tad nu skaidrs, ka nav vērts lieki abus tracināt, bet jārod ciemošanās risinājums, lai abiem nebūtu stress. Kaut kāds...
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 23 Jan 2016, 19:38

Man un Rendijam dzīve rit mierīgās sliedēs. Trenējamies, izbaudām ziemu. Šogad plānoju vairāk piedalīties adžiliti sacensībās, jo jākrāj pieredze, citādi mums sacenēs vienas vienīgas diskvalifikācijas sanāk, kaut treniņos skrienam arvien smukāk. Esmu pieteikusies uz vairākiem adžiliti semināriem pie ārzemju tiesnešiem-treneriem, ko rīko gan mūsu klubs, gan citi klubi. Starp citu, LV šogad būs ļoti dzīva adžiliti sacensību un semināru dzīve, visi klubi ir sasparojušies un ieplānotas regulāras sacensības un arī semināri. Plānojam arī apmeklēt visus kursinga pasākumus LV, un, ja zvaigznes pareizi sakritīs un suns neiedzīvosies traumās, jūnija vidū aizbraukt uz kursinga Eiropas čempionātu Slovākijā, kur šogad pirmo reizi varēs startēt arī oversized vipeti un levretes.

Bet vispār ienācu šeit, lai palielītos! ;) Šodien Latvijas Kurtu un kursinga kluba ikgadējajā pasākumā-sapulcē, kur apbalvo arī iepriekšējā gada topa suņus, Rendijs tika pie veseliem diviem diplomiem! Rendijs ir 2015. gada kurtu kluba TOP 1 kursinga suns (no visām šķirnēm), kā arī labākais "Beauty & Performance" 2015 suns, kas nozīmē, ka, vērtējot gan izstāžu, gan kursinga rezultātus, Rendijs kopvērtējumā bija labākais! Rendijs ir gan smuks, gan sportisks! 8-)

Image
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby lauva » 23 Jan 2016, 20:41

ooo! Malachi! Man prieks par jums! Rendijam jau tas neko neizsaka, tapec uzsitu pa plecu aktivajai saimniecei! :rej:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 23 Jan 2016, 21:20

lauva wrote:ooo! Malachi! Man prieks par jums! Rendijam jau tas neko neizsaka, tapec uzsitu pa plecu aktivajai saimniecei! :rej:


Paldies, lauva! Rendijam tiek skriešanas prieks, man lepnums par viņu! :jaa:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Linda B. » 23 Jan 2016, 21:46

Es atļaušos iestarpināties ar savu jautājumu. Kurās dienās jums tur notiek tas adžilitī, no cikiem līdz cikiem un codarbība maksā? Kaut kādas priekšzināšanas arī vajag?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 24 Jan 2016, 15:27

Linda B. wrote:Es atļaušos iestarpināties ar savu jautājumu. Kurās dienās jums tur notiek tas adžilitī, no cikiem līdz cikiem un codarbība maksā? Kaut kādas priekšzināšanas arī vajag?



Nodarbību laiki iesācējiem jāprecizē pie treneres, bet, ja nemaldos, tad 2dienu vakaros 19.00 un 6dienu rītos (~ 11), bet pirms ierasties, noteikti jāsazvanās ar treneri un tad viņa arī pateiks, kādos laikos iespējams ierasties. Iesācējiem nekas nav jāprot, tāpēc tie ir iesācēji ;) Lieti noder, ja suns māk komandu "sēdēt" (var arī stāvēt) un "gaidi" jeb izturību. Bet, ja nemāk, sākumā arī bez tās var iztikt. Kad ar Rendiju sākām, viņam pāris pirmos mēnešus vispār izturības uz starta nebija, ar laiku iemācījāmies. Treneres kontakti un angāra atrašanās vieta šeit: http://www.sunusports.lv/?page_id=135 Nodarbība maksā 8 EUR un ir stundu gara. Vienā nodarbībā nav vairāk ar 4 - 5 suņiem.
Takši arī var smuki skriet adžiliti! :jaa:
Last edited by ievish on 27 Jan 2016, 08:28, edited 3 times in total.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 24 Jan 2016, 15:34

Starp citu, varbūt kādam šī infa būs interesanta - šogad Kurtu klubs kaut kad pavasarī, laikam, vienā no kursinga treniņiem rīkos kluba "sacensības" visu šķirņu skriet gribētājiem. Pasākumu tiesās aktīvākie kursinga suņu īpašnieki no kluba (kas viņiem būs īpašs izaicinājums), bet piedalīties varēs jebkurš, kuram ir interesanti, iemēģināt roku kurtu sportā un pārbaudīt, kā viņu suņiem ir ar vajāšanas instinktiem :jaa:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby edelvise » 25 Jan 2016, 13:34

ievish wrote:Starp citu, varbūt kādam šī infa būs interesanta - šogad Kurtu klubs kaut kad pavasarī, laikam, vienā no kursinga treniņiem rīkos kluba "sacensības" visu šķirņu skriet gribētājiem. Pasākumu tiesās aktīvākie kursinga suņu īpašnieki no kluba (kas viņiem būs īpašs izaicinājums), bet piedalīties varēs jebkurš, kuram ir interesanti, iemēģināt roku kurtu sportā un pārbaudīt, kā viņu suņiem ir ar vajāšanas instinktiem :jaa:



Gaidu jau ar nepacietību :)
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Māra » 25 Jan 2016, 13:45

edelvise wrote:
ievish wrote:Starp citu, varbūt kādam šī infa būs interesanta - šogad Kurtu klubs kaut kad pavasarī, laikam, vienā no kursinga treniņiem rīkos kluba "sacensības" visu šķirņu skriet gribētājiem. Pasākumu tiesās aktīvākie kursinga suņu īpašnieki no kluba (kas viņiem būs īpašs izaicinājums), bet piedalīties varēs jebkurš, kuram ir interesanti, iemēģināt roku kurtu sportā un pārbaudīt, kā viņu suņiem ir ar vajāšanas instinktiem :jaa:

Gaidu jau ar nepacietību :)


Es trīcu nepacietībā sagaidīt to semināru - izklausījās superduper interesanti! Un visas skriešanas, protams! ^^
edelvise, jums nudien ir laiks, jo kad vīrs man kurtu pasākuma laikā pajautāja vai Latvijā skrien arī greji, nespēju nevienu atcerēties no tām reizēm, kad tur bijām skatīties.... Aiziet! Vajag! :latvija:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 25 Jan 2016, 14:22

edelvise wrote:
ievish wrote:Starp citu, varbūt kādam šī infa būs interesanta - šogad Kurtu klubs kaut kad pavasarī, laikam, vienā no kursinga treniņiem rīkos kluba "sacensības" visu šķirņu skriet gribētājiem. Pasākumu tiesās aktīvākie kursinga suņu īpašnieki no kluba (kas viņiem būs īpašs izaicinājums), bet piedalīties varēs jebkurš, kuram ir interesanti, iemēģināt roku kurtu sportā un pārbaudīt, kā viņu suņiem ir ar vajāšanas instinktiem :jaa:



Gaidu jau ar nepacietību :)


Jums jau nu gan nav jāgaida pasākums visām šķirnēm, jums jābrauc uz pirmo pavasara treniņu un jāiemēģina roka (kājas) kopā ar citiem kurtiem! ;)
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests

cron