LIELA PROBLĒMA :(

Miscellaneous

LIELA PROBLĒMA :(

Postby Sympathy » 04 Feb 2016, 11:47

Labdien cienījamie forumieši, lūdzu Jūsu padomu..
Bet pirms to lūdzu, es ceru ka Jūs mani nenosodīsiet.

Lieta tāda ka mūsmājās dzīvo pieaudzis, 4 gadus jauns Bernes ganu suns (suns nav kastrēts).
Un 2 nedēļas atpakaļ mūsu mājās ieradās otrs suns- 4 mēnešus veca labradora šķirnes meitene.
Un tagad ir problēmas ar lielo suni. Mazais kucēns izrāda agresiju uz cilvēkiem, jeb tā sakot - rej. Tas provicē lielo suni vai nu aizstāvēt kucēnu, vai vienkārši uzvesties, tā kā viņš uzvedās tagad (tas ir skrien klāt un rej, ko nav darījis iepriekš pa visu dzīvi), bet šīs nedēļas gaitā lielais suns ir uzbrucis cilvēkam ( izrāva pavadu no rokas, pieskrēja vīrietim klāt un rēja, leca virsu, bet PALDIES dievam neiekoda..)
Es nezinu ko darīt, jo kā mazais suns izrāda jebkādu agresiju, lielais suns reaģē uz cilvēkiem, ko nekad nav darījis jo ir miermīlgis izstāžu suns :histerija:
Kaimiņi uz mums skatās kā uz tautas nodevējiem, cilvēki izsaka teicienus - priekš kam jums tik lieli suņi ja noturēt nevarat... ES SAPROTU - viņiem ir taisnība, bet kad suns bija viens, viņš nekad nebija bijis agresīvs pret cilvēkiem :( tādas problēmas nepastāvēja, bet tagad es ar drebošu sirdi staigāju ar suņiem, es viņus speciāli vedu 15km no mājas (katru dienu) uz mežu, lai atlaistu, jo savādāk es nevaru vairs uzticēties ne lielajam ne mazajam sunim.
Uz doto momentu risināsim problēmu ar to, ka iesim ārā ar katru suni atsevišķi ;( un lielajam iegādāsimies uzpurni, jo ja viņš kādam uzbruks, mums būs darīšanas ar policiju.
Ar mazo es eju uz suņu skolu, bet pagaidām tās ir bijušas tikai 2 reizes, jo pie mums viņa ir tikai 2 nedēļas. suņu skolā viņa nav agresīva, spēlējās un socializējās arī ar cilvēkiem, bet kad lielais blakus, tad viņa pārvēršās par citu suni.
Varbūt kāds var ieteikt ko mums darīt? kādu speciālistu meklēt pie kā mācities tieši šo problēmu likvidēt? Jo mana ģimene ir ļoti neapmierināta un diezvai man palīdzēs risināt šo problēmu..

p.s - mēs dzīvojam dzīvoklī tapēc ar suņiem staigāju 3x dienā vismaz pa 1h katru reizi.. uz doto momentu māju nevaru atļauties, bet noteikti nospraudīšu to kā mērķi, lai arī šādi kautkā risināt šo problēmu.

p.s.s - zinu, nav gudri ņemt otru lielu suni, bet suņi ir mana visa dzīve.. es veltu 100% savu brīvo laiku viņiem, un es strādāšu ar šo problēmu, man vajag tikai padomu ;( ;( ;( ;(
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: LIELA PROBLĒMA :(

Postby magnola » 04 Feb 2016, 12:40

Es domāju, ka lielais aizstāv mazo, bet mazais atkaļ dēļ savām bailēm izrāda agresiju un vēl vairāk "uzvelk" lielo. Man bija līdzīga situācija kad atvedām mazo, kura ir ļoti bailīga un pastaigās lielā kuce bija ļoti uzvilkusies, brukt nevienam nebruka virsū, bet uzvilkta un aizdomīga bija gan. Bija tāda sajūta, ka viņa sargā mazo bailuli un vaktē, ka tik kāds nenodara pāri. Tikai mūsu bailusis tikai baidās, agresiju neizrādīja. Nu jau mazā ir palikusi drošāka un pašpārliecinātāka un lielā ir "atgriezusies atpakaļ", iet uz ielas visiem garām, nepievēršot uzmanību.
Domāju, ka ir pareizi katru atsevišķi vest ārā un par labu uzvedību slavināt. kad mazais būs apradis un nebaidīesies, iespējams, viss atgriezīsies vecajās sliedēs :) Tas mans nespeciālista viedoklis, pagaidīsim ko citi teiks :)
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: LIELA PROBLĒMA :(

Postby magnola » 04 Feb 2016, 12:41

piedošanu par drukas kļūdām, neļauj izlabot....
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: LIELA PROBLĒMA :(

Postby Linda B. » 04 Feb 2016, 15:47

Es iesākumā tiešām ietu atsevišķi, mazo pēc iespējas vairāk socializējot uz ielas, varbūt vajag sarunāt, lai kādi jums zināmi, bet viņai nezināmi, cilvēki nāk pretī un rada sunim pozitīvas emocijas- iedod našķi, parunājas nu un vispār rada sunim asociāciju, ka cilvēki uz ielas ir forši un uz tiem nevajag riet. Kad mazā ir sapratusi, ka cilvēki ir forši es mēģinātu ņemt līdzi arī lielo, uzpurnī, un atkārtot to pašu scenāriju ar jums zināmajiem cilvēkiem. Varbūt ir iespēja kaut kur, kur staigā cilvēki vienkārši apstāties un darīt ar suņiem kaut ko foršu, katru reizi, kad garām iet cilvēks, apstāties, kad tas aiziet. Varbūt veidojas asociācija, ka foršas lietas notiek, kad cilvēki staigā. Nu tāda tā mana ideja, ceru, ka galīgi kaut ko stulbu neesmu sastāstījusi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: LIELA PROBLĒMA :(

Postby Alpina » 04 Feb 2016, 21:07

Netēlošu zinošu ekspertu, bet mans viedoklis sakrīt ar Lindu un Magnolu
Manuprāt, vajag vairāk pieslēgties mazuļa socializācijai, iedrošināšanai utml. Ja lielais nav kontrolējams, tad labāk bez, lai nav lieku stresu un nepatikšanu. Diez kas jau nav, kad tāds "lāčukiņš" sadomā kādu aizstāvēt :pagalvu:
Lūdzu, padalies ar mums kā šī situācija risināsies, ko dari lietas labā un kādi tam ir rezultāti, jo arī es šobrīd pamazām gatavojos kucēna ienākšanai pie pieauguša suņa.

Vai esi sazinājusies ar Daci un prasījusi pēc padoma?
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: LIELA PROBLĒMA :(

Postby Sympathy » 05 Feb 2016, 01:32

Paldies par padomiem! Noteikti strādāsim ar šīm idejām, un dosim ziņu kā mums veicas! Velreiz paldies! :roze: P.S - šodien uzrakstīšu audzētājai! :)
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: LIELA PROBLĒMA :(

Postby Sympathy » 06 Feb 2016, 16:04

Bijām suņu skolā ar abiem suņiem (mamma ar lielo un es ar mazo). Gāja SUPER labi. Lielajam no sākuma bijām uzlikuši uzpurni, jo nezinājām kā reaģēs ja mazā dos kādu "signālu" pret citiem suņiem vai viņu saimniekiem. Bet diezgan ātri varēja ņemt nost jo mazā suņu skolā pārvēršās pilnībā - ne rej ne rūc, pilnīgi adekvāts suns, nebaidās un droši socializējās ar suņiem un cilvēkiem. Tas mūs priecē jo nozīmē ka šo problēmu vel var risināt...
turpinājums sekos! :)
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis


Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest