Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

All About Dogs

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby fedelta » 02 Oct 2015, 14:21

ievish wrote: Arī adresi pēc pārvākšanās mainīt nebija problēmu, tikai aizsūtīju e-pastu.


Man kad nomainījās nummurs, pie ikgadejās potes pateicu to vetam un viņš nomainīja infu. Taču nesen nācās nomainīt e-pastu, cik atceros, tad to arī vadīja tajos datos. Kāda ir tā adrese, lai palūgtu nomainīt? Ja to var izdarīt elektroniski, negribās lieki skriet pie veta.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Māra » 02 Oct 2015, 14:26

fedelta wrote:Kāda ir tā adrese, lai palūgtu nomainīt? Ja to var izdarīt elektroniski, negribās lieki skriet pie veta.

Man atnāca aicinājums labojumus sūtīt uz šādu: olga.petrova@ldc.gov.lv
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby fedelta » 02 Oct 2015, 14:33

Māra wrote:
fedelta wrote:Kāda ir tā adrese, lai palūgtu nomainīt? Ja to var izdarīt elektroniski, negribās lieki skriet pie veta.

Man atnāca aicinājums labojumus sūtīt uz šādu: olga.petrova@ldc.gov.lv



Liels paldies :)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby ievish » 02 Oct 2015, 14:50

Jā, es arī labojumus sūtīju Olgai Petrovai.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby onetouchspark » 05 Oct 2015, 17:52

madja wrote:Hmm. mēģinu aizpildīt veidlapu (starp citu, vai es ko jaucu? kad reģistrēju Frīdu,tad tas notika elektroniski,tagad nevaru atrast neko citu,kā vien pasūtīšanu pie veta/pašvaldības vai uz LDC?)


Aizpildīju un iesutīju visu elektroniski bez problēmam septembrī.
http://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivniek ... istresanu/ tur ir veidlapa, pēc tam vnk apmaksāju, un nosutiju pa e-pastu kopā ar apmaksāšanas kvīti bildi un viss.
User avatar
onetouchspark
Junior
Junior
 
Posts: 642
Images: 97
Joined: 23 Jan 2010, 16:00
Location: Riga

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Māra » 05 Oct 2015, 17:55

onetouchspark wrote:
madja wrote:Hmm. mēģinu aizpildīt veidlapu (starp citu, vai es ko jaucu? kad reģistrēju Frīdu,tad tas notika elektroniski,tagad nevaru atrast neko citu,kā vien pasūtīšanu pie veta/pašvaldības vai uz LDC?)


Aizpildīju un iesutīju visu elektroniski bez problēmam septembrī.
http://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivniek ... istresanu/ tur ir veidlapa, pēc tam vnk apmaksāju, un nosutiju pa e-pastu kopā ar apmaksāšanas kvīti bildi un viss.


Ek, kur tu biji agrāk, es tieši šodien aizvilku savu pakaļu uz Zemkopības Ministriju...
Neiedomājos elektroniski, jo lapā rakstīts šādi: "Mājas (istabas) dzīvniekus reģistrē pie sertificētiem veterinārārstiem, pašvaldībās, Rīgā, Republikas laukumā 2, LV-1010."
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Creme de la Creme » 22 Oct 2015, 12:53

Pēdējās izmaiņas: 05.10.2015. 10:56


Obligātā suņu reģistrācija apzīmēšana


Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.491:
Visiem suņiem, kas piedalās izstādēs vai uz laiku tiek izvesti ārpus valsts ir jābūt mikročipētiem un reģistrētiem datu bāzē
No 2015. gada 1. jūlija suņa īpašnieks (turētājs) suņa atsavināšanas gadījumā nodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma un tas tiktu reģistrēts datubāzē uz atsavinātāja vārda (izņemot suni, kas tiek atsavināts pastāvīgai turēšanai ārvalstīs).
Pirms suņa nodošanas jaunajam īpašniekam sunim ir jābūt mikročipētiem un reģistrētiem datu bāzē
Suņi, kas ir mikročipēti pirms 2011.gada 1.jūlija, datubāzē ir jāreģistrē līdz 2016.gada 1.jūlijam
Visiem suņiem, kas 6 mēnešu vecumu sasniegs līdz 2016.gada 1.jūlijam ir jābūt mikročipētiem un reģistrētiem datu bāzē

Pirms mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas dzīvniekam ir jābūt apzīmētam ar mikroshēmu (mikročipētam). Dzīvnieka apzīmēšanu veic sertificēts veterinārārsts.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Linda B. » 22 Oct 2015, 14:57

Par šo pēdējo jauninājumu esmu nelielā nesaprašanā.Ar kuru personu saprot to atsavinātāju?Audzētāju vai to,kas ņem?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby ingucel » 22 Oct 2015, 18:35

Linda B. wrote:Par šo pēdējo jauninājumu esmu nelielā nesaprašanā.Ar kuru personu saprot to atsavinātāju?Audzētāju vai to,kas ņem?

Atsavinatājs- tas kurš atsavina, tātad pircējs. Tā vismaz es saprotu.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby I am Sise » 22 Oct 2015, 21:49

Kā vienmēr nekas nav līdz galam izdomāts-OK, kucēni čipēti, bet, interesanti, kādā veidā audzētājs var nodrošināt reģistrāciju uz atsavinātāja ( pircēja) vārda- tipa, sēdi te tagad ar kucēnu rokās, un gaidi, kamēr es nodrošināšu registrēšanu LAD :kanepe:

Un ( arī kā vienmēr)- tie, kuri visu dara godīgi, varēs čakarēties, a kaktu vairotājiem un bezšķirnes 'man tā gadījās' vairotājiem figu kāds pieķersies, jo tas būtu milzīgs darba apjoms, un to neviens ne grib, ne var paveikt.
I am Sise
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2011, 23:07

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Māra » 22 Oct 2015, 22:00

I am Sise wrote:Kā vienmēr nekas nav līdz galam izdomāts-OK, kucēni čipēti, bet, interesanti, kādā veidā audzētājs var nodrošināt reģistrāciju uz atsavinātāja ( pircēja) vārda- tipa, sēdi te tagad ar kucēnu rokās, un gaidi, kamēr es nodrošināšu registrēšanu LAD :kanepe:

Tas noteikti nav reāli, iespējams ka to drīkst veikt kucēnam sasniedzot pārdošanas vecumu, tas ir - 8 nedēļas? Ķip - nopērc kucēnu un pa taisno deso reģistrēt? Un tā kā tas ir LIKUMS :P tad jāpaļaujas, ka atsavinātājs to izdarīs. Ne?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Linda B. » 22 Oct 2015, 22:02

Ā,nu tad vispār loģisks pasākums un man patīk.Ja ar atsavinātāju tiešām saprot pircēju.Biju jau iepriekš apspriedusi domu to darīt,jo citādi,ievadot datubāzē savu pirmo kucēnu čipus konstatēju,ka reģistrēti ir tikai divi,no kuriem viens ir mans.Tā vismaz ir garants,ka tas suns tur tiešām arī ir un tam čipam ir bijusi jēga.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Alpina » 22 Oct 2015, 22:44

Ir arī variants - audzētājs visu metienu pats piereģistrē un tālāk, pie pirkšanas/pārdošanas līguma parakstīšanas, paraksta vēl vienu lapeli iesniegšanai datu centram - par īpašnieka maiņu. Kādam, varbūt, tas liksies lieks darbs un līdzekļi, bet citam tā būs sava veida drošība par "bērniem".
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Demiana » 23 Oct 2015, 13:03

Ja man ir zināms pie kā kucēns dosies, nevar pa taisno reģistrēt jau uz jauno īpašnieku, kāpēc maksāt 2 reizes? Lai iespējams 1-2 dienas viņš skaitītos uz mana vārda?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Alpina » 23 Oct 2015, 20:56

Demiana wrote:Ja man ir zināms pie kā kucēns dosies, nevar pa taisno reģistrēt jau uz jauno īpašnieku, kāpēc maksāt 2 reizes? Lai iespējams 1-2 dienas viņš skaitītos uz mana vārda?


Divreiz nav jāmaksā. Nu vismaz gadu atpakaļ maksa bija par reģistrēšanu, bet par datu maiņu (tai skaitā īpašnieka maiņu) nebija jāmaksā.
Nē, nav runa par to, lai viņš parādītos pie Tevis, bet ja paraksta un audzētājs pats iesniedz šo informāciju datu centram, tad tas ir vienīgais veids, kā garantēt kucēna reģistrāciju. Pārējos variantos tas ir vārds pret vārdu.

Bet te jau atkal varam pieskarties tam, ka atbildīgs saimnieks pats ir ieinteresēts savu suni reģistrēt, lai pazušanas gadījumā (mazums kā dzīvē gadās.. tfu, tfu, tfu), atradējam būtu iespēja uzmeklēt un sazināties ar saimniekiem.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Linda B. » 24 Oct 2015, 13:34

Daudzi to reģistrāciju neizrpot.Tāds mans novērojums.Šī metiena puiku paņēma viens mednieks,kurš man visu ciemošanās laiku cītīgi stāsta par kaut kādu obligāti reģistrāciju pašvaldībā.Un es nevaru saprast,par ko viņš runā,neesmu dzirdējusi,ka suns būtu obligāti jāreģistrē pašvaldībā.Tad savilku paralēles,ka runa iet par LDC,bet kungam anv līdz galam skaidrs,kas kur ko un kā.It kā izskaidroju,vai ir reģistrējis nezinu,būs kaut kad jāiemet mikročipa numurs un jāpaskatās,ir viņš tur vai nav.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby gabra » 25 Oct 2015, 11:19

Mums suņi ir jāreģistrē arī pašvaldībā un jāmaksā nodoklis pašvaldībai. Rezultātā es maksāju klubam biedru naudu katru gadu, pašvaldībai nodokli par diviem suņiem katru gadu un suņi ir reģistrēti arī tajā datu bāzē. Sanāk - 3 reģistrācijas. Kā ir citās pašvaldībās - es nezinu, bet domāju, ka likumi visur ir vienādi. Pašvaldība izsniedz reģistrācijas žetonu ar nummuru, pēc tam katru gadu dod žetonu ar gada skaitli, par kuru gadu ir nomaksāts nodoklis un apmaksas kvīti.
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Bafija » 26 Oct 2015, 10:59

kucēns ir jāreģistrē līdz 6 mēnešu vecumam un to dara jaunais saimnieks!
Gabra - ir pašvaldības kur nekas nav jāmaksā, ir pašvaldības kurās nav jāmaksā nodevas, bet žetonus dod par pašizmaksu ja ir tāda vēlmesuni iereģistrēt un ir pašvaldības kur jāmaskā gada nodeva par suņu turēšanu pilsētā.
Bet LDC manuprāt ir tīra naudas lieta, jo visā pasaulē ir atzītas PET ID lapas kur par velti var iereģistrēt savus suņus. Citkārt instrukcija nāk līdiz čipam (bet mums jau to nedod). Arī Latvijā cik atceros tāda bija. Par baltu velti - to apmksāja čipu ražotāji.
Un ja mēs runājam par suņu drošibu - tas šī LDS datu bāze pagaidām manuprāt nestrādā. Jo izvedot/ievedot neviens neko nepārbauda. Meklējot teiksim savu pazudušo suni - tā vien šķiet , ka čipu nolasīšana sagādā tikai grūtības. Kur nu vēl datu bāzēe meklēt saimniekus!
Nestrādā sistēma kā tai vajadzētu strādāt! Tas pats ar audzētāju kursiem - kāda tam visam bija jēga?SSā kā ražo bez kursiem tā ražo.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby madja » 26 Oct 2015, 11:13

I am Sise wrote: bet, interesanti, kādā veidā audzētājs var nodrošināt reģistrāciju uz atsavinātāja ( pircēja) vārda- tipa, sēdi te tagad ar kucēnu rokās, un gaidi, kamēr es nodrošināšu registrēšanu LAD


Piereģistrē uz sevi un pēc tam e-latvijā izmanto pakalpojumu Reģistrēta mājas (istabas) dzīvnieka turētāja maiņas reģistrācija
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Creme de la Creme » 26 Oct 2015, 11:19

LAD suni var reģistrēt tikai pēc vakcinācijas pret trakumsērgu. Retais audzētājs kucēnu pārdod pilnībā vakcinētu. Tā kā tīri fiziski audzētājs nevar reģistrēt visu metienu.
Bišķi likumu rakstītāji ir saputrojušies paši savā likumā.
Likumā ir teikts ka jāreģistrē suņi kas sasnieguši 6 mēnešu vecumu. Bet likuma komentāros rakstīts pavisam kas cits...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest