Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Dog Breeds

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 29 Jul 2015, 12:27

Apsveikumi Mūnijam un visam bekvokālam :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Postby wolf-eyes » 29 Jul 2015, 14:01

Ilze wrote:Mums prieks paziņot jaunumus: piektdien 17.07. Marija laida pasaulē 8 burvīgus kucēnus: 5 meitenes (2 velk uz 3 color, bet dominē melns un balts; 2 baltas dvīnes, un 1 aguti krāsas) un 3 puikas (2 pelēki rudi (līdzīgi Mārtiņa Villijs/Vollijs) un 1 pilnīgi balts). Dzemdības noritēja bez problēmām, normālā diennakts laikā :) (no 15.00-24.00), mamma, tētis un bērni jūtas normāli, pārējie haskiji: kas tie tādi?! Tagad tik atliek augt.

Ak! Kā man gribas redzēt tos mazos! Nu kur var būt tik neparastas krāsas? Kā Jums izdevies tikt pie tādām? Un Jūsu baltais haskijs- ģībstu :sirsninas2: gribētos gan te vairāk bilžu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 05 Aug 2015, 08:47

Ģībt nevajag. Nepalīdzēs :) Jā, krāsas galīgi negarlaicīgas (ja tā var teikt). Haskiju krāsas ir dabas brīnums, un tā ir viena no lietām, kas man šajā šķirnē patīk - nekad nevar pa 100% noprognozēt, kādas krāsas kucēni piedzims (nākamais pārsteigums būs vēl acu krāsām, ko arī gaidam ar nepacietību). Safočēsim dienās mazos ar vaļējām acīm, un centīšos ielikt bildes arī šeit.
Sāk nākt ārā zobi mazajiem rakariem. Vēl mazliet, un sāksim piebarot. Vēl mazliet zināma miera, un tad tik sāksies :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 15 Aug 2015, 15:26

Lielvārdē pieklīdis melns haskijs, puika ar dažādu acu krāsu. Saimniekus lūdz zvanīt uz tel. 26227671
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 18 Aug 2015, 16:55

Bafija wrote:Lielvārdē pieklīdis melns haskijs, puika ar dažādu acu krāsu. Saimniekus lūdz zvanīt uz tel. 26227671


suns ir mājās pie saimniekiem :aptracis:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 25 Aug 2015, 12:40

Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Postby wolf-eyes » 25 Aug 2015, 17:51


woooow!!!! Tās krāsas un acu krāsas. Vai Pīteram Penam nav party-eye viena?
Cik paturēsiet sev??
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 26 Aug 2015, 08:26

Pīteram labajā, Dido - kreisajā acī (viens no veidiem kā viņus abus atšķirt pa gabalu;)). Donam Dali, kurš tagad jau pārtapis par Herkus Monte ir brūnajā acī mazs, mazs zils pleķītis.
2 meičas jau dzimšanas dienā tika izvēlētas palikšanai (pirmā un pēdējā), un vēl nav izlemts attiecībā uz Pīteru. Ja uzradīsies super saimnieks, kas mani uzrunās un pārliecinās, iespējams es domas mainīšu.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 03 Sep 2015, 12:13

EDSā 100 SH,vai no mūsējiem kāds būs?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 03 Sep 2015, 14:38

Demix wrote:EDSā 100 SH,vai no mūsējiem kāds būs?

nedomāju :(
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 04 Sep 2015, 13:36

Bafija wrote:
Demix wrote:EDSā 100 SH,vai no mūsējiem kāds būs?

nedomāju :(

Žēl gan,tad būs jātur īkšķi kā Eirovīzijā :)
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Alpina » 06 Sep 2015, 12:05

User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 06 Sep 2015, 12:20

Alpina wrote:https://www.facebook.com/paula.gulbinska/posts/1074666785876691

Dalījos ar info!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 07 Sep 2015, 10:04

Alpina wrote:https://www.facebook.com/paula.gulbinska/posts/1074666785876691

man draugi un paziņas sūta šo linku cerībā, ka tā ir Jette. Bet tas ir cits haskijs :( Cerams, ka viņu meklē un atradīs saimnieki!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 08 Sep 2015, 14:29

Demix wrote:EDSā 100 SH,vai no mūsējiem kāds būs?


Pēc FB var redzēt, ka Karstens "sašāvis" arī publiku LV :) Pasmaidu par sevi, jo pirms gadiem 5 es biju tā pati publika. Karstens ļoti labi pārzina SH standartu (viens no retajiem tiesnešiem, kurš mēra suni, ja ir aizdomas par vienu vai otru standarta normas pārsniegšanu), teicami - skeletu un kustības. Viņš tās ir redzējis tūkstoš reižu vairāk nekā visi LV mašeri kopā visā mūsu vēsturē. Noņemu cepuri viņa priekšā par viņa spējām "peldēt pret straumi". Lai vai kā, jebkuru kurš grib šausmināties par darba līnijas haskijiem, ieteiktu vismaz 1x ar tiem izbraukt pajūgā (vēlams pa normālu sniegu), un tad, un tad varbūt viedoklis iegrozīsies uz objektīvo pusi.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 09 Sep 2015, 09:40

nezinu gan kurš no Lv cepās, bet pasaulē patiešām valda sašutums līdz pat rupjiem lamu vārdiem :(
Lai nu kā, bet es tomēr nepiekritīšu eksperta Karstena vērtējumam konkrētajā izstādē, jo suņi ir jāvērtē pēc standarta, nevis no tikai personīgās pieredzes redzējuma.
Kur viņa uzvarētājos var redzēt standarta pamatu: ..." ???graciozs, brīvs un elegants kustībā. Tā vienmērīgi kompaktais, ar biezu apmatojumu klātais ķermenis, vertikāli saslietās ausis un kuplā aste norāda uz ziemeļniecisku izcelsmi."?????
Kāpēc jāizvēlas suņi bez kažoka, ja pēc FCI reglamenta sunim, kurš nav kondīcijā uz izstādes dienu, jāsamazina atzīme??? "Suņu pievilcīgā āriene - kuplais kažoks, skaisto acu ieinteresētais skatiens - reti kuru atstāj vienaldzīgu". man neviens no uzvarētājie neatstāja iespaidu, kā eskimosu suns :(
uzvarētājos suņi ar uzliektām mugurām? KĀPĒC??? ja standarts nosaka "Trūkumi: ieliekta un vāja mugura; uzliekta vai ieliekta muguras līnija."
bet visvairāk man personīgi acīs krita NEraksturīgais temperaments, kuram ir milzu nozīme šķirnē!!!
suņi pa ringu tipina maziem solīšiem un hendleri tos velk aizpa vadas. Stāvot nobijušies, nepārliecināti, astes kājstarpē. :sajucis:

Haskijs - "Viņam ir raksturīga plūstoša un acīmredzami viegla gaita." KUSTĪBAS -
Plūstošas un acīmredzami vieglas. Sibīrijas haskijs ir izveicīgs un graciozs. Izstādēs tam ir jāparāda sevi viegli rikšojot ar brīvi krītošu pavadu, demonstrējot rāvienu uz priekšu un labu atspērienu! - tas attiecas uz visiem haskijiem, nevis tikai show! TEMPERAMENTS -
Sibīrijas haskija temperamentu raksturo draudzīgums, lēnprātība, vērīgums un vēlme kontaktēties. Tie neizturas aizdomīgi pret svešiniekiem!


un godīgi pateikšu - nē, es neesmu braukusi darba haskiju pajūgā, esmu braukusi ar standarta haskijiem un aļaskas haskijiem. Bet secinājums ir viens - abi pilnīgi brīvi var noiet garus 50 km un vairāk gabalus sev raksturīgā gaitā - haskijs kā tas paredzēts rikšo ap 20 km/h km/h, aļaskieši pāri par 20 km/h garākās distancēs. Sprinta rezultātos par haskiijem spriest nevajadzētu, jo viņi tam NAV domāti.
p.s. - un svarīgi tomēr ņemt vērā, ka NAV tāda darba līniju standarta un show. Ir viens standarts pēc kura ir jātiesā, jaaudzē un jāvadās. Ja kaut kas standartā nepatīk vai ir lielas sporta ambīcijas - var audzēt un trenēt citas šķirnes vai veidot savas. Kā piemēram ir Seppalas suņi, Aļaskieši, utt.

un nenoliedzami arī show haskiji ar milzu % ir aizgājuši kaut kur, nezin kur :( žēl šķirnes :( tāpēc es iespējams iegādāšos čihuju! Pavisam nopieni! vnk nespēju noskatīties uz šo bardaku SH šķirnē!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 09 Sep 2015, 15:00

Es negribu ne taisnoties, ne strīdēties. Galējības abos virzienos - gan darba, gan šova līnijās nav pieņemamas arī man. Taču piekrītīsi, ka ļoti bieži tauta cepās arī par ekspertu izvēli starp "pūku dupšiem" ;)
Es jums ieteiktu parunāties tieši ar Karstenu, lai labāk izprastu viņa fišku. Tallinā viņš iedeva Minnas sunim BOBu, kas nemaz nebija tik darblīnīgs, bet viņam tas likās labākais no klātesošajiem.
Protams, arī mūsu Ziks var noskriet 50 km, un Honda, un Hilux. Bez problēmām. Bet tad, kad redzu kā strādā Frekkis, Maria un Blue, manī aug milzīga cieņa pret darba līnijām, kad redzu, kā viņi kustas... pat Reinis, kuram nav poņimajs vispār par kustībām, ir stāvā sajūsmā, jo viņi kustās skaisti. Kaut Marija tādā izstādē noteikti ieraus asti kājstarpē, un izvilks mani ārā no ringa. Viņa noteikti svešam neļautu skatīt zobus (izvairītos), bet mežā viņa smaida. Smaida vārda pilnā nozīmē. Un kažoks viņai ir īss, bet viņai nav problēmas ziemā. Es par ko. Varbūt bieži mēs kaut ko neredzam, ko redz kāds cits? Redz dziļāk un tālāk - līdz mežam, līdz dziļu sniegu klātiem ceļiem... arī tas ir ietverts standartā - vienīgā nodarbošanās, kurai tie ar visu sirdi nododas, ir kamanu vilkšana (nevis dīvānā gulēšana ;)). Arī tas ir jāpamana.
Dita, atbrauc kādreiz, es iejūgšu 6-nieku - 3 šovīgos un 3 darbīgos, izvizināšu Tevi ;)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 12 Oct 2015, 15:52

Esam pavadījuši divas burvīgas un visādā ziņā produktīvas brīvdienas Valmierā :sirsninas:
Valmieras CAC izstādes:
10.10.15.Tiesnesis - A.Foss,18 SH (8 pieauguši suņi) no FIN,EE,LT,RU un mēs vienīgie no LV
Grand Baikal ARCTIC ICE(atklātā klase) - VG :chura:
11.10.15.Tiesnesis-G.Schogol,15 SH (6 pieauguši suņi) krievi aizbrauca :alinji:
Grand Baikal ARCTIC ICE(atklātā klase)- Ex.1/1,CQ,BM -3 :dejosuns:
Esam ļoti apmierināti,jo konkurence bija laba :)
Padies visiem draugiem par jauko kompāniju!!! :alinji: :dejo:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 26 Oct 2015, 11:06

Es ar lielu lepnumu varu pateikt, ka mums IR izaudzēti superīgi sporta & show apvienojuma suņi!!! Sveiciens Elīnai & Džegeram ar augsto 2.vietu sieviešu baikdžoringā!!! Rezultāts Super!!!
Sveicieni arī Ilzei un 6niekam!
Šukers pēc daudzu gadu pārtraukuma bija gandrīz savā elementā - skrienam startā un finišā! Lumi kā jau Lumi - visi draugi, vajag draudzēties un galvenais ir skriet un skriet :aptracis:

Cik noprotu, dažiem priekšā Spices skaistākais suns un tad Rīgas uzvarētājs 8-)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Postby wolf-eyes » 03 Nov 2015, 22:14

Atvainojos, ka nav tiesi par teemu, bet varbut seit atrodas dzirdiigas ausis :)
Man kads vaacu pazinja paludza ielikt info par Alaskas haskiju kuceniem, kas mekle majas.

If you know somebody, who need really good sleddogs, I have 8 puppies left ( Alaskan Huskies ), parents are from Silvia Furtwänler and did the big races like Yukon Quest , Iditarod etc.
Ja ir interese, rakstiet, ludzu, sim cilvekam.
https://www.facebook.com/thomas.werner.1694/photos_all
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 32 guests